Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisiklet Sürerken Bile Koruma Giyin

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bisiklet
    Arkadaşlar dün hava yağmurluydu bende her zaman ki gibi bisikletimi çıkardım (yağmur kar dinlemem her mevsim bisiklet sürerim) 90 derece ilerisi minyatür uçurum olan 1 arabanın geçebileceği virajlı bir yol var mal ben viraja her zaman ki gibi girdim (hızlı ve eğilerek) bisiklet altımdan kaydı (yan yattı) bende 2 3 mt sürüklendim kafamı çarpmadım ama kot pantolonumun dizi + benim dizim mahvoldu (1 cm kadar yüzüldü) dirseğim az acıdı ama benim canım montum dirseğimi çok iyi korudu (yağmurluk tarzı bir mont) varın gelin gerisiniz siz düşünün benim o anki hızım 10 km civarı bir şeydi ama motorda 50 60 km hızla bu kazayı yaptığınızı düşünün bana çok iyi bir ders verdi bu kaza aman siz siz olun korumanızı giyin ve yağmurda hr zaman ki gibi sürmeyin...
    YBRMANİA ve crxforever bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    korunmak şart.geçmiş olsun
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

Motosikleti
    Bisiklet
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korunmak şart.geçmiş olsun
    teşekkürler

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    geçmiş olsun aklıma bi anım geldi . mahallede bisiklete biniyom ozamanlar 12 yasında falanım kadınlarda halı yıkıyo sen suya gir sonra virajada hızla gir + olarak bisikleti iyice yatır kendin ayakta dur . sonra bi anlık bises gümm ... ben hava ucuyorum bisiklet bahce duvarına yapısmıs kalmıs . gözmü actıgımda bahcenin en asagısında yatıyordum ( 6-7 metre ucmusum ) . he noldu hatırlamıyorum niye yazdım bilmiyorum ama bi anımdı.
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Motosikleti
    Bisiklet
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun aklıma bi anım geldi . mahallede bisiklete biniyom ozamanlar 12 yasında falanım kadınlarda halı yıkıyo sen suya gir sonra virajada hızla gir + olarak bisikleti iyice yatır kendin ayakta dur . sonra bi anlık bises gümm ... ben hava ucuyorum bisiklet bahce duvarına yapısmıs kalmıs . gözmü actıgımda bahcenin en asagısında yatıyordum ( 6-7 metre ucmusum ) . he noldu hatırlamıyorum niye yazdım bilmiyorum ama bi anımdı.
    Teşekkürler. Kardeş olsun yaz hatırlamamak normal benimde bunun bir değişiği başıma gelmişti oradan biliyorum

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    ' Bisiklete sürerken bile ' derken ? Eğer ki bisiklet aşığıysanız bunu çok önceden öğrenmiş olurdunuz. Korumasız binilmez. Öyle çarşıya gidip geliyim tarzında sürücüyseniz koruma önemli degil ama sizin gibi ciddi bi bisiklet kullanıcısı kesinlikle koruma giymeli ki anlamıssınız. Kask, Dizlik ve Dirseklik ve yanında Eldiven. Çok geç kalmışsınız. Bizim türk milleti kaza yapar, kemikleri kırılır sonra der 'heee korumasız olmuyor.'
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    dizlik ve dirseklikle bisiklet kullanılmaz eğer ki downhill yapmıyorsanız... ama kask ve eldiven şart.
    ThE LaSt SaMuRaİ

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Liseyi yeni bitirdiğim yaz, 17 yaşımda evin önünde bisikletle ani kalkış denemesi yaparken vites değişiminde zincir atmış, ayağımın boşa giden enerjisinin dengemi bozması sonucu yere çakılıp 2-3 takla atmıştım. 12-13 yerimden yaralanmayı başarmış, 3-4 gün ağzımı açamadığımdan sadece çorba içmiştim. Bisiklet de şakaya gelmez.
    ugrgnr ve ertuğrul66 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bisiklet
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Liseyi yeni bitirdiğim yaz, 17 yaşımda evin önünde bisikletle ani kalkış denemesi yaparken vites değişiminde zincir atmış, ayağımın boşa giden enerjisinin dengemi bozması sonucu yere çakılıp 2-3 takla atmıştım. 12-13 yerimden yaralanmayı başarmış, 3-4 gün ağzımı açamadığımdan sadece çorba içmiştim. Bisiklet de şakaya gelmez.
    o çok kötüdür enerji boşa gidiyor ayağın ön tekere giriyor ...

frosen kardeş dizlik dediğim çift mafsallı değil bisiklet dizliği zaten pedal basamasssın çift mafsallıyla eldivenim var ama o gün giymemiştim.

ugrgrn kardeş doğru söylüyorsun bisikleti çok severim ama neyapalım gereksiz sandık... Ama dersimizi aldık...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)