Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Motosikletçiler tanık arıyor! Dr Ömer UZMA Kazası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Keeway SL150
    Alıntı moto_girl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama bnm bildiğim kadarıyla o kişi yani karşı taraf taki sürücünün arabası arza verince saga çekmeye çalışmış. neyse zatn adalet die bişi varsa suçlu suçsuz belli olur bnm kızdıgım bilmeden yargısız infazda bulunmayalım...
    7 sayfadır yazılıp çiziliyor ve sonunda bu yorum geliyor. pes doğrusu. Bir de arabanın arıza yaptığı iddiası çıktı ortaya.

Bence herkes olay hakkında oldukça bilgi sahibi oldu. Okuyup, anlamaya çalışıp ders çıkarmalı ve benzer durumlarda dikkatli olmalıyız. Bu, merhumun bundan sonra da hayat kurtarmasına neden olacaktır. Bu vesile ile ailesine sabırlar dilerim. Gerçekten zor. Hatta bugün motoru satsam mı diye birkere daha düşündürdü. Tabi herkesin kendi tercihi ancak sanırım ilk önemsiz kazamdan sonra satarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı mustafayazici33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Slm Ya Bu Otoyollari Izleyen Cameralar Yokmu Ya O Anda O Görüntüyü çeken Cameralr Belki Denk Gelmiştir Bence Bir Görüntülere Başvurun Derim
    Maalesef o yakınlarda kamera yokmuş. Bizim hedeflerimizden biri sevgili Ömer adına oraya bir kamera koydurabilmek. Bu konuyla ilgili birkaç görüşme de yaptık. Çok ilgilenemiyoruz tabi ama mesela bu yurt çapında bir kampanyaya dönse ne kadar güzel olur.
    O gitti ama gerek burada yazışmalarımızla gerekse gazete ve televizyonlarda çıkan haberlerleriyle insanları uyarabilirsek, dikkati motor kullanıcılarının karşılaştığı tehlikelerin üzerine çekebilirsek, 1 hayatı bile kurtarabilirsek bizler için bir sevinç kaynağıdır.

Alıntı moto_girl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama bnm bildiğim kadarıyla o kişi yani karşı taraf taki sürücünün arabası arza verince saga çekmeye çalışmış. neyse zatn adalet die bişi varsa suçlu suçsuz belli olur bnm kızdıgım bilmeden yargısız infazda bulunmayalım...
    Bu konu üzerine çok spekülasyon yapıldı, yapılmaya da devam ediyor. Haftada bir iki kere değişik kanallardan gazete ve televizyonlar bize ulaşıp, görüşme yapmak istiyorlar. Kızkardeşim gerçekten artık çok yoruldu, her açıklamada her görüşmede tekrar tekrar acı çekiyor. Bu nedenle genellikle reddediyor. Ama inanın biz de çıkıp bu şahısla ilgili her istediğimizi söyleyebiliriz. Biz bu yolu kesinlikle tercih etmedik. Söylediğimiz her kelimeyi de tartarak kullandık. Elimizdeki dayanaklardan ve kanıtlardan yola çıkarak açıklamalar yaptık hep. Taktir edersiniz ki her şeyi burada açıklamam mümkün değil, dost var düşman var değil mi?
    Mahkeme sırasında "aracım arıza yaptığı için emniyet şeridinde duruyordum, arkadan gelip bana çarptı" şeklinde açıklama yaptı. Bu nedenle sizin açıkladığınız "araba arıza verince sağa çekmeye çalışmış" tamamen farklı ve yeni bir açıklama. Biz de ilk defa sizden duyuyoruz bunu.
    Sonuçta hepimiz yorumlarda bulunabilir, istediğimiz gibi savunma yapabiliriz. Hatta bu şahıs için "o bir melektir" gibi açıklamalar bile yapabiliriz. Ama herkesin yaşadığı ve bildiği kendinedir ve evet, ateşte düştüğü yeri yakıyor, gerçek Melek şu anda toprağın altında yatıyor. Ne yazık ki asıl ona yargısız infaz yapılmaya çalışılıyor...

Uzun bir aradan sonra merhaba.
    Dün sevgili Ömer'imizin davasının 2. celsesi görüldü. Allah'a çok şükür hakim gene serbest bırakmadı ve tutukluluğun devamına karar verdi. Sanığın serbest olmaması içimize su serpiyor doğrusu. Avukatı 70 gündür içerde olduğunu beyan etti. Ömer ise 70 gündür toprak altında, çürümekte. Çocukları büyüyor. Küçük Ömer Tarık, hiç bir şeyden habersiz, gülücükler atıyor, agu yapıyor.
    Sanığın avukatı 2 tanık çıkartmıştı, ama evlere şenlik. Biri biz duruyorduk, geldi bize arkadan çaptı diyor. Diğeri trafikte seyir halindeydiler, direksiyonu kırdı motora çarptı diyor. Hakim azarladı birkaç kere hanginiz doğru söylüyor şeklinde. Durduk diyen şöförün yanında oturan iş arkadaşı. Bizden Zafer Yangın dinlendi. Diğer şahidimiz ve polislerin ifadeleri gelecek celsede dinlenecek. 30/10'a ertelendi duruşma.
    Bu arada Zafer'in ifadesi için "ısmarlama tanık", "çelişkili ifade" veriyor diyen avukatları acaba ne kadar trajikomik bir durumda olduklarının farkındalar mı? Yoksa ellerinde yalanlarını savunmak için başka hiç bir dayanakları olmadığı için mi bu şekilde gülünç itirazlarda bulunuyorlar doğrusu anlayamadım. Hakim onların iki tanığı için yalan beyanatta bulunuyorsunuz, birbirinizle çelişiyorsunuz diyor. Avukatlar dönmüş Zafer'in kaza yerine geliş saatiyle ilgili 2-3 dakikalık ifade farkına "baştan aşağı çelişkili" diyorlar. İnanın avukatlardan birisi aynen şu şekilde bir cümle kurdu "Demin 7-8 dakika demişti; şimdi 10 dakika diyor, ifade baştan aşağı çelişki dolu". Sit com gibiydiler ama biz o kadar üzgündük ki tüm bu soytarılıklara gülemedik bile.
    Bakalım gelecek duruşmada neler olacak? Bilgi vermeye devam edeceğim.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Allahın adaleti yerini bulsun başka bişey istemem Sibel Hanım...Giden gelmiyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Alıntı Sibel Toprakoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün sevgili Ömer'imizin davasının 2. celsesi görüldü. Allah'a çok şükür hakim gene serbest bırakmadı ve tutukluluğun devamına karar verdi. Sanığın serbest olmaması içimize su serpiyor doğrusu. Avukatı 70 gündür içerde olduğunu beyan etti. Ömer ise 70 gündür toprak altında, çürümekte. Çocukları büyüyor. Küçük Ömer Tarık, hiç bir şeyden habersiz, gülücükler atıyor, agu yapıyor.
    Sanığın avukatı 2 tanık çıkartmıştı, ama evlere şenlik. Biri biz duruyorduk, geldi bize arkadan çaptı diyor. Diğeri trafikte seyir halindeydiler, direksiyonu kırdı motora çarptı diyor. Hakim azarladı birkaç kere hanginiz doğru söylüyor şeklinde. Durduk diyen şöförün yanında oturan iş arkadaşı. Bizden Zafer Yangın dinlendi. Diğer şahidimiz ve polislerin ifadeleri gelecek celsede dinlenecek. 30/10'a ertelendi duruşma.
    Bu arada Zafer'in ifadesi için "ısmarlama tanık", "çelişkili ifade" veriyor diyen avukatları acaba ne kadar trajikomik bir durumda olduklarının farkındalar mı? Yoksa ellerinde yalanlarını savunmak için başka hiç bir dayanakları olmadığı için mi bu şekilde gülünç itirazlarda bulunuyorlar doğrusu anlayamadım. Hakim onların iki tanığı için yalan beyanatta bulunuyorsunuz, birbirinizle çelişiyorsunuz diyor. Avukatlar dönmüş Zafer'in kaza yerine geliş saatiyle ilgili 2-3 dakikalık ifade farkına "baştan aşağı çelişkili" diyorlar. İnanın avukatlardan birisi aynen şu şekilde bir cümle kurdu "Demin 7-8 dakika demişti; şimdi 10 dakika diyor, ifade baştan aşağı çelişki dolu". Sit com gibiydiler ama biz o kadar üzgündük ki tüm bu soytarılıklara gülemedik bile.
    allah yardımcınız olsun inşallah adalet yerini bulur birde hangi adliye ve saat kacta bilgi verirseniz belki gelebilcek durumda olup da size destek olmak isteyenler olabilir
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim,Yüreğimiz sizlerle.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    sibel hanım allah yar ve yardımcınız olsun .
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Arkadaşlar ben Dr Ömer uzmanın hayatını kaybettiği kazada araç sürücüsü olan kişinin ağabeyiyim. Sibel hanım aracılığıyla tüm ailesine ve sevenlerine tekrar başsağlığı diliyorum. (Daha önce kendisine başsağlığı dileklerimizi dile getirdiğimiz ve hatta evlerine taziye ziyaretinde bulunmak istediğimizi belirten bir e-mail yolladığımız halde kendisi yazılanları samiyetsiz bulduğunu bu sitede arkadaşlarla paylaşmıştır. Bu kendi tasarruflarında olan birşey dir tabi ki. Ama o yazı gerçek hislerimizin ifadesidir). Yine sibel hanım yanılmıyorsam aynı yazısında benim motosikletçileri faşist olmakla suçladığımı yazmıştı. Bense bazı motorcuların bazı sitelerde kardeşime ilişkin ifadelerinde fazlasıyla seçkinci, hiç bir bilgiye sahip olmadan yargılayıcı ve ağıza alınmayacak galiz küfürler kullandıkları neticesinde kendilerini faşizan ifadeler kullandıklarını ifade etmiştim. Bildiğiniz üzre faşizim yalnızca bir devlet yönetim şekli değildir. Kimi normal dediğimz insanlar günlük hayatlarında kimi olalylara bakışları itibarıyle faşist bir tutuma, yani bir diğerini, belirli insani hiç bir neden yokken aşağılama, yerme ve hatta şiddet sergileyen bir tutum içersine girebilirler. Şu anda buraya, bahsettiğim yazılarının linkini vermek isterdim.böylelikle ne anlatmaya çalıştığım anlaşılırdı. Ama şimdi bununla uğraşamam açıkcası. İsteyen baksın motorcu sitelerine.
    Herkesin şunu bilmesini isterim bu bir kazadır.Terkar edeyim KAZA. Yani kimse bile isteye bir kişinin hayatını elinden almamıştır. Sibel hanım bu ve diğer bir mesajında olduğu gibi yanıltıcı ifadeler kullanıyor, yahut dava dosyanını hiç okumuyor. Örneğin:avukatımızın iki tanık çıkardığını söylüyor duruşmada. Hayır bir tanık. Oda yanında oturan iş arkadaşı. Diğer tanık yol kenarında bekleyen, kazadan önce yolda bir araba tamir etmiş ve araç bekleyen bir tamirci. Yani ne bizi, ne de rahmetliyi tanıyan bir kişi. (Sizin iddianız özetle şudur;rahmetli emniyet şeridinde değildi. Araç ona yandan çarparak bariyerlere sürükledi. Tanık sizin iddianızı çürüten bir ifade verdiği için olsa gerek bizim tanığımız sandınız herhalde. Bizim uydurduğumuz bir tanık olsa idi en basitinden aracın hareket halinde değil park halinde olduğunu söylemesini isterdik. ) Tanık aracın hızını 25- 30 arasında olduğunu söyledi ve motor emniyet şeridinde seyir halinde iken arabadan daha hızlı olduğunu tam kestiremeyeceğini ama normal hızla gittiğini söyledi. Ve bir çarpışma olduğunu aracın motora çarpmadığını ısrarla söyledi.Bu nötür durumda bulunan tanığın söylediklerini kabul etsek dahi. Ortada öyle hemen dar ağacını kurup asılacak bir katil tablosu çıkmıyor. Sizin acınınızı anlayabilmemiz imkansız. Ateş düştüğü yeri yakar. Yanlız öyle bir duruma çektiniz ki işi kan davası baştacakmışsınız gibi. Hani kardeşim alkollü olsa, limitleri aşan bir hızla gidiyor olsa ehliyeti olmasa, bağdat caddesinde hızlı araba kullanan sorumsuz bir genç olsa belki birazcık anlayabileceğim tavrınızı ama bunların hiç biri yok. Ama siz ısrarla yalancılıkla suçladığınız kardeşime ve avukatlara bunu yapıyorsunuz. Sizin iddia dilekçenizde avukatlarınız aracın emniyet şeridine 30 santim girdiğini yazıyordu. Trafik tutanağında ise 80 cm olarak gösteriliyor. Polislerde bizden değil herhalde. Yalancılıkla suçlanacak çok kişi var. Zafer yangın mesela, kendisi yine bu sitede olay anında orda olduğunu söyleyen uzun bir yazı yazmıştı. Orada kendisi olay yerine geldiğinde motorun çekicinin üstünde olduğunu yazmış. (olaydan 7-8 dakika sonra orada olduğnu söylüyor. Söyleyin bakalım 7-8 dakika sonra çekici gelecek ve motor çekicinin üstüne konulacak olurmu öyle şey bir ton prosedür var onlar yapılmadan araçlar yerinden oynatamazlar. Ama duruşmada olay yerine gittiğinde motorun yerde olduğunu söyledi.(yanıltıcı ifade. Dikkat edin yalan demiyorum) İkincisi Zafer yangının yazısına karşılık bir başka motorcu kendisinin 1 saate yakın orada durduğunu ve Zafer yangını görmediğini yazmış hemde bu sitede ve zafer yangının yazısının hemen ardından. Görüntülerde gazetecilerle konuşan arkadaş olsa gerek bu arkadaş.(siz o yazıyı tekrar bi okuyun bakalım daha neler bulacaksınız. Örneğin Zafer yangın açıkca Hem savcıya hemde trafik tutanağını yazan polislere müdahale ettiğini kendi ağzıyla yazıyor. Bunlar kayıtlı. Kendisini de bir ara tutanaklara müdahaleden mahkemelerde göreceğiz.

Siz tüm bunları açıkca bu sitede insanlarla paylaştığınız için bize söz hakkı doğduğu için yazıyorum bunları yoksa siz şöylesiniz, böylesiniz, şöyle yaptınız böyle yaptınız gibi polemige sebep verecek bir niyetle yazmıyorum bunları. Sadece sizin yazdıklarınızı okuyan ve bize, sizin bilgileriniz ışığında beddua ve küfür eden arkadaşların işin bir de bu boyutunu bilmelirini istedim.

Tekrar tüm samimiyetimle size ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.(Artık inanırmısınız inanmazsınısız takdiri size kalmış) Mesele mahkemede sonuçlanacaktır. İnsanları provokatif ifadelerle (bunu sadece sizin için söylemiyorum) yanlış yollara sevk edebilecek davranışlardan kaçınalım. Bilindiği üzre internette bir takım yazılar okuyup gaza gelip adam öldüren insanlar var memkekette. İstenen bu mudur?. Bu ve benzeri şiddet görüntüleri gerçekleştiğinde mutlu mu olacaksınız?
    Tekrarlıyorum arkadaşlar bu bir KAZA dır. Ve memleketimizde bu gibi kazalara ilişkin hukuki yaptırımda ortadadır. Verilen ceza yetersiz yahut fazla bulunacaksa bunun muhatabı karşı taraf değil YARGI dır.

Saygılar.

"insan Hangi Dünyaya Kulak Kesmişse ötekine Sağir"

Abisi 05-10-2007 15:42 PM

--------------------------------------------------------------------------------

Alıntı:

--------------------------------------------------------------------------------

Sibel Toprakoğlu´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 825876)

Arkadaşlar ben Dr Ömer uzmanın hayatını kaybettiği kazada araç sürücüsü olan kişinin ağabeyiyim. Sibel hanım aracılığıyla tüm ailesine ve sevenlerine tekrar başsağlığı diliyorum. (Daha önce kendisine başsağlığı dileklerimizi dile getirdiğimiz ve hatta evlerine taziye ziyaretinde bulunmak istediğimizi belirten bir e-mail yolladığımız halde kendisi yazılanları samiyetsiz bulduğunu bu sitede arkadaşlarla paylaşmıştır. Bu kendi tasarruflarında olan birşey dir tabi ki. Ama o yazı gerçek hislerimizin ifadesidir). Yine sibel hanım yanılmıyorsam aynı yazısında benim motosikletçileri faşist olmakla suçladığımı yazmıştı. Bense bazı motorcuların bazı sitelerde kardeşime ilişkin ifadelerinde fazlasıyla seçkinci, hiç bir bilgiye sahip olmadan yargılayıcı ve ağıza alınmayacak galiz küfürler kullandıkları neticesinde kendilerini faşizan ifadeler kullandıklarını ifade etmiştim. Bildiğiniz üzre faşizim yalnızca bir devlet yönetim şekli değildir. Kimi normal dediğimz insanlar günlük hayatlarında kimi olalylara bakışları itibarıyle faşist bir tutuma, yani bir diğerini, belirli insani hiç bir neden yokken aşağılama, yerme ve hatta şiddet sergileyen bir tutum içersine girebilirler. Şu anda buraya, bahsettiğim yazılarının linkini vermek isterdim.böylelikle ne anlatmaya çalıştığım anlaşılırdı. Ama şimdi bununla uğraşamam açıkcası. İsteyen baksın motorcu sitelerine.
    Herkesin şunu bilmesini isterim bu bir kazadır.Terkar edeyim KAZA. Yani kimse bile isteye bir kişinin hayatını elinden almamıştır. Sibel hanım bu ve diğer bir mesajında olduğu gibi yanıltıcı ifadeler kullanıyor, yahut dava dosyanını hiç okumuyor. Örneğin:avukatımızın iki tanık çıkardığını söylüyor duruşmada. Hayır bir tanık. Oda yanında oturan iş arkadaşı. Diğer tanık yol kenarında bekleyen, kazadan önce yolda bir araba tamir etmiş ve araç bekleyen bir tamirci. Yani ne bizi, ne de rahmetliyi tanıyan bir kişi. (Sizin iddianız özetle şudur;rahmetli emniyet şeridinde değildi. Araç ona yandan çarparak bariyerlere sürükledi. Tanık sizin iddianızı çürüten bir ifade verdiği için olsa gerek bizim tanığımız sandınız herhalde. Bizim uydurduğumuz bir tanık olsa idi en basitinden aracın hareket halinde değil park halinde olduğunu söylemesini isterdik. ) Tanık aracın hızını 25- 30 arasında olduğunu söyledi ve motor emniyet şeridinde seyir halinde iken arabadan daha hızlı olduğunu tam kestiremeyeceğini ama normal hızla gittiğini söyledi. Ve bir çarpışma olduğunu aracın motora çarpmadığını ısrarla söyledi.Bu nötür durumda bulunan tanığın söylediklerini kabul etsek dahi. Ortada öyle hemen dar ağacını kurup asılacak bir katil tablosu çıkmıyor. Sizin acınınızı anlayabilmemiz imkansız. Ateş düştüğü yeri yakar. Yanlız öyle bir duruma çektiniz ki işi kan davası baştacakmışsınız gibi. Hani kardeşim alkollü olsa, limitleri aşan bir hızla gidiyor olsa ehliyeti olmasa, bağdat caddesinde hızlı araba kullanan sorumsuz bir genç olsa belki birazcık anlayabileceğim tavrınızı ama bunların hiç biri yok. Ama siz ısrarla yalancılıkla suçladığınız kardeşime ve avukatlara bunu yapıyorsunuz. Sizin iddia dilekçenizde avukatlarınız aracın emniyet şeridine 30 santim girdiğini yazıyordu. Trafik tutanağında ise 80 cm olarak gösteriliyor. Polislerde bizden değil herhalde. Yalancılıkla suçlanacak çok kişi var. Zafer yangın mesela, kendisi yine bu sitede olay anında orda olduğunu söyleyen uzun bir yazı yazmıştı. Orada kendisi olay yerine geldiğinde motorun çekicinin üstünde olduğunu yazmış. (olaydan 7-8 dakika sonra orada olduğnu söylüyor. Söyleyin bakalım 7-8 dakika sonra çekici gelecek ve motor çekicinin üstüne konulacak olurmu öyle şey bir ton prosedür var onlar yapılmadan araçlar yerinden oynatamazlar. Ama duruşmada olay yerine gittiğinde motorun yerde olduğunu söyledi.(yanıltıcı ifade. Dikkat edin yalan demiyorum) İkincisi Zafer yangının yazısına karşılık bir başka motorcu kendisinin 1 saate yakın orada durduğunu ve Zafer yangını görmediğini yazmış hemde bu sitede ve zafer yangının yazısının hemen ardından. Görüntülerde gazetecilerle konuşan arkadaş olsa gerek bu arkadaş.(siz o yazıyı tekrar bi okuyun bakalım daha neler bulacaksınız. Örneğin Zafer yangın açıkca Hem savcıya hemde trafik tutanağını yazan polislere müdahale ettiğini kendi ağzıyla yazıyor. Bunlar kayıtlı. Kendisini de bir ara tutanaklara müdahaleden mahkemelerde göreceğiz.

Siz tüm bunları açıkca bu sitede insanlarla paylaştığınız için bize söz hakkı doğduğu için yazıyorum bunları yoksa siz şöylesiniz, böylesiniz, şöyle yaptınız böyle yaptınız gibi polemige sebep verecek bir niyetle yazmıyorum bunları. Sadece sizin yazdıklarınızı okuyan ve bize, sizin bilgileriniz ışığında beddua ve küfür eden arkadaşların işin bir de bu boyutunu bilmelirini istedim.

Tekrar tüm samimiyetimle size ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.(Artık inanırmısınız inanmazsınısız takdiri size kalmış) Mesele mahkemede sonuçlanacaktır. İnsanları provokatif ifadelerle (bunu sadece sizin için söylemiyorum) yanlış yollara sevk edebilecek davranışlardan kaçınalım. Bilindiği üzre internette bir takım yazılar okuyup gaza gelip adam öldüren insanlar var memkekette. İstenen bu mudur?. Bu ve benzeri şiddet görüntüleri gerçekleştiğinde mutlu mu olacaksınız?
    Tekrarlıyorum arkadaşlar bu bir KAZA dır. Ve memleketimizde bu gibi kazalara ilişkin hukuki yaptırımda ortadadır. Verilen ceza yetersiz yahut fazla bulunacaksa bunun muhatabı karşı taraf değil YARGI dır.

Saygılar.

MERHABA… BU YAZI HERKESE...
    BEN KAZAYA KARIŞAN ARAÇ SÜRÜCÜSÜNÜN ABLASIYIM. FELSEFE ÖĞRETMENİYİM. TAM 10 YILDIR EĞİTİM EMEKÇİSİYİM. BUNU NEDEN SÖYLÜYORUM; BAZI ARKADAŞLARINIZIN AKSİNİZE MUHAKEME GÜCÜM OLDUKÇA YERİNDE BUNU BİLİN İSTİYORUM. 21 TEMMUZ 2007'DEN İTİBAREN BELLİ ARALIKLARDA SİTENİZİ ZİYARET ETTİM. ANCAK ŞİMDİ YAZMAK GERÇEKTEN FARZ OLDU. DOLAYISIYLA TÜM YAZDIKLARINIZA VAKIFIM, HEM SİZİN YAZDIKLARINIZA (MESNETSİZ İFADELERİNİZE) HEM DE OLAYLA İLGİLİ TÜM YAZILIP ÇİZİLENLERE... TRAFİK RAPORUNA MESELA. SONRA ŞAHİTLERİN İFADELERİNE, MAHKEME TUTANAKLARINA VE AVUKATLARINIZIN İDDİALARINA. YILLARDIR (10 YIL) İNSAN PSİKOLOJİSİYLE DİRSEK TEMASINDAYIM. İNSANLARIN DUYGU, DÜŞÜNCE VE ALGILARINI TARTABİLECEK EĞİTİME VE TECRÜBEYE SAHİBİM. İNSANLARIN ACILIYKEN NE TÜR SAPMA DAVRANIŞLARINDA BULUNDUĞUNU BİLİRİM VE ANLARIM. ANLARIM FAKAT BU SONUNA KADAR ANLAYIŞ GÖSTERECEĞİM ANLAMINA GELMEZ. 21 TEMMUZ'DAN BU YANA 70 GÜNDEN FAZLA OLDU VE BEN ANCAK ŞU ANA KADAR ÇİRKİN İFADELERİNİZİ ANLAYIŞLA KARŞILAYABİLDİM. BENİ MAZUR GÖRÜN HER İNSANIN BİR SABRI VAR. BENİMKİ NEREDEYSE DERVİŞ SABRI DİYEBİLİRİZ. ACINIZA İSTİNADEN TÜM YAKINLARIMI ARAYIP SİZLERE BURADAN CEVAP YAZMAMALARINI RİCA ETTİM, CANI GİBİ SEVDİKLERİ KARDEŞLERİNE İTHAFEN CANİ, KATİL GİBİ İFADELERİN ZİKREDİLMESİNE SESSİZ KALMALARI ZORDU AMA YAPTILAR. BEN SON MAHKEME ÖNCESİ AVUKAT EREM YÜCEL’E BAŞSAĞLIĞI DİLEĞİMİ İLETTİM VE "BAŞSAĞLIĞI DİLEĞİMİZ KABUL EDİLMEDİ BU İÇİMİZDE YARADIR" DEDİM. GERÇEKTEN DE ÖYLEYDİ. HAYATIMIN EN KÖTÜ AYLARINI YAŞADIM BEN. TAM BİR AY BİRŞEY YEMEDİM VE ES KAZA AĞZIMA GİREN BİR LOKMA OLURSA ONUDA ÇIKARMAK ZORUNDA KALDIM MİDEM KABUL ETMİYORDU. HİÇ TANIMIYORDUM AMA BİRİ ÖLMÜŞTÜ VE MAALESEF BENİM KARDEŞİMİN ARABASIYLA ÇARPIŞARAK VEFAT ETMİŞTİ. ACIMIZIN NE KADAR BÜYÜK OLDUĞUNU ANLATAMAM, ANLAMANIZI DA BEKLEYEMEM ÇÜNKÜ SAMİMİYETİMİZE İNANAN YOK GÖRDÜĞÜM KADARIYLA. YİNE DE ÜMİDİMİ YİTİRMEMİŞ OLMALIYIM Kİ BU DUYGULARI BURADA PAYLAŞIYORUM, BU BENİM İÇİN OLDUKÇA ZOR BİR DURUM, BEN ACILARINI SANAL ÂLEMLERDE PAYLAŞAN BİRİ OLMADIM ASLA. BEN ACILI İNSANLARA SARILIRIM ACILARINI PAYLAŞMAK İÇİN. BU BİR DUYGU ALIŞVERİŞİDİR VE SÖZCÜKLERDEN ÖTE ÖZEL BİR PAYLAŞIMDIR. BUNU DA YAPAMADIM TABİİ Kİ. ŞİMDİ SİZİN SADECE BAKTIĞINIZ AMA GÖRMEDİĞİNİZ BAZI NOKTALARA VURGU YAPMAK İSTİYORUM. BAKMAKLA GÖRMEK AYNI DEĞİL ÇÜNKÜ…
    KARDEŞİM KİMDİR:
    1. 20 YAŞINDA BİR TEKNİSYENDİR.
    2. 6 ÇOCUKLU BİR AİLENİN EN KÜÇÜĞÜDÜR.
    3. ONU TANIYAN HİÇ KİMSE ONU SEVMEMEZLİK EDEMEZ. EVET, SİZİN DALGA GEÇEREK İFADE ETTİĞİNİZ GİBİ MELEK GİBİDİR.
    4. ONUN YÜZÜNDEN HAYATININ HİÇ BİR PARÇASINDA KAPIMIZA ŞİKÂYET GELMEMİŞTİR.
    5. BABASINI 10 YAŞINDA KAYBETMİŞTİR.
    6. SÖYLENDİĞİ GİBİ SOĞUKKANLI VE DUYGUSUZ BİRİ HİÇ DEĞİLDİR. BABASININ ÖLÜSÜ ÜZERİNDE YEŞİL RENGİ GÖRDÜĞÜNDEN BERİ ÜZERİNE YEŞİL RENKLİ HİÇ BİR ŞEY GİYEMEYECEK KADAR DUYGUSALDIR.
    7. KARDEŞİM MERHUMU (ALLAH RAHMET EYLESİN) HİÇ TANIMAZ. MOTORCULARDAN NEFRET ETMEZ AKSİNE MOTORLARI SEVER.
    8. TRAFİK MAGANDASI DEĞİLDİR. DAHA ÖNCE HİÇ BİR KAZASI OLMAMIŞTIR.
    9. CAHİLİN BİRİ DEĞİLDİR GOOGLE’A BAKARSANIZ ADINI BİRÇOK KİTAP ÜZERİNDE GÖRÜRSÜNÜZ.
    10. KASIM 2007’DE ASKERE GİTMEYİ İŞTİYAKLA BEKLEYEN BİRİDİR.

DAHA BİRÇOK ŞEY YAZABİLİRİM KARDEŞİMLE İLGİLİ AMA GEREK YOK. BU KADARINA BİLE GEREK YOKTU. NEDEN YAZDIM O ZAMAN? ÇÜNKÜ;
    HİÇ BİR TRAFİK SUÇU VE SABIKASI BULUNMAYAN, ÇEVRESİNCE ÇOK SEVİLEN, ANNESİ İLE BİRLİKTE YAŞAYIP EVİN GEÇİMİNE KATKIDA BULUNMAK İÇİN ÇOKÇA ÇALIŞAN, HAYATA UMUTLA BAKAN
    VE KASIM AYINDA ASKERE GİDECEK OLAN 20 YAŞINDA BİR GENCİN, DAVASI HENÜZ GÖRÜLMEDEN MEDYADA PEŞİNEN SUÇLU İLAN EDİLMESİNİ, OLAYIN KAZA BOYUTUNUN GÖZARDI EDİLİP BİR CİNAYETMİŞ GİBİ LANSE EDİLMESİNİ, KAMUOYUNUN BU MERKEZDE ETKİLENMEK
    İSTENMESİNİ VE HEPSİNDEN ÖNEMLİSİ, KENDİSİNİ HİÇ TANIMAYAN KİŞİLER TARAFINDAN KENDİSİNİN VE AİLESİNİN AĞIR HAKARETLERE MARUZ BIRAKILMASINI, İNSANLIK ADINA TEDİRGİN EDİCİ, HATTA KORKUTUCU BULUYORUM.
    BU SÖYLEDİKLERİMİN KANITLARINDAN BAZILARINI SUNUYORUM ŞİMDİ. (VE AŞAĞIDA BELİRTTİĞİM MESAJLARI YAZAN KİŞİLER VE BU YAZILARI YAYIMLAYAN SİTE YÖNETİCİLERİ SAVCILIĞA TARAFIMDAN 2 HAFTA ÖNCE ŞİKÂYET EDİLMİŞ HAKLARINDA SUÇ DUYURUSU YAPILMIŞ, GEREKENİN YAPILMASI İSTENMİŞTİR… BURDA SADECE İKİ MAİLİ BELİRTİYORUM SAVCILIĞA BUNLARA BENZER DAHA BİR ÇOK MAİLİ BİLDİRDİM.)
    Bkz. http://www.motovirus.com/forum/showt...?t=7038&page=3
    Kullanıcı adı: Potenza
    Moderator
    23-07-2007, 15:15
    Giriş: Dec 2005
    “Görüntülerde de dikkat ederseniz,bu zibidi kökenli iyi aile (!) çocuğu korkudan zaten berduş duruma gelmiş,beter olsun,Allah belasını versin o arkada kalan bebeğinde günahıyla yaşaya dursun bakalım inşallah.
    Aracın ön sağı darbeli,hala dio ki motor bana çarptı.Yalana bak yalana.
    Böyle tipler bi akrabasının aracılığıyla böyle işlere girerler,şirket arabasının canına okurlar,çünkü arabayı rüyasında zor görürler,fakat içlerindeki o ezik duygularla trafikte canavar kesilirler.Arabayı limitte kullanmak bunlar için bir erkeklik ibaresidir,ama asıl olan onun içindeki hiç bir zaman bastıramadığı yada bastıramayacağı eziklik duygusudur.
    Böyle işlerdede en fazla 5-6 ay çalışabilirler,çünkü mutlaka bir yere gömerler,arabayla çapkınlık yaparlar,h.sonunu bu arabayla geçirmek isterler.
    Bunlar insan değildirler,çünkü başta aileleri olmak üzere insanlıktan nasibini almamışlardır. O çocuğu aslında hapse atmaktan çok kırılmadık kemik bırakmayana kadar hırpalamak daha müstehaktır. İyileştikten sonra en fazla 3 ay sonra tok karnına tekrar etmek gerekmektedir.
    (POTENZA ADLI KİŞİYİ KIŞKIRTMACI TAVRI YÜZÜNDEN SAVCILIĞA BİLDİRMEKTEN KENDİMİ ALAMADIM.)
    Bkz. http://www.motosiklet.net/forum/gunc...-kazasi-7.html
    Kullanıcı adı: mete_han
    05-09-2007, 22:29 PM
    “Sibel Hanım yanlış anlamayın ama olay basit bir Trafik kazası olarak görülmektedir kimilerinin (T.C yasalarına göre)gözünde...adalat yerini bulsa bile maksimum üst sınır 6 yıldan ceza alır...yani 2 yıl yatar ve çıkar...hani adalat asla 6 yılı geçen ceza veremez...Mahkeme verse bile Yargıtay devreye girer ve hooopp hemşerim nedyon kafana göre burda yaslar var kanun var diye kararı bozar tekrar yargılanmasını ister...aynı mahkeme tıpış tıpış kanunda yazılı cezayı vermek durumundadır... Sibel Hanım bugün 9.asliyedeydim...Ömer Uzmanın eşi bi ara fena olunca bizde tabi psikolojik olarak etkilendik...insan canını sevdiğini kaybetmiş ne desek boş...bu acı içe atılacak gibide değil...eğer sanık şu 2 tutukludan uzun boylu ise (ki avukat dava öncesi öyle dedi...kemer burunlu olan dimi)...inanırmısınız bu uzun boylu herif ilk geldiği anda sırıtıyordu...yanındaki pala bıyıklıyla bişiyler anlatıp pis pis sırıtıyordu...dava başlamadan çıkmak zorunda kaldım...gördün ordaki insanların telaşını...1.katda adli sicil katı olunca kalabalıkların içinde Ömer Abinin hanımının isyanı dünyanın gürültüsü içinde kayboldu...keşke getirmeseydiniz onu...bebesinin yanında olsa idi...”

(BU FOTOĞRAFTAKİ KARDEŞİM BİLE DEĞİL BU NASIL BİR CEHALETİN ÜRÜNÜDÜR. BU NASIL BİR KIŞKIRTMADIR. BU KİŞİYİ DİKKATE ALDIĞIM İÇİN KENDİME ÇOK KIZIYORUM. ÖZELLİKLE METEHAN ADLI KULANICININ SAVCILIĞA VERİLECEK ÇOKÇA HESABI VAR BUNU BİLMELİ DİYORUM… PİS PİS SIRITMAK NE DEMEK, BÖYLE BİR ŞEY YOK AMA SİZİN TEDAVİYE İHTİYACINIZ VAR BU KESİN. ÖZÜR DİLERİM AMA KENDİMDEN, DEDİM YA MUHATAP ALDIĞIM İÇİN KENDİME ÇOK KIZGINIM…)

Bkz. http://www.motosiklet.net/forum/gunc...-kazasi-5.html
    Kullanıcı adı: Sibel Toprakoğlu
    02-08-2007, 14:37 PM
    “Şimdi "lordtaunus" nick'li benim gibi kazadan sadece birkaç gün sonra bu siteye üye olmuş bir arkadaşın açıklamalarına denk geldim. Kendisine bazı sorularım olacak:

