Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

[MT-Tattoo] Dövme Severler Grubu

Motovento
    REKLAM ALANI
    HaYaLeT01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çim Biçme Makinesi
    Alıntı Ofelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi arkadaşıım var, adanada onun stüdyosunda yaptırmıştım ben,Madcat di ismi baraj yolundaki nargilenin hemen yanında ama dükkanı kapatmış evde yapıyordu bir süredir. ama bildiğim baraj yolunda ülker mi ne var ya köşede, adana koleji kavşağında o ülkerin yanında biyer var, bide bi stüdyo t.özalda gördüm altıneller sürücü kursunun direksiyon dersi verdikleri şubesi var onun tam karşısında. bikaç yerle görüş, mekanlarına bak, temizlikleri fiyatları hoşuna giderse yaptırırsın. bide galeria nın içinde var biyer biliosundur orayı, orası da fena deilmiş, yaptıranlardan duydum, fiyatı fazla olabilir belki biraz ama anlaşırsın konuşursun ya.
    Anladığım kadarıyla dövme yaptırırken paradan daha önemli olan hijyenik koşullar ve dövmecinin sanat becerisi. Üzerinde hayatın boyunca taşıyacağın bir mürekkep lekesi mi istersin, bir sanat eseri mi? Tabii bu konu üzerinde ayrıca sohbet edilebilir de ben cevabın için teşekkür etmek istiyorum.

Tam da bahsettiğin adresteki yerleri duydum, ama tanışmadım. Ben İncirlik'teki iki ayrı adresi biliyorum, hem ikisi de motorcu, bizim camiadan, ama Amerikalılara takılıyorlar. Bir de yine motorcu olduğunu sandığım, evinde çalışan veya adrese giden birisini duydum, çok güzel bir dövmesini gördüm. Ev şartlarında çalışmak atölyedeki kadar sağlıklı olabiliyor mu (yoksa daha da mı iyi)?

Mersin FORUM'un en alt katında, kapalı otoparka çıkarken bir stüdyo var, yeni gördüm, nasıl bir yer acaba, adam herhalde çok iddialı, yoksa öyle bir yerde dükkan açmak kolay olmasa gerek...
    oderint dum metuant

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı HaYaLeT01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla dövme yaptırırken paradan daha önemli olan hijyenik koşullar ve dövmecinin sanat becerisi. Üzerinde hayatın boyunca taşıyacağın bir mürekkep lekesi mi istersin, bir sanat eseri mi? Tabii bu konu üzerinde ayrıca sohbet edilebilir de ben cevabın için teşekkür etmek istiyorum.

Tam da bahsettiğin adresteki yerleri duydum, ama tanışmadım. Ben İncirlik'teki iki ayrı adresi biliyorum, hem ikisi de motorcu, bizim camiadan, ama Amerikalılara takılıyorlar. Bir de yine motorcu olduğunu sandığım, evinde çalışan veya adrese giden birisini duydum, çok güzel bir dövmesini gördüm. Ev şartlarında çalışmak atölyedeki kadar sağlıklı olabiliyor mu (yoksa daha da mı iyi)?

Mersin FORUM'un en alt katında, kapalı otoparka çıkarken bir stüdyo var, yeni gördüm, nasıl bir yer acaba, adam herhalde çok iddialı, yoksa öyle bir yerde dükkan açmak kolay olmasa gerek...

tabiki hijyen ve kalite herşeyden önemli, bir de kafan da kesin bir fikir olmadan sakın gitme, kafan iyice karışır, sonra sırf bişey yaptırmış olmak için dandik bişey yaptırır çıkarsın, sonra da pişman olursun, benden sölemesi.

incirlikteki yerleri de duydum ama pahalıymış baya orası, ama güzel yapıolarmış, forumun altındaki yeri görmedim ama orası da pahalıdır senin de tahmin edebileceğin gibi.

eve giden birkaç kişi ben de duydum, hatta kardeşim de öyle birine yaptırdı ama çocuk rezil etti resmen, yanlış iğne kullandı haftalarca iyileşmedi dövmesi, boya kaliteli deilmiş boyası attı bikaç hafta sonra dövmenin, soonra tekrar başka birine üstünden gittirdi dövmenin, rezil oldu yani kardeşim anlıcan, o yüzden eve gelenlere de dikkat et, iğneyi yanında açsın, boyasını sor,ucuz boyalar dandik oluo, kaliteli boyayı amerikadan getirtiolar, bunları hep sor, tart kararını ver kesin bişekilde git, oldu bittiye getirme, çünkü ölene kadar seninle unutma

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f

UV Dövme...

Göz içi uygulaması..

Long sleeve..

Geleneksel yöntem..

Yakuzalar..
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    böyle dövme yapan biyer varsa gidebilriim
    http://www.youtube.com/watch?v=lZJmVjRUrUA
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    az önce tvde izledim

hepatit b ve c kapılma oranı çok yüksekmiş.

yurtdışında bir belge alıyormuş bu işi yapanlar, bizim memlekette varmı acaba

böyle bir şartname?
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az önce tvde izledim

böyle bir şartname?

hiç sanmıorum , bizimkiler kafalarına göre iş yapıolar,
    nasıl olsa denetleyen de yok

ama ortam ve kullanılan malzemeler hijyenik deilse, aşağıdaki hastalıklara rastlamak mümkün, aman dikkat!!!

* AIDS
    * Böbrek hastalıkları
    * Enfeksiyon hastalıkları
    * Hepatit
    * Cilt hastalıkları
    * Bulaşıcı hastalıklar

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eminmisin yani ben kesin bi bilgi bilmiyorum sadece gidenlerden biliyorum sorduklarımın çoğu bunu söylediler
    Sana takılmışlardır...Benim bayaa da gözönünde hiç bir sorun olmadı...Başka olanlarında hiç bir sorun yaşadığını görmedim, duymadım...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az önce tvde izledim

böyle bir şartname?

Merkezi Ankara olan ve Mustafa Ceylan "ın kurup 4 ilde örgütlediği meslek derneği olan Dövme ve Takı sanatçıları Derneği 2000 2006 yılından bu yana üyelerini sertifikalamaktadır.

Aynı zamanda yine milli eğitim bakanlığı tarafından dövmeci sertifikası verilmektedir.

Dövme yaptırmadan önce dövme sanatçınızın bu saydığım 2 belgeyede sahip olmasını araştırın . Zira işini hijyenik şartlarda yapmayan bizim köprü altı stüdyoları tabiri ile andığımız .. kuaför içi, gümüşçü arkası, hediyelikçi yanı, kasap önü gibi yerlerde gerekli hijyenik şartlar kesinlikle oluşmamakta ve hiç bir denetim yapılmamaktadır.

Dövme stüdyoları müstakil sadece ve sadece dövme ve piercing işi ile uğraşıyor olmalıdır. Ancak yasalarda ki açıklık ve boşluk bu gbi kişiler tarafından insan sağlığı hiçe sayılarak rant kapısı görülmekte ve bilinçsiz yetkisiz , ehil olmayan kişiler tarafından uygulamalar yapılmaktadır.

normal bir vatandaş olan sizler ancak bu sertifikalara sahip ve müstakil stüdyolara güvenebilirsiniz. gittiğiniz stüdyoda dövmecinin daha önce yaptığı işleri görmeyi talep edebilirsiniz.

Dövme işlemi özellikle ehil ve iyi bir sanatçı tarafından yapılacaksa pahalı bir işlemdir bu yüzden yeterli paranız olmadan işi ucuza yapan kalpazanlara gitmeyiniz. Zira dövme işlemi geri dönüşü olmayan bir işlemdir.

Max 1-2 yıl kullanacağınız cep telefonuna bile yüzlerce lira verirken hayatınızn sonuna kadar sizinle olacak dövmenizede en az cep-telefonunuza gösterdiğiniz özeni gösterin ..zaman zaman sizlerle burada yaptığımız bazı işleri paylaşmaya çalışacağım

Ülkemizde yeni yeni gelişen bu sanat türü hakkında soracağınız her soruya bilgim doğrultusunda yanıt vermeye çalışacağım
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    kymco super 8
    suanda 3 tane dovmem var ailemin bas harflerı bı kolumda dıgerınde kartal tuyu sırtımda nısanlımın bas harfı sarkımızın adı ve tarıhımız var hala yasıyorum allaha sukur )))

bosnak_semko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800
    Alıntı okan_style adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suanda 3 tane dovmem var ailemin bas harflerı bı kolumda dıgerınde kartal tuyu sırtımda nısanlımın bas harfı sarkımızın adı ve tarıhımız var hala yasıyorum allaha sukur )))
    yaşıyosunda yüzünü gören cennetlik abi sen nerelerdesin yaa en son doğum günüme geldin sonra bi kayboldun bidaha yüzünü göremedik :S numaranda yok kimsede ulaşamıyorum bi ara çok lazımdın bana ulaşamadım sana okulla ilgili konuşucaktım ama geçti gitti numaranı özelden yazarsan çok sevinirim [COLOR="Silver"]

Motosikleti
    kymco super 8
    Alıntı bosnak_semko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaşıyosunda yüzünü gören cennetlik abi sen nerelerdesin yaa en son doğum günüme geldin sonra bi kayboldun bidaha yüzünü göremedik :S numaranda yok kimsede ulaşamıyorum bi ara çok lazımdın bana ulaşamadım sana okulla ilgili konuşucaktım ama geçti gitti numaranı özelden yazarsan çok sevinirim [COLOR="Silver"]
    aha yakalandık

bosnak_semko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800
    Alıntı okan_style adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aha yakalandık
    yakalarım affetmem

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana takılmışlardır...Benim bayaa da gözönünde hiç bir sorun olmadı...Başka olanlarında hiç bir sorun yaşadığını görmedim, duymadım...
    bunu duyduğum ii oldu benim dövmeyi devam ettirmenin zamanı geldi ozaman burda bi üniversite öğrencisiyle tanıştım yaptığı eserleri gördüm mükemmel inanmadım dedim bulmuştur kesin sağdan soldan bizi kandırıyo dedim sonra kız arkadaşımla benim bi resmim vardı rica ettim kara kalem çizermisin diye dedi otur 15- 20 daka muhabbet ederken bitirdi neyse uzatmıyım yeni dövemecimi buldum hem güzel sanatı hemde ucuz
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

ensar007x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dt 125r ybr 125/3
    dövme yapan varmı annemle babam 20 senedir yapıyorlar
    ben ve kardeşimde yapıyoruz ailecenek dövmeciyiz
    yapan warmı??
    **dede** derki azraili gıcık etmek ıstıyorsan kask tak

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir kaç çalışmamız

[B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

free13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar böyle bir başlık açılması güzel olmuş,benimde 5 tane dövmem var kollarınmda birer tane ve sırtımda 3 tane Antalyada bu işi gerçekten prof.anlamda yapan yerler var özellikle ''Berat'' bu işin üstadıdır.Gerçekten pahalı bir zevk sakın ucuza kaçıp daha sonra pişman olacağınız bişey yaptırmayın en kısa zamanda resimlerini eklemeye çalışıcam

Saygılar.
    ÖZGÜR IŞIK

Alıntı free13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar böyle bir başlık açılması güzel olmuş,benimde 5 tane dövmem var kollarınmda birer tane ve sırtımda 3 tane Antalyada bu işi gerçekten prof.anlamda yapan yerler var özellikle ''Berat'' bu işin üstadıdır.Gerçekten pahalı bir zevk sakın ucuza kaçıp daha sonra pişman olacağınız bişey yaptırmayın en kısa zamanda resimlerini eklemeye çalışıcam

Saygılar.
    paylaşmlarını bekliyoruz free13,
    şimdiden teşekkürler.
    hoşgeldin aramıza

bunlarda şimdilik bendeki dövmeler bakalım bi ayağa kalkarsam ameliyat izlerini kaybetmek için 3 tane daha yaptıracağım

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    internet aleminde şöyle sağlam bir veritabanına sahip dövme modelleri olan bir site önerebilecek var mıdır ?
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    ducati monster 696 wth akr '13
    www.eviltattoo.com a bakıyorum ben genelde

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler