Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Shoei qwest hakkındaki düşünceleriniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar şu an aklımda bu kask var.
    Motorum yamaha n max.
    Sharptan 5 yıldız almış ve shoei kalitesi şimdiden gözümü boyadı.
    Ama kullanıcıların dedikleri tabiki çok önemli ve bu nedenle sizlerden gelicek fikirler ile satın alıcam.
    Konforlu mu ses alıyormu eksi artı yönleri neler fiyatına değer mi bildiğiniz şeyleri söylerseniz sevinirim..

Teşekkürler iyi forumlar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    barismanco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Çok pahalı Valla ben 300-500 lira arası bir kaskla idare ediyorum ama ne kadar para o kadar güvenlik de bir gerçek kasklarda. Zaten marka Shoei olunca gözün kapalı alabilirsin. O bütçen varsa al hocam çok iyi yaparsın.
    Yağmurda kullanmıyorsan motosiklet kullanıyorum deme.

derdalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gözlük kullanıyorsan alma derim zira güneş vizörü kaskın yarı fiyatı. Ben saftirik gibi aldım gözlük kullandığım için güneş gözlüğü de kullanamıyorum. Hatta 3-4 ay oldu satayım istersen sana eheh

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Tavsiye ederim ama kutu içinden burunluk ile kulak pedleri çıkmadı şuan dispiritörden bunları almaya çalışıyorum. Güneş vizörü çok pahalı o paraya bir ls2 rahatça alınabilir. Güneşli günlerde güneş dik gelince elin güneş vizörünü arıyor. Kulak pedleri olmadığı için şuan ses yapıyor sanırım. Interkom konan yerin süngerlerini nasıl koymuyorlar anlamış değilim. Kalitesi shoei sonuçta. M beden mağazada denk gelir iken 1 hafta sonra kask kafamda dans etti s ile değiştirdim. 1,5 hafta kafamı sıktı şuan ise tam oturuyor. Daha önceki kaskımda bu kadar pedlerin açıldığını görmemiştim(ls2ff370). Alırken burunluk ve kulak pedlerine bakın alın. Bunlar olmazsa almam diyin hiç olmazsa. Pinlock yanında gelmeside güzel.

Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiye ederim ama kutu içinden burunluk ile kulak pedleri çıkmadı şuan dispiritörden bunları almaya çalışıyorum. Güneş vizörü çok pahalı o paraya bir ls2 rahatça alınabilir. Güneşli günlerde güneş dik gelince elin güneş vizörünü arıyor. Kulak pedleri olmadığı için şuan ses yapıyor sanırım. Interkom konan yerin süngerlerini nasıl koymuyorlar anlamış değilim. Kalitesi shoei sonuçta. M beden mağazada denk gelir iken 1 hafta sonra kask kafamda dans etti s ile değiştirdim. 1,5 hafta kafamı sıktı şuan ise tam oturuyor. Daha önceki kaskımda bu kadar pedlerin açıldığını görmemiştim(ls2ff370). Alırken burunluk ve kulak pedlerine bakın alın. Bunlar olmazsa almam diyin hiç olmazsa. Pinlock yanında gelmeside güzel.
    Hocam yanında veriyormu direk kaskı satın aldığımızda.
    Yoksa sadece sizin aldığınız yere mi özel ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Alıntı derdalan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözlük kullanıyorsan alma derim zira güneş vizörü kaskın yarı fiyatı. Ben saftirik gibi aldım gözlük kullandığım için güneş gözlüğü de kullanamıyorum. Hatta 3-4 ay oldu satayım istersen sana eheh
    Teşekkür ediyorum
    Ama almışken sıfır alıcam :D

Kutunun içinden Pinlock ve çenenin altına taktığımız file parça çıkıyor. Ben kullanıyorum çok memnunum. Havalandırması gayet iyi.
    Yolcu0 bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı rocco17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yanında veriyormu direk kaskı satın aldığımızda.
    Yoksa sadece sizin aldığınız yere mi özel ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Teşekkür ediyorum
    Ama almışken sıfır alıcam :D
    Hiç bir fikrim yok hocam çene altı süngeri ve pinlockla çıktı. Az önce bulaşık süngerini kesip interkom yerlerine koydum ve sürdüm sonra tekrar çıkarıp tekrar sürdüm gerçekten interkom yerlerinden ses yapıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:11 ----------

Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kutunun içinden Pinlock ve çenenin altına taktığımız file parça çıkıyor. Ben kullanıyorum çok memnunum. Havalandırması gayet iyi.
    Usta interkom yerlerinde sünger var mı yoksa boş mu ?

13Sn sosyal mesaj: Lütfen kaskın kayışını bağlayınız.

İntercom yerinde sünger yok ben intercom taktıgım için açıkçası çokta umursamadım.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    qwest'i hiç kullanmadım ancak Shoei Gt-Air kullanıyorum. Uygun fiyata bulabilirseniz tavsiye ederim. Dahili güneş vizörü çok işe yarıyor. Yalnız fiyatı fazla yükselmiş malum dolar sayesinde.

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ben de 2-3 aydır qwest kullanıyorum.Kasktan çok memnunum.Ses olarak da oldukça iyi denebilir.(Gerçi ben bundan önce shark raw kullanıyordum ondan sonra ne taksam sessiz gelir)

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    Bende sizin gibi nmax kullanıyorum kask olarak bende Shoei qwest seçtim ve gayet memnunum. Güneş vizorüde aldım ve yazın çok faydalı fiyat olarak pahalı ama kaskla beraber alırken iyi bir indirim yapılmıştı bana o yüzden çok gelmedi açıkcası. Kaskı kesinlikle tavsiye ederim çok rahat ve kaliteli bir kask.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Dün shoei türkiye distribitörü ile konuştum. Kulak pedleri yok ve ithal fiyatının tanesi 30 lira 2 tane 60 lira yapıyor. Kutudanda çıkmıyor bu pedler. Şimdi bulaşık süngeri vs ile kendim yapıp koyucam oralara. Burunluk bir çıkıyor bir çıkmıyon dendi o konuda kafam karıştı. 1000 küsür liralık kask alıp içindeki 2 aparatın eksik olması biraz can sıkıyor. Alacaklar için burunluk olmazsa almam desinler kulak pedleri piyasada yok. Yurt dışından ithal ediliyor. Interkom takacaksanız alır almaz sıkıntı yok

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Bende kullanıyorum. Havalandırmasından gayet memnunum ama arasıra gt-air mı alsaydım diyorum sırf güneş gözlüğünden dolayı

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kullanıyorum. Havalandırmasından gayet memnunum ama arasıra gt-air mı alsaydım diyorum sırf güneş gözlüğünden dolayı
    Ls2 ff370 den sonra o güneş vizörünü bende çok aradım. Aynalı bir güneş vizörüde gerçekten bir kask parası olmasıda var. O paraya güneş gözlüğü alıp kaskın içinde takabilirim. Gözlük kullananlar 3-4 kere düşünsün alırken güneş vizörü alacaklarsa alsınlar veya onun yerine direk 200 daha verip gt-air alabilirler ;-)

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Ls2 ff370 den sonra o güneş vizörünü bende çok aradım. Aynalı bir güneş vizörüde gerçekten bir kask parası olmasıda var. O paraya güneş gözlüğü alıp kaskın içinde takabilirim. Gözlük kullananlar 3-4 kere düşünsün alırken güneş vizörü alacaklarsa alsınlar veya onun yerine direk 200 daha verip gt-air alabilirler ;-)
    Keşke aradaki fark 200 TL olsa 700-800 TL gibi bir fark var arada. Genel anlamda güneş gözlüğünü saymazsam ben çok memnunum. Özellikle havalandırması çok iyi. Güvenlik testinden 5 yıldız alması içimi rahatlatıyor. Bu arada gt-air 3 yıldızlı bir kask. Gerçi güneş gözlüğü olupta 5 yıldız almak çok mümkün olmasa gerek. Ben araştırırken baya bir bakındım. Sanırım markanın verdiği güveni de işin içine katıp bu seviyelerde alabileceğim en iyi kaskı alabileceğime inandım ve aldım. Bu arada bundan önceki kaskım da (shark) güneş gözlüğü vardı ve vizörü içeri bu shoeiden daha fazla güneş alıyordu. Yani bu vizör sanırım daha iyi.
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    bende de bu kasktan var.2 ay önce aldım ve kendisinden gayet memnunum. parasını hakediyor. bazı arkadaşlar güneş vizörü olmamasından rahatsızlıklarını dile getirmiş lakin kaskın kulak tarafında gözlük takılabilmesi için hafif bir boşuk bırakmışlar ve ben kendi güneş gözlüğümü takıp gayet rahat bir şekilde kullanabiliyorum.

MuttFTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Çeşitli vizörleri yurtdışından uygun rakamlara temin edebilirsiniz. Ben zamanında ebayden aldığım vizörü 3 senedir kullanıyorum, gayet memnunum.

Pinlock mevzu standartta olmadığından kışın düşük hızlarda buğu yapabiliyor.

Bunun dışında baya sessiz ve konforlu bir model.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Dün shoei türkiye distribitörü ile konuştum. Kulak pedleri yok ve ithal fiyatının tanesi 30 lira 2 tane 60 lira yapıyor. Kutudanda çıkmıyor bu pedler. Şimdi bulaşık süngeri vs ile kendim yapıp koyucam oralara. Burunluk bir çıkıyor bir çıkmıyon dendi o konuda kafam karıştı. 1000 küsür liralık kask alıp içindeki 2 aparatın eksik olması biraz can sıkıyor. Alacaklar için burunluk olmazsa almam desinler kulak pedleri piyasada yok. Yurt dışından ithal ediliyor. Interkom takacaksanız alır almaz sıkıntı yok
    Bir shoei türkiye distribitörü bu nasıl der:baze çıkıyor bazen çıkmıyor. Standart kulak pedi bu ya!

Aşağıda ki linkten kutunun içinden çıkanları görebilirsiniz. Burunluk bile var. Ya hakkınızı arayın ya da orada kask almayın derim.

https://www.shoei-helmets.com/helmets/qwest.html

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    selamlar, kulak pedi sipariş eden oldu mu, eğer varsa şekli şemali nasıl bir şey buraya koyabilirse sevinirim.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    arkadaşlar merhaba,

shoei qwest aldım, içinden standart olarak kulak pedi çıkmıyor, kulak pedi aksesuar olarak satılıyor. Onu da ingilterede buldum ve sipariş verdim, 2 hafta içinde elime ulaşmış olacak.

Kulak pedi için link aşağıdadır;

http://www.helmetcity.co.uk/shoei-ear-pads-xr1100-qwest-b/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler