Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

​EKEN mi? SJCAM mi? SONY mi? XIAOMI mi? GOPRO mu? Test bizden, karar senden...

Motovento
    REKLAM ALANI
    gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    Efsane konu olmuş helal olsun tamda kamera almaya niyetlendiğim zamanda böyle güzel ve kapsamlı bi inceleme bulmak mutlu etti beni teşekkürler
    forzaBJK bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Güzel çalışma olmuş. Eline sağlık. Peki bu testi bizzat yapan kişi olarak, sana göre en iyi ürün, en kötü ürün ve en iyi fiyat/performans ürünü hangisi?
    forzaBJK bunu beğendi.

Sen fikir mi istedin yok millete yol gösterecek bir kaynak mı oluşturdun belli değil. Eline emeğine sağlık bence de bu başlık sabitlenmeli

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Eline sağlık güzel karşılaştırma olmuş.

Malik_Ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    emeğinize sağlık,çok faydalı bir paylaşım.

sinansari_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1300S
    Go pro hero 4 De görüntü çok net, kırmızı arabanın boyasına bakınca parlaklık ve etrafın yansıması bile görünüyor.

[QUOTE=forzaBJK;4112360]ben şahsen açık ara sony mi gopro mu önde diyemiyorum, bana göre sanki sony bir veya iki tık daha önde gibi - sonyciyim ben gerçi onunda etkisi vardır herhalde. fakat yinede açık ara bir fark göremiyorum.

orijinal video dosyalarından ekran görüntüsü aldım (daha doğrusu videodan sıkıştırılmamış PNG kareleri kayıt ettim):

GoPro Hero4 silver:

http://i.hizliresim.com/1LvD11.png

bycml - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR ESD
    Bu da benden EKEN H9R Örnek videosu

ahmetyildiz bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    birde gitup git2 ile firefly 7s ürünleri var.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok güzel olmuş tebrikler

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Elinize sağlık. Ciddi emek verilmiş bir çalışma olmuş. Ben de zamanında Gopro Hero3 Black Edition ve SJcam4000wifi karşılaşmasını şöyle editlemiştim. SJcam'deki bariz mavi tonlarını ayarlardan ne kadar uğraştıysak da çözemedik.

https://youtu.be/DDbAM782YBQ

Motosikleti
    falcon flash 100
    pardon tekrar ben uzatmış gibi olmayayım yüklediğiniz son fotoğraflara baktım. gölge olayı en az go pro 4 te diğerlerinde daha çanlı gölgeler var (as 200 hariç) bu da onların daha çok ışık altında çekildiğini gösteriyor. go pro bence o sebepten pastel gibi. tekrar söylüyorum çalışmanız kaynak eser olmuş. devamını beklerim.
    forzaBJK bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Yok böyle bir emek, yok böyle bir çalışma, helal olsun diyorum ve teşekkür ediyorum

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel inceleme olmuş.
    Hazır bu kadar incelemişken, şu model hiç sevmedim, şu şu kusurları var gıcık etti gibi kişisel değerlendirmeleri de yazarsanız süper olur. Video kalitesi güzel olabilir vb. ama işin bir de kullanınca ortaya çıkan durumları var, sırf özelliklerine ya da video kalitesine bakınca anlaşılmaz da kullanırken insanı sinir eden ufak tefek şeyler olur ya, işte öyle şeyleri de yazsanız daha iyi karar veririz. Yoksa videolardan anlaşılınca hepsi iş görüyor, bütçeye göre en uygunu alınır gibi.
    öyle birşey düşünüyordum, ta ki forumda 10 dakika editleme engeli aklıma gelene kadar. bireysel deneyimlerim 3'cü sayfada gizli saklı olmayacak şekilde nasıl olur bilemedim valla..

yazacak baya bişey var kameralar hakkında, aldığım notların bazıları karar değiştirecek nitelikte..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

Alıntı Ahmetbahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam emeğinize sağlık çok teşekkürler.Ben de en çok Sony'yi beğendim ancak SJ ve Eken'deki gibi çekim ekranının olmaması dezavantaj değil mi?
    şöyle bakarım ben; Sony'lerin veya Xiaomi'nin ekranı olmamasını dezavantaj görmem, benim için totalde çekim kalitesi önemli. GoPronun bir ton ayarı varmış, SJCAM'de dokunmatik ekran varmış, EKEN çift ekranlıymış vs. çekim kalitesi beni tatmin etmedikten sonra şeye benzer bu.. gassraylı arkadaşlar kızmasın, bazıların her kötü gidişhatta 'ama bizim uefa kupamız' var demelerine.
    abartılı örnek vereyim: video kalitesi tost makinesi gibi, ama arkada ekranı var..

benim ilk kriterim görüntü kalitesi; beni tatmin eden kaliteye ilaveten ekran mı var? süper! ekranı yok mu? önemli değil, zaten test ettiklerimin tümü wifi'li (bazısı süper çalışıyor, bazısı felç ediyor). telefon üzerinden ne çektiğini, hangi açıyı yakalasığını vs. görebiliyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:40 ----------

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel çalışma olmuş. Eline sağlık. Peki bu testi bizzat yapan kişi olarak, sana göre en iyi ürün, en kötü ürün ve en iyi fiyat/performans ürünü hangisi?
    valla ben sonyciyim, sürekli tekrarlıyorum ama öyle
    test ettiğim bütün sony'ler alınır, fiyat performans olarak AS15, AS20 ve A30 derim - fazla bütçe ayırdıysan AS200 veya kral AS300/X3000 derim. X1000 çok çok beğendiğim bir kamera, AS300 ve X3000 gerisinde fakat.

Xiaomiyi de beğendim, gopro'nun takliti, ayar ve görüntü kalitesi olarak.

fakat alıp kullanmak istemediğim kameralar ise EKEN ve SJCAM diyebilirim. Kötü olduklarından değil, iyi iş yapmaya çalışıyorlar fakat 1:0 yenik durumda istediğin kadar gol için caba sarfetmiş olsan da sonuç olarak yeniliyorsun. taraftarlık gibi gönül işi olmadığına göre markaja modele bakmadan senin kriterlerine en uygun en yakın kamerayı alırsın.

buda benim için hertürlü sony

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ----------

Alıntı sinansari_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Go pro hero 4 De görüntü çok net, kırmızı arabanın boyasına bakınca parlaklık ve etrafın yansıması bile görünüyor.
    xiaomi'de de etrafın yansımaları görünüyor..

AS300'de de..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pardon tekrar ben uzatmış gibi olmayayım yüklediğiniz son fotoğraflara baktım. gölge olayı en az go pro 4 te diğerlerinde daha çanlı gölgeler var (as 200 hariç) bu da onların daha çok ışık altında çekildiğini gösteriyor. go pro bence o sebepten pastel gibi. tekrar söylüyorum çalışmanız kaynak eser olmuş. devamını beklerim.
    Hero4 silver, X3000, X1000 ve AS200 aynı ışık şartlarında anyı gün içinde çekildi, bol ışıklı fakat güneşsiz ve az gölgeli bir gündü, çekim için idealdi. o gün vaktim kısıtlı olduğundan diğer kameraları test edemedim ve bir türlü ışık şartlarını tekrar yakalayamadım. dolayısı ile bu modeller dışında diğer kameralar güneşli ve sert gölgeli güne denk geldi.

Aynı ışık kartlarda çekilen görüntüler:

AS200:

Hero4 Silver:

X3000:

X1000:

gopro'da karşıtlık ayarı düşük, bu da görüntünün beyaza ve siyaha kaçan bölümlerde daha fazla görüntü verisi yakalamasını sağlıyor. ne kadar çok veri varsa, daha sonra üzerinde oynamak istediğinde avantajlı oluyor.

örneğin ters ışıkta çekilen görüntü (maalesef gopro ile bu görüntüleri alamadım):

X1000:

AS200:

bunlarda güneş önden vurduğu halde gölgede kalan kısımlar halen görüntü verisi içeriyor.

SJ5000x Elite:

bu mesela kötü örnek; gölgede kalan kısımlar seçilmeyecek kadar kötü.
    espresso bunu beğendi.
    ● hız sınırlarına uy / trafiğin akışkanlığını takip et / hızını görüş ve duruş mesafene göre ayarla ● sürüş şekli ile kimseyi hataya zorlama, tehlike yaratma ● diğerlerin öküzlüklerini telafi edebilmek için pay bırak

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Büyük emek vermişsiniz. Harika olmuş. Teşekkürler.

clubhit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam test sonucu sizin sıralamanız nedir peki?
    En iyiden kötüye doğru hangisini alalım?
    SJ4000 aldım görüntüde berbat seste berbat iade ettim.
    forzaBJK bunu beğendi.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Tercihim Motorda
    Sony OIS X3000 olur

Stabilizör üstünde YI 4K+ (4k 60fps kayıt)

Bütçe dostu

YI 2K (çok eskidi yenisi gelse artık)
    forzaBJK bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia RSV 1000
    Benim Gördüklerimden incelediklerimden anladığım kadarıyla sony özellik olarak felan daha iyi bigi amaaaaa fiyat konusunda 700tl üzeri ve altı die olayı kiye ayırmak gerektiğini düşünüyorum.

Ben kendimce fiyat performansa göre bir sıralama yapacak olsaydım.
    300tl Altı....... Eken Serileri
    300Tl üzeri...... Sjcam M10+,,,Sj5000x,,,,Sj6 Legend
    700tl Üzeri...... Sony serileri

Gopro Tabiki alınabilir süper kamerları var kalite açısından ama O fiyatlara çıkınca sony gibi geliyor bana..

Tabiki kişinin Kameradan bekledikleri çok önemli kimileri çok detaylı çekim ister kimileri çok canlı renk ister kimileri kolay bulunan ve ucuz aparatlar ister kimileri kolay menü ister...

Buda Ufak Bir test sürüşü ham görüntüdür hiç oynanmamış....

forzaBJK bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 650F (2016)
    inanılmaz bir çalışma olmuş, ne kadar teşekkür etsem az. tüm forum adına binlerce kez teşekkürler. ben bu konuyu görmeden sjcam sj6 legend almış bulundum, ciddi anlamda memnunum, senin karşılaştırmaların sonucunda doğru bir tercih yaptığımı kararlaştırdım. bu konuya eklemek adına kameramı sana 2-3 günlüğüne verebilirim. tabi senin için de uygunsa, benim güven açısından bir sorunum yok. saygılar

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    Alıntı clubhit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam test sonucu sizin sıralamanız nedir peki?
    En iyiden kötüye doğru hangisini alalım?
    SJ4000 aldım görüntüde berbat seste berbat iade ettim.
    benim sahsi siralamam su kriterlere göre olur:

1. Görüntü sabitleyicinin olmasi
    2. Ihtiyacim olacak donanimsal özellikler/nitelikler (mikrofon girisi, kameranin sekli gibi) ve cekim modlari/kalitesi (4K, FullHD, Timelapse foto, 50mbit/s vs. gibi)
    3. yeninda verilen ve gercekten isimi görecek aksesuarlar (bazen bi ton aksesuar olur yaninda ama hic biri aslinda lazim olmaz gibi)

bu kriterlerime göre test ettigimiz kameralar arasinda acik ara Sony FDR-X3000 veya Sony HDR-AS300'ü ilk siraya koyuorum.
    Bu ikisi arasindaki kararimi 4K'ya olan ihtiyacim dogrultusunda veririm.

1. Sony X3000/AS300
    2. ...
    3. Sony X1000/AS200
    4. Sony AS100*
    5. Sony AS50*/AZ1*
    6. Sony AS20/AS30
    7. ...
    8. Sony AS15
    9. ...
    10. SJCAM SJ4000+/SJ5000x

yıldız (*) ile işaretlediğim kameralar daha önce elimden geçmişti

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    beyler bakan çıksın bilgisayarımın ram i şişti bu kadar fotoğrafa.
    şaka bi yana elinize sağlık.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler