Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Çalınmasına karşı takip sistemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Merhaba arkadaşlar.
    Son zamanlarda motosiklet çalınma haberleri çoğaldı. Bende yeni motor aldım sayılır daha almadım ama. Çalınma riskine karşın araştırma yaptım. Vereceğim linkteki cihazı buldum. Aranızda bu cihazı tanıyan bilen kullanan varmı? Motosikletimize uygulayabilirmiyiz.

Link:

http://urun.gittigidiyor.com/spor-outdoor/arac-ve-kisisel-takip-cihazi-ses-dinleme-gps-trc-159522616

Bu konu hakkında görüşlerinizi, fikri olan ve tecrübeli arkadaşlardan bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Çalışıyosa fiyatı gayet uygun zaten GSM ve GPS modüllerinin ederi 100 liradan fazla. Mikroişlemcisi bataryası anteni falan fazla fazla eder 159 lira.

saksı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cihazı bilmiyorum,çok daha ucuzlarıda mevcut ebayde vs ama bildiğim tek şey bu tür cihazlarda önceliğiniz ecnebilerin "accuracy" ya da "precision" dediği doğruluk,sapma payı olayı.Tamam motoru takip edebilirsin çalındığında ama sana tam bir koordinat veremez ise bütün bir bölgeyi tarayamazsın.Ayrıca kendine ait bir güç kaynağı (kısacası bataryalı işte) olmasına dikkat et.Malum, motorlar çalındığında ilk el atılan yer sele altı oluyor.

Turkcell ayda 20 tl abonelik ücreti ile bu hizmeti veriyor,kafanda soru işareti kalmasındansa daha iyi olabilir bi araştırmanı öneririm.

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalışıyosa fiyatı gayet uygun zaten GSM ve GPS modüllerinin ederi 100 liradan fazla. Mikroişlemcisi bataryası anteni falan fazla fazla eder 159 lira.
    Bencede uygun fiyatı. Denemek lazım tabi. Bataryalı görünüyor.

Alıntı saksı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cihazı bilmiyorum,çok daha ucuzlarıda mevcut ebayde vs ama bildiğim tek şey bu tür cihazlarda önceliğiniz ecnebilerin "accuracy" ya da "precision" dediği doğruluk,sapma payı olayı.Tamam motoru takip edebilirsin çalındığında ama sana tam bir koordinat veremez ise bütün bir bölgeyi tarayamazsın.Ayrıca kendine ait bir güç kaynağı (kısacası bataryalı işte) olmasına dikkat et.Malum, motorlar çalındığında ilk el atılan yer sele altı oluyor.
    Dediğiniz doğru. Çok fazla sapma olmaması lazım. Ama denemeden test etmeden bişi demek zor. Cihaz bataryalı görünüyor. Bataryasız olsa zaten sıkıntı. Koyacağımız yer şeytanın bile aklına gelmicek bir yer olmalı ya da öyle elle rahat alınabilcek bir yer olmamalı. Şarj etmek içinde pratik bir yol bulmalı.

Alıntı 0z34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turkcell ayda 20 tl abonelik ücreti ile bu hizmeti veriyor,kafanda soru işareti kalmasındansa daha iyi olabilir bi araştırmanı öneririm.
    Bu servis nasıl? Cihaz mı veriyor. Aslında daha makul olabilirdi. Araştırdığıma göre gsm hattı ile aylık 250mb dan az bir veri akışı ile bu iş yapılıyormuş. Aylık 10 tl civarı bişi olsa, hadi 20 de çok değil belki de, malum herzaman uygun ilk hedefimiz. Ha kişiye öre değişir tabi. 20 milyarlık motorum olsa zaten düşünmem de.
    Bir yerden başlamak lazım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)