Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Zeytinburnu'nda Kurye, Bariyerler ve Ölüm...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Ben kaza yerini gördüm, bariyerlerin arkasındaki bağlantı yolunda en az 20-30 motosikletli durmuştu.

Acaba nereye gidiyorlar grupça diye merak edip sağa sinyal verdim, sağ şerittekiler önüne bile bakmadığından sağa atamadım kendimi bitürlü.

Merak etmiştim, tura çıkıyorlar sandım, durup laflayacaktım.

Biraz daha ilerleyince bariyeri aşmış sanki üst geçit ayağı gibi bişey vardı ona çarparak durabilmiş gibi ters dönmüş bi motosiklet gördüm yanında ayakta biri duruyordu üzgün üzgün.

20-30 kişilik grup geziye çıkmışlar, biride bi şekilde bu boyutta bi kaza yapmış Allahtan kurtulmuş, cana geleceğine mala gelmiş demiştim kendi kendime o motosiklete bakan arkadaşı görünce

Sağ şeritte durabildiğimde olay yerini bayağa bi geçtim geri gidemedim, polisler falan vardı 1-2 ekip. Ama ambulans falan görmedim. Durduğum yer alakasız biyerdi ve bi kamyon sağa çekmişti.

Klasik senaryoyu yazdım kafamdan kamyon sıkıştırmış falan filan gibi :(

Bu başlığı okuyana dek birinin hayatını kaybettiğini düşünmemiştim

Allah rahmet eylesin, ailesine, arkadaşlarına, sevenlerine Allah sabırlar versin.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar bu forumlarda devamli 4 teker araclarin sorumsuzlugu ve hatalarindan soz ediliyor. Ben de 6 senelik motosiklet deneyimimde onlar yuzunden sonucuna varabilecegimiz 2 kaza gecirdim, en az 20 tanesini de kazasiz atlattim. Cikardigim sonuc su:

Bizim 4 teker araclardan daha fazla sorumlulugumuz var trafikte. Birinin bizi farketmeden ne zaman saga/sola kiracagini, sinyalsiz donus yapacagini, arkadan hizla gelebilecegini o 4 tekerden once farketmemiz, 4 teker bir aractan en az 3 kat daha fazla duyularimizi kullanmamiz gerekiyor. Bu zihniyeti sabit tutarsak aslinda otomobiller bize son derece saygili bile sayilir. Benim sahsen korkum hic bi zaman araclar olmadi, aksine bir anda yola firlayan tavsan yayalar oldu hep.

Dolayisiyla; gozunuzu dort actiginiz surece, aynalarinizi sik sik her saniye kullandiginiz surece buyrun otobanda hiz da yapin makasa da girin, aragazina da kalkin.
    YILDIRIMBORA ve alemdar2442 bunu beğendiler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    allah rahmet eylesin..........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabırlar versin inş.
    Bu arada Rahmetlinin motoruda CBF galiba
    Plaka No34BV5967 MarkaHONDA Model2007 Sahiplik Belge Tarihi30/03/2012 Tescil BirimiFATİH Renk 1SİYAHRenk 2 BİLİNMİYOR CinsiMOTOSİKLET Çalıntı mı?HAYIR Hak MahrumiyetiYOK
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Allah rahmet eylesin, geride kalanlarına sabır versin.
    Küçük yaşlardan beri motor kullanıp uzun bir süre ara verdikten sonra kendi motorumu aldım. Zaman zaman otomobil de kullanıyorum ihtiyaç gereği. Otomobil kullanırken yol benim bile olsa motorsiklet sürücüsünü kollar ve daima yol veririm, sollamalarda riske atmayıp güvenli mesafe bırakırım, diğer durumlarda duramayabileceğini düşünürüm.Allah korusun, ne olsa ben kapalı bir kutudayım o ise çıplak.

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    Allah rahmet etsin
    bu sayfa tartışma yeri değil fakat Türkiyenin her yerindeki Motorsiklet sevdalıları toplanıp eylem yapalım
    ben şahsen Salihli de bulunan arkadaşlarımı toplamak için elimden geleni yaparım
    bir kortej oluşturup el ilanları dağıtalım
    şu motorsikletle iş yapan arkadaşların firmaları motorlara sabit ön ve arka kamera taksınlar yeter kaç motorcu arkadaş gidecek
    ARTIK YETER MOTO KURYE FİRMALARI denetlensin kamerasız moto kurye kalmasın
    Keşke bütün motorsiklet firmaları arabalara takıldığı gibi ön ve arka kamerayı opsiyonelde olsa sunsa
    keşke bira daha kameralar ucuz olsa

o zaman o magnda zonta denen insan müsfeddeleri ağzının payını alır
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler