Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
52. sayfa BirinciBirinci ... 2425051525354 ... SonuncuSonuncu

Yol Kayıt Kask Kamerası (Action camera) sahipleri bilgi paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    http://www.motosiklet.net/forum/kame...ml#post3655908

bendeki ürün hakkında inceleme yazısı yazmaya calıstım. insallah faydalı olur.

bu arada rüzgar sesi problemi var. cekim güzel fakat ses cok kotu.

su gecirmez kap ile denedim malesef ses sorunu devam ediyor.

mikrofonu izole etsek sizce nasıl olur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Arkadaşlar SJ4000 ile ilk çekimimi bu sabah yaptım, kamerayı kaskın soluna monte ettim. Ancak herkes gibi bende de ses sorunu var. Konuştuklarım vizörü açmama rağmen hiç duyulmamış. Motorun egzoz sesi de hiç duyulmuyor. Harici ses kayıt cihazı ya da telefondan kayıtla uğraşmak istemiyorum. Ancak bu SJ4000'in ses alan yeri aynı zamanda hoperlör olan sağdaki delikli yer midir? Sesi buradan alıyorsa, üstüne hiç sünger deneyen oldu mu? Fark ediyor mu? Diğer yandan bu su geçirmez kap ile nasıl bu kadar yine ses alıyor anlamış değilim.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Teknosa dan 419 liraya Sony HDR-AS20v aldım 1080p 60fps kayıt. Sugeçirmez housing ve iki slide ile birlikte gayet memnunum arkadaştan. Tavsiye ederim
    MASTER_10 bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    At200 wifi kullanan var mi? Ebay da 200 tl, uzaktan kumandasi var, cekimini cok begendim...

Gamelot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Codegen hd20 diye bi marka var fiyatı 140₺ youtubeda da video çekip yükleyen arkadaşlar var bi bakın derim, fiyatına göre fena değil bence...

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gamelot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Codegen hd20 diye bi marka var fiyatı 140₺ youtubeda da video çekip yükleyen arkadaşlar var bi bakın derim, fiyatına göre fena değil bence...
    Forumdan bir arkadaş almıştı o kameradan.Görüntü kalitesi pek iyi değil gibi.Özellikle az ışık olan ortamlarda çok kötü.
    http://www.motosiklet.net/forum/kame...lemelerim.html
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

m_arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion F
    Next SD21 ile hem gece çekimini deniyim, hemde gezelim diyerek akşam saatlerinde kayıtlara başladım. Açıkçası çok hoşuma gitmedi Gündüz çekimleri gayet güzel ama gece aynı performansı vermiyor. Sanırım bu fiyat için normalide budur
    Gece çekime örneğimiz, kanalımada beklerim
    Smdcvk bunu beğendi.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı blacktulip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba.
    dediğiniz gibi beyaz dengesini düzenleyici ayar neticesinde daha kaliteli goruntuler ortaya cıktı.
    resimlerdeki beyazlık sorunu cozuldu,cam gibi oldu.
    ozellikle 1080 p'de cekilen videoları cok begendim
    tesekkürler desender.
    Bende de next kamera var. En güzel verimi hangi ayarda alıyorsunuz ayarı tek tek anlatır mısınız?Birde balık gözüyle mi çekim yapıyorsunuz?

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Next'in gece çekimleri çok iyi değil maalesef.
    Ben bir kez denedim gece çekimini ama gündüz çekimi kadar tatmin olmadım.
    Birkaç kez daha deneyeceğim gece çekimini.

Motosikleti
    2014 CBR 650F
    Arkadaşlar,
    Aksiyon kameralarda ortalama çekim süresi nedir.
    Sd kart ile ilgili mi,yoksa kamera belli bir dakikada çekimi otomatik olarak durduruyormu...

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı mubumu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    Aksiyon kameralarda ortalama çekim süresi nedir.
    Sd kart ile ilgili mi,yoksa kamera belli bir dakikada çekimi otomatik olarak durduruyormu...
    sony as100v, titreşim önleyici kapalı 120dk gibi; titreşim önleyisi açık 100dk. gibi ama 1,5 yıldan sonra süre biraz kısaldı tabii. hemen hergün kullanıp şarj ederek.
    saniyedeki çekim hızı ve çözünürlüğün pratikte bir etkisini fark etmedim.
    mubumu ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 CBR 650F
    Kask haricinde kamerayı nereye takıyorsunuz ?

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı mubumu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask haricinde kamerayı nereye takıyorsunuz ?
    kasktan hariç sol bileğime takıyorum.

Motosikleti
    Dominar D400
    Sjcam sj4000wifi(ve sj4000) modelinin gece çekimleri Next SD21'e oranla çok daha iyi. SD21'de çok fazla kumlanma(noise) oluyor gece çekimlerinde. Gündüz çekimlerindeki renklerde bir miktar fazla "doygunluk(Saturate)" var, renkler olduğundan daha canlı görünüyor.

SD21'in bir olumlu tarafı yanında gelen extra pili direkt alete takabiliyorsnuz ve kayıt süreniz 2 saati aşıyor. Önceden kullandığım sj4000'de ise(şimdi abim kullanıyor) 60-80 dakika sonrasında pil değiştirmeniz gerekiyor.

SD21'i elinizin ulaşabileceği bir yere(kaskınızın yanına falan)taktıysanız aletin kendi üstündeki düğmelere alıştıktan sonra da beraberinde gelen kumandayı kullanmanıza gerek duymuyorsunuz motosiklet için kullanırken, direkt üstündeki düğmelere basarak aç-kapa-başlat-durdur falan yapıyorsunuz kumandayla uğraşmadan. Ha, başka aksiyonlarda kumanda işinize yarayabilir tabi ki.

SD21'in'in en güzel kayıt ayarı bana göre "1080I/50fps 16:9, görüş açısı:geniş" olduğunda, 50 fps'de görüntü daha akıcı oluyor 25 fps'ye göre normal olarak. "Bit orani:iyi" olarak kullanıyorum ancak "Bit oranı:normal" olunca da çok birşey farketdemedim açıkçası.

Koruyucukabıyla kullandığınızda ses olarak her ikisi de rüzgar sesini bolca alıyor, ayrı kayıt yapmanız gerek doğrudürüst bir ses için. SD21'e dış mikrofon takabiliyorsunuz, üstinde giriş var, sj4000'i de biraz modifiye ederek dış mikrofon takabiliyorsunuz ama biraz lehim ve el işçiliği gerekiyor, gerekli bilgi youtube'da var. Her ikisinde de dış mikrofon takacaksanız koruyucu kabı kullanamıyorsunuz, "Kullanıcam illa ki." derseniz kabı deleceksiniz.

Her halukarda fiyatına göre sjcam halen çok iyi iş çıkarıyor. Ama rakipler ve seçenekler çok arttı.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Next aeennin bilindiği üzere frize takıp şarj etme durumu yok.Mecburen pcden şarj ediyoruz.usbyi telefonun adaptörüne takıp prizden şarj edersek alete zarar verir mi?yada başka alternatifi olan var mı ?

ellaksakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    ebay ,aliexpress gibi sitelerden alınan aksiyon kameralarına 55 lira vergi çıkıyormuş.Aldığınız kamera 40 dolarda 100 dolarda olsa bu yeni gelen vergiyi ödemeden teslim alamazsınız.Yani işin özeti 75 euro altı kameralarda da artık 55 tl vergi ödüyorsunuz.(kaynak:dh)Almayı düşünenlere duyurulur.(Ayrıca fiyatına bakılmaksızın yurtdışından alınan ayakkabı ,terlik gibi ürünlere de 77 lira vergi kesiliyor. Motosiklet botu bu vergiye dahil olur mu bilmiyorum.)

bora64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG SuperBoy
    ben de next'i almayı düşünüyorum.Gözlük kullandığım için çene açılır kaska monte edeceğim.Ayrıca yeni bir çene açılır bir kask alacağım kaskın sağ veya sol kısmına sorunsuz monte edebileceğim uygun fiyatlı bir kask öneriniz var mı? Next çene açılır kask'a montaj konusunda sizce sıkıntılı bir durum yaşatabilir mi?

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Beyler , Gopro hero3 white edition'u nasıl bilirsiniz ? Fiyatı makul baya 600 küsür tl . Sony action cam hdr as100v arasında gidip geliyorum ama onunda fiyatı 1400 1500 tl civarı .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Next aeennin bilindiği üzere frize takıp şarj etme durumu yok.Mecburen pcden şarj ediyoruz.usbyi telefonun adaptörüne takıp prizden şarj edersek alete zarar verir mi?yada başka alternatifi olan var mı ?
    Gayette frize takılıp şarz oluyor
    İstemez misin ey Ömer? Dünya onların olsun, ahiret te bizim!

Motosikleti
    Cbr250r
    sj 4000 ile yaptığım çekimleri bu kanalda bulabilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCMT...iVvTRvXIPCz39A
    4KORSAN bunu beğendi.

REKLAM ALANI
52. sayfa BirinciBirinci ... 2425051525354 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)