Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Intercom (Ebay) montaj ve ön inceleme (89 USD)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ishan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 2009 600 silwerring
    ..gurkanerkan..bu cevab ı istiyordum teşekkür ederim sipariş verme zamanı geldi o zaman
    gurkanerkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    2 İnterkomu birbirine nasıl baglayabilirim

Merhaba Arkadaşlar.

Yaklaşık 2 haftadır linkteki ürünü aldım ve kullanıyorum.

http://www.aliexpress.com/item/2015-New-Updated-Version-TCOM-SC-W-Screen-BT-Bluetooth-Motorcycle-Helmet-Intercom-Headset-with-FM/32304830619.html

ürün genel olarak çok iyi diyebilirim.
    Tek problemim ise radyo ile ilgili, istanbulun göbeginde bile hemen hemen bütün radyo kanalları cızırtılı olarak çekiyor. Çok rahatsız edecek kadar olmasa da insan parazit olmadan radyo dinlemek istiyor nihayetinde. acaba benim intercom'da bir problemmi mevcut yoksa sizinkilerinde radyo çekim performansı bu şekildemi.?

Teşekkürler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    İnsanların neden intercom aldıklarını hala anlamıyorum. Düşünsene eşim arkamda 3 saatlik yol boyunca başımın etini yiyecek. " hızlı gitme, sollama, sağdan git " , vs vs vs. Ben böyle intercomsuz çok huzurluyum.
    papazkemal bunu beğendi.

Alıntı DamienRice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 İnterkomu birbirine nasıl baglayabilirim
    https://youtu.be/lF-ERewI8Bc
    Burada anlatılıyor.

Alıntı VaMpIrE181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar.

Yaklaşık 2 haftadır linkteki ürünü aldım ve kullanıyorum.

http://www.aliexpress.com/item/2015-New-Updated-Version-TCOM-SC-W-Screen-BT-Bluetooth-Motorcycle-Helmet-Intercom-Headset-with-FM/32304830619.html

ürün genel olarak çok iyi diyebilirim.
    Tek problemim ise radyo ile ilgili, istanbulun göbeginde bile hemen hemen bütün radyo kanalları cızırtılı olarak çekiyor. Çok rahatsız edecek kadar olmasa da insan parazit olmadan radyo dinlemek istiyor nihayetinde. acaba benim intercom'da bir problemmi mevcut yoksa sizinkilerinde radyo çekim performansı bu şekildemi.?

Teşekkürler.
    Benim de radyom çok cızırtılı. Sanırım anten olarak kulaklıkları kullanıyor, hâl böyle olunca kaskın için de kıvrılan kapalı alandaki kablo iyi çekmiyor.

Motosikleti
    ben de bu gün aldım 2 li olarak 300₺ galiba mutlu olacağım gibi

n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/lF-ERewI8Bc
    Burada anlatılıyor.

Benim de radyom çok cızırtılı. Sanırım anten olarak kulaklıkları kullanıyor, hâl böyle olunca kaskın için de kıvrılan kapalı alandaki kablo iyi çekmiyor.
    radyoya nasıl geçiş yapıyorsunuz bu intercomda ?

Motosikleti
    tlf görüntülü düğmeye arka arkay 3 kere basın

Motosikleti
    aldım kullanıyorum ama.nedense kaskılın içine kulaklığı tam yerine denk getiremiyorum bilhassa sol kulağım .kaskı çıkardığımda çok ağrıtıyor ..strafor içinde kulaklık yuvası yok ben de arkadaşımızın dediği gibi yuva açıp koyacağım

Motosikleti
    ls kaskıma montaj sonrası 1 türlü kulaklarıma denk getiremedim getirsemde çıkartırken kulağımı ağrıtıyordu ..ben de straforu muntazam yuvarlak şekilde yuva açıp içine oturttum çok da güzel oldu ..dediğiniz gibi radyo hışırtılı .ve bazen de tlf selenin altında olmasına rağmen bana ileti gelmiyor

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Aşağıdaki linkten alan arkadaşlara bir sorum var.. Kargo takip için bir numara veriliyor mu ?

http://tr.aliexpress.com/item/Free-Shipping-1000m-motorcycle-BT-bluetooth-multi-interphone-headset-helmet-intercom/1335547326.html

sinansari_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1300S
    İntercom konularını hatim ettim,en son aşağıdaki intercom almaya karar verdim, 2 tane altım 1 aydır kullanıyorum, artçım ile kullandım başarılı. arkadaşımda Midland BTX1 FM Intercom Bluetooth Kulaklık var, eşleştirdik, tavsiye ederim, ürün ilanına yorumda yazdım.

BT 1200M Motorcycle Helmet Bluetooth Intercom Headset Connects for 6 Riders

http://tr.aliexpress.com/item/2-x-BT-1200M-Motorcycle-Helmet-Bluetooth-Intercom-Headset-Connects-upto-6-riders-FREE-SHIPPING/665298449.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:32 ----------

Telefon görüşmesi yaparken, kimse motorda olduğumu anlamıyor,hatta motor kullandığıma da inandıramıyorum, telefonun otomatik açılması problem olmuyor yani

Çin'den alınan interkomlarla ilgili en merak edilen konulardan biri de başka markalarla eşleşip eşleşmeyecekleri.. Bu açıdan, bilgilendirmenizi çok yararlı buldum. Ben ilk mesajdaki interkomun ekranlı modelinden aldım, müzik dinlemek ve telefonla konuşmak için kullanıyorum ve çok memnunum. Arkadaşımda Midland Next var ama henüz bir araya gelip eşleştirmeyi deneyemedik. Uyum sorunu olmazsa çok süper olacak. Deneme fırsatı bulduğumda sonucu yazarım.

Alıntı oktaykut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşağıdaki linkten alan arkadaşlara bir sorum var.. Kargo takip için bir numara veriliyor mu ?

http://tr.aliexpress.com/item/Free-Shipping-1000m-motorcycle-BT-bluetooth-multi-interphone-headset-helmet-intercom/1335547326.html
    Evet, kargo takip numarası veriyorlar.

Motosikleti
    bt nin soft kulaklığından almak daha mantıklı olacak ..hard olsn fullfasce de sıkıntı olabiliyor

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

İlk linkteki üründe intercom özelliği yok.

Intercom özelliği olan bir ürün almak daha iyi olur bana kalırsa.

İkinci linkteki üründe ise intercom özelliği var ve toplam 6 sürücü ile bağlantı yapılabiliyor fakat üzerindeki tuşlar oldukça küçük. Bu yüzden kullanımının çok pratik olmayacağını düşünüyorum.

Benim kullandığım ürünün "LCD ekranlı ve ilave yumuşak kablolu kulaklıklı" yeni versiyonu çıkmış.

Yukarıdaki 2. linkte paylaştığınız üründen farklı olarak bunda toplam 3 sürücü ile bağlantı yapılabiliyor fakat ilave olarak bunda FM radyo özelliği de var.

LCD ekran ve ilave yumuşak kablolu kulaklığı da ekleyince ben "budur!" derim

Motosikleti
    bt cihazının 2 sini eşleştirdiğimizde mesafe galiba 10 mt ile sınırlı olacak gibi ..:( halbuki 300/500 mt rahat konuşursunuz denmişti

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:42 ----------

Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ellerine sağlık aynı cihazdan bir kaskımda ve diğer kaskımda c3 intercom var, yalnız montajınızda hata gördüm söylemek isterim mikrofonlu kulaklık olan kısım dışarıda kaldığı için kaskın başınıza yaptığı baskı ile belli bir süre sonra kulaklık ve mikrofonun olduğu yerlerde başınızda ağrı yapmaya başlayacak.
    Mikronu kaskın yanak pedlerinin içinden geçirip üstündeki sünger korumayı da çıkartmanız gerekiyor.
    Hatta imkanınız var ise kulaklıkların oturduğu yuvaları biraz daha içeri doğru oyup genişletmeniz. Bunun için rüzgarda sönmeyen çakmaklar tam biçilmiş kaftan. Kaskın kulaklık yuvasını oyacağınız kadar kalem ile işaretleyip çakmak ile yavaş yavaş içeri doğru strafor yapıyı eritebilirsiniz ama çok dikkatli olun bir anda elinizi kaçırıp istenmeyen delikler açabilirsiniz de.

Artı bu modelde maalesef radyo yok.
    ben bunu ilginç 1 yöntem ile rahat şekilde tuva açtım ..arabalarda ki sıbap ları bilirsiniz onun arkasındaki yuvarlak kısmı nı ısıttım pürmüz veya ocakda da olabilir sonra işaretlediğim yeri dokanır dokanmaz aynı şekilde yuvarlak olarak yuva açtı ..mikrofonun sert bolumu içinde yuva açıp içine oturtmayı unutmamak gerekiyor tabii ki

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı chetaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk linkteki üründe intercom özelliği yok.

Intercom özelliği olan bir ürün almak daha iyi olur bana kalırsa.

İkinci linkteki üründe ise intercom özelliği var ve toplam 6 sürücü ile bağlantı yapılabiliyor fakat üzerindeki tuşlar oldukça küçük. Bu yüzden kullanımının çok pratik olmayacağını düşünüyorum.

Benim kullandığım ürünün "LCD ekranlı ve ilave yumuşak kablolu kulaklıklı" yeni versiyonu çıkmış.

Yukarıdaki 2. linkte paylaştığınız üründen farklı olarak bunda toplam 3 sürücü ile bağlantı yapılabiliyor fakat ilave olarak bunda FM radyo özelliği de var.

LCD ekran ve ilave yumuşak kablolu kulaklığı da ekleyince ben "budur!" derim
    Sağolasın kardeşim, açıklamaları okumamıştım. Bu tipde standart intercom var diye hepsinde öyle düşündüm

Verdiğin linki inceliyeyim, belki daha ucuzunu bulurum
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

re_death - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 2li bir set almak istiyorum artcım ile konuşmak için ama bir türlü karar veremedim
    hem telefon ile konuşabilceğim hemde artçı bindiğinde konuşabilceğim bir intercom önerisi alabilirim

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)