Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kusurlu araçlar artık muayeneden geçemiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kowboy,ben eleştirini değil,metal yorgunluğu muhabbetin için sarf ettim o sözleri.
    Oldukça zekice yazılmış bir satır olarak bulduğum için öyle yazdım.
    Umarım yanılmıyorumdur.

Deli Çerkes;
    Hem delisin, hem çerkezsin.
    İkisi bir arada çok tehlikeli olduğundan sana dikkat edecem.
    (şaka yapıyorum, alınma lütfen)

Burada aramızda özür diye bişey yoktur hocam.

Şunu açık yüreklilikle söyleyeyim ki Kowboy'un tepkisi hiç de haksız değil.
    Fakat bu işlerin böyle yürüdüğü de bir gerçek.
    Keşke herkes her işinde dürüst olsa ama ortadoğu ülkeleri için hayal bile edilmeyecek bir gelişme olur bu.

Ben kontrol işini tümüyle mantıksız bulduğum için ne şekilde yapılırsa yapılsın sonuç değişmeyeceğinden yasal ya da yasa dışı her türlü eyleme tam destek verdiğimi açıkça söylüyorum.
    Bu resmen para tuzağıdır.

Tekrar tekrar bıkmadan yazacağım.

Eğer size bir bir teknik kontrol şartı getiriliyorsa ve bu teknik kontrol öğeleri,herhangi bir polisin çıplak gözle yapabileceği şeylerden oluşuyorsa, bunun adı soygundur.

Çünkü aldığınız kontrol belgesinin polis nazarında bir itibarı olmayacaktır.
    Çünkü polis normal uygulamasında sizde eksik gördüğü şeyden dolayı cezayı keser.
    Kontrol noktasından aldığınız rapor, sizi cezadan kurtarıyor mu?
    Siz bana onu söyleyin.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kowboy,ben eleştirini değil,metal yorgunluğu muhabbetin için sarf ettim o sözleri.
    Oldukça zekice yazılmış bir satır olarak bulduğum için öyle yazdım.
    Umarım yanılmıyorumdur.

Deli Çerkes;
    Hem delisin, hem çerkezsin.
    İkisi bir arada çok tehlikeli olduğundan sana dikkat edecem.
    (şaka yapıyorum, alınma lütfen)

Burada aramızda özür diye bişey yoktur hocam.

Şunu açık yüreklilikle söyleyeyim ki Kowboy'un tepkisi hiç de haksız değil.
    Fakat bu işlerin böyle yürüdüğü de bir gerçek.
    Keşke herkes her işinde dürüst olsa ama ortadoğu ülkeleri için hayal bile edilmeyecek bir gelişme olur bu.

Ben kontrol işini tümüyle mantıksız bulduğum için ne şekilde yapılırsa yapılsın sonuç değişmeyeceğinden yasal ya da yasa dışı her türlü eyleme tam destek verdiğimi açıkça söylüyorum.
    Bu resmen para tuzağıdır.

Tekrar tekrar bıkmadan yazacağım.

Eğer size bir bir teknik kontrol şartı getiriliyorsa ve bu teknik kontrol öğeleri,herhangi bir polisin çıplak gözle yapabileceği şeylerden oluşuyorsa, bunun adı soygundur.

Çünkü aldığınız kontrol belgesinin polis nazarında bir itibarı olmayacaktır.
    Çünkü polis normal uygulamasında sizde eksik gördüğü şeyden dolayı cezayı keser.
    Kontrol noktasından aldığınız rapor, sizi cezadan kurtarıyor mu?
    Siz bana onu söyleyin.

.. görevli polis memuru motosikletin amortisörlerinin patlak olup olmadığını çıplak gözle nasıl tesbit edecek merak ediyorum söleyin dedin işte bende size söylüyorum COK.. ayrıyeten de METAL YORGUNLUĞU nun teknik biçimde incelenmesinin neresi ironik hala anlayabilmiş değilim .. İRONİ kelimesinin bilmediğim başka anlamları varsa eğer sizden rica ediyorum beni aydınlatın zira ben bilgiye açım..
    ....paranoyak olman takip edilmediğin anlamına gelmez:cherry:...

Motosikleti
    Honda
    Alıntı asphaltkowboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .. görevli polis memuru motosikletin amortisörlerinin patlak olup olmadığını çıplak gözle nasıl tesbit edecek merak ediyorum söleyin dedin işte bende size söylüyorum COK.. ayrıyeten de METAL YORGUNLUĞU nun teknik biçimde incelenmesinin neresi ironik hala anlayabilmiş değilim .. İRONİ kelimesinin bilmediğim başka anlamları varsa eğer sizden rica ediyorum beni aydınlatın zira ben bilgiye açım..
    Patlak amortisör tespit makinası mı var?
    Amortisörlerin patlak olduğu demek özel makinalarla tespit ediliyor.
    Çıplak gözle tespit edilemediği için güzel bir buluş.
    Güzel gelişme.

Türkiye ben gelmeyeli baya ilerlemiş.

Ayrıca kontrollerde motosikletlerin metal yorgunluğu da tespit ediliyor öyle mi?
    Hangi metaller bunlar?

Metal yorgunluğu tespit ettikleri makina sahiplerine ne diyorlar.
    Motosikletinizi tatile gönderin mi?

Ben şaka yapıyorsun zannedip yazmıştım o satırları.
    Kinaye zannedip ondan ironi kelimesini kullandım.
    Yanılmışım.
    Yazdıklarımı hiç yazılmamış kabul et.
    Sözümü geri alıyorum....

Dip not: Benim kullanıcı adım COK değil, Coq. Aklına gelmezse hemen solda yazıyor.Oraya bakabilirsin....

Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Patlak amortisör tespit makinası mı var?
    Amortisörlerin patlak olduğu demek özel makinalarla tespit ediliyor.
    Çıplak gözle tespit edilemediği için güzel bir buluş.
    Güzel gelişme.

Türkiye ben gelmeyeli baya ilerlemiş.

Ayrıca kontrollerde motosikletlerin metal yorgunluğu da tespit ediliyor öyle mi?
    Hangi metaller bunlar?

Metal yorgunluğu tespit ettikleri makina sahiplerine ne diyorlar.
    Motosikletinizi tatile gönderin mi?

Ben şaka yapıyorsun zannedip yazmıştım o satırları.
    Kinaye zannedip ondan ironi kelimesini kullandım.
    Yanılmışım.
    Yazdıklarımı hiç yazılmamış kabul et.
    Sözümü geri alıyorum....

Dip not: Benim kullanıcı adım COK değil, Coq. Aklına gelmezse hemen solda yazıyor.Oraya bakabilirsin....

sayın COG BEYFENDİ Türkiyeyi hala almanya ya çalışmaya gittiğiniz o 1960-70 li yıllardaki bıraktığınız Türkiye mi olarak kaldı sanıyorsunuz ? (yanılıyosunuz şükür ki)

şu an benim cennet vatanım başta toyota, fiat,hyundai,mercedes-benz olmak üzere global birçok otomotiv devinin üretim üssü haline gelmiş durumda

ayrıyeten amortisörlerin üzerindeki helezon yaylarında direncini belirleyen teknik donanım halihazırdaki istasyonlarda mevcut
    en önemlisi de motosikletin şasesinin metal i teknik bazda incelenmeye alınıyor yorgunluk var mı yok mu hepsi ortaya çıkıyor bunun cihazı da var mı dersen işi dalgaya vurursan artık benimde sana söyleyecek bi sözüm yok ..
    sizin gibi avrupa da çalışan aydın bi insanın bu tür şeylere şasırmaması gerekli diye düşünüyorum.(tr de olan cihazların en gelişmişinin en babasının orada olacagından şüphem yok..yoksa yok mu ?..
    ayrıyeten benim sitedeki kullanıcı adımda kovboy değil asphalt kowboy dur ,gerekli hassasiyeti göstereceginizi düşünerek size bol ironili günler dilerim.

bayramınız kutlu olsun bu arada.. saygılar
    ....paranoyak olman takip edilmediğin anlamına gelmez:cherry:...

Motosikleti
    Honda
    Alıntı asphaltkowboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin gibi avrupa da çalışan aydın bi insanın bu tür şeylere şasırmaması gerekli diye düşünüyorum.(tr de olan cihazların en gelişmişinin en babasının orada olacagından şüphem yok..yoksa yok mu ?..
    ayrıyeten benim sitedeki kullanıcı adımda kovboy değil asphalt kowboy dur ,gerekli hassasiyeti göstereceginizi düşünerek size bol ironili günler dilerim.

bayramınız kutlu olsun bu arada.. saygılar
    Cahilliğimize verin hocam.

Burada motosiklet kontrolü diye bir mevzu olmadığından, böyle gelişmiş cihazlar da maalesef yok.
    Yani ihtiyaç yok niye yapsın adamlar.

Eğer motosiklet teknik kontrolü gibi saçmalıklarla uğraşsalardı, en kralını yaparlardı tabii.

Bu nedenle haklısınız deyip, çekiliyorum..

Size de iyi bayramlar....

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    trafikte seyreden her türlü araç için muayene gereklidir. coq'un basit bulduğu fren, lastik, amortisör, far vesair teknik aksamın kontrolüde bu muayeneye dahildir. diğer durumda bir motosiklet sürücüsü kazaya karışmazsa we şansı yawer giderse binlerce kilometre herhangi bir polisle muhatap olmadan motosiklet kullanabilir. muayene ücreti fazladır, muayene gerektiği gibi yapılmamaktadır. yazdıklarım yazacaklarımın teminatıdır
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

yf304 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    valla arabamı muayeneden geçirmek için denizliden aydına götürdüm,anca orada yaptırabildim,çünkü aydın eski düzen,inş. motorumdada aynı sorunla karşılaşmam

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)