Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hic kullanilmayan kask guvenli midir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, saçma bir soru olabilir belki ama merak ettim genede. Yaklaşık 6-7 yıl önce Motorsiklet fuarında Motoron dergisine abone olduğum için LS2 kask hediye etmişlerdi, motorsikletim olmadığı için de hiç kullanmadım. Kullanılmasa dahi kaskın ömrü azalır mı?

Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bildiğim kadarıyla hiç kullanılmasalar bile raf ömürleri 4-5 yıl. O da maksimum. İçindeki darbe emici kızım özelliğini kaybediyor diye okumuştum.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Kaskın herhangi bir yerinde kabartma yada çökertme olarak yani oynanamaz değiştirilemez olarak imal tarihi yazılı mı?
    Değilse söylentilere kulak asmayın.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hocam 6-7 yıldan bahsediyorsun. Tam net tarih vermemekle birlikte genellikle üreticilerin bir kask için biçtikleri raf ömrü 5 yıldır.

5 yılın ardından kaskın içerisinde bulunan ve çarpma anında ezilerek darbeyi emen sert köpük kısmın git gide daha da sertleştiği ve darbe emme özelliğini yitirdiği söyleniyor.

LS2 ler zaten ucuz kasklar. 200-300 tl lik bir rakam için kafanı riske atma, o kaska güvenip kullanma be hocam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    markaya göre ömrü değişir.ls2 diyorsun 6 7 sene diyorsun.bence evine güzel bir dekor olur denemeye gerek yok git 2017 ls2 al 200 tl para zaten değmez.3 5 testi var kaskın gevremişmi olduğunu anlamak için ama bırak duvara dekor olsun as dursun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler