Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Oltacı & Motorcu Paylaşımları Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Motosikletçi olupta balığa gitme sevdası olmayan hemen hemen yoktur.. Bende öyleydim amaa hem deniz hemde tatlısu balıkçılığında sınıfta kaldım yıllarca bu işlerle uğraşmama rağmen ancak en büyük balığım bir oklama (Turna) oldu. Pek icraat olmadığı için epeydir balığa gitmiyorum gidenlereyse "rastgele" ve bol avlar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletçi olupta balığa gitme sevdası olmayan hemen hemen yoktur.. Bende öyleydim amaa hem deniz hemde tatlısu balıkçılığında sınıfta kaldım yıllarca bu işlerle uğraşmama rağmen ancak en büyük balığım bir oklama (Turna) oldu. Pek icraat olmadığı için epeydir balığa gitmiyorum gidenlereyse "rastgele" ve bol avlar..
    hiç tutamadığım balıklardan biri turna birde levrek,şimdi bunlara kafayı takmış durumdayım
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Babaçi tatlısu turnası (biz ona oklama diyoruz) için önce küçük hamsi kadar balıklar yakalıyorsun (yem olarak) onları su doldurulmuş bir kovaya koyuyorsun oklama yakalayacağın yere gidiyorsun (gölet yada dere) misinaya bir mantar, kurşun ve ucuna çelik tel bağlayıp üçlü kanca (çapa gibi) takıyorsun. Kancayı çelik tele bağlamanın sebebi oklamanın sivri dişleri normal misinayı keseceğindendir. Sonra oltayı atıyorsun oklama geldiği zaman mantar bir anda kayboluyor bi 20-25 sn.bekliyorsun (yoksa oklama kaçar) ağır ağır kuzuyu çektiğin zaman dünyalar senin oluyor. Çünkü tatlısu balığı olarak çok lezzetli bir balık..Birde kaşık olta deneyenler oluyor ama devamlı at çek yapmak zorundasın (yorucu) ayrıca yemliye göre şansın daha az..

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babaçi tatlısu turnası (biz ona oklama diyoruz) için önce küçük hamsi kadar balıklar yakalıyorsun (yem olarak) onları su doldurulmuş bir kovaya koyuyorsun oklama yakalayacağın yere gidiyorsun (gölet yada dere) misinaya bir mantar, kurşun ve ucuna çelik tel bağlayıp üçlü kanca (çapa gibi) takıyorsun. Kancayı çelik tele bağlamanın sebebi oklamanın sivri dişleri normal misinayı keseceğindendir. Sonra oltayı atıyorsun oklama geldiği zaman mantar bir anda kayboluyor bi 20-25 sn.bekliyorsun (yoksa oklama kaçar) ağır ağır kuzuyu çektiğin zaman dünyalar senin oluyor. Çünkü tatlısu balığı olarak çok lezzetli bir balık..Birde kaşık olta deneyenler oluyor ama devamlı at çek yapmak zorundasın (yorucu) ayrıca yemliye göre şansın daha az..
    oooooooooo
    yeni bir balıkçımız daha takılmış oltaya hoşgeldin toraman
    abi resim ekleyinde gözümüz şenlensin
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oooooooooo
    yeni bir balıkçımız daha takılmış oltaya hoşgeldin toraman
    abi resim ekleyinde gözümüz şenlensin
    Hoşbulduk demirgürsel.. Forumun gerilerde kalmış epeydir balık olayı yok galiba.. Oldukça güzel balıklar yakalamışsınız (kuzu gibi) bende nerdee öyle şans yada iş bilememekmi diyeyim.. Bazen motosikletle dere ve göletlere bazende biraderin arabayla 2-3 kişi Hereke, Ulaşlı yada Karamürsel taraflarına balığa gitmişliğim vardır ama önceki mesajımda yazdığım gibi son zamanlarda çok boş döndüğüm için (avcı ve balıkçılar atıp tutar derler ama bende yalan yok) balıkçılıktan maalesef soğudum.. İnşallah bir kere daha gittiğim zaman kısmetim açılırda hem moralim yerine gelir hemde tekrar bu güzel uğraşıya devam ederim.. Balık yakaladığım zaman Fotosunu buraya yükleyeceğim sana söz..

resimlerini bekleyeceğiz
    buradada fırsat bulamıyorum bir zamandır, gitsem denizde çıkar diye tahmin ediyorum.

pazar günü büyük ihtimal resimler geliyor

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    pazar günü büyük ihtimal resimler geliyor
    Haydi bakalım demirgursel şansın bol olsun rastgele..

Rastgele oltacı arkadaşlar .Yazın Ayvalık'da zıpkınla adalarda avlanıyorum. Kıyıdan oltaya balık gelmiyor maalesef yazın Ayvalık'da son senelerde bilinçsiz avlanma yüzünden. Gece mığrı(yılan balığı cinsi) oltaya saldırırdı akşam attığın gibi şimdi o bile yok.
    Eskişehir'de pullu sazan var ve avı da küspe-mısır ile yapılır ve tatlı su balıklarından turna-yayın da çok az yani iş değil.

Zıpkınla yakaladığım en büyük balıklar 65 cm kefal ve 185 cm mığrı. Ayvalık'da denizde gördüğüm en büyük balık Çıplak(kefal avcısı) kuzu kadar vardı. Teknenin arkasından 3'lü birleşik iğneye yanaşıyordu. 3 metre mesafede zıpkını atamadım çünkü zıpkını değil beni bile derine götürür.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rastgele oltacı arkadaşlar .Yazın Ayvalık'da zıpkınla adalarda avlanıyorum. Kıyıdan oltaya balık gelmiyor maalesef yazın Ayvalık'da son senelerde bilinçsiz avlanma yüzünden. Gece mığrı(yılan balığı cinsi) oltaya saldırırdı akşam attığın gibi şimdi o bile yok.
    Eskişehir'de pullu sazan var ve avı da küspe-mısır ile yapılır ve tatlı su balıklarından turna-yayın da çok az yani iş değil.

Zıpkınla yakaladığım en büyük balıklar 65 cm kefal ve 185 cm mığrı. Ayvalık'da cm mığrı. Ayvalık'da denizde gördüğüm en büyük balık Çıplak(kefal avcısı) kuzu kadar vardı. Teknenin arkasından 3'lü birleşik iğneye yanaşıyordu. 3 metre mesafede zıpkını atamadım çünkü zıpkını değil beni bile derine götürür.
    usta bu ölçü biriminde bi yanlışlık olmasın
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta bu ölçü biriminde bi yanlışlık olmasın
    185 cm doğrudur arkadaşım yılan balığı cinsi 300 cm 'e kadar görülmüştür sahillerimizde.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    185 cm doğrudur arkadaşım yılan balığı cinsi 300 cm 'e kadar görülmüştür sahillerimizde.
    balığın şeklini tam bilemediğim için

ulen dedim 185 cm

benim boy 1.80

oltaya gelse beni alır götürür

yılan balığı diyince anladım

balığın şeklini tam bilemediğim için

ulen dedim 185 cm

benim boy 1.80

oltaya gelse beni alır götürür

yılan balığı diyince anladım
    Bunu da zıpkınla avladım, Cunda tekne geçiş fenerleri yakınında. Karaya çıkartırken zıpkının ucunda can avliyle paletimi ısırmıştı. Bir daha Mığrı zıpkınlamamaya tövbe ettim, felaket karada yaşama isteği olan bir canlı çok acımıştım.Hatta manuel makinayla fotoğrafı var yazıcı bulup göndereceğim.

merak ettim nasıl bir balıkmış benden uzun.bulabilirsen resmini yüklermisin

Motosikleti
    Comet
    merak ettim nasıl bir balıkmış benden uzun.bulabilirsen resmini yüklermisin

[URL=http://g.imageshack.us/img66/mgr1wt0.jpg/1/][IMG]http:

arkadaşın bizimle bi alakası yoktur

maşallah bir tek biz full koruma giyinmiyormuşuz

Ben azla sallamışım ya 1.85 cm değil anca bundan biraz daha büyüktü, adam da 1.70 civarı olsa olsa benim mığrı 1.60cm dır. Abartmışız işte gerçek balıkçının gözünde balığı büyük gözükür.

maşallah bu balığa korumasız zıpkın sıkanın aklından şüphe ederim

müren deyilmi bu

Yok ya mahsun bir hayvancağız hiç saldırmaz ben plajdan oltayla yakalıyordum. Müren de zararsızdır inine girmedikçe. Korkulacak balık yok bizm sularımızda. Köpekbalıkları bile otçul veya plankton yer.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus

Ben bu balığı oltayla tutsam oltayı denize atarım..... Hiç işim olmaz abi... Tuttuğum balık azcık balığa benziyecek....

Bunu zıpkınla avlamaya insem daha balığı gördüğümde arkadan mürekkep balığı gibi atarak suyun yüzüne fırlarım yawww...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

hepsi bir yana, zıpkıncı arkadaş sevindirik vaziyette maşallah

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler