Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Action Camera Almak Üzereyim Karasiz Kaldim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Bugün Kadiköyde SJ 4000 kamerayi orjinal ve garantili olarak satan Kaan Elektronige gittim ellerindeki ürünü tanittip özelliklerini anlattilar orjinal kutudaki aksesuarlari + yedek bataryaya 325 tl fiyat verdiler,baska bir forumda okudugum üretici firmanin resmi internet sitesindede satista olan SJ 5000 modelinin ellerinde olup olmadigini sordum ellerinde yoktu peki hangisini tercih ediyim dedim SJ 5000 modelinin ekraninin zamanla beyazlama sikintisi yasadigini söyledi ve birazdaha sj 4000 modelini inceleyip çiktim.
    Baska bir magazada SJ 4000 modelini gorup içeri girdim 375 tl fiyat verdiler vitrinde SJ 5000 modelide vardi onada 475 tl fiyat verdiler ama satici amca biraz naletti bugun galiba pek ilgilenmedi bizimle.
    Birde bir cok yerde Xioami Yi markasindan bahsediliyor SJ markasina gore daha basite indirgenmis bir cihaz ama satan magaza bulamadim bu markada kafami karistirmiyor degil birde SJ 4000 lere harici mikrofon takilabilecekmis yeni gelen partide mikrafonlarda geliyormus isteyen oradan mikrafonu alabilecekmis Kaan Elekronik boyle bir bilgi verdi.
    Bu markalari kullananlara sorum olacak,

1 SJ 4000 - SJ 5000 hangi modeli tercih etmeliyim saticinin söyledigi gibi ekran beyazlamasi yasayan varmi?
    2.Xioami Yi modeli kullananlarin + ve - yorumlari nelerdir?
    3.Baska marka kullananlar o markalarin - ve + larini yazarsa sevinirim.

Yada ver parayi GoPro al diyenler bu markada 800 - 1800 tl arasi fiyatlar aldim farkli modelleri var ve aksesuarlari çok pahali deymez diye düsünuyorum.
    Yorumlariniz için simdiden tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Yurt dışından neden bakmıyorsunuz ? 3-4 gün önce miniiinthebox sitesinden xiaomi yi siparişi verdim. black friday den dolayı kupon vs. 45 dolara geldi Gearbest tende 55 dolara bir sürü aksesuar aldım . Bağlantı aparatları orjinal monopodu dahil. yani 290 lira civarına full set almış oldum. Gearbest sitesinden SJ leer bakabilirsiniz. TR deki fiaytlarından daha makul.

Benim kamera daha gelmedi tahminen 3 haftayı bulur yani test etme imkanım yok henüz

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    forumda bi uyeden aldim ben ikinci el . sj4000 wifi birsuru aparati var ve 32 gb hafizali bence 2. el bak 0 ina o kadar para vermek cok iyi bi secim degil cunku

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Xioami Yi al hem dünya çapında hemde daha iyi marka.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sony as20 aldım. memnunum. 600 tl.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    İkinci el GoPro veya Sony modellerine yönelebilirsiniz. İlla Sjcam alıcam diyorsanız yurt dışından daha uygun fiyatlara alınabilir.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    sony veya gopro düşünmüyorsan.
    kesinlikle xiaomi yi öneririm.
    Bayağı araştırmıştım zamanında, sj4000'i ikiye katlar diyorlardı.
    İnternette çok bilgi var bu konu hakkında.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bende geçenlerde ucuz yollu f/p yüksek action cam baktım. Bütçe sony ve go pronun 2. ellerine bile yetmeyince ucuz rakiplerine yöneldim:

- sjcam sj4000 & 4000+
    - sj5000
    - Eken H9 Ultra hd 4K
    - xiaomi yi

Bu modelleri internette, yabancı forumlarda, youtube testlerinde detaylıca inceledim. SJ5000 bence parasının hakkını vermiyor. Neredeyse sj4000 in 2 katı fiyatı var.

Xiaomi yi ile sj4000 karşılaştırmasında iki kamerayıda kullanmış herkes bariz xiaomi yi. diyor.

Eken H9 ise innaılmaz uygun fiyatıyla en ilginç kamera. Ancak onu da yabancı forumlarda kullananlara sordum, xiaomi yi dediler.

Velhasın bende 20 gün kadar önce xiomi yi siparişimi verdim, şuan beklemedeyim. Gelince detaylıca inceler ve yorumlarımı paylaşırım.
    Xiaomi yi nin en büyük handikapı aparatlarının kutusuyla gelmemesi. Ancak aliexpress veya gearbest gibi sitelerde artık çok uygun fiyata bu aparatlar bulunabiliyor. Mesela su geçirmez kap (housing) 8$ civarı. yedek pil 3$ vs vs...

Ancak bütçem çok kısıtlı en uyhun kamerayı almak istiyorum dersen gearbest sitesinden sj4000 da alabilirsin. Güzel kameradır, tam bir f/p ürünü olduğu söyleniyor.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    sj4000 ile xiaomi arasında kaldıysan kesinlikle xiaomi derim.
    bende siparişi verdim, henüz elime geçmedi ama nette araştırdığım kadarıyla video çekimleri sjcam e göre daha iyi.
    ayrıca wifi özelliği ile telefondan görüntüyü görebiliyosunuz, fotoğraf ve video çekimine telefondan başlayabiliyorsunuz.
    bataryanın ne kadar kaldığını üzerindeki ışığın renk değiştirmesinden anlayabiliyorsun.
    ayrıca xiaomi 1080p de 60 fps kayıt yapabiliyor ancak sjcam 30 fps.
    60 fps kayıtlardan after effect vasıtasıyla 1000 fps ye kadar çok güzel slow motion videolar yapılabiliyor.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sj4000 ile xiaomi arasında kaldıysan kesinlikle xiaomi derim.
    bende siparişi verdim, henüz elime geçmedi ama nette araştırdığım kadarıyla video çekimleri sjcam e göre daha iyi.
    ayrıca wifi özelliği ile telefondan görüntüyü görebiliyosunuz, fotoğraf ve video çekimine telefondan başlayabiliyorsunuz.
    bataryanın ne kadar kaldığını üzerindeki ışığın renk değiştirmesinden anlayabiliyorsun.
    ayrıca xiaomi 1080p de 60 fps kayıt yapabiliyor ancak sjcam 30 fps.
    60 fps kayıtlardan after effect vasıtasıyla 1000 fps ye kadar çok güzel slow motion videolar yapılabiliyor.
    Slow motion görüntü işleme dışında insan algısı açısından 60 fps ile 30 fps arasında bir fark yok. Sadece dosya boyutu farkı var. Peki çekim süresi arasında bir farklılık varmı araştırdınız mı hiç?
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

12680 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pcx 125
    hocam ben gopro hero aldım ilk çıkan modeli inanın lensi hepsinden daha kaliteli en basitinden sjcamlerin pili 40 dakikada biterken gopro 3 saat kesintisiz kayıt yapıyor.
    oggomoggo bunu beğendi.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Macera aramayın linkteki model alınır :D
    450 tl iyi fiyat
    http://www.mediamarkt.com.tr/tr/prod...a-1128304.html

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    bende sj4000 var wifi olandan ve söylediğin telefondan kontrol gibi bütün özellikleri var ,hatta suyun altınd çekim yaparken suyun üstünde telefondan izleyebiliyorsun wifi sayesinde, xiaomi 60 fps kayıt yapabiliyor tamam ama 30 ile 60 fps kayıt arasındaki farkı insan gözü algılamaz ,24 fps den öncesini algılar vede 60 fps ye bence hiç gerek yok çünkü hafızada kapladığı yer 2 katına çıkıyor ve hafızayı hemen dolduruyor,

bence 60 fps hiç gerekli değil,neticede görüntüleri dünya yarışmasına sokacak değiliz,,ben alırken üstünde durduğum en önemli özelliği,hareket halindeyken çekim alanındaki araçların plakalarının okunabilmesiydi ki sj4000 bunu fazlasıyla başarıyor ve fiyat olarakta uygun,

ALLAH korusun bir trafik kazası anında plakalar okunacak şekilde çekim yapması arayacağımız en enemli özellik değilmidir,,

sj4000 1080 p 30 fps kayıt yapıyor ve 12 mp foto çekiyor,tüm aparatlarıda var su altı çekim kutusuna ,kask, araba, ve su altında zıpkına takma aparatına kadar
    mozgur bunu beğendi.

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Macera aramayın linkteki model alınır :D
    450 tl iyi fiyat
    http://www.mediamarkt.com.tr/tr/prod...a-1128304.html
    Bu ürünün 5 mp kamerasi var aslinda hepsinden az MP olarak Go Pro Hero4 bir modeli teknosa'da 850 tl civarinda buldum ama Silver,Black gibi modeller var ve arasindaki farklari satis elemanlarida bilmiyor ürünler öylece rafta duruyor aparatlari vs konusundada hiçbir bilgileri yok SJ 4000 wifi modeli telefondan kontrol edile biliyor bildigim kadari ile.
    Yarı durgun olmamalı deniz; ya durgun olmalı,yada kudurmalı..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Yanagisawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ürünün 5 mp kamerasi var aslinda hepsinden az MP olarak Go Pro Hero4 bir modeli teknosa'da 850 tl civarinda buldum ama Silver,Black gibi modeller var ve arasindaki farklari satis elemanlarida bilmiyor ürünler öylece rafta duruyor aparatlari vs konusundada hiçbir bilgileri yok SJ 4000 wifi modeli telefondan kontrol edile biliyor bildigim kadari ile.
    Hocam eğer 450-500 tl civarı bütçen varsa tartışmasız Go pro al geç. Go pro ekipmanı pahalı diye de korkma Aliexpressde uygun fiyatlı yüzlerce kopya Gopro aparatı var, kask bağlantısından tut motosiklet gidonuna sabitlemeye kadar.

Bizim kıyasladığımız kameralar 65$ - 70$ civarında kameralar. Goprodan iyi olması beklenemez elbette. Bütçen varsa Gopro veya sony den şaşma derim.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende sj4000 var wifi olandan ve söylediğin telefondan kontrol gibi bütün özellikleri var ,hatta suyun altınd çekim yaparken suyun üstünde telefondan izleyebiliyorsun wifi sayesinde, xiaomi 60 fps kayıt yapabiliyor tamam ama 30 ile 60 fps kayıt arasındaki farkı insan gözü algılamaz ,24 fps den öncesini algılar vede 60 fps ye bence hiç gerek yok çünkü hafızada kapladığı yer 2 katına çıkıyor ve hafızayı hemen dolduruyor,

bence 60 fps hiç gerekli değil,neticede görüntüleri dünya yarışmasına sokacak değiliz,,ben alırken üstünde durduğum en önemli özelliği,hareket halindeyken çekim alanındaki araçların plakalarının okunabilmesiydi ki sj4000 bunu fazlasıyla başarıyor ve fiyat olarakta uygun,

ALLAH korusun bir trafik kazası anında plakalar okunacak şekilde çekim yapması arayacağımız en enemli özellik değilmidir,,

sj4000 1080 p 30 fps kayıt yapıyor ve 12 mp foto çekiyor,tüm aparatlarıda var su altı çekim kutusuna ,kask, araba, ve su altında zıpkına takma aparatına kadar
    Dostum şarj ne kadar gidiyor 30 fps de kayıt yaparken?
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slow motion görüntü işleme dışında insan algısı açısından 60 fps ile 30 fps arasında bir fark yok. Sadece dosya boyutu farkı var. Peki çekim süresi arasında bir farklılık varmı araştırdınız mı hiç?
    hocam eğer düzgün bir pc de görüntüleri seyredersen 60 fps ile görüntülerin daha akıcı olduğunu görebilirsin.
    insan gözü normalde 18-25 fps arasında görüyor. 60 fps ile çekilmiş bi video izlediğin zaman ayrıntıları daha iyi farkedebiliyosun.
    herkesin ihtiyacı farklı olabilir.
    benim için 60 fps olması xiaomi yi almamdaki en büyük etken.
    çünkü slow motion videolarda atlama olmaması için gereken en düşük fps oranı bu.
    30 fps de görüntülerde atlamalar olabiliyor.

kameram geldiğinde bi kaç örnek video paylaşırım inşallah

mertky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 500 Cruiser
    Merhaba bende sj5000 plus modeli var 1080 p 60fps ve 720p 120 fps kayıt özelliği var çekipleri gopro hero 3 den daha iyi youtube da karşılaştırmaları var onlarada bakabilirsiniz yurtdışından 2 adet almıştım fakat babam ben herseferinde kaska tak çıkar bunla uğraşamam deyince satmaya karar verdim fiyatı 600 tl istanbul içi elden verebilirim fiyattadaufak bir şey yapabilirim
    Not:kutusu açılmamış vaziyette

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Megapiksel rakamına takılma. 5 mp yeterli oluyor.
    Asıl önemli konu lens kalitesi.
    Hem sj4000 hem de gp hero kullanmış biri olarak yazıyorum.
    Düşük ışık çekimi ses kalitesi ve titreşim konusunda sorun yaşamamak için hero yu tercih etmelisin.
    SJ tam bir fiyat performans ürünü. Bence 300 tl civarı fiyata her zaman alınır.

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Ah buraya da gelmis insan gozu 24 fpsden yukarisini gormez diyenler...
    İnsan gozu fps turunden gormez zaten.
    Ama 24le 60 arasindaki farki bariz hisseder. Hatta 144 hz, 240 hz monitorler bile var bizim millet hala 24 fps derdinde. :D
    He canim 24ten yukarisi gereksiz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler