Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Polisliğimi Elimden Gitti Okuyun

Motovento
    REKLAM ALANI
    alper_sahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 200
    Girdiğim ygs -mülakat ve son sınavda kırşehir pmyo kazanmıştım intibak eğitimi için gün sayıyordum şeker bayramı arifesinde

İlk motorum olan kuba çita 150 ile yola çıkmıştım saat gece 11-12 gibi arkamdada 15 yaşında bir genç geziyoruz.

Ne ehliyetim var , ne montum , ne kaskım. Altımda incecik bir capri - üstümde atletsiz kısa kollu incecik gömlek - ağagımda spor ayakkabı ( şükür terlik giymemişim )

Köy yolundan bayırı çıktık 200metrelik aşşağıya ineceğiz ben bayırlı görünce gazı açtım tecrübem sıfır benim yanımdan bi cbr125 geçti gürültülü bir şekilde tam bayır istikametinde oturan bi öküz şerefsiz 3 tane eğitimli alman kurdu köpeğini bu cbr 125 in üstüne salıyor ama motor hızlı köpekler yola çıkmadan geçip gidiyor bende olanlardan habersiz bayır aşşa cbr yi kovalama çalısıp gazı köklüyorum hızım 70-80km/s. Köpeklerin biri yolun sağ tarafından ikisi sol tarafından yolu sıkışrıcakken bende ortalarından akar giderim düşüncesi ile hızlandım ama ben iki köpek var sanıyorum biri sağda biri solda ben yolu ortalamışken üçüncü köpek tam önüme bir atladı gövdesinden bodoslama girdim motorda nikelajlı tampon var bayır dik hızım yüksek motor zehir gibi ivme kazandı sürüklenmeye başladı öyleki köpeğe çarptığımda çıkan ses 1km öteden duyulmuş yakınlardakide motorun çıkartığı kıvılcımı yangın sanıp koşuyorlar. karakol tutanaklarına göre 54 metre sürüklendim vücudumda asfalt siyahlığı çıktı.

sonuçmu hiç bir yerimde kırık yok güreşçiyim 108 kilo sağlam bir yapım var ama sürtünme yanığı ve omuz kıkırdağımda ezilme vardı 15 gün evden çıkamadım. polis intibak eğitimine katılamadığım için yedeklerden birini çağırdılar yerime girişim yandı.

şimdi ise bakkala bile gitsem ls2 racing pro. kaskım ve almanyadan getirttiğim ıxs racing montum üstümde eğer o kazada bunlar olsaydı ben eve yürüyerek giderdim. o denli büyük bir kazada bile yürüyerek giderdim eve arkadaşlar....

Motor kullanmayı gerçekten bilen bir arkadaşım : kaza yaptığım kubaya binince alper bu motora binme demişti bende olurmu lan 1000 liraya 160km vuran makine aldım millet 5-6 bin lira verip yapamıyo o hızı demiştim oda alper buna binme durmuyor demişti olurmu ya duruyor bak falan diye fren sıkardım anladımki motor harbiden durmuyormuş...

önemli olan hızlanmak değil hızlı giderken durmak arkadaşlar şimdi ise bağlı köpek bile görsem motorun üstünde yüreğim azıma geliyor...
    haojin2005, Tolga Can, M.balibey ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    "Bir musibet bin nasihatten iyidir." diye boşuna söylememişler. Geçmiş olsun.
    güvenyahya bunu beğendi.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Cok gecmis olsun kask mont yetmez ama en azindan dizlik ve bellikte almalisin bence
    sinadra bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Geçmiş olsun. Hakkında hayırlısı olmuştur belki de. Polis olup biber gazı, jop la haşır neşir olacağına bin motoruna özgür ol bence.
    thb, Mengu16, crxforever ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RKS TİTANİC 200
    Geçti gitti artık ondan sonra ybr esd 125 aldım şimdide titanic 200. ufak bakkala çakkala giderken üstüne koruma montumu atar kaskımı takarda giderim uzun yolda tabiki dizliğimi eldivenimi takarım.

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kusura bakmayın ama bu kaza değil bilerek yapılmış bir hareket o yüzden geçmiş olsun demeyeceğim,kendi düşen ağlamaz,olacaklar başından belli, bas bas bağırıyoruz korumasız motosiklete binmeyin,riskli hareketlerden kaçının,azami dikkat edin diye...
    Ertugyigit bunu beğendi.
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Freni olmayan motoru o kadar seri kullanırsan herşey başına gelebilir ne yazıkki. Ön frendeki kampanayı frenden saymıyorum 100'lük motoru zor durduruyo 150'liği durdurması imkansız.
    EKONOMİ bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS TİTANİC 200
    olan kazadır her gencin başından geçmiştir delikanlılık bu olasa gerek motor kazasıda değil bazen o delikanlılığa kapılıp ne delilikler yapmadıkmı ama yaş geçince ya ders çıkarmışıszdır yada gülüp geçmişizdir. önemli değil geçmiş olsun deyip dememen zaten önemli olan gençler kardeşler bu yazıyı okusun benim kapıldığım gibi düşüncesizce ve tecrübesiz davranmasın...

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Durmaz" kelimesini bu olay da ben anlayamadım ! , siz köpek sürüsünün içine bilerek dalmışsınız ve köpeğe çarpmışsınız , frenle olan alakayı anlayamadım , aksi gibi frenleme değil gazlama yapmışsınız !!! .
    Bizde de 150 cc kuba var 70-80 le rahatlıkla duruyor !, yok hayır fren yapılınca hemen olduğu yere çakılmalımı motor ! ne bekleniyor !? anlaması güç !.
    Başınıza gelenler üzücü , geçmiş olsun.
    Ertugyigit ve poweranimal bunu beğendiler.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Rahmet li Dedemde derdi: yapacağın oydu...
    satoyama bunu beğendi.
    "men dakka dukka"

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun eğitim almanızıda tavsiye ederim bu konularda bilgiler veriliyor olan geleceğine olmuş

muhittinKaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Artık Herşey Sizi Öldürecek Kadar Hızlı, Ama Hepsi Yaşatacak Kadar Çabuk Durmuyor.
    Redmoon ve alper_sahin bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/@yolsakini

Rr6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cruiser
    Geçmiş olsun

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    demekki neymiş tecrübeli arkadaşlarımızın dediklerine kulak asacakmışız
    ve öyle bayır aşşağıya da gaza basmadan ahaste ahaste gidecekmişiz köpek çıkınca da durup taş atıp gitmelerini bekliyecekmişiz yoksa sonu böyle olur
    ha köpekler kaçmadı diyelim en fazla birkaç yerinden ısırırlar ama korkma ölmezsin
    Ertugyigit bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    * piyasa varoş ağzıyla cevap :
    Sı..ıp sıvamışın hacıııı

* Seviyeli mesafeli cevap
    Özrünüz kabahatinizden büyük .ehliyet yok , kıyafet yok.kask yok. yaptıklarınızın mazereti gençlik delikanlılık olamaz.

* Ukala cevap
    Polis olamamana sevindim senin gibi polisler istemiyoruz .

* Ilımlı cevap
    Geçmiş olsun kardeş . daha dikkatli olmalısın bu ders olsun .

* Benim kendi cevabım
    ne koydun la kafanaaaaaaaaa
    sereye, Ertugyigit, canYOLDAS ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Boyle konularin ortak lafi keske giyseydim, taksaydim ....
    Allah kimseye keske dedirtmesin ama kaporta bedenimiz iste, burasi Turkiye, yola kopekte cikar, 2 ayakli okuzde cikar ...
    alper_sahin bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kuba nın 1000 liraya 160 vuran makinesi ne çok merak ettim

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    Alıntı alper_sahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Girdiğim ygs -mülakat ve son sınavda kırşehir pmyo kazanmıştım intibak eğitimi için gün sayıyordum şeker bayramı arifesinde

İlk motorum olan kuba çita 150 ile yola çıkmıştım saat gece 11-12 gibi arkamdada 15 yaşında bir genç geziyoruz.

Ne ehliyetim var , ne montum , ne kaskım. Altımda incecik bir capri - üstümde atletsiz kısa kollu incecik gömlek - ağagımda spor ayakkabı ( şükür terlik giymemişim )

Köy yolundan bayırı çıktık 200metrelik aşşağıya ineceğiz ben bayırlı görünce gazı açtım tecrübem sıfır benim yanımdan bi cbr125 geçti gürültülü bir şekilde tam bayır istikametinde oturan bi öküz şerefsiz 3 tane eğitimli alman kurdu köpeğini bu cbr 125 in üstüne salıyor ama motor hızlı köpekler yola çıkmadan geçip gidiyor bende olanlardan habersiz bayır aşşa cbr yi kovalama çalısıp gazı köklüyorum hızım 70-80km/s. Köpeklerin biri yolun sağ tarafından ikisi sol tarafından yolu sıkışrıcakken bende ortalarından akar giderim düşüncesi ile hızlandım ama ben iki köpek var sanıyorum biri sağda biri solda ben yolu ortalamışken üçüncü köpek tam önüme bir atladı gövdesinden bodoslama girdim motorda nikelajlı tampon var bayır dik hızım yüksek motor zehir gibi ivme kazandı sürüklenmeye başladı öyleki köpeğe çarptığımda çıkan ses 1km öteden duyulmuş yakınlardakide motorun çıkartığı kıvılcımı yangın sanıp koşuyorlar. karakol tutanaklarına göre 54 metre sürüklendim vücudumda asfalt siyahlığı çıktı.

sonuçmu hiç bir yerimde kırık yok güreşçiyim 108 kilo sağlam bir yapım var ama sürtünme yanığı ve omuz kıkırdağımda ezilme vardı 15 gün evden çıkamadım. polis intibak eğitimine katılamadığım için yedeklerden birini çağırdılar yerime girişim yandı.

şimdi ise bakkala bile gitsem ls2 racing pro. kaskım ve almanyadan getirttiğim ıxs racing montum üstümde eğer o kazada bunlar olsaydı ben eve yürüyerek giderdim. o denli büyük bir kazada bile yürüyerek giderdim eve arkadaşlar....

Motor kullanmayı gerçekten bilen bir arkadaşım : kaza yaptığım kubaya binince alper bu motora binme demişti bende olurmu lan 1000 liraya 160km vuran makine aldım millet 5-6 bin lira verip yapamıyo o hızı demiştim oda alper buna binme durmuyor demişti olurmu ya duruyor bak falan diye fren sıkardım anladımki motor harbiden durmuyormuş...

önemli olan hızlanmak değil hızlı giderken durmak arkadaşlar şimdi ise bağlı köpek bile görsem motorun üstünde yüreğim azıma geliyor...
    geçmiş olsun ve ders olsun. 15 yaşındaki artıcınızın durumu ne?

Motosikleti
    RKS TİTANİC 200
    onda Allah tan bir şey yok eli soyuldu babasına bisikletten düştüm demiş o kadar. İlk motor olduğu için ilk defa motorsiklet sürüyordum motoru aldım 10 gün bile olmadan bu kaza oldu yani 100 kiloluk bir demir yığını ile gidiyorsunuz onun insanda bırabileceği hasarı o kazadan sonra çok iyi anladım o yüzden arkamda artçı varken özellikle 5 kat daha dikkatli sürüyorum. 160 km/s giden kuba nerde falan diye yorum yapan arkadaş Kuba ÇİTA 150cc şuan verdiğim çocuk 2 defa ibre patlattı 160km/s ile şimdi km saati yok motorda.!

Neyse geldi geçti dersimizide çıkardık ölüm kalımda olmadan şimdi kaskım montum olmadan bakkala bile gitmem :D şuanki motorumda çok güzel frenlerine alışmak için antreman senaryo yapıyorum sonrasında akıcı trafiğede çıkacağım şimdilik boş yollarda gezmeye özen gösteriyorum. Malum türkiyedeyiz motorluda arabalıda yayada olsa beyinsiz öküzler çok altına şahini alan yAmyam gibi motorları ezmeye kalkıyor yollar zaten belli ne diyebilirzki...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Bir daha sınava girme şansın yok mu ? Seneye mesela ?
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler