Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Neden bu tavırlar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    DubstepL0ver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Titanic 200
    Evet arkadaşlar 2 hafta önce yeni motor aldım, hız tutkunu birisi değilim touring motorumla kavşağa normal bir hızda girdim. Tahliye yoldan bir beyaz şahin yaklaştı durdu yol verdi.( geçiş üstünlüğü bende). fakat tam kavşağı geçecekken adam bir anda bastı geçti önümden araba ile aramızda yaklaşık 1-1.5 metre mesafe kaldı refleks olarak ön freni sıktım fakat asvaltın üstü iş makinaları yüzünden toprak kaplıydı teker kitledi ve sağa yatmaktan kıl payı kurtuldum.. güzel ülkemin güzel motorcuları. Bizim nerede yanlışımız var açıklarmısınız, ne istiyorlar bizden? 2 tekerimiz eksik diyemi bütün bunlar??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    işte tam bu soruları o adama soracaktın...
    M.balibey bunu beğendi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DubstepL0ver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar 2 hafta önce yeni motor aldım, hız tutkunu birisi değilim touring motorumla kavşağa normal bir hızda girdim. Tahliye yoldan bir beyaz şahin yaklaştı durdu yol verdi.( geçiş üstünlüğü bende). fakat tam kavşağı geçecekken adam bir anda bastı geçti önümden araba ile aramızda yaklaşık 1-1.5 metre mesafe kaldı refleks olarak ön freni sıktım fakat asvaltın üstü iş makinaları yüzünden toprak kaplıydı teker kitledi ve sağa yatmaktan kıl payı kurtuldum.. güzel ülkemin güzel motorcuları. Bizim nerede yanlışımız var açıklarmısınız, ne istiyorlar bizden? 2 tekerimiz eksik diyemi bütün bunlar??
    nerede yanlışımız var bunları yakaladığımız yerde ağızını burnunu elime verip öyle salmıyoruz ya ha işte orda yanlış yapıyoruz şiddetle hiç bişey çözülmez denir fakat bizde durum tam tersi karşındakine kibar oldukça adam seni salak zannediyor

DubstepL0ver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Titanic 200
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte tam bu soruları o adama soracaktın...
    çok güzel diyorsunda ben kendime gelene kadar adam basıp gitmişti zaten.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerede yanlışımız var bunları yakaladığımız yerde ağızını burnunu elime verip öyle salmıyoruz ya ha işte orda yanlış yapıyoruz şiddetle hiç bişey çözülmez denir fakat bizde durum tam tersi karşındakine kibar oldukça adam seni salak zannediyor
    ama pek çoğumuz araba üstündeyken aynı şeyi yapıyoruz.
    neredeysek ona göre davranıyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:41 ----------

Alıntı DubstepL0ver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel diyorsunda ben kendime gelene kadar adam basıp gitmişti zaten.
    benze, sen terler mucur vs diye yavaş hareket ettin,
    o vatandaş da " seni mi beklicem" dedi ve bastı geçti...
    hata, eğitimde.
    sabır, erdemdir..
    sabırsız bir toplumuz...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama pek çoğumuz araba üstündeyken aynı şeyi yapıyoruz.
    neredeysek ona göre davranıyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:41 ----------

benze, sen terler mucur vs diye yavaş hareket ettin,
    o vatandaş da " seni mi beklicem" dedi ve bastı geçti...
    hata, eğitimde.
    sabır, erdemdir..
    sabırsız bir toplumuz...
    motora binmeden öyle olabilirim fakat bazı şeyleri görünce değiştim aradan geçen motorcular takılmasın diye kenara bile çekiliyorum artık fakat bugün fark ettiğim bişey daha oldu bulvar tarzı olan yollarda soldaki sokağa dönüşte kontrolsüz kavşaksa ve orda bitki ekliyse motor hiç gözükmüyor buna da dikkat etmek gerekiyormuş bugün öğrendim bunuda hiç kimse yok eme son bir kez daha durup kontrol edeyim dedim bir baktım motorda durmuş beni bekliyor geçeyim diye

yani her zaman dikkat etmek gerekiyor karşıdakinin bir gün biz olacağını düşünerek ama nerde tam korumalı görüp t.ş.k geçen insanlar var yanımdan geçerken
    Esrarengiz03 bunu beğendi.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konu ile ilgili sayfalarca yazı yazabilir, artık hangi konularda defalarca detaya girdim hatırlamıyorum ama yine kısaca özetlemeye çalışayım.

Birincisi, eğer bir motosiklet bir kazaya karışıyorsa mevcut zamanda suçu kendinde aramalıdır!
    Neden?
    Çünkü ülke olarak henüz motosikletin nasıl bir cihaz olmduğunu anlamamış, bir çok büyük şehirin ortak çözüm noktası olduğunu çözememiş, devletin dahi nefret edip 4 tekerli şeylerle aynı vergiyi uyguladığı bir alete biniyoruz. Yani, bir kazaya karışıyorsak bizden başka herkesin gerizekalı olduğunu düşünerek kullanmamışız demektir o motoru. Yol hakkıymış, kurallarmış v.s. bunları boşverin. Motosikletinizin üzerine çıktığınızda herkesi IQ' sunun ayakkabı numarasından daha düşük olduğunu düşünerek hareket edin bu sizi biraz koruyacaktır.

Gelelim bu işin çözümüne, maalesef çok yakın zamanda olmayacağı belli. Ancak bizden 3 nesil kadar sonra gelişim gösterebilir. Oda bi çozuklarımızı düzgün yetiştirir ve onlarında çocuklarını düzgün yetiştirecek bireyler olmasını sağlarsak bu olacaktır.

Ayrıca bu konudaki fikrim yıllardır sabittir ama milli eğitim müdürlükleri ve sürücü kurslarının ortak rant alanı olduğundan kimse beni sallamadı.

Hangi sınıf ehliyet alırsa alsın, bütün ehliyet sınavlarında mutlaka ve mutlaka motosiklet hakkında detaylı bilgi verilmeli (bu hayal, motosiklet ehliyete almak isteyenlere bile verilmiyor eğitim) ve hatta ticari araç kullananlar için ek bir uygulama ile motosiklet kullanımı zorunlu olmalı sınavlardaki yollarda o çarpmaktan ezmekten çekinmedikleri adamların hangi şartlarda yollarda olduklarını anlayabilsinler.

Çokmu hayalperestim bilmiyorum ama bu şekilde bir eğitim düzeni hazırlayabilirsek mutlaka senin ve hepimizin başına zaman zaman gelen bu abuk subuk olaylar son bulur İNŞALLAH.....

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    htmetin ve Utided bunu beğendiler.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Kuş serisini trafikten men edeceksin

Motosikleti
    -
    Bende eski motorumda çok kaza yaptım ve kaza yapmaktan kurtuldum.
    Sokakta , caddede normal bir hız ile gidiyorum sağdan soldan arabalar önüme atlıyor.Geçiş üstünlüğü bende olmasına rağmen durmaktan başka yapacak birşeyim olmuyor.
    Giderken çıkıyorlar yan sokaklardan geçiyorlar önüme duruyorum bazen sert fren yapıyorum ... .... bakıyorlar yüzüme sanki suçlu benmiş gibi ondan sonra laf söyleyince de küçücük çocuksun diyip geçiştirmeye kalkıyorlar ( 18 yaşındayım ) Çok kişiyle tartıştım çoğu kişi de yaşımdan dolayı laf ile ezmeye kalktı beni.
    Hele ki minibüsler yokmu o minibüsçüler...Minibüs yolundan giderken öyle bir tedirgin korku içinde oluyorum ki arabalardan daha çok sıkıştırıyorlar birde çoğu serseri kimi küfür ediyor kimi inmeye kalkıyor.Kimse karşısındaki insanı düşünmüyor.Eğer düşünseydi bunları yaşıyor olmazdık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)