Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

OGS'den kaçak geçti,7 yıl hapisle yargılnıyor...

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam belki ücret miktarı biraz fazla...

Ama o köprü bedavaya yapılmadı, bakım-onarımları da bedavaya yapılmıyor.
    Oranın güvenliği, temizliği, düzeni için çalışan onlarca personel var! Yolu var, çizgisi var, ışılandırması var....

Bir hizmet veriliyor ve o köprüyü kullanan kişinin bu hizmet bedelini ödemesi şart!

Köprü ilk yapıldığında, "kendi masrafını çıkardığında ücretsiz olacağı" masalıyla uyutulduk hep maalesef.. En az 5 köprülük gelir elde edildi sanırım bu şekilde.

Ayrıca tüm bu bahsettiğin masraflardan; yani hizmet bedelinden, zaten vatandaştan alınan vergiler adına devlet sorumlu; yapmakla zorunlu ve yükümlü.

Aynen deprem zamanında geçici olarak alınacağı söylenip yükümlülüğümüz haline getirilen, cep telefonlarından KDV'li tutar üzerinden alınan %25'lik Özel İletişim Vergisi gibi, bu da yıllar öncesinden sırtımıza vurulan bir kambur.
    Sanki otoyol kullanıp şehirden şehire kilometrelerce yol gidiyoruz.. Alt tarafı Beşiktaş'tan Üsküdar'a geçeceğiz ve gereksiz, ayrıca hiç de az olmayan bir para ödüyoruz.

1 tonluk arabayla 150 kg.lık motosikleti aynı kefeye koyarak alınan fahiş ücret de yapılan adaletsizliği söylemeye bile gerek yok zaten.

Offf neyse yaaa, yine sinirim tepeme çıktı.. Devletin bizden aldığı "YASAL HARAÇ" ı kuzu kuzu ödemeye devam edeceğiz sonuçta, değil mi arkadaşlar?

Kaçak geçenlere kızmıyorum ben açıkçası (plakayı değiştirip başkasını sorumlu tutanlardan bahsetmiyorum tabiiki), zaten haksız kazanç olduğunu düşünüyorum çünkü bu köprü ücretlerinin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    Özelleştireceklerse özelleştirsinler de plaka değiştiren arkadaşlar kamu kurumu dolandırma olayından çıksa cezası azalsa
    [I][B]Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..[/B][/I]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    3 ytl ye 300 ytl ıcın hapıste yatmam abı ben 3000 ytl olsun ısterse degermı...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Koprunun orda olup iki kitayi bir birine baglamasini istiyorlar trafigin siksmamasini ve zamaninda evde olacak sekilde bir akici trafik ile eve gitmek istiyorlar , peki o zaman is bunun ucretini odemeye gelince neden kaciyorlar. Madem odemek istemiyorsun o zaman gecme kopruden!! 3 YTL icin hangi egoyu tatmin ediyordu bu salak adam ,
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

aynen

Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet'ten hakedilen ücret alınsa, kimse kaçak geçis yapmaz..
    aynen katılıyorum ama bu yapılanın geçerli mazeretı olamaz ama öncelıkle büyük dolandırıcıların peşine düşşünler 1 motorun degıl

celebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X8 250 Siyah
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koprunun orda olup iki kitayi bir birine baglamasini istiyorlar trafigin siksmamasini ve zamaninda evde olacak sekilde bir akici trafik ile eve gitmek istiyorlar , peki o zaman is bunun ucretini odemeye gelince neden kaciyorlar. Madem odemek istemiyorsun o zaman gecme kopruden!! 3 YTL icin hangi egoyu tatmin ediyordu bu salak adam ,
    oncelikle devlet vatandasının seyahat etme hakkını elinden alamaz biz devlet icin oldugumuz kadar devletde bizim icin olmalı ne yanı benim 3 ytlem yok diye ulkemin bir baska yerine gidemeyecekmiyim cok sacma.bakın bu ulkede TEM diye bir yol var anlamını biliyorsunuzdur sanırım.o yolu kullanırsam tabiki para verecegim para vermek istemezsem alternatifi olan E-5 D-100 bilumum yolları kullanacagım fakat koprude boyle bir secenek yok devlet olmazsa parası olmayan insan karsıya gecemez. ama turkıyede devlet ılla para vereceksin diyor masallarda oldugu gibi. bu konuyu herturlu tartısırım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    konunun başlığı OGS den kaçak geçti olmamalıydı.
    OGS den kaçak geçiş plaka kapatmadan geçmektir.Yani cezaya razı olarak.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)