Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

MOTOMAX %50 İNDİRİM KAMPANYASINDA SON 4 GÜN

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    60 tl ye aldığım disk kilidini 120 tl yazmışlar şimdi. % 100 zam yapıp şimdide % 50 diyerek normal fiyatına iteleme çabası
    -Black- bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Fiyat arttırıp indirme olayı yaşanıyorsa aslında bu da zamdır. Şöyle ki, malın fiyatı 50 TL diyelim. Fiyatı 100TL yapacaklardır. İndirim sırasında normal fiyatı 100TL, indirimli fiyatı 50TL mi yazdılar? Bu kısım ucuz oyun. Ama asıl kötü kısmı sonra. İndirim bittiğinde fiyat 50TL değil, 100TL olacak. Bu da indirimin aslında esas zamdan önceki son fiyatlar olduğunu gösterir.
    Motomax'ın yaptığı bu mu,o ayrı konu. Ben hala stok eritme diyorum.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60 tl ye aldığım disk kilidini 120 tl yazmışlar şimdi. % 100 zam yapıp şimdide % 50 diyerek normal fiyatına iteleme çabası
    Admin yorumumu yayınlamamış. Geçen sene aralık ayında disk kilidini %50 indirimle 55 tl gibi almıştım şimdi %50 indirimli 120 tl 11 ayda %100 zam.kapalı alan brandası 50 tl almıştım %50 indirimle aynı ürün şu anda indirimle 140 tl keşke maaşıma da %100 zam gelse 😁

Motosikleti
    speederbike
    Adminin sileceği bir mesaja benzemiyor. Bence teknik nedenlerle mesajınız sürücüye ulaşmadı.

Kanunen iade hakkı ürün indirimli, tek kalmış v.s. de olsa olmak zorundadır. Defolu ise açıkça defolu üründür indirimi ondandır demek zorundadır.
    Motomax bana da pahalı geliyor, yalnız yiğidi öldür hakkını ver deyip kendi tecrübemi anlatayım. 2 yıl önce Held Katana kask aldım, evde denediğimde bi beden büyük olduğunu düşünerek geri götürdüm hiç itirazsız alıp beden olmadığı için başka model denettirdiler, aldım 1 gün kullandım ve aşırı ses geçirdiğini gözlemledim, götürdüm adamlar onu da geri aldı ve şu an kullanmakta olduğum Scorpion kaskımı aldım. Haa üste biraz para ödedim ama 2 kez iade aldılar. Şimdilerde nasıl yapıyorlar bilemem. Ama bu iadesi yoktur ibaresi sıkıntılı olmuş, yasal olarak böyle bir şey yapamazlar, ürünün devamı yoksa ve kişi iade talep ediyorsa parasını geri öderler, değişim içinse muadili bir ürün ya da başka bir ürün verilir, bu iş tüm mağazalarda böyle yürüyor. Eşim onlarca kez internetten aldığı giysileri bedeni uymayınca mağazadan değişiyor, yoksa başka ürünle değişiyor hem de hiç itirazsız.
    Motomax gibi bir zincir mağazanın bunu bilmesi ve bu ibareyi yazmaması gerekirdi.
    Defolu ürünleri satacaklarını sanmıyorum ama hem defolu ürünü belirtmeyip hem de iade değişim yok derlerse hem yasal olarak yaptırımı var hem de çok büyük itibar kaybederler.

Ayrıca kredi kartına bir de ek hizmet bedeli nedir arkadaş, o zaman indirimden ne anladım ben, kredi kartsız internetten kaç kişi alış veriş yapıyor ki. Taksit de sadece 2 ile sınırlı. İlginç bir kampanya olmuş. Yine de şükredelim, N11 gibi en azından 10 Kasım'a gönderme yapma rezilliğini göstermemişler.[COLOR="Silver"]

Haa bu arada site açılıyor, giriş yapılıyor, kaçmamışlar yani.
    Ama muhtemelen kısa sürede bir sürü iade ve değişim sorunu ile baş başa kalacaklar.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Arkadaslar,

Adamlar kendi fiyat skalalarin altinda bir indirim ile satis yapmayi planlamis ve bunu iade ve degisim olmamak kosulu ile verdiklerini belirtmisler. Muhtemelen satis sozlesmesinede bunu eklemislerdir. Sizde bunu gorerek ve bilerek aliyorsunuz.

İnsani olarak dusundugunuzde bunu bilerek alip, sonrada kabul etmemek bana gore cirkefliktir. Defo vs konusunda zaten hak sahibisiniz belirtilmemis ise ki isler sakinlestikten sonrada hakikaten gecerli bir sebebiniz var ise yardimci olurlar, bize olmuslardi.

Tuketici mahkemesine giderseniz sonuc ne olur bilemiyorum ancak onlarda bunu oraya sunacaklardir, degerlendirmeyede alacaklardir bunuda. Hadi hakli bulundunuz uzun bir surecin sonunda hakli bulunacaksiniz. Peki gercekten dusundugunuzde hakli misiniz, bence degil. Markalarin bayilerine verdigi hizmet ile kullanicilarina verdigi hizmet oldukca farkli, firmada bunu bilerek boyle birsey yapiyor. Urunler kargolanacak birsuru urun tahrip edilecek belki ama hep kullanici hakli magaza surunsun, gebersin. Ben gene soyluyorum bu ulkenin insani ozellikle de hobi sektorunde alisveris yapan bircok insan hicbir sekilde iyi hizmeti hak etmiyor. İnternette ve forumlarda bunu fazlasiyla goruyoruz.

Haa iyi hizmeti hak etmediklerine karar verdiniz ve o yüzden de sözleşmeye iade hakkı yok yazmaları da normal öyle mi? Bu kadar genellemeyi de ancak bu ülkenin okumuş yazmışı yapardı zaten. (alın size bi genelleme de benden)

Şuna katılıyorum sitede kırmızı kalemle yazmışlar bu kampanyada iade değişim yoktur diye, muhtemelen satış sözleşmesinde de vardır, müşteri bunu kabul ederek alıyor filan eyvallah. Ama iade değişim hakkı olmayan bir kampanya sözleşmeye rağmen mahkemede tüketiciyi haklı çıkarabilir bunu da hatırlatayım. Kredi kartlarında ve kredi sözleşmelerinde de hizmet bedeli, aidat ya da masraf yazıyor ama ben 3 kez kredi masrafımı geri aldım. Yani senin sözleşmen de yasalara uygun olmak durumunda, hatırlatayım.

Ve kimse kötü hizmeti hak etmez, her ne yaparsa yapsın. Müşteri her zaman haklıdır diyemiyorsan(tabii ki ürünü kırıp dökmemişse v.s.), o zaman o işi yapmayacaksın.
    Ben motomax'ın öyle diyemeyen bi firma olduğunu sanmıyorum, ben de birden çok alışveriş yaptım. Sadece pahalı sattığını düşünenlerdenim.
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar,

Adamlar kendi fiyat skalalarin altinda bir indirim ile satis yapmayi planlamis ve bunu iade ve degisim olmamak kosulu ile verdiklerini belirtmisler. Muhtemelen satis sozlesmesinede bunu eklemislerdir. Sizde bunu gorerek ve bilerek aliyorsunuz.

İnsani olarak dusundugunuzde bunu bilerek alip, sonrada kabul etmemek bana gore cirkefliktir. Defo vs konusunda zaten hak sahibisiniz belirtilmemis ise ki isler sakinlestikten sonrada hakikaten gecerli bir sebebiniz var ise yardimci olurlar, bize olmuslardi.

Tuketici mahkemesine giderseniz sonuc ne olur bilemiyorum ancak onlarda bunu oraya sunacaklardir, degerlendirmeyede alacaklardir bunuda. Hadi hakli bulundunuz uzun bir surecin sonunda hakli bulunacaksiniz. Peki gercekten dusundugunuzde hakli misiniz, bence degil. Markalarin bayilerine verdigi hizmet ile kullanicilarina verdigi hizmet oldukca farkli, firmada bunu bilerek boyle birsey yapiyor. Urunler kargolanacak birsuru urun tahrip edilecek belki ama hep kullanici hakli magaza surunsun, gebersin. Ben gene soyluyorum bu ulkenin insani ozellikle de hobi sektorunde alisveris yapan bircok insan hicbir sekilde iyi hizmeti hak etmiyor. İnternette ve forumlarda bunu fazlasiyla goruyoruz.
    Mevzuata aykırı, olay bu kadar basit. Gerisi hikaye.
    gerivites ve Cloud bunu beğendiler.
    May the Force be with McLaren Mercedes

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı silenced adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    held sambia eldiveni geçen sene 450 tl ye almıştım şuan %50 indirimli 425 tl dolar böyleyken indirimin pek bi mantığı kalmıyor.
    Geçen sene FF323 aldım 700'dü şimdi 1000'i geçti.Adamlar ellerinden gelenin en iyisini yapmışlar yine piyasaya göre.

Kanuna aykırı sözleşme düzenlenemez.

İnsani olarak dusundugunuzde bunu bilerek alip, sonrada kabul etmemek bana gore cirkefliktir.
    Çirkeflik değil kanundan gelen haktır.

Peki gercekten dusundugunuzde hakli misiniz, bence degil. Markalarin bayilerine verdigi hizmet ile kullanicilarina verdigi hizmet oldukca farkli, firmada bunu bilerek boyle birsey yapiyor. Urunler kargolanacak birsuru urun tahrip edilecek belki ama hep kullanici hakli magaza surunsun, gebersin. Ben gene soyluyorum bu ulkenin insani ozellikle de hobi sektorunde alisveris yapan bircok insan hicbir sekilde iyi hizmeti hak etmiyor. İnternette ve forumlarda bunu fazlasiyla goruyoruz.
    Ben köpek gibi çalışıp para kazanıyorum. HAKSIZ YERE motosiklet mağazalarını zengin edecek değilim.
    "İyi hizmet" anlayışınız çok sakat. İyi hizmet, "Sana indirim yapıyorum ama parayı verdin, iş bitti. İade, değişim yok" demek değildir. Kanuna aykırı koşullarla mal satmak hiç değildir.
    schumacher__ ve Cloud bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Gs 1200 Adv
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuna aykırı sözleşme düzenlenemez.

Çirkeflik değil kanundan gelen haktır.

Ben köpek gibi çalışıp para kazanıyorum. HAKSIZ YERE motosiklet mağazalarını zengin edecek değilim.
    "İyi hizmet" anlayışınız çok sakat. İyi hizmet, "Sana indirim yapıyorum ama parayı verdin, iş bitti. İade, değişim yok" demek değildir. Kanuna aykırı koşullarla mal satmak hiç değildir.
    hocam biraz sakinleş ne bu agresiflik yahu. İşin içinde düşündüğün gibi bir kanunsuzluk var ise almazsın. Onlar da satamayınca anlar zaten. Sinir stres kötü şeyler kendine yazık yahu.
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haa iyi hizmeti hak etmediklerine karar verdiniz ve o yüzden de sözleşmeye iade hakkı yok yazmaları da normal öyle mi? Bu kadar genellemeyi de ancak bu ülkenin okumuş yazmışı yapardı zaten. (alın size bi genelleme de benden)

Şuna katılıyorum sitede kırmızı kalemle yazmışlar bu kampanyada iade değişim yoktur diye, muhtemelen satış sözleşmesinde de vardır, müşteri bunu kabul ederek alıyor filan eyvallah. Ama iade değişim hakkı olmayan bir kampanya sözleşmeye rağmen mahkemede tüketiciyi haklı çıkarabilir bunu da hatırlatayım. Kredi kartlarında ve kredi sözleşmelerinde de hizmet bedeli, aidat ya da masraf yazıyor ama ben 3 kez kredi masrafımı geri aldım. Yani senin sözleşmen de yasalara uygun olmak durumunda, hatırlatayım.

Ve kimse kötü hizmeti hak etmez, her ne yaparsa yapsın. Müşteri her zaman haklıdır diyemiyorsan(tabii ki ürünü kırıp dökmemişse v.s.), o zaman o işi yapmayacaksın.
    Ben motomax'ın öyle diyemeyen bi firma olduğunu sanmıyorum, ben de birden çok alışveriş yaptım. Sadece pahalı sattığını düşünenlerdenim.
    İyi hizmeti haketmedikleri konusu çok başkadır. Mağazalarda çalışan elemanlar suratsız vs diye şikayet ediliyor ya hep bunun sebebini çok değil 1 haftasonu yogun calısan 1 magazada, 1 gün durarak anlarsınız. Benim burada yakındığım konu 2 medeni insanın, oradaki adamın satış şartını görüp, sonrada kanuna dayatarak işi çözmesi. Mağaza ile sorununuzu bir şekilde çözersiniz ancak birde işin ahlaki ve manevi boyutu var. Başkasının alma şansını engellemekte cabası.

Hocam tüketici mahkemesi bile müşteri her zaman haklı değildir diyor, öyle bir şey mi var allah aşkına, eski insanlık mı varda eski esnaflık olsun. Müşterinin de, mağazanın da bir çok hakkı ve dayanağı var kanuni olarak. Bu durumun sonucu tüketici mahkemesinde ne çıkar bilemiyorum, belirtmek istediğim o. Çok şükür ben hiçbir müşterimi üzgün göndermedim bugüne kadar ama kötü zihniyetle gelen adama da hiç boyun eğmedim. O yüzden kanun böyle deyip işin işinden çıkılması taraftarı değilim.

Motosikleti
    speederbike
    Ama kanun öyle. Ve kanun kimseyi internetten satış yapmaya zorlamıyor. Kanun diyor ki, internetten satacaksan buna uyacaksın. Uymak istemiyorsan satma. Mesela ben de benzine mazota bir ton vergi vermek istemiyorum ama kanun var, veriyorum mecburen.
    Cloud bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mevzuata aykırı, olay bu kadar basit. Gerisi hikaye.
    Mevzuatı genel ölçüsüyle biliyorum hocam. Ama şöyle bir durumda var, işin ahlaki boyutuylada düşünüyorum. Bu adamlar 3 gün internetten satış yapıyor, sonraki günlerde de mağazadan satış yapıyor. Yani kullanıcıya her fırsatı vermişler. Bu arada mağazada denenerek alınan ürünün bir sorunu yok ise iade alınmama hakkı mağazalarda saklıdır ancak çogu magaza sahibi bu konuda tüketiciyi koruyor. Firma bunu enine boyuna belirtmiş kampanyasında, sık sıkda durum güncellemesi yapılıyor.

Benim bahsetmek istediğim konu budur, gerisi mağaza ile kullanıcı arasında bir şekilde çözecekler. Yıllardır kampanyalı satışları bu şekilde yapıyorlar, belki de tüketici mahkemesi ile görüştüler ve bir maddeye dayanarak bu şekilde satıyorlar.

Motosikleti
    speederbike
    Mağazadan alışverişe birşey demiyorum, internet kısmına diyorum.

Motosikleti
    Ama kanun öyle. Ve kanun kimseyi internetten satış yapmaya zorlamıyor. Kanun diyor ki, internetten satacaksan buna uyacaksın. Uymak istemiyorsan satma. Mesela ben de benzine mazota bir ton vergi vermek istemiyorum ama kanun var, veriyorum mecburen.
    Bu konuda haklısınız, kanun var ise uymak gerekli ancak bu kadar düz değildir diye düşünüyordum ki biraz önce avukat bir arkadaşım ile konuştum, internet üzerindeki satışlarda da mağazaların cayma hakkı varmış hatta 10-15 maddelik bir kanun varmış. Arkadaşımın bana dediğine göre, satıcı bunu belirtmiş, sözleşmede yer vermiş ise belirli sektörlerde ve ürün çeşitlerinde iade almama hakkının olduğunu belirtti. Mesela dövizle ve dalgalı kurla gelen ürünler, son kullanma tarihi olan ürünler veya açıldığında değer kaybedebilecek elektronik ürünler gibi.

Motosikleti
    speederbike
    Kanuna bakmak isterdim.

Motosikleti
    Kanuna bakmak isterdim.
    Üstünkörü internette biraz bakındım benzer ibareler var ama maddeler açık şekilde yok, yada ben göremedim. Sanırım heyetin olma sebebi de bu. Bu konu bana göre 2 taraf için de dolandırıcılığa ve işgüzarlığa çok açık bir konu, eksisözlükte de bir sürü ileti gördüm iade alınmadığı ve haklı bulunmadığı konularında.

Kısacası benim bahsettiğim konunun ve noktalarında belirli ölçülerde dikkate alındığı bir gerçek gördüğüm kadarıyla. Ben yine söylüyorum indirim başlamadan önce arkadaş çevrem ve ben bugün aldığımız şeyleri indirimsiz hatta yurtdışından alsak en az 4-5 bin lira daha fazla para öderdik totalde. Bu şekilde satış yapan bir firmayı kanun böyle diyerek sitem etmek veya eleştirmek pek doğru gelmedi bana. Hepimiz almama hakkına veya bu imkanı sunanlara gitme hakkına sahibiz. Bende yanlış olabilirim bu konuda hiçte gocunmam pardon haksızmışım derim ancak buradaki bazı arkadaşlar gerçekten kötü niyetli, lafım kesinlikle size değil, beyni ve ağzıyla konuşan her insan baş tacıdır.

Motosikleti
    speederbike
    Ben hala olayı stok bitirme olarak görüyorum. Suç mu bu, tabii ki değil. Bizim işimize yarar. Tek kötü tarafı stok eritmede genelde istenen ürünler bulunmuyor. Bulan varsa, işini görüyorsa ne güzel. Öte yandan, mevzuata aykırı bir durum varsa da sırf adamlar şu malı şu kadar ucuza satıyor diye de mazur göremem. Hak haktır. Adam tamam stoğunu eritmek için ucuza satıyor, kullanıcı fayda görüyor da kendisi de fayda görüyor. Stok eriyecek, yerine yeni mallar gelecek.

Bide durmadan site çökmese de alışveriş yapabilsek

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)