5) Ömer belirttiğiniz gibi süratli olsaydı, motor çok daha fazla sürüklenmez miydi? Oysa ki (1) sadece 3m. sürüklenmiş. Sürati 40km'den fazla olamaz.
    (TRAFİK RAPORU DERKİ: MOTOR 5 M 60 CM SÜRÜKLENMİŞ 3M DEĞİL. SANIRIM BAŞKA BİR RAPOR VAR ELİNİZDE YA DA RAPORU HİÇ GÖRMEDİNİZ AKSİ TAKDİRDE BU YANILTICI İFADEYİ ZİKRETMEYECEĞİNİZİ DÜŞÜNMEK İSTİYORUM.)
    7) Görgü şahidinin Ömer'imizin lehine tanıklık edeceğine eminiz ve bunu da gayet iyi biliyoruz, ayrıca muhakeme yeteneğimizi falan da kaybetmedik. Tam tersi hiç olmadığı kadar yerinde. Çünkü zaten kaza ortada, (2) polis raporuda hatayı 100% şöföre verdi.
    TRAFİK RAPORUNDA; “ÖMER UZMA’NIN 2918 SAYILI K.Y.T.K’NUN DİĞER KUSURLARDAN OLAN 54/1B -GEÇMENİN YASAK OLDUĞU YERLERDEN GEÇMEK- KURALINI İHLAL ETTİĞİ, YİNE DİĞER SÜRÜCÜNÜN İSE 2918 SAYILI K.Y.T.K’NUN ASLİ KUSURLARDAN OLAN DOĞRULTU DEĞİŞTİRME MANEVRALARINI YANLIŞ YAPMA KURALINI İHLAL ETTİĞİ TESPİT EDİLMİŞTİR.” DENMEKTEDİR. DOLAYISIYLA “POLİS RAPORUDA HATAYI 100% ŞÖFÖRE VERDİ.” CÜMLESİ DOĞRU DEĞİLDİR. BU YANLIŞ BİLGİLENDİRMEYİ TÜM İYİ NİYETİMLE RAPORU OKUMADIĞINIZA BAĞLAMAK İSTİYORUM.)
    …….
    DERLER Kİ MERHUM EMNİYET ŞERİDİNİ ASLA KULLANMAZ. KULLANDIĞININ HEM DE SÜREKLİ KULLANDIĞININ KANITI:

lowrider
    Tecrubeli Uye

Nerden: istanbul Tarih: Sal Tem 27, 2004 11:41 pm Mesaj konusu:

Ben de emniyet seridini emniyetli oldugu icin kullaniyorum ve de kullanacagim.Nebilcinitas da belirtmis o yollarda ya aradan gideceksin ya araba gibi davranip seridinde öndeki araba ile bekleyeceksin yada emniyet seridini kullanacaksin.İkinci secenegi uygulamak bile tehlikelei durkalaklar da insanin ne elinde ne ayaginda hal kaliyor.

Aralaradan gitmek de cok tehlikeli.Arabalar o kadar cok gereksiz serit degistiriyorlar ki, birine carpmamak icin pür dikkat oluyorsun.

Emniyet seridi ise cok daha güvenlikli.Hic olmazsa sadece sol tarafindaki arabalari kontrol etmek zorundasin.

Tabi boyle bir trafik anlayisi avrupada olmadigindan orada emniyet seridinde gitmemek lazim

ömer uzma

YAZACAĞIM, ASLINDA DERTLEŞECEĞİM O KADAR ÇOK ŞEY VAR Kİ… BİR KISMINI AĞABEYİM BELİRTMİŞ ZATEN. ZAFER YANGIN’IN ÇELİŞKİSİ MESELA. ÖYLE 2-3 DAKİKALIK BİR ÇELİŞKİ DEĞİL ANLAYABİLENE. KAZADAN 10 DAKİKA SONRA OLAY YERİNE GELDİĞİNİ İFADE EDİP MOTORU ÇEKİCİNİN ÜZERİNDE GÖRMESİ ENTERESAN. HİÇ BİR KAZADA OLAYDAN ON DAKİKA SONRA ARAÇLAR ÇEKİCİNİN ÜSTÜNE ALINMAZ. BU SÜRE ÇOK UZUN BİR SÜREDİR. BİRÇOK İNCELEMEDEN SONRA ANCAK YAPILIR. AMA BİRİLERİ ONU UYARMIŞ OLMALI Kİ MAHKEMEDEKİ İFADESİNDE MOTORUN YERDE OLDUĞUNU SÖYLEMİŞ. BUNU UYDURMUYORUM. SÖYLEDİĞİM HİÇBİR ŞEYİ UYDURMUYORUM. NE DEMEK İSTEDİĞİMİ AÇIKLAMAYA ÇALIŞABİLİRİM AMA SAYGISIZLIK OLUR KANAATİNDEYİM.
    VURGULUYORUM SİBEL HANIM’IN KARŞI TARAFIN İKİ ŞAHİDİ OLDUĞU İFADESİ DOĞRU DEĞİL. ENTERESAN, MAHKEMEYİ BAŞTAN SONA İZLEYEN BİRİ NASIL OLURDA KARDEŞİMİN YANINDAKİ KİŞİ DIŞINDA BİZİM BAŞKA BİR ŞAHİDİMİZ OLMADIĞINI ANLAYAMAZ. DİĞER KİŞİ ORADA ARAÇ BEKLEYEN BİRİYMİŞ. İFADESİNDE MOTORUN EMNİYET ŞERİDİNDEN GİTTİĞİNİ HIZININ KARDEŞİMİN ARACINDAN FAZLA OLDUĞUNU, KARDEŞİMİN ARACINI SAĞA KIRDIĞINI AMA ARACININ MOTORA ÇARPMADIĞINI ÇARPIŞMA OLDUĞUNU SÖYLEDİ. BU İFADELER MAHKEME TUTANAKLARINDA VAR. İSTEYENE TÜM BELGELERİ ULAŞTIRABİLİRİM. ÇARPMA VE ÇARPIŞMA ARASINDA BÜYÜK FARK VAR. İSTEYENE AÇIKLAYABİLİRİM.
    SANIRIM BİRÇOK ARKADAŞINIZIN ÖN KABULLERİNİ NE DESEM YIKAMAYACAĞIM. TEMENNİM ŞU;
    UMARIM SADECE KULAK KESTİĞİNİZ DÜNYAYI DEĞİL BÜTÜNÜ ALGILAYABİLİRSİNİZ… O GÜNE KADAR LÜTFEN TEMELSİZ DÜŞÜNCELERİNİZİ KAMUOYUNUN ÇOK RAHAT OKUYABİLECEĞİ DÜZLEMLERDE İFADE ETMEYİNİZ. VE LÜTFEN ÖTEKİLEŞTİRDİĞİNİZ HER KİŞİNİN SİZİ KENDİNİZİN ÖTEKİSİ HALİNE GETİRDİĞİNİ UNUTMAYINIZ.

OLAYIN KAZA OLDUĞUNU ANLAYAN SAĞDUYULU ARKADAŞLARINIZA SONSUZ MİNNET DUYUYORUM, ÇÜNKÜ YAZDIKLARI, ÇÖLDE SU NASILSA ÖYLEYDİ…

SON OLARAK ŞUNU YÜREKTEN EKLİYORUM. HER GECE YATMADAN ÖNCE MERHUM ÖMER UZMA İÇİN DUA EDİYORUM UMARIM DUALARIM KABUL EDİLİR VE RUHU HUZUR BULUR.
    SAYGILARIMLA…

Motosikleti

Çekmiş olduğunuz resimdekiler değildi. Bizde başta öyle sandık ama daha sonra getirildi. ...

Sibel Hanım açıklama yapmış...bir yanlışlık olmuş...bir yerde yas varken sanık diye 2 kişi getirildi...ve bu kişilerden biri içindeki durumun farkında olmadan sırıtmaya başlayınca doğal olarak bunu yazdım..ki o bile değilmiş...bunda ne var...

yanımızda vefat eden Ömer beyin eşi ağlaya ağlaya bitap düşmüş...o psikoloji bu...bizler üzgünüz...herkes üzgün...yanlışlık olabilir...

herkes yaptığının bedelini öder hanımefendi...aynı şey herkesi başına gelebilir...empati yapıyorum...giden geri gelmiyor...kaza dediğiniz şey insanların kaderlerini çiziyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    abisi-ablası, olayları gözler önüne sermeye çalışmışsınız. eminim ki kardeşiniz de bunun olmasını istemezdi. ömer hocanın eşi de istemezdi. küçük bebesi büyüdüğünde de istemeyecek. oradan birisi ömer uzmanın emniyet şeridini sürekli kullandığı hakkındaki yazısını delil göstermiş. biri haklı-diğeri haksız veya ikisi de haklı. bunu bu dünyada olmazsa sonsuz olanda gösreceğiz. ama şu bir gerçek ki, motosikletler umursanmıyor!!!!!!! motosikletli serseri olduğundan önemsenmiyor!!!! evet ben kaza hakkında yorum yapmayacağım, orada değildim elbette ama şuna inanıyorum. suçsuzum deyip 6 ayda hapisten çıkacağıma ve ömür boyu "acaba"larla uğraşacağıma, vicdanımla savaşacağıma, oturup doğruyu söylerim ""eğer"" suçluysam. belki çok daha uzun yatarım ama delikanlı gibi, vicdanım rahat yaşarım bundan sonrakileri. haa, hapis yatmak kolay değildir bilir misin dersen, hapiste yatanın kapısında 15 dakkalık görüşler için saatlerce dondum, yandım, acıktım, şehirler arası yol gittim. ama benim babam döndü yıllar sonra olsa bile ama ÖMER UZMA dönmeyecek... malesef...........................
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    o kazada ölen bende olabilirdim hanımefendi...bir kızım var...bir evladım var...3 yaşında daha...sadece 3...kızıma bunu açıklayabilirmiydiniz...kızıma bana çarpan kardeşiniz hayat hikayesinden bahsedebilirmiydiniz...motosiklete bindiğim için günde 10 kere ölümle burun buruna geliyorum...Dünyanın en mükemmel insanıda olsa umrumda olmaz...kardeşiniz eninde sonunda çıkacak...bunu sizde biliyorsunuz..taksirli dava bu...ama vicdanı rahat olacakmı...hayır...böyl olmasını istedimi ..hayır...ama böyle oldu işte...neyse ben acılı aileleri daha fazla rahatsız etmeyeyim...Aradan çekileyim...ama taraf olduğumu bilin...Buna kader diyemem...

Bugün Kışlaönünde sorumsuz birinin yüzünden felç kalıyordum belki ölüyordum...Arkadan çarptılar aracıma...halen boyun ağrım devam ediyor...yarına düzelmezse artık doktora gideceğim...bu hatanın bedelini neden ben ödeyeyim...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    buna bende birşeyler yazma geregi duydum ne olcak bir davada bana acarsınız şimdi 1.kardeşiniz derki bana arkadan vurdu arkadan vurunca nasıl oluyorda ön camırluk ve ön tanpon kırılıyor ben kazadan sonra o resimleri gordom eger arkadan vursa o hasar nasıl oluyor benim en merak etigim bu bunu bana acıklayın yeter hen araba kulanan biri olarak hemde motosiklet kulanan biri olarak benim anlamak istedigim ama siz haklı veyahutta rahmetli haklı bu iş bu dünyada hak yerini bulmasa bile birde öbür tarafı var adelet öyle veya böyle eninde sonunda teceli edecek tabi sizde taraf olarak haklısınız burda bizde bir tarafız ve bagırmazıza gerek yok küçük harfle yazabilirsiniz benim sorumu acıklayın bu konuda birdaha hiç birşey yazmayacagım tabi ikna olma ihtimalime baglı ben 20 yıldır hem motor hemde araba kulanan biriyim hiç mantıgım basmıyor arkadan vurma işine ki rahmetli aynı zamanda egitmenlik yapan biriydi yani motor kulananlara egitmenlik yapıyordu o yuzden inanamıyorum inanamıyorum ama tek birşey söyleyecegim inşallah adalet yerini bulur
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    hayda işe bak abisi,ablası kitabını çıkartalım kazanın oku oku bitmedi

Motosikleti
    Yamah YBR125
    aylarr önce bu istede mesaj içerikleri hakkında bazı önlemler alınması gerektiğini yazmıştım, demiştim ki ' zira birileri çıkıp, bunlar zaten bu tür sitelerde birbirlerini gaza getiriyorlar.... ' derler motosiklet kullanıcıları için.

Neyse, diyeceğim şudur;

Ne olayı canlı gördüm, ne burdan ya da tv'den takip ettim. Sadece bir video izledim ve ilk defa bugün burda okudum ne oldu diye merak edip.
    Kazayı ilk duyunca düşüncem, eğer motor ya da araba hızlı olsalardı ne o motor sağlam kalırdı ( ya da 5 -10 metre ileride dururdu ) , ne de arabada ufak hasar olurdu.
    Taraf olmuyorum ama belirtmek isterim ki Abisi'nin de dediği gibi bu bir KAZA dir.
    En önemli nokta da, hayatını kaybeden arkadaşımızın ölüm sebebinin boynunun refuşa takılmasıdır. Yani eğer orda o şekilde bir refüş - koruma olmasaydı bence tek bir çizik bile almayacaktı, hatta belki anlaşıp yollarına devam edeceklerdi.

Bu bir kaza. Ve bu sitede ya da her hangi başka bir yerde, yargısı devam eden bir konu hakkında bu şekilde ifadeler kullanılması hem yasal hem etik olarak uygun değil .

Yazık ki konuşarak anlaşmamız gerekirken, konuşarak daha da uzaklaşıyoruz birbirimizden. Çünkü konuşmasını bilmiyoruz, anlatamıyoruz ve en önemlisi de anlamak istemiyoruz !

D C R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kawasaki Versys 650
    strangedenial katılıyorum...

Vefat eden arkadaşımız için Allah'tan Rahmet, Ailesine sabır diliyorum.
    Hak yerini bulacaktır, sadece her iki tarafta sabretmesini bilmeli ve anlayışlı olmalıdır.
    Bunun bir kaza olduğunu unutmayalım.
    Tekrar geçmiş olsun.
    DoCqueR | D C R | H4LuK... - "Motosiklet Gibisin, Binmek İstiyorum" Drift Religion

