Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

VW Ducati ‘yi Satın mı Alacak?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Geçtiğimiz aylarda adı Suzuki ile anılan Volkswagen firmasının Ducati ‘yi satın almayı düşündüğü İngiliz motosiklet sitesi Visordown tarafından iddia edildi.

Haberde Alman VW firmanının en yetkin isimlerinden Ferdinand Piech ‘in İtalyan Ducati ‘yi 1985 de ki ekonomik krizinde de almak istediği belirtilmiş. Ferdinand Porsche ‘nin torunu olan Piech, Volkswagen markasını Lamborghini, Bugatti, Bentley, Audi ve Seat gibi markaları bünyeye katarak büyüttü.

Hal böyle olunca haberde değinilen konu ise böyle bir satın almanın veya birleşmenin gerçekleşmesi halinde Lamborghini ve Bugatti teknolojilerinin gelecek nesil spor motosikletlere ne türde aktarılabileceği olmuş.

Moto Aktüel
    Online Motosiklet Bilgi Kaynagı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Olmalı.... Kesinlikle olmallı... Bu hayırlı iş tüm motor ve otomobil camiası tüm insanoğlu için olmalı..... ( Hem servis ve distirbütör problemi de kalkar ortadan hepimiz birer Ducati çakarız... :D)
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem servis ve distirbütör problemi de kalkar ortadan
    bak buna diyecek laf yok
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Motosikleti
    honda beet
    merabalar ıyı gunler

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı ramco_42_42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merabalar ıyı gunler
    Merhabalarda burası tanışma konusu degil. Yazdıgınız mesajlar konuyla ilgili olmalıdır.

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    O halde diyebilirmiyiz otomobil firmalari kuculmeye dogru gidiyor..
    motosiklet....
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Lafım modarötere değil ama bu haber epey eski sayılır. daha doğrusu "piech" isimli VW yetkilisi önceden bu açıklamaları yapmıştı ducati de satılık olmadığını açıklamıştı. Bi gazeteci tekrar gündeme getirmiş demekki.

Peki alırsa ne olur?? Daha çok bize yarar. Türkiye gibi yerlerde birAZ daha erişilebilir olabilir Ducati. VW, Lamborghiniyi satın aldıktan sonra, italyan spor markası harika modeller üretmeye başladı. Daha öncelerinde biraz daha silik bir markaydı diyebiliriz. Ama ducati zaten şuanki durumuyla motor dünyasının Ferrarisi olarak kabul ediliyor. Yani Ducati kendini satışa çıkarcak gibi kötü bir durumda değil. Ancak nasıl olurda VW, Ducatiyi satın alır orasını bilemem ama olursa böyle bir marka daha fazla pirestijden çok daha fazla yaygınlık ve servis ağı özelliği kazanır(malum, VW=halkın arabası...)

Olmalı.... Kesinlikle olmallı... Bu hayırlı iş tüm motor ve otomobil camiası tüm insanoğlu için olmalı..... ( Hem servis ve distirbütör problemi de kalkar ortadan hepimiz birer Ducati çakarız... :D)
    Herkez armudun iyisini yerse olmaz... Anlıyana Ducati anlamayana Suzuki(şaka şaka, kafiyeli olsun diye söyledim)

Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O halde diyebilirmiyiz otomobil firmalari kuculmeye dogru gidiyor..
    motosiklet....
    Adamlar zamanında Audiyi, PORSCHEyi satın aldı, yakın zamanda Seatı, Skodayı, BENTLEY, BUGATTİ ve LAMBORGHİNİyi satın aldı...Hatta Scania yı da...Yetmedi motorsiklet dünyasına giriyolar...Birde tofaşı alsalardı ölürlermiydi!!

Das Auto...

ufuk-*- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hem servis ve distirbütör problemi de kalkar ortadan hepimiz birer Ducati çakarız... :D
    Doğuş oto nun eline düşerse Ducati vay haline.Yaygın servis olur ona sözüm yok ama hem aşırı tuzlu olur hem de sattıkları motosikletlere güzelce fiyat bindirmeside uygularlar.Bakınız vw örneği

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ducatinin satilmasi zor, daha onceki 85 krizinde bir donem Cagiva ile beraber amerikan bir firmaya satilmisti. Ducati italyan gururu oldugundan yurt disindaki yoneticilerin ellerinde olmasini kinayan hukumet ne yapti etti , odenek buldu firmayi yine millilestirdi. Bundan sonra ayni hatayi yapacaklarini sanmiyorum.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    BuKart
    Yaşasın babam volkswagen grubu yedek parça satıyordu artık belki ducati de satar:D
    [B]DERDİM KADAR OLSA KUVVETİM BENİMLE BAŞ EDEMEZDİ KASVETİM.EL YUMRUĞUNU YEMEYEN YUMRUĞUNU BALYOZ SANAR ARLANMAZ...
    [/B]

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Alıntı motoking16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşasın babam volkswagen grubu yedek parça satıyordu artık belki ducati de satar:D
    Al işteeeeeeeeeeee
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    bayılıyorum şu streetfighter a
    BAŞKALARINI SIK SIK AFFEDİN, AMA KENDİNİZİ ASLA

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    Alıntı motoking16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha kesın satın aldı gb bir şey yok ortada öle bir şey olursa bir dogus grubu calısanı olarak ben atlarım zaten

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler