Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosikletli Doktorlar Geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    hayır benim çok km'den kastım, uzun yol değil. yani kişisel olarak kullandığımız motorlarımızı günde ortalama ne kadar kullanıyoruz ki? günlük kullanımda ortalama 100 km kullanıyorsak, böyle iş amaçlı kullanılacak motorlar belki de günde bi kaç bin km yol yapacaklar şehir içinde. dolayısıyla uzun ömürlü, dayanıklı, zor şartlara gelebilecek, bakım aralıkları uzun motorlar olmalı ki, günde belki bin km yapacak bir motor 3 günde bir bakıma girmek zorunda kalmasın vs.

işte tıpkı şahsi kullandığımız arabalarımızla yılda 30-40 bin km yaparken, yılda 100 bin km'yi deviren makam arabalarının dayanıklı ve pahalı arabalardan seçilmesi ile aynı şey bu... yani makam araçlarının bir çoğunun mercedes seçilmesinin nedeni aslında bir çoğumuzun düşündüğü gibi lüks merakı değil, dayanıklılık ve sorunsuzluktur. aynı şekilde bu tür hizmet motorlarının da bence BMW gibi markalardan seçilmesi kadar doğal bi şey olmamalı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Tamam,ne demek istediğini anladım.

sandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Er 5,00
    Motorlu doktorların görevlendirilmesi güümüz koşullarında iyi bir uygulama bencede.
    Fakat benim de dikkatimi çeken motor hacimlerinin dolayısı ile motor boyutlarının büyük olması. Açıkcası bir cbr 150 beklemesemde valedero 1000 in sıkışık bir trafikte yada küçücük bir yerde ne kadar kıvrak olacağını merak ediyorum.

Bir de arkadaş sanırım günde bir kaç bin km demiş.. Hangi kurye günde birkaç bin yapıyor da doktor yapsın.. Hemen nası olur ya abi yapanlar var demeyin.. Günde 2000 km yapmak için 24 saat 83 km/h ke gitmeniz gerekmektedir .. Bilginize..

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok iyi ...de hemşirelerde binecekmi
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    nedir bu gereksiz cc merakı anlamış degilim,doktor o makinayı nerede nasıl kullanacak,istanbuldan ankaradaki kazayamı müdahale edecekler
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    arkadaşlar, her bir motoru bir doktora mı zimmetleyecekler? yani 8 saatlik mesaisi biten doktor evine giderken, motoru da garaja çekip yatıracak mı? bu motorlar günde 8 saat mi çalışacak? bir sonraki vardiyaya gelen doktora ayrı motor mu verecekler? ambulanslar da böyle mi kullanılıyor? yani şoför başına bir ambulans mı düşüyor memlekette?

istanbul gibi bir yerde, bırakın istanbul'u yav, vazgeçtim, ankara ortalamalarından bahsedelim, SSK dışkapı hastanesinden çıkıp çankaya'daki bir hastaya müdahaleye gidecek ve kızılay üzerinden geçecek bir doktor nerden baksanız 25 km yol yapar. dönüşüyle birlikte 50 km. günde 10 sefer böyle bi yol gitse bu motor kaba hesapla 500 km'si garanti olur. bunu istanbul'a vurduğunuzda çok ütopik rakamlar mı olur günlük bin km, yoksa ben mi hesap yapmayı bilmiyorum acaba?

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Bence 500km bile yapılmaz o motorlarla. Büyük ihtimalle bölgelendirme yapılır. Farklı bölgelere farklı doktorlar bakar. Ve şehir içinde yapılan günlük 500 km bile çok fazla. doktorluk ve Acil müdahale zaten başlı başına yorucu bir olay bi de 500 km yol mu yapcam.
    Motor hacimlerinin büyük olması çok mantıksız. O motorlardan daha kıvrak motorlar seçilebilirdi. Ama cbf 150 de çok küçük kalır VARADERO lardan daha cılız motorlar seçilmeliydi. Hem kıvraklık açısından hem de kullancak doktor bulmak açısından.

sandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Er 5,00
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence 500km bile yapılmaz o motorlarla. Büyük ihtimalle bölgelendirme yapılır. Farklı bölgelere farklı doktorlar bakar. Ve şehir içinde yapılan günlük 500 km bile çok fazla. doktorluk ve Acil müdahale zaten başlı başına yorucu bir olay bi de 500 km yol mu yapcam.
    Motor hacimlerinin büyük olması çok mantıksız. O motorlardan daha kıvrak motorlar seçilebilirdi. Ama cbf 150 de çok küçük kalır VARADERO lardan daha cılız motorlar seçilmeliydi. Hem kıvraklık açısından hem de kullancak doktor bulmak açısından.

Açıkcası 1000 km benim için yada bir doktor için çok uzun km olacaktır.
    Hadi şöle hesaplayalım.. Bu motor bir günde ortalama 18 saat çalışsın..
    Aynı motoru bi sürü kimse kullansın.. 1000 km / 18 saat = 55 km/s
    Yani 18 saat bounca motor minimum 55 km ile gitmeli..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:29 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:23 PM ----------

Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ankara ortalamalarından bahsedelim, SSK dışkapı hastanesinden çıkıp çankaya'daki bir hastaya müdahaleye gidecek ve kızılay üzerinden geçecek bir doktor nerden baksanız 25 km yol yapar.
    Ankarayı bilmediğim için tamamen bilgisizliğimden soruyorum..
    İzmirde 25 km dendiği zaman hemen hemen şehrin en dış noktasından merkeze yaklaşırsınız.. (Kabaca işte.. Aman izmirliler kızmasın )

Ankara da bölemi. Yani şunu demek istiyorum... Motor kızılay üzerinden gideceği düşünülürse demişsin kardeş .. Kızılayda yada o 25 km lik arada hiç başka hastane mi yok acil müdahale edilecek ?? Hadi motor müdehale etmesi lazım diyelim.. Kızılaydan gidiyor.. Bildiğim kadarıyla kızılay büyük ve sıkışık bi yer.. Bi kaç kere gitmiştimde .. Sıkışık trafikte 50 km/h hızla gitse yarım saatte alacaktır motor. YAni bu acil müdahale olur mu olmaz mı ..

Neyse her şey bi yana.. Herkezin fikri kendine. Benim kanımca büyük hacimli motorlar çok şık çok güzel çok dayanıklı ve bir o kadar da hızlı olabilirler. Ama acaba amaca yönelik en iyi performansı verenler de onlar mı olacaktır ?

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Bölge bölge karargahlara ayrılıyor ambulanslar.hastanede duracak diye birşey söz konusu değil. sağlık ocaklarının arka kısmında 2-3 oda veriliyor. orta büyüklükte bir anadolu şehrinde bile toplam 6 civarında karargah var.
    ve ambulanslar 18 saat değil 24 saat kullanılıyor. ambulans karargaha zimmetleniyor,doktora değil.yani normallari böyle muhtemelen motorlar da böyle olur.nöbeti devralan motoru da alır.
    Yine de waradero çok büyük,gereksiz büyük.amacı dışına (kıvraklık-hızlılık) çıkan bir motor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)