Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

İlk yerli S&T motosiklet haziranda çıkıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı uğurlu olsn bakalım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    BBRR söylediklerine tamamıyle katılıyorum..

Hyosung markasının tescilini Global değilde yoldan geçen bir şahıs yapsaydı etik davranış görmedikleri bu eylem nasıl değerlendirilirdi merak ediyorum..

Üretim için davanın bitmesini bekliyorlarmış.. Daha çok beklerler o halde..
    Ya S&T bizim açımızdan etik olmayan davranışıyla mağdur ettiği Global'in tüm zararını karşılamak kaydıyla markayı üstüne alacak, ya da hyosung ismini kullanamayacak ve doğal olarak tüm kalıpları yenilemek zorunda kalacak ki bu da yeni bi üretim fabrikası kurmak demektir.. Sadece TR pazarı için bunu yaparlar mı, bence yapmazlar, yapamazlar..

Kanuni'ye zaten artık diyecek söz bulamıyorum.. Zamanla göreceğiz Kanuni mi etik Global mi?? Ak koyun kara koyun tarafımızca biliniyor ama S&T'nin anlama kabiliyeti biraz geç işliyor görüldüğü üzre.. Marka tescilini 5 yıl yapmamış olmaları da bunun ispatı olsa gerek..
    [B]Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar [/B]:cat:
    [B][COLOR="DarkRed"]Ben Derdimi Hangi Dağa
    Yüreğimi Hangi Suya Diyemiyorum[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet

Ne diyorsunuz siz yahu?

Herkeze slm,

Yaklaşık 1,5 yıldır GT250 kullanıcıyım. Öncelikle Motorumdan memnunum. Gelinmiş olan son aşamada ne Global ne de Kanuni umurumda değil, çünkü bunlar kulüp değil, amme hizmeti yapmıyorlar, yani kar güden şirketler (ki bu çok doğal). Benim şu an aşağıda parça numaralarını bulacağınız SIFIR ORJINAL yedek parçalara ihtiyacım var, sağlayabilecek delikanlı varsa buyursun. Evet birçok arkadaşın kendi hatalarından kaynaklanan (Krank vb.) sorunları zamanında en iyi şekilde destekledi Global, minnetarım gurur duydum. Fakat ne yazık ki demin sözünü ettiğim davranışı sergileyen Global bugünlerde hiçbirşey yapmıyor, yapamıyor ve maalesef bu durum sonucu değiştirmiyor. ST anlaşmayı bozmuş olabilir haklı haksız bilemeyiz, ama bu global'e ona ekmek kazandırmış insanlara (hyosung kullanıcılarına) bugün isim tescili yüzünden parça sıkıntısı yaşattırma hakkını vermiyor. İş bitti yapı paydos; ST dünyada iş yapan bir firma bir çok ülkede bu makinalar farklı isimlerde ithal ediliyorlar. (Örnek Brazilya ve Hindistan) Varsın TR de de ST Kanuni olsun banane? Haklı mı buluyorum bu durumu hayır ama işe bir kullanıcı olarak subjektif bakmak zorundayım, canımı taşıyor bu alet.
    Size 1,2 örnek vermek istiyorum daha Kanuni ortalarda yokken, Global zamanında başıma gelenler;

1. Yağ Filitre kapağını tutan 2 adet saplama civatam ismi lazım değil istanbulda bayi + yetkili servis olan bir yer yalama etmiş üstüne bir de standart metrik civata kesip şansıman bloğuma diş açarak kendince bir çözüme gitmiştir. Bu işlem 1000KM bakımında oluyor ben bunu 4000 bakımında başka bir servise gittiğimde öğreniyorum.
    2. Hiç bir bakımda yağ filitremi ve ilgili O-Ringleri değiştirmediler, neden? Ellerinde parça yoktu, cahillik, umursamazlık?
    3. Arka fren kaliperimin her nasıl olduysa sabitleyen civatalardan birinin kafası kırılmış (Bu makinan yan yatmışlığı red line'a girmişliği yoktur, heves etmiş 18 yaşında bir bebe değilim) Bunu arka fren zayıflayınca anladım, nasıl çözdük 1 civata için ellerinde kalmış komple bir kaliper takımını satın alarak. Merak edenlere 235 YTL idi.(Bulduğuma şükrediyorum o ayrı)Ayrıca bugün bu sitede
    kaliperin fiyatını görünce ayrı bi güzel oldum... http://www.richardhyosunggvgt.com/co...25250650rs.htm
    4. Geçen yağını değiştirmek için ilgili yetkili servise giderek filitre alayım dedim, dışarı satmıyoruz dedi? Bu ne demek ya? Nasıl satmazsın sen kimsin?
    Artık ne mi yapıyorum, teknik servis dökümanını buldum ve motor hariç kısımları kendim hal ediyorum vakit buldukça.Tabi ki usta değilim ama ne yapabilirim? Hane iş başa düştü derler ya işte öyle birşey. Bunlara rağmen motorumu seviyorum ve inanıyorum ki aynı motora bu tür şeyleri asgari seviyede yaşayacağınız bir ülkede binsek fiyat performansda 4 büyüklerin bu kategorideki satış rakamlarını geride bırakırdı Hyosung veya (ST) her ne denicekse artık.

İhtiyacım olan parçalar; (Kanuni ve Global Yetkililerine duyurulur;takip ettiğinizi biliyoruz)
    Ürün Kodu Açıklaması Adet
    9280-54001 YAG FILTRE KAPAK ORING 1
    16510H05240 YAG FILTRESI GT250-GT250R 1
    1421-06128 YAG FILTRE KAPAK SAPLAMASI GT250 2
    16523-05200 YAG POMPA SÜZGEÇ KAPAGI GT250 1

Biraz uzun oldu kusuruma bakmayın.
    Saygılarımla.

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR -KANUNİ BOBCAT
    kanuni sitesine gir oraya üye olup yedek parça siparişlerini kendin bile verebilirsin en yakın kanuni bayisinden alırsın

Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet

Tavsiye için tsk

Alıntı derya_motor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni sitesine gir oraya üye olup yedek parça siparişlerini kendin bile verebilirsin en yakın kanuni bayisinden alırsın
    Maalesef istediğim parçaların yarısında kırmızı ünlem işareti var yani daha ellerinde yok.....

NOT : Çoktan üye oldum ve takip ediyorum....

Genede tavsiye için tsk....

''4. Geçen yağını değiştirmek için ilgili yetkili servise giderek filitre alayım dedim, dışarı satmıyoruz dedi? Bu ne demek ya? Nasıl satmazsın sen kimsin?''Türk insanının en koyu benimsediği tutumlardan ikincisi.Birincisi sözde Milliyetcilik.İkinciside Tekel cilik. Firma sana bayilik vermiş.Parça satış fiyat listesi vermiş.Ne gerek varki o zaman direk parça takış listesi verseydi Bilgi paylaşıldıkca artar.Bilgiye bilgi katılır.Artık canımızı emenet ettigimiz doktorlar bile ssk lılar dahil hastaya olayı anlatıyorlar.Bizim alemdede tamirciler parça satmıyo tamir esnasında canının yavrunun yanına seni sokmuyo.Sonra saplamada kestirilir memede degiştirilir.Sonra ben ne bileyim senin bu işi nekadar bildigini.Güvenlik görevlilerinede iki aylık egitimden sonra sertifika veriliyor.Ustayım. saplamacı ustası Tamirci dedigin birazda malzemeden birazda insanlıktan anlıycak.Yazık o diş açtığın 1000 km deki bloga.İnsanın içi sızlıyor be. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet

Tsk

Alıntı piranha4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''4. Geçen yağını değiştirmek için ilgili yetkili servise giderek filitre alayım dedim, dışarı satmıyoruz dedi? Bu ne demek ya? Nasıl satmazsın sen kimsin?''Türk insanının en koyu benimsediği tutumlardan ikincisi.Birincisi sözde Milliyetcilik.İkinciside Tekel cilik. Firma sana bayilik vermiş.Parça satış fiyat listesi vermiş.Ne gerek varki o zaman direk parça takış listesi verseydi Bilgi paylaşıldıkca artar.Bilgiye bilgi katılır.Artık canımızı emenet ettigimiz doktorlar bile ssk lılar dahil hastaya olayı anlatıyorlar.Bizim alemdede tamirciler parça satmıyo tamir esnasında canının yavrunun yanına seni sokmuyo.Sonra saplamada kestirilir memede degiştirilir.Sonra ben ne bileyim senin bu işi nekadar bildigini.Güvenlik görevlilerinede iki aylık egitimden sonra sertifika veriliyor.Ustayım. saplamacı ustası Tamirci dedigin birazda malzemeden birazda insanlıktan anlıycak.Yazık o diş açtığın 1000 km deki bloga.İnsanın içi sızlıyor be. Geçmiş olsun.

Tsk ederim; umarım kimse böyle şeyler yaşamaz... Dediğin gibi insanın içi acıyor. Zaten genel tutumda malı satana kadar. Satışdan sonra saldım çayıra mevlam kayıra....

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    hayırlısı olsun dıyorumda bu kadar motor getırıldı turkıye ye neredeyse tamamının %100 parcası yok arabalarında boyle bugune kadar baya araba ve motor degıstırdım kazada yaptım parac bulamadık su parca olaylarını cozmedı hukumet ler anlamadım gıttı adamlar anlasıyor bır ıkı motor getırıyor sonra sermaye yok parca alamıyoruz yada gumrukte bekllıyor 10 sene daha bekler yasaklayın ıthal malları yavas yavas uretın yerlı ama nerde kac yıl once devrım dıye otomobıl yaptık sadece elektrık aksamı ıthalmıs hatırladıgım kadarıyla sımdı ıse 25 mılyon kusur arac var turkıye de yerlı yok bu ne yahu yarın adamlar zaten az alınan parcaları bıle gondermeseler oturup bakarız oylece makıne yıgınlarına benzın var onu bıle cıkartamıyoruz komsulardan alıyoruz oda en pahalı vergı yuku ıle kullanıyoruz bu ne yahu afrıkalımıyız

''bu ne yahu afrıkalımıyız''..Asyadan mezapotamyadan hatta abd kıtasını amerikalılardan önce keşfettigmizden ve kızılderelilerin ataları oldugumuzdan bahsedilmişti ama AFRİKA ilk ve bence en doğru ihtimal.Çünki onlar gibi sömürülüyoruz.....Ve bende bir hayli esmerimKolay gelsin.

Serpico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    herşeyde olduğu gibi "herşeyi yapabiliriz" diyoruz da ortada %100 yerli malı ürünlerin ne kadar az olduğundan kimse bahsetmiyor.
    70 milyonluk ülkenin dünya üzerinde hangi konu olursa olsun pek de ahım şahım bir başarısı yok maalesef. ST diyorsun yerli motor diyorsun bu nasıl bir iştir anlamıyorum. adamların teknolojisini kullan sonra türk malı motor de: bu olsa olsa kopye ile sınıf geçmek gibidir.
    yazık.
    kötünün iyisini değil iyinin iyisini yapmamız gerekiyor.
    İNSANOĞLUNUN İCAT ETTİĞİ EN GÜZEL ŞEY MOTORSİKLETTİR...........

Serpico Katılıyorum sana.İyinin de iyisini yapmalıyız.Bunlar yalnızca sermayecilerini kandırıyorlar.Bizleri kandırdıklarını sanıyorlar.Biz ler onların söylediklerine inandığımızdan veya ürünlerini begendigimizden değil sermayecilerinin desteginde alternatif bırakmadıklarından ürettiklerini almak zorunda kalıyoruz bunlarda ''Bizbu işi biliyoruz ki bukadar satış yapabiliyoruz'' diye övünüp gerile gerile kasıla kasıla ortalarda dolaşıyorlar.Benim gözümde ne kendileri nede ürettikleri beş para etmez.Mz gibi Hysong un da içine eder bırakırlar.Elimde değil bu memleketi yolmaya çalışanlara sinir oluyorum.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)