Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sinüziti olan motosiklet kullanmasın!

Motovento
    REKLAM ALANI
    KANUNSUZ 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 750 R /SUZUKI DR BIG 800
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kilis Devlet Hastanesi Baş hekimi Kulak Burun Boğaz (KBB) uzmanı Dr Fuat Karakuş, sinüziti olanların motosiklet kullanmaması gerektiğini söyledi.

Doktor Karakuş, "Burun çevresinde sinüs adı verilen boşlukların iltihaplanmasına sinüzit adı verilir. Sinüsler burnun her iki yanında bulunur. Bütün bu sinüsler bir delik aracılığı ile burun içine açılır. Buruna açılan bu delikler sinüslerin havalanmasını da sağlarlar. Akut ve kronik sinüzitin belirtileri birbirinden farklıdır. Akut sinüzitte şikayetler daha şiddetlidir. Hastayı en çok rahatsız eden şikayetlerden biri ağrıdır. Bu, baş ağrısı, yüz ağrısı, göz çevresi ağrısı şeklinde olur. Genellikle öne doğru eğilmekle artar. Ayrıca burun tıkanıklığı, burun akıntısı, koku duyusunda azalma, geniz akıntısı, ateş, çene ve dişlerde ağrı, ağız kokusu, burun kanaması, göz kapakları ve yüzde şişme gibi belirtiler olur. Öksürük hem akut hem de kronik sinüzitin belirtisidir. Kronik sinüzitte şikayetler daha uzun süreli olmasına rağmen daha hafiftir. Ağrı daha seyrek hatta bazen yoktur. Hastayı en çok geniz akıntısı ve buna bağlı boğaz ağrısı ve öksürük rahatsız eder. Bunun dışında yine burun tıkanıklığı, yüzde dolgunluk hissi ve ağız kokusu olur. Kronik sinüziti olan hastalar bazen akut dönemler yaşayabilirler" dedi.

Başhekim Karakuş, sinüzit hastalarının özellikle kış mevsiminde motosiklet kullanmamaları gerektiğini, bunun yanı sıra soğukta kalmamaları, saçların ıslak kalmaması, yaşadıkları ortamın nemi ve ısısının uygun olması, sigaranın dumanında kalınmaması, alerjiye yol açabilecek toz, duman veya diğer alerjan maddelerden uzak kalınması gerektiğini söyledi.

Karakuş, Güney Doğu Anadolu bölgesinde motosiklet kullanımı çok sık olduğundan bölge halkının çok çabuk sinüzit hastalığına yakalandığını belirterek, "Sinüzite yakalanmamak ve şiddetli baş ağrısı çekmemek için motosiklet kullanımından vaz geçilmelidir. Motosiklet kullanırken şiddetli rügara maruz kalan kişinin bu hastalığa yakalanma riski artar" dedi.

Lokman HAPPANİ/ KİLİS (AHT)
    Sagol Elint kardes faydali bilgiler eklemissin..benimle alakali diyebilirim ama yinede dikkatli olmak sartiyla kullaniyoruz..
    motorcu olunmaz,motorcu dogulur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    ben unuttum kaç senedir sinüzit oldugumu.bilhassa kışın ve yagmurlu havalarda fena bölgesel baş agrısı yapıyor.mümkün mertebe duştan sonra kesinlikle saçlarımı kurularım yoksa ertesi gün vay halime. bu arada sinüzit ırsi bir hastalıkmış doktorun söylemesi.benim 11 yaşındaki oglum da 3 senedir sinüzit hastalıgı var.onda daha şiddetli agrılar yapıyor.bu acı kavun'u bir akrabam kullanmıştı ve geçtigini söylemişti.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    30 yıldır motora binerim..Allaha çok şükür sağlamız..Kiliste kimse pek kask takmaz ..zaten küçük bir memleket..motorların çoğunluğuda ufak motorlar.Koruman olursa adı üstünde her şeyden korunursun..

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    kilis anamın memleketidir güzeldir hoştur ama gel gelelim kilislilerin çoğu istanbulda bile belli oluyor adam rx115 ile gidiyor plaka79 deri mont saçlar enseden uzun aylardan aralık adam derimontun yakasına boynunu gömmüş şekilde tek elde cepte gidiyor eh be kardeşim kilislinin parasımı olmaz al bi kask çokmu zor diyesim geliyor
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    bende sinüzit var bronşit var migrende var,koruma da var,şimdi ben motora binemeyecekmiyim doktor bey,o zaman istanbulda sokağa da çıkmayalım,havalar kirli maalesef,neme lazim dimi,hele hele hava soğuksa hiç çıkmamak lazım,Allahım ne günlere kaldık bu doktorun dünyadan haberi yok valla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:33 ----------

korumalar sağolsun

Motosikleti
    2008 Yamaha ybr 125 bordo
    arkadaşlar ben motora bindiğim için sünizit olmadım. saçlarım jöleli ve ıslak şekilde dışarı çıktığım için oldum. motora tam koruma bindiğim için sünizitle ilgili bir sorun yaşamıyorum.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Universite yıllarında konyanın sguk karlı havalarında sinuzit ile cok boguştum. Yıl 1999-2000 Sonra Asker de Erciyesin sogugu 2003. Artık buraların sogugu etkilemiyor. Allaha sukur sinuzit sorunum kalmadı..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    30 yıllık sinüzit imle çok mutluyum 2-3 yılda bir burnuma bir damla acı kavunu damlatırım bir gün ağzımdaki boğazımdaki acılık canımı sıkar ama ölmedim ve yaz kış motor üzerindeyim maske ve kask olduğu sürece sorun yok
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı APV41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 yıllık sinüzit imle çok mutluyum 2-3 yılda bir burnuma bir damla acı kavunu damlatırım bir gün ağzımdaki boğazımdaki acılık canımı sıkar ama ölmedim ve yaz kış motor üzerindeyim maske ve kask olduğu sürece sorun yok
    acı kavun olayını denemek istiyordum ama sakıncalı oldugunu ögrenince vazgeçtim.maşallah siz alışmışsınız artık yinede geçmiş olsun
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Madv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Sinüzitin en babası bende var.. Akut teşhisi kondu. Ama beni o motorun üzerinden indirecek tek güç tanrıdır . ağrısın farketmez ben yine basar giderim ovalara vadilere kanyonlara gezerim türkiyemi
    Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın.
    http://facebook.com/batuhanuludag

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Nasıl bir hastalıksa ameliyat, ilaçlar bir işe yaramıyor.

Acı kavun yada eşek hıyarı.. Alerji yapabilir, bir tek damlasından fazlası yada büyükçe bir damla damlatılması durumunda öldürebilir diye biliyorum. Ama en etkili yöntemi oymuş ne yazık ki..

Her yıl düzenli olarak denize gidebilmek te belki bir nebze işe yarıyor. Mesela eskiden hiç sorun yaşamazdım.

Lakin basınç odası veya aşırı derine dalmak da herkesin imkan bulabileceği veya gerçekleştirebileceği bir şey de değil. Zaten dürüstçe söylemek gerekirse birkaç özel birlik mensubu dışında yapabileni bilmiyorum. O kadar derine dalacaksın sinüsleri patlatacaksın.. sonra geri yüzeye çıkacaksın.. vay yavrum vay..

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    73 metrede mix tüple dalışımda sinüzitimi patlattım ne oldu hala benimle, bir türlü ayrılamadık 4 saat süren burun kanaması bana hatıra kaldı. ardından 1 vurgun yedim bodrum da, sağolsunlar fransız dalış ekibinin gemisinde basınç odası vardı bir saat kaç beni misafir ettiler ama sinüzitim hala benimle, oradanda tadı hala damağımda fransız şarabı hatıra kaldı
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Gencay ın dediklerine şahsen katııyorum.... bir hafta deniz tatili dönüşümde ne sinüs kalıyor ne başka bir organda bişey... Herşey tuzlu su ile boşalıyor....

Eczanelerde satılan sterimor denilen deniz suları var...Sprey seklinde... Ve 7 lira... Çok faydalı diyeniyorum ama bir denemenizde fayda var...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı APV41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    73 metrede mix tüple dalışımda sinüzitimi patlattım ne oldu hala benimle, bir türlü ayrılamadık 4 saat süren burun kanaması bana hatıra kaldı. ardından 1 vurgun yedim bodrum da, sağolsunlar fransız dalış ekibinin gemisinde basınç odası vardı bir saat kaç beni misafir ettiler ama sinüzitim hala benimle, oradanda tadı hala damağımda fransız şarabı hatıra kaldı
    Valla bu kadar zorlamanıza şaşırdım.. acı kavun, derin dalış derken sinizüt yerine bedenden kurtulacakmışsınız neredeyse..

o kadar büyük bir rahatsızlık değil benim için o yüzden ikisini de denemem. en azından şimdilik..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:36 ----------

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gencay ın dediklerine şahsen katııyorum.... bir hafta deniz tatili dönüşümde ne sinüs kalıyor ne başka bir organda bişey... Herşey tuzlu su ile boşalıyor....

Eczanelerde satılan sterimor denilen deniz suları var...Sprey seklinde... Ve 7 lira... Çok faydalı diyeniyorum ama bir denemenizde fayda var...
    ben bir sorayım onu. eğer işe yarıyorsa neden olmasın. çünki mevsim malum burun hep biraz tıkalı gibi geziyoruz.

Motosikleti
    cbr 600 f
    abi ben askerliği kiliste yaptım gülmekten kırıloyurduk kışlada
    ba ben 5 kişinin bir mobilete bindiğini gördük kırıldık
    küçük kız elinde bebek arkasında babası arkasında annesi arkasında oğlu siz düşünün
    hirbiryeri hareket etmeyen yaşlı ak sakallı dedeler sadece bııııız dümdüz gidiyorlar
    babi bunlarda ne kask var nede korumalık
    ve bende sünizit belasına küçük yaşta bulaştım her sene kış başladımmımı sümük salya baş ağrısıda başlıyordu. Motor aldıktan sonra ne baş ağrısı kaldı nede sümüksalya mutluyum sağlıklıyım yine mutluyum kışlık elbisem korumalıklarım var soğuk havarbile birşey demiyor evde bi giyiniyorum işyerinde odamda dökülüyorum sonra evde gene dökülüyorum soğuk çarpmıyor he bire grenajlı ss motor şart

Motosikleti
    kawasaki er6f
    geçenlerde sinüzitim bi azdı..ama senelerdir böyle ağrı çekmemiştim..sonradan kafa bastı..hani motorla giderken trafik sıkışır,vizörü açar bakınırsınız,sonra trafik açılır,bi de hızlanır..kaskın ön tarafında koridor gibi alnın ortasına odaklanan soğuktan vizörü kapatmadığını anlarsın..kapatırsın ve trafik durur..sonra döngü yine başlar..velhasılıkelam 20-25 gün boyunca ağrıkesiciyle idare ettim maçı..hatta benim içtiğim ağrıkesiciyi millet intahar etmek için içiyor..şimdi bakınmayı sadece kaskın içinden yapıyorum..en azından bu soğuk havalarda..sinüzitle ilgili bildiğim tekşey ise bu dünyadan göçüp gittiğinde kurtuluyosun ondan..gayrısı laf-ı güzaf..
    zaman ile sınırlanan,ne kadar özgür olabilir ki...?

Motosikleti
    My Kawa..
    Tecrübeli sinüzüt sahibi biri olarak, yazın baf kışın balaklava takıyorum No Problem he şu da var dikkat etmezseniz baş ve yüz ağrıları ciddi sıkıntı oluyor.. Denize gittiğinizde dalabildiğiniz ve dayanabildiğiniz ölçüde derine dalarsanız ki bu o gün baş ağrısı yapıyor.. Daha sonra o iltihaplar burnunuzdan fitil fitil geliyor ama sonrasında uzun bir süre rahatlıyorsunuz.. En azından ben bunu yapıyorum ve 6 ay 1 sene arası rahat ediyorum..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler