Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

İnternetten alış veriş yapmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    -
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer 1000 RR kullanıyorsan sık sık yüksek hızlara çıkıyorsun demektir.Bu durumda X-lite, Shark, Shoei , Arai Nolan gibi kasklara bakman lazım.Hepsinin ortak yanı fiyatlarının uygun olmaması.ama hepsinin de kaliteli modelleri mecvut.Benim tavsiyem hepsininin bazı modellerini denemen (ki hangilerini deneyeceğine karar vermek için biraz araştırma yapman lazım) ve kafana en uygun olan, içine en çok sineni alman.Eğer Scorpion Türkiye'de satılıyor olsaydı kesinlikle Scorpion EXO - 700 önerirdim sana.Burada dener ebay'den uygun fiyata alırdın
    evet 1000rr kullanıyorum ama okadar aşırı hızla yapmam.
    140-150 km/h az yani.diğer arkadaşlardakı kaskları deneyeyim.hangı iyi olursa onu alırız artık naplm.
    yardmcı oldugn için saol..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Arkadaşlar bir dip not geceyim.

Bende uluslararası online ticaret ile ugrastıgımdan.

Eger buy genelge dogru ise cidden cok büyük bi olaydır.

ancak bunlarda kilo ve boy cinsne görede gumruklere girmekte.

ürünlerin 2kg dan fazla olmaması ve boylarınınn 1 mt yi gecememsi gibi bazı kurallar vardır gumruklerde.

Ve birde eger aldıgınız zaman adam kargoya yollayacaksa.

Faturasını 100 dolar veya avrodan düşük göstermesi ve kargo paketınınn ustundekı fiyatınada 100 dolar veya avrodan dusuk yapması daha kolaylaştırmaktadır işimizi

Bu arada.

gümrük görevlileri eger tipinizi begenmesse,oturuşunuzu begenmesse size ciddi bir vergi de ödetmekte bunuda belirteyim.

Başıma cok gez geldi bu tip şeyler
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Motosikleti
    -
    Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir dip not geceyim.

Bu arada.

gümrük görevlileri eger tipinizi begenmesse,oturuşunuzu begenmesse size ciddi bir vergi de ödetmekte bunuda belirteyim.

Başıma cok gez geldi bu tip şeyler
    tip mi ?? tiple ne işleri var yaw o zaman takım elbiseyle gidelim :D

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Yabancı bir siteden 2.el bir ürün almak nekadar mantıklı?Sıfır olsa bile bir sorun çıktığı an geri iadesi çok zor olacaktır.Ucuz alıcam diye daha çok zarara girilebilir.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    -

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    yalnız satın aldığını ürünlerin miktarına dikkat edin.
    benim aldıklarım
    1 adet K&N hava Filtresi
    1 adet K&N yağ filtresi
    1 adet sele BMW K1200R (konforlu sele)
    1 adet BMW K1200R touring cam

Satın aldığınız ürünün miktarı fazla olmasın.
    yani şahsi kullanım için olsun.
    Bu arada Playstation 3 ,LCD TV,veya cep telefonu getirebilirsiniz,1'er adet olmak şartıyla.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yabancı bir siteden 2.el bir ürün almak nekadar mantıklı?Sıfır olsa bile bir sorun çıktığı an geri iadesi çok zor olacaktır.Ucuz alıcam diye daha çok zarara girilebilir.
    İkinci el kesinlikle almayın zaten ( motor parçası hariç ) Bizim aldıklarımız sıfır
    EXL full özellikli iki adet mont aldım ( %100 su , soğuk geçirmez, reflektörlü ve komple sökülerek yazlık haline gelebiliyor, 3 katmanlı bir mont fermuarlarından sökerek istediğin hale getirebiliyorsun ( yağmurda denedim hem de sağnak yağmur gram su geçirmedi ) o kadar sıcak tutuyor ki, içine bu havada tişört giyiyorum ve arka havalandırmalarını açmazsam sucuk gibi terliyorum, korumaları da çok güzel, kumaşı da öyle ( Gelen ürünle birlikte kullanılan malzemelerin etiketleri de geldi Ce sertifikalı korumalar, kumaşa özellikleri vs.. Cordura kumaş, yazlık kısmı mesh ) ve ben bu iki montu nakliye dahil toplam 140 $ a aldım ve dolar 1,20 idi

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scorpion exo'lar gayet kaliteli kasklar.Nispeten yeni bir firma olsalar da son 3-4 sene de özellikle ABD'de çok tutuldular.En iyi özelliklerinin başında dot/snell güvenlik sertifikaları, vizör özellikle yeniyken ( 1 yıl kadar sonra yavaş yavaş bu özelliği kaybettiğini söyleseler de) kesinlikle buğu yapmaması ve süngerlerin çok rahat olması geliyor.Üstüne bir de fiyatları ucuz olunca yeme de yanında yat Kötü yanlarına gelirsek birazcık (çok değil) ağır ve yine birazcık (yine çok değil ) büyük diğer kasklara kıyasla.Exo - 400 için genelde sessiz diyorlar.Benim kullandığım EXO - 700'de gürültü var.Gerçi bu sorunu bir çift kulak tıkacı kökünden hallediyor.Ucuz ve kaliteli bir kask almak isteyen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.Bir tek problem Türkiye'de kafanıza en uygun olan model/bedeni deneme şansınızın olmaması.

Son olarak ebay'den gayet makul fiyatlara bulabilirsiniz bu kaskı.Scorpion exo - 400 Scorpion exo - 700 olarak aratırsanız rahatlıkla bulursunuz.

Bu da internet siteleri : www.scorpionusa.com

Son olarak ABD'deki superbike serisi AMA SBK şampiyonu Mat Mladin'de bu sezon bu kaskı (Scorpion exo - 700) kullandı.

http://www.webbikeworld.com/r2/motor.../exo-700-neon/
    Kasklardan diyeyim çünkü 2 tane aldım gerçekten çok memnunum ağırlık olarak Nolan kaskımdan daha hafif ve küçük en öenmlisi de kafama tam oturuyor, Nolanım xl olmasına bu kaskta xxl olmasına rağmen kafamda kesinlikle hareket etmiyor, yanak korumaları tam oturuyor, kulak yerine gelen kısımda pad yok ve anladığım kadarı ile communication aleti takılabilmesi için boş bırakmışlar ve yeterli alana sahip; ayrıca hala anlayamıyorum nasıl buhar olmuyor burun önü bir plastik gaga gibi bir şey var, bu mu engelliyor acaba? (eğer buysa diğer kasklarımdaneden akıl edememişler acaba )
    İçinin malzemesi çok kaliteli Canda lisansı ile Çin de üretilmiş ama kullanılan çoğu parçasında Made in Canada yazıyor (vizörde dahil ). Çene içi Carbon fiber kaplama, kaskın diğer kısımlarında var mı bilmiyorum, ama Nolan kaskıma hiç acımazken, bu kaskım çizilmesin diye misler gibi bakıyorum, dizaynı çok hoş ve gerçekten güzel bir görünümü var

Batis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XTz 660 ZA - Kuba RX9
    Ben günlerdir deri motosiklet ceketi almak için uğraşıyorum.Bir çok sitenin müşteri temsilciliklerine mail attım.İnanılmaz kargo fiyatlarından bahsediyorlar.

Örneğin ; Amerika menşeili bir siteden 89.95 $ değerinde bir deri ceket beğendim ve hemen mail attım ''shipping kaç lira olur'' diye , aldığım cevap şok ediciydi : 100 $ !!!!O paraya ben giderim Amerika'ya yahu!

Şu ana kadar aldığım en ucuz kargo ücreti 55$! Bu şartlar altında hangi siteden , nasıl alış-veriş yapılır bilmiyorum. :(

Motosikleti
    Dragstar 650
    Ama shipping dahil fiyatı ile Türkiye deki fiyatları karşılaştıracaksın. Alman Ebay ından Dragstar ön arka toplam 4 adet sinyal 15 € ya aldım shippingi 30 € ama
    Türkiye de sadece sinyal kapağına 35 YTL verdiğimi düşünürsem, bu fiyata buldum aldım yedekte dursun ne olur ne olmaz ;) Ayrıca bir palnım daha var, yaza Almanya ya gidiyorum pert motorlar 500 € falan ( pert derken arkadan veya önden çarpılmış kaza geçirmiş motorlar, Motor kısımları hala sıfır yani ) alıp parçalayıp tüm motor kısmını , sağlam aksesuarlarını, lambaları, ıvır zıvırını parçalayıp Türkiye ye getirmeyi düşünüyorum, bir koliye de sığarlar herhal. Maksat her zaman yedeğim olsun yanımda Bir arkadaşta Bulgaristan dan CBR 600 bulmuş öyle parçalayıp soktu, otobüs bagajında, bir parça değişse o paraya gelicek dedi, hiç olmazsa eklimin altında komple motoru topluyacak parçam olur diye söylemişti ( not: Pert motoru 400€ ya almış ).

Motosikleti
    90 $ satış fiyatı olan cekete 100 $ shipping vermeyeceğimiz bir site biliyor musunuz?

Motosikleti
    Dragstar 650

Osmaniye İl Temsilcisi
    Motosikleti
    YAMAHA WR 426 F - SUZUKI GN 125
    Faydalı bir başlık, güzel bir konu, bilgi için teşekkürler.
    YuSuF - YuZuF - YZF:wiinkk:

Motosikleti
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

denniskirk'e mail atmıştım 50 dolarlık bir ürün için 56$ shipping istediler.

Firmalar ebay'de ürünlerini normal sitelerinde sattıklarından ortalama 30-40 $ daha pahalıya satıyor gibi geldi bana.

Günlerdir araştırıyorum ama netten alış veriş yapmak için mantıklı bir site bulamadım.(Türkiye şartları için tabii , kargo fiyatları eli kolu bağlıyor.)

Motosikleti
    Dragstar 650
    50 $ shipping uygun, aynı montu Türkiye de bak, fiyat analizine göre karar ver ;)

Motosikleti
    Mont için 50$ isteseler tamam zaten , alırım.Yelek için 56 dolar istedi.44 $ civarı yelek , 56$ shipping!100 dolara burada da mis gibi deri yelek alırım.

90$ ' bir ceket beğendim onun için 50$ civarı shipping ücretini gözden çıkarmıştım ama 100$ civarı shipping istendi!!!

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)