Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Motosikletli genci vuran polis: Görevimi yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Shrieker
    Canı bizzat yanmış biri olarak (kuzenim 4 yıl önce akıl sağlığı yerinde olmayan bir polis tarafından 1 metre mesafeden vurularak katledildi) SUÇLU OLDUĞU KESİN OLMAYAN bir insana polisin ateş açmasını ASLA içime sindiremem. Bu resmen görevi suistimaldir. O çocuğu yakalamak için silahı doğrultup ateş etmeden önce yapabileceği tonla şey vardı o polisin. Bunlar disiplin soruşturması raporunda açıkça belirtilmiş.
    Bu dediklerine zaten itirazım yok. Bu olayda polisin ateş etmeden önce yapması gereken birçok şey var ve bunların hiçbirini yapmadığı için de polis suçludur. Ancak şunu da unutmamalıyız, SUÇLU OLDUĞU KESİN OLMAYAN kişi dediğiniz çocuk suçlu olmasa neden kaçsın? Zevk için mi? Mutlaka onun da bu işte suçu var. Polisin dur ihtarına uymayıp kaçmak zaten suçtur! O yüzden polis dur diyorsa duracaksın, kaçıyorsan da her türlü sonucu göze almışsın demektir. Demek istediğim şey kısaca buydu. Yoksa bu olayda polis haklıdır diye birşey dediğim yok. Birçok polis görevinde haddini aşıyor, bu ülkemizin bir gerçeği..
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    -
    burda kimin suclu oldugunun ne önemi varki, bizim tartıstıgımız polis kim oluyoda cezasını kesiyo, polisin görevi yakalamak adam öldürmek değil. Ateş etme, vur yetkisi var diye işin kolayına kacıp öldüremez. kanunda onunda bi sıralaması var, ateş etmek son care.. O zaman her polis en ufak bişeyde vursun.. neyse temellimiz inş. hakettiği cezayı ceker..

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Shrieker

Bu dediklerine zaten itirazım yok. Bu olayda polisin ateş etmeden önce yapması gereken birçok şey var ve bunların hiçbirini yapmadığı için de polis suçludur. Ancak şunu da unutmamalıyız, SUÇLU OLDUĞU KESİN OLMAYAN kişi dediğiniz çocuk suçlu olmasa neden kaçsın? Zevk için mi? Mutlaka onun da bu işte suçu var. Polisin dur ihtarına uymayıp kaçmak zaten suçtur! O yüzden polis dur diyorsa duracaksın, kaçıyorsan da her türlü sonucu göze almışsın demektir. Demek istediğim şey kısaca buydu. Yoksa bu olayda polis haklıdır diye birşey dediğim yok. Birçok polis görevinde haddini aşıyor, bu ülkemizin bir gerçeği..
    zaten demek istedğim bu.daha düzgün bir biçimde açıklanmış şekli sadece
    Orgazma Dudak Büktürür

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman şeriata geçelim ne dersin?
    Yahu hala böyle bir durumda polisin çocuğu vurmakta haklı olduğunu savunuyorsanız, gerçekten insanlıktan nasibinizi almamışsınız demektir bence. Yaşama hakkı denen birşey var, insan hayatı bu kadar ucuz değil, olay raporlarla kanıtlanmış, ihmal gün gibi ortada, hala konuşabiliyorsunuz; anlamak mümkün değil!
    Bunun şeriatla ne alakası var ki?Ben kuralların katı olmasının oluşturacağı sonuçları söyledim.Yanlışsam söyle, bu türk milletinin kurallara uymama alışkanlığı milyonlarca insanın canına mâl oluyor,belki birgün senin benim de başıma gelecek...Sence kısa zamanda az insan mı ölmeli yoksa uzun zamanda çok insan mı?
    Belki burada polis vicdanen daha iyisini düşünüp gidip yakalayabilirdi ama vurmaya da hakkı var.Polis iyidir demiyorum,o beni ilgilendirmez.Ama iyi polis kuralları harfi harfine uygular bunu bilirim.O genç de kaçsaydı, kaçtıktan sonra ah be polisi de tehlikeye attım demeyecekti eminim.
    facebook.com/kaskafa

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    ne görev aşkıymış be
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Kendi ağzınla söyledin hiçbir çare kalmadıda geriye vurmakmı kaldı çocukta ar-1 vardıda yakalayamayacaklarını anladılar vurdularmı.
    Bilmediğin konularda konuşma ben Antalya'dayım ve motosiklet kullanıcısıyım.Burada polislerin hepsi motosikletlilerden nefret eder.
    Hatta bir çevirmede bana dediği şu polisin çevirir çevirmez;
    Sizin içinizi bilirim dedi Sen beni nerden tanıyosun içimi biliceksin.
    Senin bu saçma mesajına bu kadar açıklama yeterli inan aynı şeyleri tekrar yazasım gelmiyor.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @sysroot
    Burada polislerin hepsi motosikletlilerden nefret eder.
    Bunun nedeni Antalya'da hiç kimsenin kask takmadığı ve trafik kurallarına uymadığı olmasın? Sen benim açıklamamı saçma bulmuş olabilirsin ama devletin belirlediği kurallara, kanunlara karşı gelecek bir hareketi yapmak suçtur. Bu çocuk da polisten kaçtığı için suçludur. Tabi artık öldükten sonra suçlu olup olmadığı birşeyi değiştirmiyor.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SUÇLU OLDUĞU KESİN OLMAYAN kişi dediğiniz çocuk suçlu olmasa neden kaçsın? Zevk için mi? Mutlaka onun da bu işte suçu var. Polisin dur ihtarına uymayıp kaçmak zaten suçtur!
    Bak coq bi kaç mesaj önce anlatmış nasıl polisten kaçtığını suçlu değilkende kaçılabiliyo.. kaldıki polis yargı makamımı cezayı o mu kesecek ..keseceği ceza bumu .. yarın sen uzadın gidiyon çat bi mermi düştün .. ateş eden dur dedim durmadı görevimi yaptım dese cevabın bumu olacak .. mehmet demokrasi inancı güçlü birisin polis devleti anlayışını yadırgadım
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Boy;
    su topigi bastan sona bir okusan iyi olacak.
    Sanirim neyi tartistigimizi daha rahat algilayabileceksin.
    Anladigim kadariyla olaya ortadan daldin ve duzenin gidisine gore fikir beyan ediyorsun.
    Halbuki bir çok arkadasimiz biseyler yazip, farkli pencereler açtilar.
    Bir goz ativer istersen.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    istanbul da ki pkk sempatizanları polisi dövüyor . Uçan tekme ile belini sakatlıyor . Hani polislerin görev aşkı onuda vursana dünyadan bir pislik daha eksilsin .

Anca garibanın canını yakarlar . Bizzat bana yaptıkları gibi o yüzden sevmiyorum kardeşim bu insanları bana ana avrat küfür edip jop vurmaya calısmıtı . eses - gs maçında iş yerimden çıkıp evime giderken
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Kawa ZX636
    @sysroot

Bunun nedeni Antalya'da hiç kimsenin kask takmadığı ve trafik kurallarına uymadığı olmasın? Sen benim açıklamamı saçma bulmuş olabilirsin ama devletin belirlediği kurallara, kanunlara karşı gelecek bir hareketi yapmak suçtur. Bu çocuk da polisten kaçtığı için suçludur. Tabi artık öldükten sonra suçlu olup olmadığı birşeyi değiştirmiyor.
    Antalya'da hiç kimsenin kask takmadığı ve trafik kurallarına uymadığını nerden çıkardın.Benim ehliyetim ve kaskım tam olmasına rağmen her seferde çevrilmem neden peki?
    Polis suçlu olduğu kadar kaçanda suçlu burda kimin suçlu olduğunu tartışmıyoruz zaten belli polisin yaptığının doğru olup olmadığını tartışıyoruz bir arkadaşın dediği gibi konuya ortadan dalma direk en azından kendine yapıldığını düşün örnek verim;

Allah korusun telefonda annenin babanın ölmek üzere olduğu haberini aldın ve bastın gidiyorsun polis dur ihtarı verdi böyle bir durumda sen durmassın bunun garantisini verebilirim söz konusu sen bile olsan durmassın yani eminim herneyse polis sana arkadan bi kurşun sıktı hadi ölmedin felç kaldın.
    Bumudur görev yerine getirme?
    Antalya'da polisler bilir genelde gençler kullanır motorları ve TERÖRİST ANTALYADA YALIMA (Yalım dediğimiz yer genellikle gençlerin gezmek için geldiği ve motorcuların takıldığı geniş bir park) veya başka biryere piyasa yapmak için gelirmi sence bi terörist?
    Birbirmizi kandırmayalım polislerde herkez biliyor kimin ne olduğunu bizde polisleri biliyoruz Antalya'nın polisleri beş para etmez gel burada motosiklet kullan otur çevirmeleri seyret ehliyetin kaskın tam olsun trafik kurallarını ihlal etme illaki ceza kesicek birşey bulurlar plakan azıcık yamuk olsun kirli olsun acımadan ceza keserler.Bilmiyorsun burayı.
    Ben neden bu kadar net konuşuyorum Antalya'dayız sonuçta kim nerde nasıl motor kullanıyor gençler nerde takılır az çok biliyoruz.Ve Birçok istanbullu arkadaşım var inan şaşırıyorlar polislerin acımasızlığına sıkılığına.

Kask takmayan var diosun tamam tabiki vardır her şehirde olduğu gibi ama çoğunluk kaskını takar burda cezalar genelde egsoz , plaka , kaskdan kesilir ehliyetsizlik veya trafik ihlali değil adamlar gıcık mutlaka kesicem diye uğraşıyor.
    Herneyse kask takmayan mal gibi motoru bağıttıran kişiler yüzünden polisler bizede aynı muameleyi yapıyor
    Dediğim gibi polisin çevirmesinde dediği şey şu ; ben sizin içinizi bilirim kardeşim ne demek bu? sen beni anamı babamı tanıyomusunda içimi biliosun benim bir sabıkammı var bi husumetimmi var ne demek içinizi bilirim?
    Sen düşün gerisini her zaman devlet haklı değildir bunu unutma düzene karşı olan yok yetkinin kötüye kullanılmasına karşıyız biz

Ve şunuda ekliyeyim burda büyük motorlara saygı var küçük motorları polis dahil kimse adam yerine koymuyor.Büyük motorlar neredeyse hiç çevirilmiyor.Madem ehliyeti kaskı tam olanları yani bizleri 150lik motor kullanıyorum çeviriyorsun onlarıda çeviriceksin biz nasıl boşu boşuna zaman kaybı yaşıyoruz büyük motorlularda yaşasın adaletli olunsun.Yakın zamanda 500lük motora geçicem bi yandan hoşuma gidiyor gerçekten biraz olsun saygı var büyük motorlara.Herneyse bunuda belirtmek istedm.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250

Zeka Testi

Soru : Artçınızla birlikte motorize polis memurusunuz. Durumundan şüphelendiğiniz bir motosiklet sürücüsüne "dur" uyarısı yaptınız. Kişi durup artçısını bırakıp siz de durduktan sonra motosikleti ile kaçmaya başladı. Ne yaparsınız.

a) Vazifemi yaparım. Kafasına üç tane sıkarım.
    b) Sürücünün ayaklarına sıkarım.
    c) Motosikletin tekerlerine sıkarım.
    d) Aracım onunkinden çok daha hızlı. Yakalar, durmasını ikaz ederim. Durmazsa hafif bir temasla dengesini bozarak durdururum.

Zeka puanları : Puanlamayı siz de yapabilirsiniz. Fakat şıklardan biri (-100) zeka puanını gösteriyor. Bilin bakalım hangisi?

Genç yaşta yaşamını yitiren motosikletçi kardeşimize Allahtan rahmet. Kederli ailesine sabırlar dilerim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yamaha yzf r1
    Tamam ozaman arkadaşlar güzel ,zaten biz içimizde insanlık duygularından arındırılmış Robotlarız artık ! İyi yapmış tabi tabi ! neolucak canım 1 tanecik can alınmış ! önemli olan KURALLAR tabi , mahsum bi insanın ölmesi hayata gözlerini yumması ailesini acılı bi şekilde geride bırakması ! birdaha nefes alamaması yaşıyacagı uzunyılların elinden alınması bu uzun yılların aiçinde bu arkadasın sadece vurulan arkadasın degil çevresiyle birlikte yaşıyacagı acı tatlı yılların yaşıyacagı aşkların mutlulukların hüzünlerin sevinçlerin heep sini boooş verelim neolucak yaa a 1 tane CAN ! vurun gitsin !

Motosikleti
    Kawa ZX636
    İşte bazı kişilerin -100 zeka puanı veren a şıkkını uygun görmesi çok üzücü bu halen bilinçlenmediğimizin cahilliğin bir göstergesi ne yazıkki.

Birşey yazmak istemedim bu konuda ama dayanamadım.Söyleyecek fazla bişey yok.Biliyorum benim buraya yazmamlada hiçbirşey değişmiyecek.Burda polisi haklı görenlere tek bi lafım var .İnşallah birgün polisin şiddetine maruz kalmazlar.Kendi yakınlarına böyle bişey olmaz.Bu tamamen insanlar doğduktan sonra verilen hayatı algılama biçimiyle ilgili.Vuran poliste "görevimi yaptım, vicdanım rahat "demiş.Bende diyorum ki eğer o polisin vicdanı rahatsa o zaten insanlıktan çıkmış demektir.Ulan insan düşmanını öldürse zaten vicdanen üzüntü duyar.O yüzden bu yaratığın vicdanı rahat olsun .Alakasız ama aklıma Başbakanın eşinin Filistinli çoçuklar için ağlayışı geldi.Yahu Filistinli çocuklara ağladığın kadar bu çocuklarada ağla.Bu ülkede 1 senede kaç çocuk böyle ölüyor ,dayak yiyor.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı acquariax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birşey yazmak istemedim bu konuda ama dayanamadım.Söyleyecek fazla bişey yok.Biliyorum benim buraya yazmamlada hiçbirşey değişmiyecek.Burda polisi haklı görenlere tek bi lafım var .İnşallah birgün polisin şiddetine maruz kalmazlar.Kendi yakınlarına böyle bişey olmaz.Bu tamamen insanlar doğduktan sonra verilen hayatı algılama biçimiyle ilgili.Vuran poliste "görevimi yaptım, vicdanım rahat "demiş.Bende diyorum ki eğer o polisin vicdanı rahatsa o zaten insanlıktan çıkmış demektir.Ulan insan düşmanını öldürse zaten vicdanen üzüntü duyar.O yüzden bu yaratığın vicdanı rahat olsun .Alakasız ama aklıma Başbakanın eşinin Filistinli çoçuklar için ağlayışı geldi.Yahu Filistinli çocuklara ağladığın kadar bu çocuklarada ağla.Bu ülkede 1 senede kaç çocuk böyle ölüyor ,dayak yiyor.
    Çok doğru söyledin , önce kendi ülkendeki zulümlere ağla.Anca ağlarlar zaten çözüm üretemezler.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar, ben kesinlikle polis haklıdır görevini yerine getirmiş adamı öldürmüş şeklinde birşey yazmadım. Bu olayda her iki tarafın da suçlu olduğunu söyledim sadece. Bundan 3-4 sene kadar önce polisin teki köprüde beni de çevirdi, durdum, herşeyim tam olduğundan çok rahat bir şekilde beni neden çevirdiğini sordum, bana dediği cevap "yarış motorlarının suç işlemeye eğilimli olduğunu" söyledi. Resmen şok oldum ve yaklaşık yarım saat polisle kavga ettim. Yani küçük motor büyük motor fark etmiyor. Polis her yerde aynı. Belki anlatmak istediğimi tam olarak anlatamadım ve bazı arkadaşlar bana tavır aldılar. Ben çocuğun her ne olursa olsun durması gerektiğini söylüyorum. Aksi taktirde eğer sadece ehliyeti eksik ise bunun suçunu üstleneceğine polisten kaçarak çok daha büyük suçların sorumluluğunu üzerine almış oluyor. Belki de çok daha büyük bir suç işledi ondan kaçıyor. Durmuş olsaydı bugün hayattaydı.. Anlatmak istediğim bu.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Arkadaşlar, ben kesinlikle polis haklıdır görevini yerine getirmiş adamı öldürmüş şeklinde birşey yazmadım. Bu olayda her iki tarafın da suçlu olduğunu söyledim sadece. Bundan 3-4 sene kadar önce polisin teki köprüde beni de çevirdi, durdum, herşeyim tam olduğundan çok rahat bir şekilde beni neden çevirdiğini sordum, bana dediği cevap "yarış motorlarının suç işlemeye eğilimli olduğunu" söyledi. Resmen şok oldum ve yaklaşık yarım saat polisle kavga ettim. Yani küçük motor büyük motor fark etmiyor. Polis her yerde aynı. Belki anlatmak istediğimi tam olarak anlatamadım ve bazı arkadaşlar bana tavır aldılar. Ben çocuğun her ne olursa olsun durması gerektiğini söylüyorum. Aksi taktirde eğer sadece ehliyeti eksik ise bunun suçunu üstleneceğine polisten kaçarak çok daha büyük suçların sorumluluğunu üzerine almış oluyor. Belki de çok daha büyük bir suç işledi ondan kaçıyor. Durmuş olsaydı bugün hayattaydı.. Anlatmak istediğim bu.
    Tabiki durması lazım madem trafiğe çıkıyorsun polis çevirdiği zaman durucaksın o çocuğun suçu orası ayrı tabi.Şimdi anlattın ne demek istediğini ilk mesajlarında birden konuya polis haklı tarzı girince o yüzden bende öyle cevap yazdım.Ama çocuğun surata bak gencecik çocuk içi acıyor insanın bu şekilde öldürülmesine.Yani altlarındaa dandik motorlar var polis 2. viteste yakalar yani.
    Neyse
    bu arada hakikaten ilginç yarış motorlarının suça eğilimli demesi saçmalık işte konuşuyor bilip bilmeden

Motosikleti
    -
    yarıs motorlarlarının suc işlemeye eğilimli oldugunu derken polis orda neyi kastetmiş yada aranızda nasıl bir diyalog gecmiş bilemicem ama sunu kastetmiş olabilir, bigün bi grup sscinin yanına yunuslar geldi ve tek tek arama yaptılar gerekce olarak o civarda cok sayıda plakasız ss oldugunu ve trafik kurallarını hiçe saymak olsun koprulerden kacak gecme vs olsun bunları gösterdiler ve her gecen ss i cevirdiler.. Kendilerince haklı sebeplerdi..

Motosikleti
    Derbi GP1 250
    evet arkadaşlar aynı şekilde aynı olay da bi keresinde benim arkadaşımın başına gelmişti ancak o zaman alanya Emniyet Müdürü falan arkadaşımı hastanede ziyaret etti ve ne bizim arkadaşın ailesi nede onlar birbirlerinden şikayetçi olmadı ve olay sadec bikaç günlük bi hastane tedavisiyle son buldu..Ama arkadaşımızın sonu kötü bitmiş maalesef :( Merhuma Allah'tan rahmet,Yakınlarınada baş sağlığı diliyorum buradan.
    [B]OZAN GÜLMEZ[/B]
    [B]E-Mail =[/B] unknown_member07@hotmail.com
    [B]Facebook =[/B] https://www.facebook.com/ozan.gulmez2

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler