Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Listedeki KASK ' lardan hangisi Başlangıç İçin Yol Göstermesi Bakımından

Motovento
    REKLAM ALANI
    emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Trafikte görünürlüğü açısından da açık renkler en iyisi. büyük ihtimal orada görmüşsündür ama ben yine adını yazayım Can motor Tarık ta grex olacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Alıntı emc2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikte görünürlüğü açısından da açık renkler en iyisi. büyük ihtimal orada görmüşsündür ama ben yine adını yazayım Can motor Tarık ta grex olacak
    Aynen orda gördüm. Çok fazla gezmedim. Ama bu cuma bi aksilik olmazsa motorcuları dolaşacağım. Kimde ne var hangi fiyata bakayım, duruma göre birinde karar vericem artık.

Hocam kaskı alınca hangisini aldığını, neden onu tercih ettiğini ve ne kadara aldığını öğrenebilir miyiz? Seninle aynı kasklara bakıyorum ama hala beklemedeyim.
    emc2 bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Alıntı dtkutay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kaskı alınca hangisini aldığını, neden onu tercih ettiğini ve ne kadara aldığını öğrenebilir miyiz? Seninle aynı kasklara bakıyorum ama hala beklemedeyim.
    Daha almadim kask, ama kisa sure icinde alacagim. Aldiktan sonra yazarim yorumlarimi. Ama yine tavsiyelere acigim.

yasoyaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf250L
    Kask olayının düşük cc yle alakası olduğunu sanmıyorum çene açılır kaskla ışıklarda beklerken arkadan fren mesafesini ayarlayamayan bi araç çarptığında çenenizi gidona vurup dişlerinizi dökebilirsiniz. Keyifli sürüşler herkese
    tinerci ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Alıntı yasoyaso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask olayının düşük cc yle alakası olduğunu sanmıyorum çene açılır kaskla ışıklarda beklerken arkadan fren mesafesini ayarlayamayan bi araç çarptığında çenenizi gidona vurup dişlerinizi dökebilirsiniz. Keyifli sürüşler herkese
    Olcak olduktan sonra her an hersey olabilir. Dediginiz de mantikli. Peki ceneden acilir kask ne zaman kullanilir. Bu kaski ne amacla yapmislar acaba. Ihtiyaca karsilik olarak mi? Yoksa cesit olsun diyemi? Turkiye deyiz ve burda hersey olur. Basimiza hersey gelebilir. Ozellikle motorlulari dikkate almayan ulkedeyiz. Ama her isiktada kask acilmaz tabi.
    Bir yerden başlamak lazım...

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Tamam çene açılır önermiyoruz da adam istiyor Gel bir 70 tl felan daha koy Çene açılır NOLAN alalım sana ?

http://www.n11.com/arama?q=%C3%A7ene...CE_LOW&m=Nolan
    http://www.n11.com/nolan-grex-g91-ki...kask-P35858116

Ha sorarsan ben LS2 Blade kullanıyorum siyah olandan, Evil twin den tek farkı kendi içinde güneş gözlüğü var..
    http://www.n11.com/arama?q=%C3%A7ene...RICE_LOW&m=LS2

Hoşuma gidenler.. LS2
    http://www.n11.com/ls2-ff370-easy-be...kask-P39514346
    http://www.n11.com/ls2-370-easy-chro...kask-P25175672

Çene açılırı neden önermiyoruz ?

İlk darbede çene kısmı açılabiliyor ve motosiklet kazalarında asla ilk darbe ile kalınmıyor deniyor da çenesi olmayan kaskları ne yapıcaz?

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Alıntı ecarpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam çene açılır önermiyoruz da adam istiyor Gel bir 70 tl felan daha koy Çene açılır NOLAN alalım sana ?

http://www.n11.com/arama?q=%C3%A7ene...CE_LOW&m=Nolan
    http://www.n11.com/nolan-grex-g91-ki...kask-P35858116

Ha sorarsan ben LS2 Blade kullanıyorum siyah olandan, Evil twin den tek farkı kendi içinde güneş gözlüğü var..
    http://www.n11.com/arama?q=%C3%A7ene...RICE_LOW&m=LS2

Hoşuma gidenler.. LS2
    http://www.n11.com/ls2-ff370-easy-be...kask-P39514346
    http://www.n11.com/ls2-370-easy-chro...kask-P25175672

Çene açılırı neden önermiyoruz ?

İlk darbede çene kısmı açılabiliyor ve motosiklet kazalarında asla ilk darbe ile kalınmıyor deniyor da çenesi olmayan kaskları ne yapıcaz?
    Verdiğniz linkteki kasklar ilk 4 sıramda var. Sanırım grex nolan ın ürünü onu tercih edicek gibiyim. Güvenlik olarak ilk düşüşlerde çeneden darbe yemek böyle kasklarda sakat olabilir. Valla ucuz sakat bişide almak istemiyorum. Hatta LS2 FF370 bile tam güven vermiyo desem yeridir. Sanırım grex alacağım. Çok teşekkürler görüşlerin için.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    başlangış kaskı nasıl oluyor? ilk defa duydum. ekipman aldınmı bütçene göre en kalitelisini alacaksın

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlangış kaskı nasıl oluyor? ilk defa duydum. ekipman aldınmı bütçene göre en kalitelisini alacaksın
    İşin başındayız, kasktan tam olarak anlamadığımız için, ilk başlayanlara örenk olması açısından açtım konuyu. Kask konusunda da sona doğru gidiyoruz.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Çene açılır kask intihardır , unutmayın ki olası bir kazada motordan fırladığınızda yere ilk temas eden nokta dişler ve çene.

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çene açılır kask intihardır , unutmayın ki olası bir kazada motordan fırladığınızda yere ilk temas eden nokta dişler ve çene.
    Bu konu sanırım hangisini seçmem gerekirden çok, çene açılırmı yoksa kapalı kask mı daha iyi şeklinde bir konuya döştü. Arkadaşlar, düşüncelerinize gerçekten saygı duyuyorum. Ama sadece çeneden açılır olarak şu kask iyidir, ben şunu kullandım, şunları tavsiye ederim diye yönlendirirseniz daha güzel olacak. Peki, Türkiye de çeneden açılır kaskı kaç kişi, kimler kullanıyor acaba? Bunuda öğrensek güzel olcak aslında. En basiti trafik polislerimiz bile çeneden açılır kask kullanıyorlar. Altlarındaki motor cbf 150 de değil. Olcak olduktan sonra 10km hızla da ölürüz, 100km hızla da ölürüz.
    Yanlış birşey dediysem kusura bakmayın. Gerçekten ben çeneden açılır kask tavsiyesi istiyorum. Aldıktan sonra da ciddi ciddi yorumlarımı yazacağım.
    yasdal bunu beğendi.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Doğru söylüyorsun, iş akıl vermeye hatta ahkam kesmeye gidiyor genelde bu forumda. Sakıncalarını bildiğini söylemişsin. Bize düşen varsa Flip Up kask tavsiye etmek.

Nolan N90 kullanmıştım zamanında. İri, rüzgarla arası iyi olmayan, gürültü alan bi kasktı. Her ışıkta yazın açardım yola çıkarken tık diye kapatırdım. Hiç düşmedim o yüzden fayda kısmına pek birşey yazamam. Konfor için Bütçeyi artırayım dersen, inan bütçe yükselse dahi çene açılır kaskta ses - rüzgar direnci gibi konfor özellikleri aramamalısın. Shoei nin de Çene açılırını kullanmıştım bir kaç kez. Aynı b*kun laciverti.

Kapalı kaska geçemem sanıyordum. Özellikle sıcaklar mevzuundan. Ben alıştım. Oldu 2 yıl kadar. Schubert kullanıyorum. Kışın altında boğazı saran ses absorbe eden bölümü takıp, yazın söküyorum. Yetiyor. Antalya için bir şey söyleyemem. Ama bir arkadaş ilk sayfada cross kaskı önermiş. Makul geldi bana.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Fiberglass cross kasklar var 450 liraya , onu alın daha iyi herhangi bi çene açılır kasktan , hava girişleri de çok fazla.

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru söylüyorsun, iş akıl vermeye hatta ahkam kesmeye gidiyor genelde bu forumda. Sakıncalarını bildiğini söylemişsin. Bize düşen varsa Flip Up kask tavsiye etmek.

Nolan N90 kullanmıştım zamanında. İri, rüzgarla arası iyi olmayan, gürültü alan bi kasktı. Her ışıkta yazın açardım yola çıkarken tık diye kapatırdım. Hiç düşmedim o yüzden fayda kısmına pek birşey yazamam. Konfor için Bütçeyi artırayım dersen, inan bütçe yükselse dahi çene açılır kaskta ses - rüzgar direnci gibi konfor özellikleri aramamalısın. Shoei nin de Çene açılırını kullanmıştım bir kaç kez. Aynı b*kun laciverti.

Kapalı kaska geçemem sanıyordum. Özellikle sıcaklar mevzuundan. Ben alıştım. Oldu 2 yıl kadar. Schubert kullanıyorum. Kışın altında boğazı saran ses absorbe eden bölümü takıp, yazın söküyorum. Yetiyor. Antalya için bir şey söyleyemem. Ama bir arkadaş ilk sayfada cross kaskı önermiş. Makul geldi bana.

Anlayisin icin cok tesekkurler. Butceyi cok arttiramicam. 300 tl civari dusunurken 425tl ye kadar ciktim. Cross kask tarzim deil. Kullanim olarak iyi olabilir fakat tercihim deil. Nolan in urunu grex var o icime sindi. Linki sayfada var. Tavsiye eden de oldu. Acilir kaski bi kullanayimda. Tecrube edeyim. Sonra kapaliyida denicem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiberglass cross kasklar var 450 liraya , onu alın daha iyi herhangi bi çene açılır kasktan , hava girişleri de çok fazla.
    Tesekkur fikrin icin. Cros kask dusunmuyorum.

yaso2867 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    Ls2 nin ff370 i var bende bi tane de kapalısından var. Kapalıyı taktıktan sonra ff370 i takınca başım ağrıyor bayağı ağır bi kask. Ama görüş açısı olsun güneş vizörü olsun fena değildir. Ses aldığı doğrudur ama dedikleri gibi sağdan soldan geliyor filan o kadar değil. Başka kasklar da kullandım karşılaştırma imkanım oldu. Neticede 4 yıldız almış fiyatı da uygun bir kask

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Şehir içi sıkışık trafiğe girip çıkıldığı durumlarda çene açılır kask kullanışlı oluyor.

Çene kilit mekanizmasının güvenliği çok önemli. Sharp, test sırasında çene kilidi sağlam kaldı mı'yı da test ediyor.
    En güvenilir çene açılır kask BMW System5 modeli, fakat üretimden kaldırıldı.

Ben Caberg Duke kullanıyorum, Sharp'dan 5 yıldız almış ve testlerde çene kilidi hep sağlam kalmış ikinci sıradaki model. Fiyatı, bütçenizin üzerinde; fakat BMW kasklarından çok daha ucuz.

Bu model bütçeye uymuyorsa kapalı kaska yönelmenizi tavsiye ederim. Savaş abinin tavsiyesi çok yerinde. Maksat sıcaktan bunalmamak ise kros kaskının havalandırması yeterli olur.

victors43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daha Yok
    Alıntı nofearyns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim en ucuz fiberglas kask budur eğer güvenlige önem veriyorsan Shiro fullface helmet sh-712 cv öneririm. Fiyat şuan indirim var herhalde 153,69 TL Termoplastik veya komposit malzemelerden çok daha dayanıklıdır.
    Sharp testinden kac almis ki bu kask fiyat uygun ama guvenilirmi

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Alıntı yaso2867 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ls2 nin ff370 i var bende bi tane de kapalısından var. Kapalıyı taktıktan sonra ff370 i takınca başım ağrıyor bayağı ağır bi kask. Ama görüş açısı olsun güneş vizörü olsun fena değildir. Ses aldığı doğrudur ama dedikleri gibi sağdan soldan geliyor filan o kadar değil. Başka kasklar da kullandım karşılaştırma imkanım oldu. Neticede 4 yıldız almış fiyatı da uygun bir kask
    Arkadasim verdigin bilgiler icin cok tesekkurler. Tamamen yerinde bir aciklama oldu sagolasin. Benim icin yeterli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi sıkışık trafiğe girip çıkıldığı durumlarda çene açılır kask kullanışlı oluyor.

Çene kilit mekanizmasının güvenliği çok önemli. Sharp, test sırasında çene kilidi sağlam kaldı mı'yı da test ediyor.
    En güvenilir çene açılır kask BMW System5 modeli, fakat üretimden kaldırıldı.

Ben Caberg Duke kullanıyorum, Sharp'dan 5 yıldız almış ve testlerde çene kilidi hep sağlam kalmış ikinci sıradaki model. Fiyatı, bütçenizin üzerinde; fakat BMW kasklarından çok daha ucuz.

Bu model bütçeye uymuyorsa kapalı kaska yönelmenizi tavsiye ederim. Savaş abinin tavsiyesi çok yerinde. Maksat sıcaktan bunalmamak ise kros kaskının havalandırması yeterli olur.
    Bilgiler icin tesekkurler. Dediginiz kaskalari alamam. Butceyi daha fazla arttiramam. Agirlik olarak grex kaska yoneliyorum. 4 yildizli. Ama cene kisminin testinin sonucunu bilmiyorum nereden bakabilirim. Bkldiginiz bisi varsa soylerseniz sevinirim. Cros tarzi kask tercih etmicem.

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Merhaba arkadaşlar.
    Aradığım motoru aldım. CBF 150 ime sonunda kavuştum. Ayrıca ilk uzun yolumu da yapmış oldum. Kaskı daha alamadığım için, arkadaşımdan rica ettim. Onda LS2 FF 370 modeli vardı. Bununla ilgili deneyimimi söylemek istedim. Kask yapısı olarak güzel. Kafaya tam oturuyor. Uzun yolum ise AYDIN/NAZİLLİ ile ANTALYA merkez arası. 300 km. Kaskın güneş vizörü çok iyi. İçi güzel. Çene açılır kısmı bana güven verdi doğrusu. Kolay açılacağa benzemiyor. Özellikle de düşüş esnasında. Tabi bu düşme pozisyonumuza da bağlı. Ama ses olayı var. Özellikle sol kulak tarafından gelen bir ses. Sol alt tarafta bulunan güneş vizörü açıp kapatma yerinden geldiğini fark ettim. Elimle o bölgeyi kapayınca kötü gelen ses kısıldı. Safdece rüzgar sesi geliyordu. Sanırım ön camın, ön camın açıldığı menteşe kısımlarından geliyor gibi. Alt tarafı da unutmamak lazım. Uzun bir süre yaklaşık 150 km bu şekilde geldikten sonra, kulaklık takıp müzik dinlemek istedim. 100 km de o şekilde geldim. Kulaklıktan ötürü baya bir ses kısılmıştı. Ama tabi motoru dinleyemiyordum. Belki tek kulaklık takılabilir. Diğer kulakla motor dinlenebilir. Bakacağım kaskta güneş vizörünün oraya dikkat edicem. Kenardan bir yerden olsa olabilirmiş.
    Ama fiyatına göre bence güvenilir diyebilirim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)