Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Avcıların Buluşma Mekanı [Havalı tüfek veya tabanca ve Ateşli Av tüfekleri ]

Motovento
    REKLAM ALANI
    belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    dikkat edersen durbun geriye dogru kaymış bu engellenemez ve ayrıca yerli malı saçmada iki tanesini aynı yere atmaz sapar durur
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    SAGOL hocam bir ayar daha yapalım madem dürbüne az öne alalım haklısın son payda duruyor
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    bunlarda 2010 2011 sezonundan

130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu avı kaç kişi yaptınız ?

---------- Post added at 20:47 ---------- Previous post was at 20:44 ----------

Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sagol hocam. sıfırlamayı yapacaz artık saçmadada yakın mesafe atıyorum yerlı mallrını kullanıyorum bir kaç resimde benim makıneden

wictory sport kullandım şimdi ise yerli malı kullanıyorum . bir kaç resimde ben atayım baba ogullardan büyük olan 6,35 mod 125 küçük olanda 15 yıllık olan yine hatsanın 4,5 luk.

https://lh4.googleusercontent.com/-J...2/DSCF1512.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/--...0/DSCF1516.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-J...0/DSCF1518.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-r...2/DSCF1521.JPG

buda yag kutusuna verdıgı tahrıbat arkalı önlü delebiliyor

https://lh4.googleusercontent.com/-I...0/DSCF1522.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-h...0/DSCF1523.JPG

Mod 125 de çift parça ayak yerine tek parça ayak kullanın mod 125 güçlü olduğundan çift parça ayak dayanmaz ayarı hep bozulur.
    Ayrıca yermi mermiler çok dandik hiç olmazsa orta kalitede gamo kullanın.
    Mod 125 yağ tenekesini arkalı ölnü deliyormuş söylemesi ayıp benim Hatsan Torpedo arka arkaya 3 yağ tenekesini delip geçiyor
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Selamlar. Bende de bir ara hastalık halinde silah merakı vardı. Süper poze, yarı otomatik, ve pompalı, havalı tüfek olarak çeşitli markalardan 15 tüfeğim oldu. Ruhsata her hanesini ortadan çizdirip yazdırmıştım. Zamanla sattım.
    Şimdi Lumar Magnum yatak yarı otomatik tüfeğim ve bugün aldığım Stoeger 10X Wood 4.5 havalı tüfeğim var.
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Alıntı 130'u_gördüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu avı kaç kişi yaptınız ?

---------- Post added at 20:47 ---------- Previous post was at 20:44 ----------

Mod 125 de çift parça ayak yerine tek parça ayak kullanın mod 125 güçlü olduğundan çift parça ayak dayanmaz ayarı hep bozulur.
    Ayrıca yermi mermiler çok dandik hiç olmazsa orta kalitede gamo kullanın.
    Mod 125 yağ tenekesini arkalı ölnü deliyormuş söylemesi ayıp benim Hatsan Torpedo arka arkaya 3 yağ tenekesini delip geçiyor
    mod 125 ile torpedonun hızı veya kuvveti aynıdır aralarındaki fark yok denecek kadar az

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Bende de bir ara hastalık halinde silah merakı vardı. Süper poze, yarı otomatik, ve pompalı, havalı tüfek olarak çeşitli markalardan 15 tüfeğim oldu. Ruhsata her hanesini ortadan çizdirip yazdırmıştım. Zamanla sattım.
    Şimdi Lumar Magnum yatak yarı otomatik tüfeğim ve bugün aldığım Stoeger 10X Wood 4.5 havalı tüfeğim var.
    Hoş geldiniz 4.5 mm uzak mesafe atışlarında vazgeçilmezdir.
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    Hızı aynı olabilir.Yağ tenekesini deliyor demiş bendeki torpedo ise 3 yağ tenekesi deliyor

---------- Post added at 00:55 ---------- Previous post was at 00:53 ----------

Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mod 125 ile torpedonun hızı veya kuvveti aynıdır aralarındaki fark yok denecek kadar az

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

Hoş geldiniz 4.5 mm uzak mesafe atışlarında vazgeçilmezdir.

Havalı tüfeklerde en ideal kalibre 5.5 mm'dir. 4,5 mm pelltler hafif olduğundan rüzgarda sapma yapabilir.Ayrıca tahribatlarıda 5.5 mm göre düşüktür.
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    benim denedigim mesafe genellikle 80 mt. baz alalım diye üşenmedik ölçtük 30 mt. de sıfırlanmış tüfeklerde 4.5 mm de pek üst verme yapmazken 5.5 mm lerde 10 cm. gibi 6.35 lerde ise 15 cm gibi üst veriyorum ve butun atışlar genellikle gamo match saçma ile yapılıyor yanlız en son hatsan at44 6.35 de bu üst verme işlemine pek gerek duyulmadı
    teneke delme olayına en güzel örnek ise youtube de bulacagınız hatsan atış testleri olabilir benim izlediğim bir videoda yalan olmasın 25-30 adet kutu kolayı hatsanın tüfeği rahat deliyordu.
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    @ 130'u_gördüm :torpedoyu netten gördüm sadece atış yapmadım ama dogrudur üç tenekeyı arka arkaya dizmedim ama belkide delebilir . birazda yerlı malı peletlerden de olabilir ama . 5,5 ile 6,35 verdıgı tahribat fark ediyor. Bende 5,5 vardı bır ay önce onu mod 125 ile takas ettim.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    sizinki av değil KATLİAM....
    Buna spor mu denir.......................
    arca94 ve Soykan67 bunu beğendiler.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    @ 130'u_gördüm :torpedoyu netten gördüm sadece atış yapmadım ama dogrudur üç tenekeyı arka arkaya dizmedim ama belkide delebilir . birazda yerlı malı peletlerden de olabilir ama . 5,5 ile 6,35 verdıgı tahribat fark ediyor. Bende 5,5 vardı bır ay önce onu mod 125 ile takas ettim.
    Videosunu çekerim güneşli bir havada Dürbün siparişi verdim dürbün gelsin 150 metre nokta atışı videolarınıda çekeceğim

Motosikleti
    bekleriz en kısa zamanda. videoları...

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizinki av değil KATLİAM....
    Buna spor mu denir.......................
    bu konu her zaman tartışılır marketten tavuk almakta bence katliama destek vermekti hadi bakalım şimdi buyurun burdan yakın o ördek avı binde bir denk gelir ben bütün sezonu (sezon dün bitti) sadece 5 adet üveyikle kapattım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:47 ----------

Videosunu çekerim güneşli bir havada Dürbün siparişi verdim dürbün gelsin 150 metre nokta atışı videolarınıda çekeceğim
    150 metre bayağı iddalı olmuş bende bekliyorum yay pistonlu bir tüfekle 150 metre çok iddaalı eger at44 olsaydıki videolarıda var 150 metreden bira şisesi rahat kırılıyor
    elverengin@gmail.com

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R

Bu avı 20 kişi yaptıysanız diyeceğim yok.Ama 2-3 kişinin yaptığı bir avsa çok fazla.Doğanın dengesi açısından ve ilerki yıllarda da av yapabilmek istiyorsak kendimize kota koymalıyız.
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Motosikleti
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konu her zaman tartışılır marketten tavuk almakta bence katliama destek vermekti hadi bakalım şimdi buyurun burdan yakın o ördek avı binde bir denk gelir ben bütün sezonu (sezon dün bitti) sadece 5 adet üveyikle kapattım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:47 ----------

150 metre bayağı iddalı olmuş bende bekliyorum yay pistonlu bir tüfekle 150 metre çok iddaalı eger at44 olsaydıki videolarıda var 150 metreden bira şisesi rahat kırılıyor

Evet iddalı ama deneyeceğiz.Yurtdışından verdiğim dürbün 10 güne kadar gelir dürbün geldimi çalışmalara başlarız

Motosikleti
    130 zu gördün bakalım 150 yi görebilecenmi)

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba ben daha cok hobi amacli hedef vurmak icin bir havali tufek istiyorum ama hic bilgim yok proseduru falan nedir ruhsat aliniyor mu digerlerindeki gibi biraz bilgi verir misiniz hangi markayi nereden almayiyim birde

Motosikleti
    Presodürü internette yazar.Havalı tüfek ile avlanmak yasak hedef vurabilirsini.Rufsat gerekmiyor faturası oldumu yeter.Yerleşim yerinde atışı yasak ufak tefek teferruatı var internette araştırırsanız çıkar.

---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:05 ----------

130 zu gördün bakalım 150 yi görebilecenmi)

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben daha cok hobi amacli hedef vurmak icin bir havali tufek istiyorum ama hic bilgim yok proseduru falan nedir ruhsat aliniyor mu digerlerindeki gibi biraz bilgi verir misiniz hangi markayi nereden almayiyim birde
    havalı tüfekle av kesinlikle yasak çünkü yeni tüfekler manyak güçlü ayrıca arkadaşlarında dediği gibi meskun mahalde atış gibi yasakları var ruhsat veya herhangi bir evrak zorunluluğu yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

Evet iddalı ama deneyeceğiz.Yurtdışından verdiğim dürbün 10 güne kadar gelir dürbün geldimi çalışmalara başlarız
    dürbün takozunu unutma sıfırlamayı geniş bir kagıda ayakkabı boyasıla daire çiz ve 35 mt de yap saçma olarakta gamo hunter tarzı saçma kullan pelletin arka tarafıda düz olsun şimdiden iyi atışlar
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    Teşekkürler.Pellet olarak elimde çeşitli pelletler var ama 150 metrede 2 sini kullanacağım Hatsan Torpedo ve Gamo Ts-22 ağır pelletler sapma yapmaz ama uzak mesafede düşme yapacaktır o yüzden epey üst atacağım.Dürbün Mildotlu gerekli ayarlamalar yapıp üst dotları kullanacağım

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)