Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza Yaptım görüşlerinizi bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ASYA-TAY-200
    herkese iyi akşamlar bugun bir caddede giderken yaya aniden önüme atladı ve adama çarptım.ancak adama carptıgım yerde yaya geçidi yok aksine 15 metre geride yaya geçidi vardı.karşılıklı davacı olduk adam yaşlı adamda bişey yok kolunda eziklik var sadece.ehliyetım kaskım sigortam falan herşeyım tam.yorumlarınızı beklıorum.teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Hemen özür dileyip Bi baklava alıp ziyaretine git. Hiçbir şekilde kazanamayacağın bir dava sahibi oldun. Turkiyedeki sisteme göre yaya her turlu haklı olacaktır.

geçen senelerde çalılıkların arasından yola atlayarak motosikletçi bir arkadaşımızın ölümüne yol açan davada da aynı şekilde ceza almamıştı yaya arkadaş.

Türk kanunu nasıl işliyor bilmiyorum ama yayayı haklı bulacaktır. Dalgındım ailevi durumlar abi seninle de Bi olay yaşadık kusuruma bakma de, Bi baklava bişi al git özgürünü kabul ettir. Karşılıklı geri çekin şikayetlerinizi

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Hemşerim bencede adamı bul tatlıya bağla. En az bir yıl git gel yapıp davayı kaybından sonra bi dünya tazminat ödersin. Demedi deme.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Johnizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650
    trajikomik yorumlar, ama haklı da...)) aklıma lise yıllarında servis şöförümüzün başına gelen olay geldi... adamcaaz usul usul giderken yolunda koca minibüse koşarak yandan bi yaya çarpıp ölmüştü, 2 hafta mapus yattı bizim bedevi şöför...
    Carpe diem!

4 teker bedeni, 2 teker ruhu taşır!

Hayat; Aldığımız solukların değil, soluğumuzun kesildiği anların toplamıdır!

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Yakında yaya geçidi varsa sen haklısın. Tatlıya bağlamak daha mantıklı ama haksız da olsan cezası yoh.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    ASYA-TAY-200
    adam cekmıyor davayı çekmezde napcam bilmıyorum :(

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5271 SAYILI YENİ CEZA MUHAKEMESİ KANUNUNDA UZLAŞMA DAVALARI
    Yeni Ceza Usul Yasamızda Uzlaşma ile ilgili, 253,254 ve 255 olmak üzere 3 madde gelmiştir.

Uzlaşmayı, kim davet eder? Uzlaşmayı Cumhuriyet savcısı davet eder. Cumhuriyet Savcısı, faile, suçtan dolayı sorumluluğunu kabul edip etmediğini sorar.

Fail, maddi ve manevi zararın “tümünü” veya zararın, “büyük” bir kısmını ödemeyi kabul etmelidir.

Mağdur, zararı giderilirse, uzlaşacağını bildirmelidir.

Fail ve mağdur, bir avukat üzerinde anlaşır. Fail ve mağdur bir avukat üzerinde anlaşamazsa, Cumhuriyet Savcısı bir veya birden fazla avukatın, “uzlaştırıcı” olarak görevlendirilmesi için, barodan Avukat ister.

Uzlaştırıcı avukat veya avukatlar, başvurunun yapıldığı tarihten itibaren “en geç 30 gün “ içinde uzlaşmayı sonuçlandırır.
    Yukarıda görüldüğü üzere sizleri ilk önce c. savcısı çağıracak ve uzlaşmak istiyormusunuz ? diye soracak !!! , şayet siz yaralı şahsın mağduriyetini giderdiğiniz taktirde , uzlaşmamak için sebep kalmamış olacak ki ! uzlaşacaksınız , daha sonra sizi "uzlaştırıcı tayin edilen avukat çağıracak ve karşılıklı imza atarak uzlaşmış olacaksınız ve hiç bir şey olmamış gibi hukuksal süreç sonlanmış olacak !.

Yani siz yaşlı adama sahip çıkın , özür dileyin çalışansa ve işinden kalmışsa yöğmiyelerini ödeyin ve dediğim şekilde "uzlaşın. Trafikte ise bence siz %75 haklısınız. Yayanın yaya yolundan gitmesi gerekiyor yolda bulunmamalı !! yol size ait .
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Yaya yoluna bukadar yakın olması başka hiçbir kusur bulunmazsa sizi suçsuz çıkarabilir. Buna rağmen şeride de bakılır. Eğer yaya yoluna 15mt de sol şeritte olmuşsa kaza %100 haklı çıkarsınız.

Evrak eksikliği, trafik kuralı ihlali gibi şeyler yoksa...atıyorum sürat o caddede 30kmh ise ve siz 40 ile gidiyorsanız bilemem :/
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Yaya geçidi senin arkandaysa neden oradan yavaş geçmedin diyecek. Yok önündeyse madem yaya geçidine yaklaşıyorsun neden yavaşlamadın diyecek.

İkinizede geçmiş olsun.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    şimdi yaşlı amcaya sorsan kesin derki çok hızlıydı geldi çarptı der. İte dalaşmaktansa çalıyı dolaş. köprüyü geçene kadar ayıya dayı de. Kusura bakma amca özür dilerim oldu bir kere deyip yukarda arkadaşın dediği gibi var sa zararı makul ölçülerde karşıla. Yok efendim ben davamdan hayatta vazgeçmem deyip amca işi TİCARETE dökerse ki akıl veren çok olur şu anda o amcaya yapacak bişey yok. Git iyi bir avukat tut keşif yapılır bi şekilde alacağın minumum cezayı alırsın.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yaya yola adımını atmaya teşebbüs etse bütün trafik durur. Avrupa öyle. Bizim karışık durum.

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Trafik kazaları konusunda uzman bir avukat bulmalı ve ona danışmalısın.Barodan araştırıp bulabilirsin.Kaza sırasındaki hızın,şeridin vs.çok önemli.Ama iş avukatta bitiyor bunu sakın unutma.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Bu tip durumlarda mutlaka polis çağırılıp tutanak gerekiyor sonra yaralanma varsa ambulans çağırılır . Polis gelince alkollü olup olmadığınızı ehliyetinizi ve durumu raporlandırır. Suç sizde değilse hiç korkmayın. Ama polis çağırmadıysanız iş kötü adamın şikayetçi olmaması iyi olur.

güvenyahya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobylette hemide 2005 70 cc oldu
    hiç bişey olmaz kardeşim çünki vurdugun adam yaya gecidinden gelmemiş +aniden çıkmış galiba anca 3 4 sefer gider gelirsin ama adamı bul çevresinde ortak tanıdıgınız warsa tatlıya bagla siciline işlenir o dava gecmiş olsun üzüldüm inşallah bişey çıkmaz dedgim gibi olur

Motosikleti
    Mondial 100 ukh, 2001 Titan Deluxe
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaya yola adımını atmaya teşebbüs etse bütün trafik durur. Avrupa öyle. Bizim karışık durum.
    O dediğin sadece yaya geçitinde oluyor.
    Fazla değil.. Bi Cbr'nin ruhsatında adım yazsa yeter.

ybf55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 honda 251 mz. MOTORAN MT 150.CURİSSER
    ykayayol KARDEŞİM GEÇMİŞ OLSUN ..zor bi durum çok dikkatli olmamız lazım ama işte tektaraflıda olmuyo.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı nayken81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik kazaları konusunda uzman bir avukat bulmalı ve ona danışmalısın.Barodan araştırıp bulabilirsin.Kaza sırasındaki hızın,şeridin vs.çok önemli.Ama iş avukatta bitiyor bunu sakın unutma.

Uzman avukata vereceği parayı karşı tarafa verse sorun çözülmezmi ?
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    yaya geçidi 15 ya da 25 metre yakınsa belki yırtarsın. yaya geçidi ya da alt-üst geçidine kısa mesafelerde yayalar bunları kullanmak zorunda. aksi taktirde suçlusun, ama tabi rapor tutulması gerekir. sen tam detayları yazarsan bilgim dahilinde kuralları yazarım. şehir içindemisin, hız levhası var mı vs vs?

Hikizume - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    @ykayayol geçmiş olsun. Olayda herhangi bir gelişme var mı? Merak ettim inan :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)