Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ahşap Optimist Yelkenli Yapımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Honeycombun bir kac turu vardir

Polypropylen Balpetegi

Sinifinin en ucuzudur tekne mobilyasinda ve otomotivde hayli sikca kullanilir

Nomex Honeycomb ve Kevlar Honeycomb

Daha cok Metro trenlerinin yapiminda ve savunma sanayinde kullanilir.Cunku yanmazlik verileri en ustun olanidir.

ve son olarak Aluminum Honeycomb

Yine yanmzlik ve dayanimi yuksek bolgelerde, clean room dedigimiz ozel odalarda ve ucak kanatlarinda kullanilir.

[COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Polypropylen Balpetegi kalınlıkları ve fiyatları nedir ?

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polypropylen Balpetegi kalınlıkları ve fiyatları nedir ?
    0.6 mm den baslar 60mm lere kadar gider paneller genelikle 1250 *2500 dur.

Perkande fiyatlarina pek hakim degilim ben bu mali konteyner bazinda temin ediyorum ama sanirim perakende satan bir yer size verecegi fiyat 90-100 Euro + KDV olarak panel fiyatini dusunebilirsiniz.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    CBF1000FA
    Epoksi PP üzerine yapışır mı ?

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Epoksi benim ustume bile yapisir

Evet yapisir , bunun en basit yolunu ureticiler bal peteginin icinden akmasin diye Plaka uretildikten sonra uzerine termoplastik tulbent yapistirmak ile bulmuslar,

Ilk resime bakarsaniz beyaz delikli bir doku oldugunu fark edersiniz. Bu yapiskani PP ile diger yuzeyin arasinda kalmasini sagliyor. Hatta bildiginiz mobilya tutkali dahi laminasyonda PP Honeycomb uzerine ahsap kaplama da kullaniliyor.

Alıntı maverıck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yurt dısında katamaran botlarla yarıs yapılmakta ve kıcında en az 50bg olmakta su orcanın katamaranın on yapısına baktım sımdı bu bızım denızlerımızde on yuzey cok su tutar cunku su kesmı cok assagıda 2sısme tup arasından suyun gecısı ıyı olmaz bence. zaten yurt dısında yarıslardan gordugum kadarıyla 2sısıme tupun arasında ahsap baglantılı bır malzeme varkı bu da ıkı tupun arasındakı su gecısının rahat olmasını saglıyor cunku bu ahsap yanı ortasındakı ahsaplar su kesmınden bayagı yukarda

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:50 ----------

balpetek tabanlı botlarda soyle soyleyeyım yıne cıkarabılen 3yada4 parcadan olusuyor botun uzunluguna gore bunlar ahsap uzerı fıber kaplanıyor ve arı balı gıbı sekıl verıyorlar onun ıcın ısmı bal petek tabanı oluyor.ve bu ahsaplar fıberle kaplandıgı ıcın daha saglam oluyor ve anı darbelerde ahsap tabanlı botlardan daha saglam oluyorlar
    Sn.@Maveric değerli bilgiler için teşekkür ederim. Balpeteğin de cinsleri varmış.
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honeycombun bir kac turu vardir

Polypropylen Balpetegi

Sinifinin en ucuzudur tekne mobilyasinda ve otomotivde hayli sikca kullanilir

Nomex Honeycomb ve Kevlar Honeycomb

Daha cok Metro trenlerinin yapiminda ve savunma sanayinde kullanilir.Cunku yanmazlik verileri en ustun olanidir.

ve son olarak Aluminum Honeycomb

Yine yanmzlik ve dayanimi yuksek bolgelerde, clean room dedigimiz ozel odalarda ve ucak kanatlarinda kullanilir.

@Zeda çok aydınlatıcı oldu teşekkür ederim.
    Bal petek tasarımlı herhangi bir zodiac satılmıyor Türkiye'de bayağı aradım googleda.

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sn.@Maveric değerli bilgiler için teşekkür ederim. Balpeteğin de cinsleri varmış.

@Zeda çok aydınlatıcı oldu teşekkür ederim.
    Bal petek tasarımlı herhangi bir zodiac satılmıyor Türkiye'de bayağı aradım googleda.
    Acikcaci sisme bot larin taban tahtasi kismi belki honeycomb olabilir, ama bunu bilme sansina pek sahip olamazsiniz. Firma bunu pek aciklamaz. Cunku bugun Honeycomb kullanir, yarin PVC kopuk kullanir diger gun marine kontrasi kullanir.

Bence bir teknenin tamaminin honeycombtan yapilmasi yada mobilyalalarinin honeycombtan yapilmasi durumu daha onemli.

Yoksa siz bir sisme bot alin taban tahtasini siz bile isterseniz carbon fiber ile dahi degistirebilirsiniz.

anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    ben nasıl daha önce görmedim bu yazıyı ya?? benim de çok ilgimi çekiyor tekne konusu ama önceliklitutkularım var şuanda (amatör denizci belgesi almıştım lisede) belki yıllar sonra yardımınızı isterim, siz de o zamana kadar profesyonelleşmiş olursunuz

Motosikleti
    CBF1000FA
    Mart ayında 7,5 metrelik kamaralı yelkenli yapımına başlıyoruz. Gelişmelerden sizleri de haberdar ederim.

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Gerçekten güzele benziyor. Bende 3 sene profesyonel olarak yarıştım. Deniz sevdası başka şey. Ahh Ahh çok özlüyorum o günleri.

Motosikleti
    CBF1000FA
    Eski başlıklarıma bakarken bu konuyu eksik bıraktığımı farkettim. Tekne tamamlandı ( macun astar , son kat, vernik) . Ardından fotolarda da görüleceği gibi ilk deneme seferini ben yaptım. Oğlum da bütün yaz teknenin keyfini çıkarttı. Eksik kalan yapım fotolarını da aşağıda ekledim.

Gerçekten müthiş olmuş.Ağırlığı ne kadar oldu peki?

Motosikleti
    CBF1000FA
    Boya öncesi 31 kg dı. Boya sonrası kabuk ağırlığı 36 kg civarında. Makaralar, balonlar, ıskaça, zıvana, bağlantı kolonları, iğnecikler, trapez lastiği takılı ancak salma dümen direk yelken takılmamış ağırlığıdır. Zaten ölçümlerde de bu esas alınıyor.

Gerçekten güzel 50 kg civarı diyebiliriz.Tebrik ediyorum.Güzel çalışma.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Gerçekten çok güzel görünüyor.
    Emeğinize sağlık.
    Baba oğul arasındaki güzel ilişkiler her zaman hoşuma gitmiştir.

Dilerim Mete yeğenim bu sporda kendi geliştirerek güzel başarılara imza atar
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

kurubuz size nasıl ulaşabilirim bende oğlum için yapcam bilgilerinize ihtiyacım var

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    ilk mesajdaki resimleri göremiyorum, bende mi sorun var?

Motosikleti
    CBF1000FA
    Sanıyorum image shacks resimleri kaldırmış.
    Bu arada ikinci projemiz bitiyor. detaylar http://www.teknenasilgidiyor.com da.
    erro, Sinan Aksu, dockerengin ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    ben de bu tür yeteneklerin 1/100 ü bile yok moralim bozuluyor valla...

ellerinize sağlık

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de bu tür yeteneklerin 1/100 ü bile yok moralim bozuluyor valla...

ellerinize sağlık
    hayıflanacağına vakit ayırıp üzerinde düşmelisin bence,
    zira kimse oturduğu yerden bunları öğrenipde yapmıyor
    otopsici bunu beğendi.
    ANGARAJ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)