Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[ MT Wakeboard ] Bilgi ve Paylaşım Alanı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Evet gencler.Yaptıgım aramada 3-5 yapan arkadasa rastladım. Cok eglenceli ve faydalı bi spor olmasına ragmen Turkiye'de cok az biliniyor olması gercekten uzucu bir durum.Tekne arkası da yapılabildigi gibi ulkemizde de bulunan tesislere giderek de bu sporu yapabilirsiniz. 3 sezondur elimden geldigi kadar tesislere gitmeye calısıyorum.Ancak bulundugum sehirde bir tesis olmayısı bizi hafta sonları Kayseri ya da Antalya'ya gitmeye mecbur ediyor.

Peki nedir bu tesis ?

Basit anlamda genelde 5 direkten olusan ve elektrik motoru vasıtası ile ortalama 30kmh hız ile donen bir kabloya carrier dedigimiz tasıyıcıya baglanmak sureti ile su uzerinde kaymayanıza olanak saglayan kompleks olarak tarif edebilirim

Bir cok sehirde tesis bulunmasına karsın sadece 2 tanesi ozel. Yukardaki resim ise bahsettigim ozel tesislerden olan Serik / Antalya'da bulunan Hipnotics Cable Park'a ait. Özetle bu isin cenneti diyebiliriz. Sasılacak bir sekilde ulkemizde dunyaca unlu ve ilgi goren bir tesise sahibiz. Yılın 11 ayı yurt dısından ( Rusya,Almanya,İngiltere,Hollanda ve bircok ülkeden) sporcu gelir. Simdiye kadar tesisteki Turk sporcu sayısının yabancı sporcu sayısını gectigini gormedim

Son olarak herkese siddetle tavsiye ediyorum. Bir kere kayınca bagımlılık derecesinde baglanacagınızın garantisini verebilirim Baslamak / denemek isteyen arkadaslara elimden geldigi kadar yardımcı olmak isterim. Lokasyon olarak en yakın tesise yonlendirebilir yada kendi ekipmanını satın almak isteyen arkadaslara amerikadan alısveris konusunda yardımcı olabilirim.

http://www.facebook.com/wakeboardingTR kurmus oldugum bir sayfadır. Dilerseniz buradan da takip edebilirsiniz. Videolar kısmından editledigimiz videolara ulasabileceginiz gibi https://vimeo.com/wakeboardingtr adresindende videolara goz atabilirsiniz.

Evet arkadaslar. Kac kisiyiz burada

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

Birkac da resim koyalım. Bu arada soylemeyi unuttum. 7den 70e herkesin yapabildigi bir spor dalı olduguna defalarca bizzat sahit oldum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley-Davidson 1200 Nightster
    kneeboard um var. ama gerçekten istediğim bir spor dalı.
    Takipteyim.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kitesurf yapıyormusu?

Kayserideki alanı kullanmak ne ne kadar?
    board kiraları falan. Bilgi verebilir misin?

Motosikleti
    4x4
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kitesurf yapıyormusu?

Kayserideki alanı kullanmak ne ne kadar?
    board kiraları falan. Bilgi verebilir misin?
    Gecen sezon 14 metre parasut ve ekipmanlari aldim. Ancak cok firsatim olmadi. Ucurtmayi kaldirdiktan sonra sikinti yok ancak ilk kaldirma ani cok aksiyonlu oluyor onu da bu sezon cozecegim insallah
    Kayseri sukay tesisinde 15 tl vererek 1 saat boyunca kayabilirsin. Yok ben tum gun kaymak istiyorum dersen o da 75 tl oldu bu sezon. Ekipmnin yoksa 5 tl gibi cuzi bir miktara ekipman kiralayabiliyorsun

Motosikleti
    MT-25
    İzmit'te yapıyorlar. Geçen yaz izledim , çok keyifli görünüyordu.

Kayseri'de sukay tesisinde 15 tl gibi bir rakam çok cuzzi bir rakammış..

Ben yaz sonunda kısmetse Tarsus'a taşınacağım.
    Geçen yıl kitesurfe başladım. Ama açıkçası ders almadan biraz zor 2 hafta önce 3 saatlik bi ders aldım. Baya faydası oldu. waterstart yapabildim. baya da gittim ama tabi bu da motor gibi prtatik yapmak çok öenmli.
    Bildiğim kadar Adana'da Haylazlıda güzel spot var. Aynı şekilde Taşucunda.
    Bu arada tanıdığın kite yapan var mı Adana Mersin'de?

Kayseri'deki tesisler uygunmuş. Artık seneye yaz bende gitmek isterim.

Motosikleti
    4x4
    Alıntı SUN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kneeboard um var. ama gerçekten istediğim bir spor dalı.
    Takipteyim.
    Ne zaman yorulsam yada degisik birseyler yapmak istesem kneeboardu kapıp suya atlarım Gercekten keyifli ancak bi sure sonra tatmin etmez.Biran once boardun uzerine cıkmanı tavsiye ediyorum
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmit'te yapıyorlar. Geçen yaz izledim , çok keyifli görünüyordu.

Kayseri'de sukay tesisinde 15 tl gibi bir rakam çok cuzzi bir rakammış..
    Dostum izlemekle yetinme. Mayo sortunu kaptıgın gibi Özgür'ün yanına git Wakeboarding TR yonlendirdi beni ogrenmek istiyorum de ve suya atla.İnan pisman olmazsın.

Ben yaz sonunda kısmetse Tarsus'a taşınacağım.
    Geçen yıl kitesurfe başladım. Ama açıkçası ders almadan biraz zor 2 hafta önce 3 saatlik bi ders aldım. Baya faydası oldu. waterstart yapabildim. baya da gittim ama tabi bu da motor gibi prtatik yapmak çok öenmli.
    Bildiğim kadar Adana'da Haylazlıda güzel spot var. Aynı şekilde Taşucunda.
    Bu arada tanıdığın kite yapan var mı Adana Mersin'de?

Kayseri'deki tesisler uygunmuş. Artık seneye yaz bende gitmek isterim.
    Aynen. Wakeboardda egitim bu kadar hayati bir mesele degil ancak kiteboardda ucurtma acemi ellerde cok tehlikeli bir hal alabiliyor.Bu yuzden guvenlik egitimlerini pas gecmemek sart.
    Yumurtalık/Haylazlı gokova yada alacatiyi aratmayacak bir kite spot. Bu sezon kite cı arkadaslar oraya tesis yapmaya basladılar. Cok yakından tanımasam da onlarca insan biliyorum haylazlıda takılan.Dilersen hepsiyle de tanıtırabilirim.
    Tarsusa tasındıgında ise gerek wakeboard gerek kiteboard gerekse snowboard icin beni bul. Her hafta sonu sezonuna gore bunlardan birini yapmaya gidiyoruz
    oluroyle bunu beğendi.

Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zaman yorulsam yada degisik birseyler yapmak istesem kneeboardu kapıp suya atlarım Gercekten keyifli ancak bi sure sonra tatmin etmez.Biran once boardun uzerine cıkmanı tavsiye ediyorum

Dostum izlemekle yetinme. Mayo sortunu kaptıgın gibi Özgür'ün yanına git Wakeboarding TR yonlendirdi beni ogrenmek istiyorum de ve suya atla.İnan pisman olmazsın.

Aynen. Wakeboardda egitim bu kadar hayati bir mesele degil ancak kiteboardda ucurtma acemi ellerde cok tehlikeli bir hal alabiliyor.Bu yuzden guvenlik egitimlerini pas gecmemek sart.
    Yumurtalık/Haylazlı gokova yada alacatiyi aratmayacak bir kite spot. Bu sezon kite cı arkadaslar oraya tesis yapmaya basladılar. Cok yakından tanımasam da onlarca insan biliyorum haylazlıda takılan.Dilersen hepsiyle de tanıtırabilirim.
    Tarsusa tasındıgında ise gerek wakeboard gerek kiteboard gerekse snowboard icin beni bul. Her hafta sonu sezonuna gore bunlardan birini yapmaya gidiyoruz
    Gökhan diye biri sanırım oraya yer yapan. whatsapp tan biraz sohbet ettik.
    Ben 6 yıl Kayseri'de yaşadım. Snowboard u orda öğrendim. İyi biliyorum ama kite işinde daha çok acemiyim. Bakalım zamanla geliştirecez.

Özelden numaramı gönderiyorum.

Arabamız yok ama motorumuz her yere götürüyor
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    4x4
    Gökhan diye biri sanırım oraya yer yapan. whatsapp tan biraz sohbet ettik.
    Ben 6 yıl Kayseri'de yaşadım. Snowboard u orda öğrendim. İyi biliyorum ama kite işinde daha çok acemiyim. Bakalım zamanla geliştirecez.

Özelden numaramı gönderiyorum.
    Aynen dostum.Gokhan baya bi emek verdi bu kite isine hala da veriyor. Takdir ediyorum acıkcası

Sen kç kg sin? 14 metre yeterli geliyor mu?
    Bende 8m var. Alaçatı Urla için yeterli ama sanırım orası için pek uygun olmıyacak. 65 kg yim ben

Motosikleti
    4x4
    80 kgyim hedef 75 haylazlıda genel anlamda yeterli olur ancak 8 metre acabilecegin kadar sert ruzgar bulman cok zor buralarda. min. 12 metre edinmen gerekir diye dusunuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

Bircogumuzun bu spora asina olmadıgını goz onunde bulundurarak ilk cable park deneyimimizi ve ilk video edit calismami paylasiyorum.Dikkat cok fazla fail icerir
    Goruntu kotu evet farkindayim

Motosikleti
    4x4
    Anlasılan cok populer degil bu motosiklet camiasında

Gecen sene Adana'da baslayan ve Kayseri'de devam eden etkinligimizin videosu ile devam edelim.

Bu arada yarın oglen Kayseri Sukay'da olacagız. Yakın olan gelmek gormek ya da denemek isteyen arkadasları bekleriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

Hazır Kayseri demisken Kayseri'de cektigimiz bir baska videomuz ;

Dostum yarın Haylazlı'da süper hava var. Bence kaçırma

Motosikleti
    4x4
    Dostum yarın Haylazlı'da süper hava var. Bence kaçırma

http://i58.tinypic.com/2wokp6x.png
    Kite icin var biraz daha 20 lere cikmasi lazim ruzgarin
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

20 mi o biraz fazla defi lmi? Senin kite sana gore ufak mi ki?
    Mesela ben 65 kg 8m benim kite. 12-23 arasi olmasi lazim ruzgar 17 civari ideal

Motosikleti
    4x4
    20 mi o biraz fazla defi lmi? Senin kite sana gore ufak mi ki?
    Mesela ben 65 kg 8m benim kite. 12-23 arasi olmasi lazim ruzgar 17 civari ideal
    Cok ilginc. 70 kg bir arkadasım 8 mt ucurtmayı ruzgar 30 ile 40 arası estiginde acıyor
    Benim kite 14 degil de 17 olsa cok daha rahat kayabilrdim su ruzgarlarda
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Dostum arkadaşın yanlışı var. 70 kg birisi 8m yi 30-40 da açıyorsa canına susamış demek

İnternette bir sürü hesaplama aracı var kg ye rüzgara göre kaç m olması lazım diye.

Eğer bi kişi 70 kg ise, 15 knot minimum. 20 knot ise ideal. 30 knot ise maksimum olması lazım. arkadaş 40 knot ta açıyorsa bunda bi terslik var.

Sende mesela 80 kg sin ya ve 14m uçurtman olduğuna göre;
    9,3 knot minimum, 12,4 knot ideal, 18,6 knot maksimum olması lazım.

ben 65 kg. 8m lik uçurtma için; 13.9 knot minimum, 18.6 knot ideal, 27.9 knot maksimum olması lazım...

Motosikleti
    4x4
    Dostum km hesabı konusuyorum ben orda bi anlasmazlık oldu sanırım

Heee tamam tamam.
    Ama sana yolladigim cumartrsi gunku hava tahminindeki 15-17 rakami knot cinsindendi. Yani senin icin idealdi

Motosikleti
    4x4
    Knot hesabına vurunca 25 civarı yapıo ve cidden benim icin yeterliymis

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler