Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafikte sivil takip

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

İzmir Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, hareketli radar uygulamasının ardından, Sivil Motosikletli Trafik Timleri'ni faaliyete geçirmeye hazırlanıyor.

Müdürlük “Trafik Güvenliğinde Yeni Açılımlar ve Çözüm Önerileri Projesi” kapsamında 2009 yılı başında “hareketli radar denetimi”ni uygulamaya koyarak, seyir halindeki sivil ekiple “sürat ihlali yapan araçları” tespit etme çalışması başlattı.

Altınyol, Anadolu Caddesi, Ankara Caddesi ve Çeşme otoban yolunda gerçekleştirilen denetimlerde, günde ortalama 100 araca “aşırı sürat” cezası uygulandı.

Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Şemi Albat yaptığı açıklamada, radar uygulamalarında “araç plakası ve radardaki tespit hızının” kamera kaydına da alındığını, itiraz halinde bu kayıtların gösterildiğini söyledi.

Albat, uygulamanın gerçekleştirildiği güzergahlarda kaza sayılarında, geçen yıllara oranla yarı yarıya azalma gözlendiğini ifade etti.

SİVİL MOTOSİKLETLİ TRAFİK TİMLERİ

Vatandaşın can ve mal güvenliğinin temini için yeni projeler ürettiklerini anlatan Şemi Albat, şu bilgileri verdi:

“Sivil ekibin başarısını göz önünde tutarak, yeni projeler geliştirdik. Trafik ışığı ihlallerini takip eden yaya sivil ekipleri ve hareketli radar uygulamasının yanında, sivil motosikletli trafik timlerini hayata geçirme kararı aldık.

Onay alan bu proje kapsamında, motosikletli sivil trafik timleri, belirlenen güzergahlarda trafikte seyir halinde olacak. Sürücünün cep telefonuyla görüşme yapması, emniyet kemeri takmaması, sürat ihlali başta olmak üzere, her türlü kural ihlalini denetleyecek. İhlal yapan aracı, bir sonraki denetim noktasına bildirerek ceza uygulamasını yapacak.”

Albat, sivil motosikletli timlerinin, sonbahar döneminde faaliyete geçmesinin düşünüldüğünü, gerekli altyapı çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

“Trafik Güvenliğinde Yeni Açılımlar ve Çözüm Önerileri Projesi” kapsamında ekiplerin denetim görevini en iyi şekilde yerine getirdiğini söyleyen Albat, sözlerini şöyle tamamladı:

“Alkol, sürat, emniyet kemeri denetimleri son derece etkili oldu. İzmir'de emniyet kemeri kullanımı yüzde 84'lere ulaştı. Geçmiş yıllara oranla, kazalarda ve ölümler ve yaralanmalarda azalma gözlendi. Alkollü araç kullanımı ve hız limiti aşılma oranlarında da düşüş yaşandı. 2008 değerlendirmelerine göre, geçen yıl projede en başarılı il İzmir oldu.”

Kaynak:Hürriyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Çok güzel bir gelişme umarım genişleyerek devam eder...

Ne yazık ki ülkemzdeki polisler kavşaklarda bekleyip protokol geçişi organize etmek dışında bir iş yapamıyor.

Almanya ve İsviçre de yaygın olduğunu duymuştum sivil trafik polislerinin,

Ayrıca eşe dosta dağıtılan ve bir verim alınamayan fahri trafik müfettişliğininde adam gibi bir yönetmelikle yeniden düzenlenerek canlandırılması lazım...

Şehir trafiğini bence sadece kural ve ceza ile düzenlenebilir,

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Radar uygulaması tabelesı konulduğu müddetçe uygulama yapılsın.
    Ama pusu atar gibi gizlenip saklanıp ceza yazmaları adil değil.

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    ulen zaten ehliyet yok
    ayvayı yedim desene

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    güzel demekle yetıneceğim benım kafamı kurcalayan mesele şu bizim istanbulda kaç trafık polisimiz var . Kaç trafık zabıtamıoz var ne işe yarar. Ben bunları neden varoş diye tabır ettıkleri semtlerde göremıyorum yoksa görünmezmi oldular .gecmiş zaman aracımın gece farları arıza yaptı kağıthane eyüp alıbeyköy gaziosmanpaşaya kadar geldim ya kardeşim dur diyen olmadı keza surlardan iceri eminönü istikametleri bu yönlerde araclar nızami ışıklara uyarken surların dışında ise belediye ötobüsleri dahıl at koşturuyorlar ışık falan takan yok ya şimdi bütün sorunumuz hız kurallarımı istoç tan boğaz köprüsne doğru hadi bir gece cıkında kamyon yarışları seyredın aracımla 120 ile orta şeritte giderken sol şertten kamyon ss motor gıbı geçip gıdıyor türbülans sından aracım kayık gibi sallanıyor hatalı sollamaları ihlalleri anlatmıyorum bile nerde trafık polisleri yokmu hanı verdiğimiz vergiler uykumu kacırıyor ama yetmıyorsa daha fazla verelım

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı CBF150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle
    radar tabelasını görene kadar yardıralım
    tabelayı görünce de yavaşlayalım
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu yapılanma Türkiye'de henüz uygulanamaz, böyle otomobil sürücüleri oldukça diyerek vazgeçmesinler bir kaç gün içerisinde
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Yamaha FZR 1000
    güzel tabiki... sürekliliği olursa işe yarar...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    o aracta görevli memurlar wcye gitmeye vakit bulamazlar ceza yazmaktan...sadece oltaya geleni avlarlar...kısmet artık o günkü şans durumuna göre arac sahiplerine duyurulur...

İstanbulda yıllardır var...bir tanesine TEM Seyrantepe civarında rastladım siyah camlı palıo idi galib...herif Temde viyadük üstünde sağa çekmiş...kornaya asıldım alooo napıyon dayı sakat yere koymuşun dedim...camı açtı herif içeri bi kafayı çevirdim radar telsiz içerisi uzay üssü gibi...benim plaka o an kapalıydı ve akşam yoğunluğunda bir fişekledim offf...millet kendini emniyete atmış zaten çıldırmış gibiydi benlemi uğraşacak hesabı tüydüm...ama polis memuruna dayı nettin dediğimi hatırlıyorum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o aracta görevli memurlar wcye gitmeye vakit bulamazlar ceza yazmaktan...sadece oltaya geleni avlarlar...kısmet artık o günkü şans durumuna göre arac sahiplerine duyurulur...

İstanbulda yıllardır var...bir tanesine TEM Seyrantepe civarında rastladım siyah camlı palıo idi galib...herif Temde viyadük üstünde sağa çekmiş...kornaya asıldım alooo napıyon dayı sakat yere koymuşun dedim...camı açtı herif içeri bi kafayı çevirdim radar telsiz içerisi uzay üssü gibi...benim plaka o an kapalıydı ve akşam yoğunluğunda bir fişekledim offf...millet kendini emniyete atmış zaten çıldırmış gibiydi benlemi uğraşacak hesabı tüydüm...ama polis memuruna dayı nettin dediğimi hatırlıyorum...
    her şeye atlamasan şaşardım zati
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

stunt_rider_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K 1200 R
    sivil motosiklet ekibi oluşturulması çok iyi.
    belki bize yapılan ters hareketlerin (sıkıştırma silme geçme vs) onlara yapılması durumunda trafikte ne çektiğimizi anlamalarına yetecektir.
    Bunları yapan sürücülerde cezai işlem uygulandıgında konunun ciddiyetini anlayıp yanından geçtiği motosikletlinin sivil ekip olup olmadığı düşüncesi de daha doğru ve kurallara uygun araç kullanımına yardımcı olacağına eminim

Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle
    radar tabelasını görene kadar yardıralım
    tabelayı görünce de yavaşlayalım
    süper olur işte böyle olmalı

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    bu uygulamaya başlanan ilk illerden biri trabzon olur kesin..her bişeyi ilk burda deniyolar yaw

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pist yapsınlar o zaman her yere radar koyucaklarına

Nerede gazlıycak bu millet nerede stres atıcak..

selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bi gün zokayı tam yutacan haberin olsun
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı CBF150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten yasal da değil bu gibi durumlarda itiraz edebiliriz

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    10 numara bi uygulama bence. Sivil olmalara daha da iyi olmuş. Bunları trafikte sıkıştırırlar nasıl olsa normal motor diye, sonra çek sağa sen misin sıkıştıran, ardından haşırt bi ceza ooooh !!!
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Vatandaş motosikletini çalan hırsızı yakalayıp polise teslim ediyor, şahitler var, polis 2 saat sonra serbest bırakıyor adamı. Yerim böyle düzeni böyle polisi. Kimse kusura bakmasın. Yok ekip kuracakmış bilmemneymiş. Geçin bunları. Polis önce görevini ADAM GİBİ yapsın.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    dün kınalı adaya yüzmeye gitmiştim.gitmeyeli baya olmuştu.sahil vızır vızır bisiklet kaynıyor.sahilde sağa ve sola iki yol var ikisine de bisiklet giremez tabelası var.yani çarşıya bisikletle girmeyin diyor belediye.ne yapıcaksın rampa yukarı çık bir yere park et yaya gez sahilde.takarmı bizim milletimiz yasakları malesef.bir tane motosikletli trafik polisi ve bir sürü zabıta topluyorlar bisikletleri dogruca kamyonun kasasına.merak biraz bakındım sonuçta bisiklet bu kardeşim gürültü filan çıkarmıyor.bayan soruyor memura bu bisiklet kızımın kızım kayboldu bisikleti burda ne olur söyleyin diye polise çıkışıyor kadıncağız korkmuş tabi.polis gülüyor burda bisiklete binmek yasak topluyoruz bunları kızınızda belediyededir çünkü ceza kesilecek buyrun oraya bakın diyor,tabi kadın şaşkın şaşkın etrafındakilere söyleniyor nasıl iş bisiklete binmek yasak.allah allah bisiklete ceza ilginç plakada yok.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Alıntı [Turan] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pist yapsınlar o zaman her yere radar koyucaklarına

Nerede gazlıycak bu millet nerede stres atıcak..
    Stres lerini araba yada motorlariyla atmasinlar derim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler