Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor Dağı!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ceza yiyen arkadaşların motorlarını gidip alamama sebebi sanırım,
    ceza bedellerinin çok yüksek olması...
    -ehliyetsiz araç kullanmak
    -kasksık araç kullanmak
    -park ücreti
    yanılmıyorsam 7-8 yüz TL.
    güzel bakan , güzel görür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    yazıkta arkadaşlar neye yazık bizlerde motora bınıyoruz ama kuralına uygun olmaya mümkün olduğunca dıkkat edıyoruz asıl bence yazık olan bır sorun varsa böyle mi çözümlenmelı motorsıkleti bu kadar ciddiye alıyorsanız insanlara bunun kullanım evraklarını almalarını kolaylaştıran yasalar cıkarın yok trafıktekı araç sahıplerı gibi hiçe hafifesayıyorsanız o zaman yaptığınız doğru olmuş iyi bir temizlık olmuş hadi birde dört tekerleklı aracları yoklayın bakalım ne cıkacak otoban kenarlarında mangal yakıp sonrada içkileri yudumlayıp yola cıkan sürücülere şehrınızden gecen kamyonları daha neler sayalım emınım 7000 değil 14000 ad cıkar yada yanlışmı sorguluyorum bütün araclar tamam da motorlarmı hep problem yok bence sizler işi zorlaştırıyorsunuz sonrada temızlık yapıyorsunuz böylelıkle şeytan icadından kurtulmuş oluyorsunuz

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunların arasında kaliteli motorlar var mı ? satın alsak ?
    ağlayanın malı güldürmez diye bir söz vardır bilirmisin doğan (=
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Aykut009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    yazık ya.
    insanlar cezalarını filan ödeyip işlemlerini tamamlasa bile motosikletini orda bulamilcek mi acaba.
    bütün motosikletleri yığmışlar biyere.en zından düzenli bişekilde dizseler ya.
    insanlar yaptıkları işe özen göstermeli bence.

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Buradaki otoparkta kazalı motosikletleri bir tarafa yığmışlar. Sağlam olanları sıra sıra dizmişler. Otopark'ta bir'de R1 yatıyor, onu tek başına bırakmışlar
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşeyin kolayına kaçan Biz,kanunu tanımayan Biz,vergisini,cezasını ödemeyen Biz,haklı yine Biz! Neden hep mazlumu oynamayı seviyoruzki? Ruhsat yok! ehliyet yok! koruma ekipmanı yok! Trafiğe saygı yok! Sonuç:Sadece 7000 motosiklet Konya'da hurdaya çıkıyor.Türkiye genelinde bu sayıyı düşünemiyorum.Ben mülki bir yönetici olsam en fazla 15 gün süre verip o motorların alayını hurdaya satar,okul,sağlık ocağı veya koruma evleri yapım ve işletmelerine katkı sağlarım.İnsanımızın başka muameleden anladığı yok.

NOT:mrock ile aynı görüşleri yazmışız.O send'lediğinde ben hala yazıyormuşum,kopya gibi oldu ama görüşlerine aynen katılıyorum.
    kesnlikle doğru biz aptalmıyız b ehliyetimiz varken 350 lira verdik de ehliyet aldık yetmedi yılda 100 lira vergi ödüyorum 35 lira sigorta yaptırıyorum vizesi gelince 100 lirya yakın para harcıyorum. ki ikinci el olarak salı günü satıyorum motorumu 800 liraya..ehehuuhe senede devlete 100 lira vergi motor 800lira.. toplasınlar .. konyada değil tüm illerde toplasınlar.. zaten bugunlerde kafsında kaskı olmayan bir sürü adam görüyorum.. o da ayrı bir konu.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Soralım buradaki bilinçli arkadaşlara;Hangisi ceza aldı veya bağlandı diye motorunu çürümeye bırakır?

Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesnlikle doğru biz aptalmıyız b ehliyetimiz varken 350 lira verdik de ehliyet aldık yetmedi yılda 100 lira vergi ödüyorum 35 lira sigorta yaptırıyorum vizesi gelince 100 lirya yakın para harcıyorum. ki ikinci el olarak salı günü satıyorum motorumu 800 liraya..ehehuuhe senede devlete 100 lira vergi motor 800lira.. toplasınlar .. konyada değil tüm illerde toplasınlar.. zaten bugunlerde kafsında kaskı olmayan bir sürü adam görüyorum.. o da ayrı bir konu.
    Dostum,uymadığımız kanunlar birgün bizede lazım olacak.O gün ağlamamak için bugün uymak lazım! Doğru insana musibet uğramaz! Sen yin ekurallara uymaya devam et.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    of yazık ya , bu manzaralar ancak türkiyede olur zaten. milletin parası yok motor almaya bizde motosiklet mezarlığı var o da güzel...

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Alıntı HTBAYDAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin kuralına uymayanlar suçlu değilmiş gibi konuşmayalım. Tamam polis motorları ciddiye almıyor olabilir, ama sahiplerinin de ciddiye almadıkları açık. "Polis götürsün, nasıl olsa yenisini alırım" yapana kadar tek seferde plaka ve ruhsat çıkartıp, ehliyet alıp kullanmak daha doğru değil mi... Vergisini veren, ehliyet-ruhsat sahibi, kasksız ve korumasız motora binmeyen bilinçli motorcularda böyle ciddiyetsiz kişiler yüzünden yanlış değerlendiriliyor. Herkes bütün motorlara aynı önyargıyla yaklaşıyor. Bu işe bir çözüm bulmak lazım. Bence motorlarının ellerinden alınmasındansa, daha caydırıcı cezalar uygulamak lazım.

Ha amaç hiçbir zaman, hiçbir şeyde, sadece ceza vermek olmamalı. İşin doğru ve güvenli yapılması olmalı. Bu konuda Türkiye Hukuku pek yaratıcı sayılmaz. Polisler de öcü değil, huzurun koruyucuları olmalı.

Arkadaşım her cümlende haklısın sana sonuna kadar katılıyorum.Maalesef bizim insanlarımız kafalarını kullanamıyor yada kullanmak işine gelmiyor.Aziz Nesin çok haklıymış Türk milletinin %99'u aptal.Bu arada aptal gerizekalı demek değildir,aptallık kafasını kullanamamaktır.

yamahasülo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ford fokus
    bunların arasında kalite olanlarda var yazık çok yzık
    mobilyette + panter 105+ asya motor150 +yamaha YBR125 opel astra ford fokus inşallah cbr 250 yamahasülo

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    kurrallara uymayıp korumasız, ehliyetsiz ruhsatsız motorları trafikten men etsinler,buraya kadar iyi güzelde şu bağlanan motorları adam akıllı hasar almayacak şekilde bir yere parketselerde sahibide alacaksa sağlam şekilde alsa. bu şekilde un çuvalı istifi yapılan motoru ne sahibi ne başkası alır. sağlam halde daha fazla paraya satılacakken hurda demir fiyatına daha ucuza gidecek.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    tüm arkadaşlara katılıyorum bu araçların sahipleride hatalı birde zaten 1 .3 ay otoparkta bağlı kalmış motoru kim alıcak zaten ederi 1.3 bin arası ise vereceği otopark parası ve ceza ile aynı paraya gelecek günlüğü otopark parasının 10 liraya yakın hesabı siz yapın ayda 300 1 yılda 3 bin küsür birde gümrüükte açıkta paslanmaya kalmış araçları düşünün hep diyoruz sorunlu bir yönetim başlar israf ederse halkda eder olan ülkemize geleceğimize oluyor :(

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    valla arkadaşlar şu park rezilligi hariç,toplanmasına bişey diyemem adam gibi kuralına uymadan kullanan varsa verecek hesabını,ben kerizmiyim dünyanın parasını harcadım o evraklara belgelere,geçen hafta muayaneye götüremedim diye bir hafta yattı motor aptal mıyıım ben neden kullanmıyorum..her motor kullanana korna çalıyoruz da adam gibi kullanan hakkaten nadir görülüyo,dün tekirdagından dönerken nelere şahit oldum adamlar tabi sevmez motoru,o kadar bi halt yaptıgını zanneden manyak varki ortalıkta.neyse anlayan anladı ..
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Motosikleti
    bisan shalter 125
    Aynı şekiLde bizim kırklarelinin ilçesi vizede olmuştu 1 tır doLusu motosikletler toplanıp 1 otoparka Kasanın kaLdırılarak döküldüğünü kendi gözlerimle gördüm :(:(

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    millet ceza parası kadar mototru var uğraştığına değmez adam gider yenisini alır niye kassın. polisde biliyo atar tabi

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    milli servet yazık valla. bizim adanadada böyle bir görüntü var 8 sene önce sattığım motoru bana geri verdiler ama pert vaziyette eskiciye satacam

killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    Ben Konya'da yaşıyorum herzaman görüyorum.
    Arkadaşlar bu motosikletlerin çoğu dar gelirli motosikletiyle sadece işine gidip gelen vatandaşlarımızdır.Sanki adamın durumu iyi olsa full koruma alıp adam gibi birde motosiklet alıp binmeyecek.
    Birde arkadaşlarımızın çoğu yok hurdaya satsınlar bilmem nereye yardım edilsin demiş bunların hurdasının kilosu 5-10 kuruştur nereye ne yardımı edilecek.
    Ayrıca bu motosikletlerin cezasını ödeyip otoparktan çıkartayım diyen motosiklet sahibi aynı motordan 2 tane alır.
    Hayat standartı avrupa satandartı değil kurallar avrupa kuralları işte Türkiye'mizde.
    MoToCroSS RuLeZZ

CBR- KADİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125r repsol idi..
    Alıntı blue_dolunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her zaman imza bölümünde yazdıgı gibi
    Motosiklet Surmekle Motorcu Olunmaz......Önce Saygı
    mototosikletine , yollara ,arabalara ,yayalara ,motorcu dostlarına ,ve kendine saygı
    Buna benzer motorcu gecinenler yuzunden kurallara uyan motorcularda mimleniyor .....
    herkeze kazasız suruşler dilerim .......
    motorumla hayatımı çeyrek mil yaşıyorum

bunların arasındaki kaliteli motorlar yedek parça olarak çoktan kullanılmıştır bile
    bukadar çok motor varken milletin sanayiye gidip parça aramasına ne gerek var
    orada görev yapan polislerle muhabbeti kur hangi parça lazımsa gel sök git

Yazık yazık...

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umurlarında değilki.Gelişi güzel atmışlar sağa sola motosikletleri sahibine yazık değilmi mahvetmişler motosikletleri
    Neden hayıflandığına pek anlam veremiyorum doğrusu
    Kanunlar düzeni sağlamak için uygulanmakta. Sürücü belgesi olmayan, Ruhsatsız araç kullanan, Plakasız araç kullanın aracını illaki Trafikten men etsinler çünkü doğrusu bu.

Sana basit bir örnekleme ile bir soru sorayım.

Farzet ki sürücü belgesi olmayan bir sürücü sana ya da yakınlarından birine çarptı Ne yapacaksın vatandaşın belgesi olmadığını öğrendiğinde??
    Vatandaşın sürücü belgesi olsa da, haklı da olsa kazada, gidip onu bularak.

a) bildiğin bütün iyi söz ve niyetlerini sunar.
    b) elinden gelse döverek öldürmek istersin değilmi??

Sen kendi parana ve malına değer göstermezsen devlet niye göztersin ki

İyi yapıyorlar, hatalı ve eksiği olanların tümünü toplasınlar
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler