Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosikletli polise 'örnek olun' talimatı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, motosikletli polislere 'önce siz örnek olacaksınız' talimatı verdi.

Emniyet müdürlerine bir genelge gönderen Köksal, motosikletli kolluk kuvvetlerine uyarılarda bulundu. Trafik hizmetlerinde görev yapan Şahinler, asayişte görev yapan Yunuslar ile motosikletli çalışan belediye zabıtalarının koruyucu başlık ve gözlük kullanmadığına dikkat çeken Köksal, motosikletli polislere bu konuda defalarca talimat verildiğinin altını çizdi. Köksal, genel müdürlüğe intikal eden şikâyetlerde, merkezden yapılan denetimlerde ve basın yayın organlarında çıkan haberlerde, motorlu bisiklet ve motosiklet sürücüleri ile bu araçlarda yolcu olarak bulunanların koruma başlığı ve gözlüğü kullanmadıklarının belirlendiğini kaydetti. 'Şahinler', 'Yunuslar' ve belediye zabıtası gibi motosikletli görev yapan personelin koruma başlığı ve gözlüğü kullanmayan motorlu bisiklet ve motosiklet sürücüleri yolcularına karşı duyarsız kaldıklarını belirten Köksal, asayiş ve trafiğin denetiminden sorumlu motosikletli ekiplerin koruyucu tertibat kullanmalarının sağlanması talimatını verdi. Motosiklet sürücülerinin yanı sıra yolcularının da aynı şekilde kask ve gözlük kullanması gerektiğini bildiren Genel Müdür Köksal, kullanmayanlar hakkında yasal işlem yapılacağı uyarısında bulundu.

Kaynak: Zaman , Sedat Güneç, Ankara
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karmacoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o resim zaten hareket halinde olmayan bi motor galiba, arkadaş yeni binmiş daha kaskını takacak, ah bu basın dimi üstadım, ben hep kasklı görüyom yunusları, konunun ilk açıldığındaki resim şu anda aşağıda Skullhunterin msjında duruyo,
    May The Force Be With You

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Onları değilde motorlu trafik ekiplerinde hiç kask yok.... Asıl onlara uyarı gelmesi lazım....

Şapka ne kadar korur ki?.....

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    bide size gelip kendinde kask yokken size kask takmadığınız için ceza verirmiş oracıkta vururm bunu
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geç de olsa iyi olmuş bu uyarı.Umarım sadece uyarıda kalmaz.

Abi şu resmi boyutlandırıp atsaydın ya İki saat bekliyorsun açılsın diye.Ben boyutlandırdım neyse...640x480 olarak boyutlandırma seçeneğini de tıklarsan imageshack.us da daha iyi olur

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Valla pek uyacaklarını sanmam, hele Antalya sıcağında... Ama inşallah uyarlar...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Resmi telefonla gazeteden çektim...Biraz flu çıkmış.....

Sağol tuncer......

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Sadece kask takmamaları sorun değil bence , çok tehlikeli bir şekilde motosiklet kullanıyolar. 2 motosikletli polis birbiriyle yarışırken bi tanesi arkadaşımın arabasına arkadan çarptı. Bence görevde değilken tüm trafik kurallarına uymalılar.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Emniyet genel müdürlüğü Motorsikletli yunuslara ÖRNEK OLUN talimatı vermiş....

Kasklarınızı gözlüklerinizi takıp kurallara uymalarını emretmiş..... Gazetenin birinde bu sabah okudum....

Hadi bakalım hayırlısı.....
    Konuya gazetedeki haberi ekleyip anasayfaya taşıyorum.
    Saygılar

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    aslında kask takmayan şahin veya yunuslarada ceza kesilmesi lazım. onlardan okadar çok var ki.
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Teşekkürler erhan kardeşim....

Konu aslında bizim için çok önemli....Kaynak göstermemiştim....Reklam olmasın diye.....

Güzel bir gelişme.....

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen günlerde Üsküdar/Tunusbağı'nda ışıklarda beklerken iki motorlu Yunus'dan birisi beni görünce "Tebrik ederim" dedi.Önce dalga geçiyo zannettim,sonra sıcağa rağmen giydiğim ve taktığım korumaları kastedtiğini anladım.Sizede gerekiyor dedim.Diğeri çalışırken zor oluyo dedi.Bi açıdan doğru,üzerimdeki kross'çu koruması onlara engel olacaktır.Ama her insanın motosikletde korunması gerektiğini düşünürsek Emniyetin bu çocuklar için hafif kullanışlı ve dayanıklı korumalar bulması gerekiyor.Kask takmamalarının hiçbir geçerli sebebi olamaz.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

neveragain34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gn125 34 BD 4673 calındı CBF 150 yollarda
    Daha Bu sabah kucuk bır motorla son gaz gıden sıvıl bır vadandas gordum sag sol delı gıbı ucuyor ve belıne dıkkat ettım beyaz kılıfta silah vardı dısarda duruyordu kuvvetli ihtimal trafik polisydi işte çifte standart kim ceza kesecek arkadaslar???
    bu konularda bence emniyet daha katı olmalı !!!
    ONCE CAN GUVENLIGI!!!

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen günlerde Üsküdar/Tunusbağı'nda ışıklarda beklerken iki motorlu Yunus'dan birisi beni görünce "Tebrik ederim" dedi.Önce dalga geçiyo zannettim,sonra sıcağa rağmen giydiğim ve taktığım korumaları kastedtiğini anladım.Sizede gerekiyor dedim.Diğeri çalışırken zor oluyo dedi.Bi açıdan doğru,üzerimdeki kross'çu koruması onlara engel olacaktır.Ama her insanın motosikletde korunması gerektiğini düşünürsek Emniyetin bu çocuklar için hafif kullanışlı ve dayanıklı korumalar bulması gerekiyor.Kask takmamalarının hiçbir geçerli sebebi olamaz.

Aslında dediğin doğru....40 bin ytl lik motorlara 1000-2000 ytl verip neden hafif kullanışlı giysiler almaz anlamam....Olursa tam olsun....

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Motorlu Polislere verilen ekipman hakkatten en kaliteli ve güzellerinden. Ben olsam onların yerinde bunun tadını çıkarırdım
    Poturdak

denizci eğer kısa kollu gömlekler hariç gövde koruması varsa ben görmedim.Ha montları vardır ama 12 saatlik mesaide 10 kilo verirler herhalde.Benim düşüncem,çok seyrek dokunmuş yelek tarzı korumaların polisin işine daha çok yarayacağıdır.Hem bel,sırt göğüs ve omuz açıkta kalmaz,hemde istenilen imajı çok daha serin şekilde sağlayabilirler.
    Oğuz

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    uyarı üstten gelmiş. artık uymazlarsa sakata gelirler.
    bir de sadece kask değil koruyucu gözlükte takmaları lazım. bu konuda da uyarı var. burada kast edilen güneş gözlüğü olmasa gerek.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Açıkcası böyle bir talimatın uygulamaya geçeceğini düşünmüyorum.

Bence düzenli olarak denetlenmeliler ve daha agır yaptırımlar uygulanmalı.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Genel olarak haklısınız ama yunuslar motorsikletle sadece gezmiyorlar, çok ciddi sorumlulukları var ve hayatları bizim hayatımızdan bir sonra geliyor.

Bizim huzurumuz için bazen mecburen kask takamıyorlar, zira onlar kask takana kadar dur ihtarı yaptıkları araç kaçabiliyor.

Ve o araçta belkide bizim annemizi kardeşimizi gasp edecek hırsızlar soysuzlar olabilir düşüncesiyle oturup nasıl kaçırdık nasıl kaçırdık diye saatlerce yakınıyorlar.

Geçen hafta sohbet ettiğimde daha seri bir şekilde kask takmak için ayakkabı bağcığı gibi uygun şekilde ayarlayıp, açıp kapatmadan kaskı takmayı, böylelikle kaçan araçların peşine daha seri şekilde gidebileceklerini düşünüyolardı.

Daha bir hafta bile olmadı pazar günü alkol, uyuşturucu almış ve kaza sonrası aracından silah çıkan biri 2 şerit ihlaliyle toplam 4 şerit geçerek en solda karşıdan gelen yunuslara kafadan vurdu.

Malesef artçının kaskı düşündüğü gibi bağlıydı ve çarpmanın etkisiyle kafasından çıkması sonucu başından darbe aldı, her ikiside her yerleri kırık içersinde komada yatıyorlar.

Sanırım bu açıklamada bu olaya istinaden yapıldı ama ben şahsen zamansız ve üzücü buldum, 2 tane gencecik insan bizim huzurumuz için can çekişirken açıklamalara değil dua'larımıza ihtiyacları var.

Peki bu çocuklar bizden değilmi? Benmi atladım ve görmedim,yoksa hiç başlık açmadıkmı? Kendimi kınıyorum.
    Oğuz

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)