Merhaba arkadaşlar

2- 2.5 sene kadar önce intercom almıştım. Pili öldü. Belkide sebebi çok uzun süre kullanmadığım için boş kalan pil de olabilir.

Bendeki intercom şu.

Nasıl yaparım diye düşünürken.Biraz araştırınca bunların içinde Li-Po 3.7v pil olduğunu öğrendim.Kağıt üzerinde 500mAh diyor ama inanmadım açıkcası pili çok küçük.

Eski pili çıkardıktan sonra içine sığacak maksimum boyutlara bakıp internette pil aradım.

Benim intercom için olabilecek iki maksimum boyut var. Çünkü içeride vida ayağına denk gelmesine göre değişiyor uzun veya geniş olacağı

1. seçenek 45mm x 35mm x 7mm
2. seçenek 60mm x 28mm x 7mm

Buna göre nette en yüksek mah değerli pili aradım. Acil olsun diye Türkiyeden gittigidiyordan 500mah lık oyuncak helikopter pili aldım ve taktım. Sorunsuz oldu.Daha ne kadar süre dayandığını test etmedim fakat orjinalin 250-300mah olduğunu tahmin ediyorum.
Verilerde saatte de 55~75mah çekim yapar diyor. Sanırım 55mah telefondan müzik dinlerken, 75mah 2 intercom arası iletişimdeki değer.
eskiden 4 saat kadar gittiğini hatırlıyorum. Bu da 300mah tahminimi doğruluyor.

Ali expressden de 1000mah lık bir pil siparişi daha verdim. Bir deniycem bakalım kaç saat gidiyor 12-13saat kadar iki kask arası iletişim mümkün hale gelecek.
Uzun yol gezilerinde gün içinde şarj derdi kalmamış olacak.