Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorsiklet için en iyi navigasyon uygulaması hangisi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Google maps kullanıyorum, Motorsiklet seyahati yaparken mesela bir köye gidicem sürekli ana yollara sokuyor. Mesela normalde 40km gideceğim yolu uzatarak 50-60km yapıyor ana yola vs. sokarak. En kesitrme köy yolundan gitmek istiyorum onu ayarlamak epey zor.

Şehir içinde aynı 5km lik bir yere gidicem mesela ana yola sokup 6-7km yapıyor. Şehir içinden gitmek istiyorum.

Uygulama içinde bunun çözümü varmıdır ? Yaya seçeneğini seçince en kestirme yolu gösteriyor ama bu sefer yolda giderken nerden gideceğin pek belli olmuyor ekranda, yolu kaçırabiliyorum.

Birde mesela PCdeki gibi yolu istediğim gibi düzenleyemiyorum mobilde.

Veya tavsiye edebileceğiniz başka bir uygulama var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Google maps'ın özelliklerini kapatman veya açman gerekiyor.
    ayarlar kısmında ana yolları kullan oto yolları kullan ve ücretli geçişleri kullan seçenekleri var.
    Onları açıp kapatarak istemediğin rotadan götürmesini engellersin.
    Navigasyonlar her zaman en hızlı ve en basit yolu gösterir.
    o özellikleri kapatırsan seni ara yollara yönlendirmeye başlar.
    Şehirlerarası yolda enduro kullanıyorsan eğer yürüyüş rotası belirle yürünebilen yolda enduro ile gidersin

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Google Maps'in bu işin liderliğini alması hiç iyi olmadı. Navi kafasıyla hazırlanan bir ürün değil, çokça sorun çıkartabiliyor. Ama artık harita ihtiyacı da mobilden anlık çözülmesi gereken bir şey, o da başka rakip çıkmasını zorlaştırıyor.
    espresso'nun söylediği gibi ayarlar ile oynayabilirsin, en kısa yoldan götür dersen ana yola çıkmaya çalışmaz mesela ama o da bazen insanı cinnet rotalara sokabiliyor.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    https://www.mapmyrun.com/
    https://kurviger.de/en?ovd=activeTab%3Doneway&navigationItem=routeplan ning
    https://tr.wikiloc.com/
    gibi uygulamaları kullanabilirsin.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Google Maps'in bu işin liderliğini alması hiç iyi olmadı. Navi kafasıyla hazırlanan bir ürün değil, çokça sorun çıkartabiliyor. Ama artık harita ihtiyacı da mobilden anlık çözülmesi gereken bir şey, o da başka rakip çıkmasını zorlaştırıyor.
    espresso'nun söylediği gibi ayarlar ile oynayabilirsin, en kısa yoldan götür dersen ana yola çıkmaya çalışmaz mesela ama o da bazen insanı cinnet rotalara sokabiliyor.
    Ben bir şey demedim yaa. otopsici ile karıştırdın sanırım.

Ben de izliyorum. Ayrı ayrı uygulamalarla uğraşmadığım için google maps kullanıyorum ama gıcık eden yanları var tabi. Motosiklet için ana yollara çıkmadan git seçeneği de eklesermiş iyiymiş.
    tommygun, killingroad ve freasy bunu beğendiler.

Oto yolları kapatmak işe yaramıyor çalışmıyor o özellik hiç bir yerde.
    Yürüyüş rotası en mantıklı seçenek gibi onu kullanıcam artık. Oda ekranda iyi göstermiyor işte bazen kaçırabiliyorsun yolları. Yürüyüş rotası da şehir içinde kullanılmaz işte ters yöne sokuyor.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Çok sık google maps kullanıyorum son zamanlarda iyice sapıttı.

Gereksiz yolları uzatıyor. Bazen onun tavsiye ettiği yolları kullanmıyorum.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İsmet amca, uzun zamandır motosikletle gezi videoları paylaşmıyorsun? Motosiklete bir süre ara mı verdin, merakta kaldık?
    espresso bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

iki motorlu Çemişgezek ile Hozat arasında giderken navigasyon bizi dağ yoluna çevirdi.
    Arkadaşla baya tartıştık "lan bura olduğuna emin misin diye"
    Evet dedi aha navigasyon burayı gösteriyor (o da google maps kullanıyor)
    Neyse gittik gittik yol köyün birinde bitti köy meydanında harita tartışırken amcanın biri sallana sallana geldi.
    Gençler navigasyonla geldiniz demi dedi bizde evet dedik nerden bildin diye sorduk.
    adam he dedi hergün 7-8 salak aynı sizin gibi geliyor buraya dedi.
    sonra Navigasyonu ben takip ettim malumunuz iphone asla saçma rotaya sokmuyor o çok güzel oluyor.
    ama adnroid telefonlara zerre güvenim yok
    espresso bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    en ıyısı google maps kullanmayı ıyı öğrenmen gerekıyor trafıksız yola yonlendırırken aynı zamanda kısa yoluda gosterır senın seçmen gerekıyor bırazda yolları bılmen gerekıyor tabıkı kurye olarak tavsıyem google yandax pazar olan sokağa sokar kapalı sokağa sokar mesela google yapmaz bunu bırde telefon andoıd ıse sapıtır ıpohone kullanman gerekıyor kusursuz olması ıcın

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    İstanbul içinde ilk defa Büyükçekmece'ye ark'a gidecekken harita dümdüz gitmem gereken yolu trafik var diye mall of istanbul önceki girişten girip yine aynı yola bağladı çok sinir olmuştum. Ulan dümdüz gitsem yine aynı yola bağlanacaktım zaten durduk yere yolu uzattı araba olarak baz aldı sanırım şimdi alıştım yola ne zaman o yolu görsem o an aklıma gelir. :D Bir kerede küthaya kalesini karşımda görüyorum. Oraya gidecektim dümdüz gideceksin gösteriyordu. Önümde duvar vardı yol yoktu kaleyi tam karşımda görüyordum da sağ sol yaparak buldum sonunda.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir şey demedim yaa. otopsici ile karıştırdın sanırım.

Ben de izliyorum. Ayrı ayrı uygulamalarla uğraşmadığım için google maps kullanıyorum ama gıcık eden yanları var tabi. Motosiklet için ana yollara çıkmadan git seçeneği de eklesermiş iyiymiş.
    Güzel karıştırmışım, ha espresso ha otopsici, ikisinde de o var bak.
    Kabaca bilinmedik bir yerse, anayoldan bir bölgeden diğerine ulaşım değil de nokta atışı aranıyorsa haritaya bi bakmak faydalı olabilyor.
    Yoksa Google Maps'in Yunanistan'da bana "şu uçurumdan iniver işte kestirme yol" demişliği de var :D
    espresso bunu beğendi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Merhaba. Sarı siteden ikinci el ve çok ucuza (200 TL verdim) bir Garmin Nuri satın aldım. GP Kompozit'ten de 100 TL'ye bir gidon aparatı aldım. Offline haritayı yükledim. Sorunsuz kullanıyorum. CarPlay veya kocaman ve pahalı tabletler gibi oyuncakları kullanmamayı tercih ettim. Motor kullanırken müzik dinlemek gibi bir zevkim yok. Direkt yola odaklanırım ve telefon konuşması, müzik, sesli yönlendirme gibi olaylar dikkatimi dağıtır. Ek olarak cep telefonu navigasyou zaten fazlasıyla yeterli. Motorun ön konsolunu ikinci el telefoncu vitrinine çeviren sürücüler görüyorum. Bardak tutucu, iki telefon, kütük üzerine bağlı bilimum switch, navigasyon, açı-eğim metre, ıvır zıvır...Hafif yolculuk en güzelidir.
    El Dorado ve espresso bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    google maps iyice kafayı yedi, daha dün izmir'de kayboldum. git dediği yollar yol değil, dön dediği yerler ucurum.

diğerleri daha da beter; yandex utanmasa manisadan izmire beni mugla üzerinden götürecek. öyle sacma.
    zihnigonen bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul içinde ilk defa Büyükçekmece'ye ark'a gidecekken harita dümdüz gitmem gereken yolu trafik var diye mall of istanbul önceki girişten girip yine aynı yola bağladı çok sinir olmuştum. Ulan dümdüz gitsem yine aynı yola bağlanacaktım zaten durduk yere yolu uzattı araba olarak baz aldı sanırım şimdi alıştım yola ne zaman o yolu görsem o an aklıma gelir. :D Bir kerede küthaya kalesini karşımda görüyorum. Oraya gidecektim dümdüz gideceksin gösteriyordu. Önümde duvar vardı yol yoktu kaleyi tam karşımda görüyordum da sağ sol yaparak buldum sonunda.
    Şimdi o seni yönlendirdiği yolda çok kısacık ama kısalığına göre kazık gibi giren özel otoyol var, yani özel otoyola müşteri çekiyorlar. Google'ın para kaynağı da biz değil google'a reklam verenler olduğu için google açısından ticari olarak doğru bir karar, ama bu google'a ve bu sisteme küfretmemizi engellemiyor.

Eğer ticari bir işletme bir hizmetini bedava kullandırıyorsa burada ticarete konu olan mal o bedava hizmetleri kullananlar yani biz oluyoruz. Google açısından sattığı mal aslında biziz, reklam şirketi google, bizi satıyor firmalara, haliyle arada böyle küçük çakallıklar da yapıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Alıntı Bayramicli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Sarı siteden ikinci el ve çok ucuza (200 TL verdim) bir Garmin Nuri satın aldım. GP Kompozit'ten de 100 TL'ye bir gidon aparatı aldım. Offline haritayı yükledim. Sorunsuz kullanıyorum. CarPlay veya kocaman ve pahalı tabletler gibi oyuncakları kullanmamayı tercih ettim. Motor kullanırken müzik dinlemek gibi bir zevkim yok. Direkt yola odaklanırım ve telefon konuşması, müzik, sesli yönlendirme gibi olaylar dikkatimi dağıtır. Ek olarak cep telefonu navigasyou zaten fazlasıyla yeterli. Motorun ön konsolunu ikinci el telefoncu vitrinine çeviren sürücüler görüyorum. Bardak tutucu, iki telefon, kütük üzerine bağlı bilimum switch, navigasyon, açı-eğim metre, ıvır zıvır...Hafif yolculuk en güzelidir.
    Garmin Nuri deyince Nuri adında bir arkadaşım aklıma geldi. Nuri'yi artçı olarak taşıyayım o yollara baksın bana tarif etsin.
    tommygun, Alman_ ve El Dorado bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco AK550
    google haritalar'ın motorcular için en büyük sıkıntısı uygulamanın sürekli olarak trafiği düşünerek karar vermesi. motosikletin tem'den dümdüz gidebileceğini hala öğrenemedi maalesef google. bilmediğin yolda rotanı belirleyip yola çıkıyorsun, 5 dk sonra kafasına göre değiştiriyor mesela rotayı. bi bakmışsın e5'e doğru gidiyorsun. özel kullanım için waze diye bir uygulama vardı eskiden. onu biraz kurcalasam eminim iyi sonuçlar çıkar ama üşeniyorum.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi o seni yönlendirdiği yolda çok kısacık ama kısalığına göre kazık gibi giren özel otoyol var, yani özel otoyola müşteri çekiyorlar. Google'ın para kaynağı da biz değil google'a reklam verenler olduğu için google açısından ticari olarak doğru bir karar, ama bu google'a ve bu sisteme küfretmemizi engellemiyor.

Eğer ticari bir işletme bir hizmetini bedava kullandırıyorsa burada ticarete konu olan mal o bedava hizmetleri kullananlar yani biz oluyoruz. Google açısından sattığı mal aslında biziz, reklam şirketi google, bizi satıyor firmalara, haliyle arada böyle küçük çakallıklar da yapıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Garmin Nuri deyince Nuri adında bir arkadaşım aklıma geldi. Nuri'yi artçı olarak taşıyayım o yollara baksın bana tarif etsin.
    O sistemi tekirdağdan eve gelince farkettim. 2. köprünün dibinde semtte oturuyorum. Gitti beni 3. köprü yoluna gönderiyor. O günden sonra hairtayı açarken farklı güzergahı seçiyorum. Benzer durumda izmire gidecekken yalova üzerinden ücretsiz yoldan gitmek istiyordum hiç gitmemiştim. Haritada da yazdım ücretli yol olmasın diye köprü altından kılıçlı köyünden gitti yine beni yeni gebze izmir otoyoluna bağlamıştı. Bu seene 2 hafta önce izmire yalova üzerinden gittim daha keyifli geçti yolculuk. Ücretli yol dümdüz git sıkıcı istanbuldan izmire kadar hatta izmir dahil her ilçede yağmuru yedim ona rağmen güzel geçti.
    espresso bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O google mapse dikkat edin beni Konya dan gelirken Afyonkarahisar girişinde Ankara Polatlı köy yoluna soktu. hem bozuk hemde yolu uzattı

Tom Tom navigasyon kullanın ücretli ama satın alırsanız harika

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Bu konuyu bi güncelleyeyim. Benzer dertlerim var, çözümü var mı bilmediğim;

-Sürüş esnasında daha kısa rota bulundu diyor motoru durdurup, eldiven çıkarıp reddet demezsen otomatik ona yönlendiriyor.. çözümü var mıdır?

-Pc üzerinden çok daha sağlıklı rota hazırlayabiliyoruz, rotayı paylaş deyip mobile yolladığımda en kısa rota geliyor yine otomatik. pinleyebiliyor muyuz güzergahı.

Yandex kullandım yıllarca, googlemaps daha iyi dedim sonra ama hala saçma sapan şeylerle uğraştırıyor. Önerilere açığım, saygılar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)