Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Motomax mağazalarında tüm ürünler %50 indirimde!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    FCTokuri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda crf 250 rally>Yamaha MT-125
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %120'de anlaşalım... Geçirmek mi değil mi, onun kararını insanlar kendileri veriyor zaten. Bizim ettiğimiz laf salatası.

Ne oldu? Senin ticaret ile ilgili sıkıntıda olduğun anlatmak, paylaşmak istediğin bir şeyler var belli ki. Buyur hocam yaz, okuyalım. Kiran mı yüksek geliyor? Stopaj mı çok? Senden haraç mı alıyorlar? AVM'ler mi bitirdi seni?
    Dükkanında ürün deneyip internetten mi satın alıyorlar? Ne bileyim, memur kafası olduğumdan çok aklıma gelmiyor. Yaz okuyalım hocam sıkıntı yok. Yazdıklarını %50 indirim ile ürün satıp kar edebilen bir yerin normal zamanda aslında neden geçirmediğine de bağlarsan güzel olabilir.
    Hocam sen zaten sıkıntıları yazarak bağlamış oldun, üzerine bir şey söylemeye gerek yok. Kar marjını yüksek tutmadan o sıraladığın sıkıntılar atlatılamıyor işte. Ha saymadığın daha niceleri var, kurlarda dalgalanma, ülkedeki istikrarsızlık, insanların temel ihtiyaçlarının derdinde olması, vs. vs. Fahiş fiyatla haksız kazanç elde eden mutlaka vardır ama %200 kar marjı fahiş fiyat değil "bu ülkede, bu şartlarda".

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %120'de anlaşalım... Geçirmek mi değil mi, onun kararını insanlar kendileri veriyor zaten. Bizim ettiğimiz laf salatası.

Ne oldu? Senin ticaret ile ilgili sıkıntıda olduğun anlatmak, paylaşmak istediğin bir şeyler var belli ki. Buyur hocam yaz, okuyalım. Kiran mı yüksek geliyor? Stopaj mı çok? Senden haraç mı alıyorlar? AVM'ler mi bitirdi seni?
    Dükkanında ürün deneyip internetten mi satın alıyorlar? Ne bileyim, memur kafası olduğumdan çok aklıma gelmiyor. Yaz okuyalım hocam sıkıntı yok. Yazdıklarını %50 indirim ile ürün satıp kar edebilen bir yerin normal zamanda aslında neden geçirmediğine de bağlarsan güzel olabilir.
    130 olsun madem.

Kirada değilim, AVM'de satılmıyor sattığım şey. Hatta Türkiye'de benden başka satan da yok. Memur kafası olduğun belli evet, farkında olman ama çok güzel.
    Geçirmek kelimesinin sözlük anlamını ve burada kullandığınız anlamını yazarsan, neden geçirmek olmadığını da seve seve yazarım veya olduğuna kanaat getiririz belki de. Seve seve bağlarım ama bana açıklayın o zaman madem, ne demek bu "geçirmek"?

Adamların %50 indirimde kar edip etmediğini de bilmeden atıp tutuyoruz ama, çok da fark etmez.
    Ha bu arada canı çok sıkılan varsa, Motomax'an hayatım boyunca sadece bir kere kulaklık aldım şu Alpine pro mudur nedir ondan. Gram da hazzetmiyorum adamlardan, bir kaç kere girdim her seferinde uyuz ola ola çıktım.
    Zamanında "Allah'ın Mototaş'ı bile böyle böyle" dediğimde Mototaş çalışanı olduğumu iddia edenler olmuştu; burada da Motomax sevdiğimi(?) falan zannedenler varsa diye yazayım baştan dedim.

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seve seve bağlarım ama bana açıklayın o zaman madem, ne demek bu "geçirmek"?
    Kelimeyi ilk kullanan sen oldun hocam. "İnsanlar firmanın normalde geçirdiğini düşünüyor" demiştin. Orada senin kullandığın anlamıyla alalım.

Ben memur kafasını tanımlayayım daha iyi: Ticaret ile kazanç sağlayanların güleceği kadar rakamlar ile geçinmek, daha yüksek meblağlar ile kavramsal düşünememek, risk almaya bir alt yapısı, kenarda duran bir aile geliri, varlığı olmamak, işsiz kalırsa bir kaç gün içinde sokakta yaşayıp dilenmeye mahkum olmak. Ülke dışında bir gezmeyi, tatili hayal bile edememek. Hobi motosikleti alacak kadar parası olmamak. Bunun gibi şeyler. (Kendisi makarnaya talim yaşarken, ulaşımın en ucuz yolu olarak motosiklet kullanırken, sokaklardaki lüks araba sayısına bakıp ülkede ekonomi iyi diye düşünmek başka bir kafa, onunla karıştırmayalım.) Hani hakaretamiz bir ifadeymiş gibi kullanmış, bir de farkında olmama aferin vermişsin hocam. Teşekkür ederim.

Ama sen semantiğe takılma. Paylaşmak istediklerini ifade et hocam. %50 indirim yapan bir yerin normal fiyatının geçirmek gibi düşünülmesinin neden yanlış olduğunu anlat. %50 indirim yapılınca vergiyi mi azaltıyorlar mesela? Bana tüm ürünlerini %50 indirimle de satabilen bir firmanın normal zamandaki müşterisine gayetle geçirmiş olduğu fikri hiç de yanlış, Türklere özgü, aptalca, eksik gelmiyor. Gayet, işin özü o diye düşünüyorum. Kaçırdığım noktaları açıklarsan sevinirim hocam. Önce sen şunu bana anlat da ben sonra yazarım minvalinden cevap yazma ama lütfen. Böyle düşünenler neyi yanlış biliyor onu anlat, anlayalım.

Bir de şunu sormuş olayım. Şimdi bir grup ürünün satışa hazır hale gelmesi için yapılan tüm harcamaları maliyet fiyatına dahil düşünmüyor musunuz? Postası, kargosu, kirası, personel gideri, vergisi, damgası pulu, sevki vesairesi hepsi bunların maliyet fiyatında yok mu? Sadece ürünün alış fiyatının üzerinden mi yapıyorsunuz bu hesabı? Öyle iş olur mu?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Konuya yazılan ilk yanıtıda mı okumadan giriştin yoksa? Direkt benim mesajıma gelmiş olamazsın heralde.

Maliyet hesaplamanın farkı yolları vardır, ancak net kar hesaplaması yaparken bir ürünün depoya girdiği ana kadarki tüm maliyetler + çalışanların maaşları vb gibi tüm giderler dahil edilerek yapılması gerekir, doğru hesaplama budur.
    Ba burada bizim farazi yürütebileceğimiz şey ürünün operasyonel brüt karlılığıdır. Ben Motomax'ın ne kadar verimli operasyonu olduğunu bilemem şimdi.

Sen söyleyince sorun yok, ben evet öylesin deyince hakaretamiz oluyor öyle mi? Ne güzel .
    Memur kafasından sen onu anlamışsın, ne diyeyim. %50 indirim ile de satabildiğine göre normalde de demek ki bu fiyattan satabilir diyorsun. Nakit akışını sabit bir gelire göre yapar memur, buna göre çalışır kafası. Dalgalanmaları düşünememesi onu memur kafalı yapar, sen bunu hakaret olark görüyorsan ben ne yapayım?

Neyse çok tatlı bir patron işyeri sahibi imajı çizdim hoşuma gitti. Ha ben kendi elimle yazdım tabi "ben xx ile satıyorum diye", öyle anlaşılması normal laf falan çarpmıyorum, no problem. Dönemsel olarak %50 ile satış yapıp yine de brüt kar edebilmek, neden normal zamanda geçirmek değildir.
    Bunun için hala karşı taraf olan senin bana neden problem gördüğünü söylemen gerekiyor. Ben problem yok diyorum. Problemin neden olduğunu biri bana söylerse, bu yüzden geçirmek kelimesinin anlamını sordum ama sen benden önce kullanıyorsun dedin eyvallah, kalkıp üçüncü şahsa da soramam şimdi ne demek diye; problem nerede diyorum?
    Bir firma, %50 indirim yaparak satış yapabiliyorsa, problem nerede?

Ha muhtemelen de web sayfasının yenilenmesini finanse edip stok erittiler zaten; bir problem görmemekle birlikte döviz etkisini göz ardı edersek ben artıda satış yaptıklarını sanmıyorum.

Yaw hocam patinaja girmeyelim, yeni bir şey yaz diyorum. Hala aynı... Bari patatesli börek tarifi bakayım ben biraz... İçine soğan konuyor muydu bunun?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Yeni ne yazmamı istiyorsun?
    %50 indirim yaptığında dahi zararına satış yapmayan bir işletmede bir sıkıntı görmüyorum. En baştan beri söylediğim buydu.
    Ne kadar istatistiki veri olacağına dair bir fikrim olmamakla birlikte hiç bir Avrupalı tanıdığımdan da böyle bir hesap muhabbeti duymadım, alıcıyken de satıcıyken de bu kişiler.
    Problemin var olduğunu iddia eden olarak söyle problem ne diyorum, bunu söyleyince ben patinajda kalmış oluyorum.

Evet..
    Vay kazıkçı deyyuslar vay, demek %50 indirimle bile satabiliyorlar, uf.

Lafa ortasindan giricem cunku polemik yapmak istemiyorum ben normalde motomax dan alis veris yapan biriyim yapmamin tek nedeni ise Held markasinda malum alman sitesi ile ayni fiyata veriyor kargo yanima kar kaliyor sadece bu. He bu indirim konusuna gelince magazaya giden arkadaslar Deri olan eldivenleri biraz incelerse Held markasi icin konusuyorum eldivenlerin bazilarinda derilerde catlaklar oldugunu gorursunuz ki ben gordum. İstanbulda yasiyanlar genelde bilir eren holding yilin 2 doneminde avrupa yakasinda magazasini acar lacoste gibi bir markanin gomlekleri 300 TL iken magazada 100 TL gibi bir fiyata satiyor ama urunleri alin 2 kere ütü tutmaz. Lafi suraya getiriyorum bence motomax dolar euro bu kadar ucmamisken yaptigi stoklari artik raf omru bitmeye geldigi icin indirimle satti kar etti mi bilmem kimsenin parasini hesapliyacak da degilim. Ama bu adamlar indirim yokkende Heldin urunlerini avrupa dahil en ucuz fiyata satiyordu. Acikcasi ozellikle alpinestarsin ulkemizdeki satildigi fiyatlari gorunce(avrupa ile kiyasliyorum) bence motomax masum olan yerlerden biri onunuzede boyle bir imkan sunmus alan alsin hesap yapmayin

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Bugün motomax'a gittim, bir nebze sakindi.
    Gerçekten her şeyde nakite %50, kredi kartına %40 indirim var.
    Çoğunluk olarak 4riders, bering, klim, difi gibi kendi markaları var. Genel olarak yazlık ve baharlık modeller vardı.
    Çoğu üründe de s, xs, xxl gibi bedenler kalmıştı.
    Kadın modelleri/bedenleri duruyordu.

Ben Knox dizlik ve fermuarlı alt yağmurluk kaptım geldim.
    FCTokuri bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Valla ben indirimden önce Klim'e bakmaya bir gitmiştim, hiç bir modelde büyük beden kalmadı demişlerdi, ya da tipime bakıp fakir lan bu dediler iplemediler :D
    Bu tipte bir eleştiriyi yüzlerce kişiden alabilirsiniz gerçi, Motomax'ın bu konuda biraz toparlanması lazım ya da zaten amaçları bu, başarılılar.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Valla ben indirimden önce Klim'e bakmaya bir gitmiştim, hiç bir modelde büyük beden kalmadı demişlerdi, ya da tipime bakıp fakir lan bu dediler iplemediler :D
    Bu tipte bir eleştiriyi yüzlerce kişiden alabilirsiniz gerçi, Motomax'ın bu konuda biraz toparlanması lazım ya da zaten amaçları bu, başarılılar.
    Kardeş sen lafını çevirme geçirmek diyorsan geçirmek doğru ifade etmişsin kendini motomax çalışanları yada yakınları forumda heralde. Yaptığın yoruma yorum yapıp üzerine gelmişler Bir açıklama olmadan bir alt not olmadan ... gibi mağzada %50 indirim var koşun derseler olacağı bu insanların aklına farklı senaryolarla kötü şeylerin gelmesi gayet normal. Hayır bunda anormal olan nedir birde hesaplamalar yapılmış yukarda %20 %30 . Adam verdiği paraya bakıyor bu mala bukadar indirim yapılıyorsa bugüne kadar bize geçiriyorlarmış diyor ne var bundan doğal.. Acaba farklı gezegenlerdemi yaşıyoruz Bu yorumları görmüyormu motomax görüyor kaç gündür söylentiler artıyor yapsın bir açıklama ozaman açıklama yapmıyorsa kimseye avukatlık yapmak yakışmaz. Herkes kendi fikrini gayet rahat söyleyebilir. Forumda belli kurallar belli aşamalar var.

Seni iplemeyen mağaza çalışanlarına sen bakma dostum o onların ayıbı muhtemelen içerdede sıkıntılar vardır. Yapılan yorumlara bakılıp anlaşılıyor zaten sıkıntı olduğu belli. Motomax geçen sene fuardan beri altın elbiseli adamla falan baya bir atılıma geçti çok yapıyorlar bu tarz şeyleri.. Değirmenin suyu nerden geliyor bilmem ama umarım herkes için hayırlısı olur. Hepimiz motosiklet sürüyoruz birbirimize destek olmamız gerek.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    4riders botlar nakite 160 TL. F/P ürünü olarak iş görür. Kendime de arkadaşıma da aldık birer adet. Kullanımı da çok rahat. 41-42-44-46 numaralardan epey vardı dün. Held yazlık mont ise 500 civarındaydı. Ama arkadaşların da dediği gibi bedenler sıkıntı. Yalnızca xs ve/veya xxl, 3xl gibi bedenler mevcut bir çok üründe.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş sen lafını çevirme geçirmek diyorsan geçirmek doğru ifade etmişsin kendini motomax çalışanları yada yakınları forumda heralde. Yaptığın yoruma yorum yapıp üzerine gelmişler Bir açıklama olmadan bir alt not olmadan ... gibi mağzada %50 indirim var koşun derseler olacağı bu insanların aklına farklı senaryolarla kötü şeylerin gelmesi gayet normal. Hayır bunda anormal olan nedir birde hesaplamalar yapılmış yukarda %20 %30 . Adam verdiği paraya bakıyor bu mala bukadar indirim yapılıyorsa bugüne kadar bize geçiriyorlarmış diyor ne var bundan doğal.. Acaba farklı gezegenlerdemi yaşıyoruz Bu yorumları görmüyormu motomax görüyor kaç gündür söylentiler artıyor yapsın bir açıklama ozaman açıklama yapmıyorsa kimseye avukatlık yapmak yakışmaz. Herkes kendi fikrini gayet rahat söyleyebilir. Forumda belli kurallar belli aşamalar var.
    Abi çok özür diliyorum ama hiç bişey anlamadım =)
    Bir ufak kısma bişey yazmak isterim anlayabildiim için; elbette herkes fikrini rahatlıkla söyleyebilir. Katılmadığım, itiraz ettiğim, daha da ileri gidip "yanlış diyorsun" falan dediğim durumlarda bile farketmez elbette söyleyecek insanlar düşüncelerini, asla buna karşı bir fikrim/niyetim falan yok.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Abi çok özür diliyorum ama hiç bişey anlamadım =)
    Bir ufak kısma bişey yazmak isterim anlayabildiim için; elbette herkes fikrini rahatlıkla söyleyebilir. Katılmadığım, itiraz ettiğim, daha da ileri gidip "yanlış diyorsun" falan dediğim durumlarda bile farketmez elbette söyleyecek insanlar düşüncelerini, asla buna karşı bir fikrim/niyetim falan yok.
    ya söylemek istediğim bi geçirme muhabbeti yapmışsınız aranızda .. Diyorumki normal hiçbir açıklama yapılmadan gelin dükkana %50 indirimle ürün satıyoruz derse bir işletme herkesin aklına garip şeyler gelebilir( bugüne kadar bize ne geçirmişler diye ). Bu kötü niyetleri baltalamaya çalışmak ya mağaza tarafından yapılır, yada çevresi tarafından. Mağzanın artık bu konuya açıklama getirmesi gerekiyor. Çok saçma bir tutum izliyorlar. Yarında siteleri açılacakmış %50 indirimle. Bu indirimler bittiğinde insanlar birdaha alışveriş yapmak için yine bu şekilde indirim bekliyecek. Ticari kafaya ahlaka sığmayan bir davranış olduğunu düşünüyorum. Yanlış yapıyorlar.

Günah değil mi? Ayıp değil mi? Hak değil mi ? bir ay önce bu ürünlerden %50 yukarı fiyatla alan insanlara bu nasıl bir düzen.
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya söylemek istediğim bi geçirme muhabbeti yapmışsınız aranızda .. Diyorumki normal hiçbir açıklama yapılmadan gelin dükkana %50 indirimle ürün satıyoruz derse bir işletme herkesin aklına garip şeyler gelebilir( bugüne kadar bize ne geçirmişler diye ). Bu kötü niyetleri baltalamaya çalışmak ya mağaza tarafından yapılır, yada çevresi tarafından. Mağzanın artık bu konuya açıklama getirmesi gerekiyor. Çok saçma bir tutum izliyorlar. Yarında siteleri açılacakmış %50 indirimle. Bu indirimler bittiğinde insanlar birdaha alışveriş yapmak için yine bu şekilde indirim bekliyecek. Ticari kafaya ahlaka sığmayan bir davranış olduğunu düşünüyorum. Yanlış yapıyorlar.

Günah değil mi? Ayıp değil mi? Hak değil mi ? bir ay önce bu ürünlerden %50 yukarı fiyatla alan insanlara bu nasıl bir düzen.
    Abi indirim denen şeyin kalbine iniyor bu sorgulaman ama. Aç bak FC-Moto'da %40 indirimle satılan bir sürü ürün var, dün yoktu verdim €700 aldım deri montu, ertesi gün düştü fiyatı. Bana yazık günah değil mi? Yani böyle bakamayız ki konuya. Düz mantık olarak dediğin şey doğru da, modern mağazacılık bu şekilde yürüyor. Zara yapmıyor mu %30-50-60 indirim, Vakko yapmıyor mu ne bileyim x mağazası yapmıyor mu? Ben 3-4 ay önce 180TL'ye Air Max aldım mesela Via Port'ta biyeden adını unuttum şimdi iyi mi neresiydi :D normalde 400TL falan ayakkabı.
    (Hayır 700 EUR'a deri mont falan almadım, örnekti.)

Elbette insanlar sorular sorabilir, istediğini düşünebilir istediğini de söyleyebilir; geçirmek olarak düşünenlere de ben "nasıl böyle düşünürsünüz lan" falan anlamında itiraz etmedim, öyle göründüyse herkesten bir özür dileyim. Ama brüt kar marjı dediğimiz şeyi biz milletçe çok yanlış anlıyoruz, biraz bundan dem vurmak istedim, dertliymişim ya demek ki :D Ya farzı misal bir dükkanı olan arkadaşım fiyat etiketleri hazırlıyordu yanımda, alış fiyatına ne kadar ekliyorsun dedim satarken "%30" dedi, "nasıl para kazanıyorsun lan sen?" dedim, baktı suratıma daha ne olacak ki diye.. E kazanamıyor ama günün sonunda, kıt kanaat zar zor dönüyor bazen dönmüyor. Yani bu gördüğümüz yüzdeleri yukarıda verdiğim sayısal örnekteki gibi "1000TL'ye mal aldım 1650'ye sattım oh 650'yi gdip pavyonda ezeyim" falan diye olmuyor o iş, onu demek istedim. Ha zaferce güzel bir noktaya parmak bastı, net rakam üzerinden yapılmalı bu hesaplamalar, ama %50 indirim yapıp net %10 kar da edemez =)) kendi üretici olsa belki belki diyeceğim ama yine çok zor, üretim maliyetleri çok başka zaten.
    Çok çok yüksek hacimle satış yapan yerler vardır, oralarda düşük kar marjları konuşulur, bu yüzden "super retailer" dediğimiz devasa mağazalar var zaten.

Motomax'tan bu konuda bir açıklama beklemek de bilmiyorum yani, ne diyecek ki adam? Burada kalburüstü tahmin yürütebiliriz anca, benim düşüncem büyük oranda brüt maliyeti ile biraz daha üstüne sattıkları yönünde, ama belli olmaz, pazardaki daralmayı biliyoruz, belli bir hareket getirmek ve ileride daha da sıkışacak stokları hızlıca eritip nakite çevimek istemiş olabilirler? Yenilenmeye gidiyor olabilirler ve bu kapsamda web siteleri çok kritik olabilir, yeni bir CRM ve ERP sistemi kurup siteyi onaya bağlayacaktırlar, bu esnada gereken nakiti bu kampanya ile çıkarmış da olabilirler. hiç bir dediğm doğru da olmayabilir elbette. Ama %50 indirime dünyada bir ilkmiş gibi şaşırılmasına ben şaşırıyorum. Gir bir AVM'ye, Palladium gibi sezon fiyatı giden bir yer değilse, en az 2-3 giyim mağazasında %60-70 falan gibi yazılar görebilirsin.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    kardeşim tekstil sektörü yıllardır böyle zaten. Bunu herkes biliyor. Burda farklı bir durum var görünmeyen. Şöyle bir durum var hiç sordunuzmu mağazaya .. Shoei givi revit nerde bunlar ? hani bir kaç ay önce reklam yapılıyordu givi çanta takıyoruz diye vs.. Çünkü bunların tedarikçi başka bir firma. Ben buradan tek birşey çıkarırım arkadaş. Demekki %50 indirim yapılan ürünler zaten çok fazla kar ile satılan ve mağzanın yurt dışından kendi getirdiği ürünlerdir.Burda aslında mağaza kendi kendine ticari bir oyun oynuyor. Misal veriyorum shoeinin abd sitesine girip fiyatlara bakıyorum hesaplıyorum bizden daha pahalıya geliyor. Aynı şey kendi getirdikleri ürünler içinde uygulayabiliyorsa motomax ozaman helal. Ama klim mont almanyada 1000 tlye denk gelip bizde 2000 tl ye denk getiriliyorsa anla sen işi.

Tekstil ürünleri ile bizim sektörü karıştırmamakta fayda var. Yüzde 70 indirim gördüğün her ürün zaten inanılmaz şekilde insanlara geçirilen ürünler. Hepsi türkiyede yapılan hammaddesi burda olan ürünler. Kaskın montun herşeyin dışardan geliyor. Şimdi desene xmax 250 de yüzde 50 indirim yapıyoruz. 10 liraya satıcaz ne olur ?? kullanıcıları bırak diğer bütün hondası suzukisi ıvırı zıvırı... Ahlak mı bu ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Ben de geçen gün gidip bir bakayım dedim işin aslı nedir diye. Çok olmamakla birlikte kalabalıktı, biraz gezindim ne marka ürünler var diye, hayal kırıklığı. Ya ben gelmeden günler önce güzel marka ürünler satılmış ve tükenmişti ya da Motomax işine gelen ürünleri "tüm ürünlerde %50 indirim" adı altında satıyordu. Bir tek kasklara hiç bakmadım belki güzel kasklar vardır onu bilemem. Şu meşhur 299 liralık motosiklet çizmesini de inceleyim dedim hazır %50 indirim varken, fiyatını 320 liraya çekmişler nakite 160 oluyordu. Elime aldım biraz inceledim, pek "sağlam pabuç" gibi gelmedi bana, sorduğumda da su geçirmezlik garantisinin olmadığı belirtildi. Sağlamlığı tartışılır fakat "su geçirebilir" diye çizme mi satılır? Çizme nedir? Baktım numarası da yok, bunlar bir işaret dedim ve uzadım o reyondan. Tam çıkmaya karar verdim ki gözüme işe yarar bir ürün takıldı, Knox kışlık balaklava. Etiket fiyatı 130 lira, indirimli hali 65 lira. Aldım bir tane hemen, sonra arkama bakmadan çıktım mağazadan. Teşekkürler Motomax.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ahlak mı? Bu sorunun cevabını ben veremem.
    Elin gariban Vietnamlı'sının günde $1'e yaptığı ürünü Revit'in onun bunun saka kakalaması ne kadar adalet? Ama Revit'ten şaşmıyorsun değil mi? Revit örnek markaydı. Kapitalizmi Motomax'ın indiriminden başlayarak bitireceksek tamam ben varım =)
    FCTokuri bunu beğendi.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Ahlak mı? Bu sorunun cevabını ben veremem.
    Elin gariban Vietnamlı'sının günde $1'e yaptığı ürünü Revit'in onun bunun saka kakalaması ne kadar adalet? Ama Revit'ten şaşmıyorsun değil mi? Revit örnek markaydı. Kapitalizmi Motomax'ın indiriminden başlayarak bitireceksek tamam ben varım =)
    öyle diyorsunda revit dediğin eldiven türkiyeye gelene kadar 40 tane teste giriyor.Avrupadaki güvenlik testleri haricinde gümrükte uygulanan testlere kadar.. Tekstildeki en önemli ayrımda bu zaten hiç bir test ve ayırıcı özellik yok. hayırlısı olsun bakalım hakkımızda. Motomax firmasına kesinlikle kötü birşey söylemiyorum. Fakat burda eksik olan taşları yerine koyması gerek. Ocak ayından sonra sattığı markalardan alacak olsam beklerim illa indirime girsin diye bunu herkes yapar. Buda dönüp dolaşıp yine bu firmaya zarar verir. Bakıp görelim nereye gidecek firma..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam çıkmaya karar verdim ki gözüme işe yarar bir ürün takıldı, Knox kışlık balaklava. Etiket fiyatı 130 lira, indirimli hali 65 lira. Aldım bir tane hemen, sonra arkama bakmadan çıktım mağazadan. Teşekkürler Motomax.
    Mırraaa, o sırada ben de yurtdışında 30 EUR'a kışlık balaklava aldım =/

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam çıkmaya karar verdim ki gözüme işe yarar bir ürün takıldı, Knox kışlık balaklava. Etiket fiyatı 130 lira, indirimli hali 65 lira. Aldım bir tane hemen, sonra arkama bakmadan çıktım mağazadan. Teşekkürler Motomax.

@MahmutBiner
    Bak sen burda şu an ezbere öngörebildiğimiz bir masrafı söylüyorsun, gümrükte Türkiye'de ne testi yapıyorlar bilmiyorum orasını ama; bildiğin bir kalemi söylüyorsun sonuçta. Test yapsın olsun, o CEO'lara müdürlere o devasa maaşlar nasıl ödeniyor? O satış bonusları nasıl ödeniyor? MotoGP'ye sponsorluk paraları nasıl ödeniyor? Ben mesela sıkı bir Rossi fanıyım ama AGV'den Dainese'den hiçbişey almadım henüz, cevabım da "rossi'nin maaşını ben ödeyemem" olur hep =)) şimdi Dainese'nin bu parayı benden çıkarması adil mi, hakka hukuka sığar mı? =)
    Kapitalizm kötü bişey evet, ben de Motomax'ı savunuyor gibi olmak istemem, dediğim gibi basit bir detaya bir şey söylemek istedim =)

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

@MahmutBiner
    Bak sen burda şu an ezbere öngörebildiğimiz bir masrafı söylüyorsun, gümrükte Türkiye'de ne testi yapıyorlar bilmiyorum orasını ama; bildiğin bir kalemi söylüyorsun sonuçta. Test yapsın olsun, o CEO'lara müdürlere o devasa maaşlar nasıl ödeniyor? O satış bonusları nasıl ödeniyor? MotoGP'ye sponsorluk paraları nasıl ödeniyor? Ben mesela sıkı bir Rossi fanıyım ama AGV'den Dainese'den hiçbişey almadım henüz, cevabım da "rossi'nin maaşını ben ödeyemem" olur hep =)) şimdi Dainese'nin bu parayı benden çıkarması adil mi, hakka hukuka sığar mı? =)
    Kapitalizm kötü bişey evet, ben de Motomax'ı savunuyor gibi olmak istemem, dediğim gibi basit bir detaya bir şey söylemek istedim =)
    savunmuyorsunuz ama gayet normal sıradan bir uygulama olduğunu söylüyorsunuz. Ben şahsen aldığım mala bir hafta sonra ortada hiçbirsebep yokken yüzde 50 indirim yapıldığını duysam( eski sezon yada defolu ürünler hariç ) birdaha oraya uğramam.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)