Alıntı silah1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buna bende birşeyler yazma geregi duydum ne olcak bir davada bana acarsınız şimdi 1.kardeşiniz derki bana arkadan vurdu arkadan vurunca nasıl oluyorda ön camırluk ve ön tanpon kırılıyor ben kazadan sonra o resimleri gordom eger arkadan vursa o hasar nasıl oluyor benim en merak etigim bu bunu bana acıklayın yeter hen araba kulanan biri olarak hemde motosiklet kulanan biri olarak benim anlamak istedigim ama siz haklı veyahutta rahmetli haklı bu iş bu dünyada hak yerini bulmasa bile birde öbür tarafı var adelet öyle veya böyle eninde sonunda teceli edecek tabi sizde taraf olarak haklısınız burda bizde bir tarafız ve bagırmazıza gerek yok küçük harfle yazabilirsiniz benim sorumu acıklayın bu konuda birdaha hiç birşey yazmayacagım tabi ikna olma ihtimalime baglı ben 20 yıldır hem motor hemde araba kulanan biriyim hiç mantıgım basmıyor arkadan vurma işine ki rahmetli aynı zamanda egitmenlik yapan biriydi yani motor kulananlara egitmenlik yapıyordu o yuzden inanamıyorum inanamıyorum ama tek birşey söyleyecegim inşallah adalet yerini bulur
    Sorunuzu cevaplayayım.Kardeşimin motosikletin arkadan çarptığına ilişkin bir ifadesi yoktur. Yanındaki iş arkadaşının böyle bir ifadesi var yanılmıyorsam.Yani bu çocuklar arabadan indikten sonra motorun çarpma yerini görüp, arkadan çarptı diyecek kadar gerzek değiller. Çarpma yeri zaten görülüyor. Bunu sormadım kendilerine o yüzden tatminkar bir cevap veremeyeceğim açıkcası ama benim fikrimi soracak olursanız kötü bir niyet arayamam çünkü bunlar henüz çok genç çocuklar çok korkmuşlardır ne diyeceklerini bilememişlerdir. Büyük bir ihtimalle her kafadan bir ses çıkıyordur. Kafaları karışmış olabilir. Ve yerde kanlar içinde rahmetliyi görünce hepten bitmişlerdir. Kendilerini kurtaracak bir hamle bir plan olarak görmemek lazım. Olay bu kadar taze iken böyle düşünecek yapıda ibir nsan değildir kardeşim. Hissettiği tek şey korkudur. Yani açıkcası kaza sonrasında çok net, açık uç bırakmayan bir açıklama yapsaydı. Onun üzerine düşünmek gerekirdi. O zaman bir insan böyle bir kazaya karışıp nasıl böyle tıkır tıkır olayı anlatırdı. Demek lazımdı.
    Tekrarlayayım bu bir kazadır. Kazanın olduğu saatte trafiğin durumu bellidir. Ne motor ne de araba aşırı hız yapabilecek durumda değildir. Görgü şahidi de bunu dile getirmiştir. Bahsi geçen ve iki tarafında çelişkili gibi görünen ifadelerini değerlendirecek olan mahkeme vardır. Hakim vardır. Savcı vardır. Burada ne Sibel hanım ile ne de rahmetlinin başka bir yakını ile yahut siteden başka bir üye ile polemiğe girmek niyetinde değiliz. Kimseye birşeyler açıklamak durumunda ve isteğinde hiç değiliz.Siz motorcular her fırsatta motorcuların diğer araç sürücülerinden daha kültürlü, daha eğitimli, daha şehirli olduğunu söylüyorsunuz. Bunu görme fırsatımız ne yazık ki olamadı. Kız kardeşimin yukarıda verdiği linkleri okursanız eğitimli motorculardan inciler okuyabilirsiniz.(ve daha vermediğimiz niceleri)

Motorcuların trafikte bir takım sorunları olabilir. Tüm bu sorunları gidermek için kamuoyu oluşturmaya çalışmanızı anlayışla karşılıyorum. Ama bunu yaparken keşke bu olay üzerinden yapmasaydınız. Keşke gerçekten de bahsettiğiniz trafik mağandası olsaydı bu kazayı yapan kimse ve sizde bunun üzerinden yürütseydiniz kampanyanızı. Bu durumda doğru yere yanlış yoldan varmış oluyorsunuz çünkü kardeşim trafik mağandası değil, hatta motosiklet seven bir kişidir. Motosiklet almak istediğini söylediğinde çok tartışmışızdır almaması yönünde. Bu da biline

Söz tohumdur.

----------Güncel---------------

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    kazaya karışan arkadaşın abisi ve ablasına, sanırım sizinle komşu oluyoruz ben kardeşinizin çalıştığı yere yakın bir yerde oturuyorum sizde o civardasınız, kimse kardeşinizi katil olmakla suçlamıyor zaten elbette bu bir kaza, yalnız burda kaybedilen bir hayat var, suçlu olan mahkeme sonunda belli olacak nitekim, medyadan da takip ettiğim kadarıyla aracın yön değiştirildiği gibi tarzda yazılar vardı, bunların doğruluk payı nedir? dediğiniz gibi kardeşinizin ve iş arkadaşının ön tarafta vuruk olduğu halde arkadan çarptı demişlerse böyle bişeyin olamayacağı malumdur, diyeceğim sadece kardeşinizi düşünmeyip babaları vefat eden çocukların ve eşini kaybeden bayanın yerinede koyun kendinizi, onların yerinde olsaydınız siz ne yapardınız? sizden ricam kardeşinizin ve iş arkadaşının gerçekleri söylediğinden emin olmanızdır, Allah sizlerede rahmetlinin ailesinede sabır versin, gerçi ne kadar konuşursak boş Rahmetli Dr.Ömer UZMA geri gelmeyecek.

Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazaya karışan arkadaşın abisi ve ablasına, sanırım sizinle komşu oluyoruz ben kardeşinizin çalıştığı yere yakın bir yerde oturuyorum sizde o civardasınız, kimse kardeşinizi katil olmakla suçlamıyor zaten elbette bu bir kaza, yalnız burda kaybedilen bir hayat var, suçlu olan mahkeme sonunda belli olacak nitekim, medyadan da takip ettiğim kadarıyla aracın yön değiştirildiği gibi tarzda yazılar vardı, bunların doğruluk payı nedir? dediğiniz gibi kardeşinizin ve iş arkadaşının ön tarafta vuruk olduğu halde arkadan çarptı demişlerse böyle bişeyin olamayacağı malumdur, diyeceğim sadece kardeşinizi düşünmeyip babaları vefat eden çocukların ve eşini kaybeden bayanın yerinede koyun kendinizi.......
    Merhaba,
    Bizim yazdıklarımızdan sadece kardeşimizi düşündüğümüz gibi bir sonuç çıktıysa, yanlış bir sonuca ulaşmışsınız. Biz rahmetlinin ne eşine ne de diğer yakınlarına karşı anlayışsız bir davranış içine girmedik girmeyiz, kardeşim haklı yahut haksız olsa dahi farketmez. Bizim derdimiz, motosiklet kullanıcılarında bir refleks haline gelmiş; tüm araç sürücüleri kültürsüz, köylü, mağanda, trafik canavarı. Motosikletçiler ise kültürlü, eğitimli insanlar. Hemen, böyle genelleme yapılır mı canım, tabi ki öyle değil. Araç sürücülerinde olduğu gibi motosikletçiler arasında da mağanda vardır. Diyeceksiniz. Ben de size durumun hiçte öyle olmadığını, davanın avukatlarından biri olan avukat Suphi Bediz'in daha önce olmuş bir motosiklet kazası için ikiteker isimli sitede yayınladığı duruşma sonucuyla ilgili mektubundan bizi ilgilendiren bölüm okutacağım. Buyrun.

"......İkincisi hakimin kanaatıydı. Hakim, şikayetçi arkadaşlarımızın (hepimizin olduğu gibi) bilinçli, kültürlü, uygar, motosikleti kuralları içinde kullanan, trafik kaidelerine uyan kişiler, sanığın ise eğitim ve kültür düzeyi hemen hemen hiç olmayan biri olduğunu daha yargılamanın başında anladı ve olayda hiç şahit olmamasına rağmen cezayı verdi."

Motosiklet sitelerinden okuduğum kadarıyla insanlar bizim davayı da aynen bu şekilde görmektedir yahut görmek istemektedirler.

Aynı zamanda motorcu olduğunu zannetiğim avukat beyin yaklaşım tarzına bakarmısınız. Bu yaklaşım malesef bir çoğunuzda mevcut. Bu Türk adaletini de zan altında bırakacak bir ifadedir. Yani Türkiye'de insanlar yargı önünde eşit değillerdir. Okumamış olanlar, ikinci sınıf vatandaşlardır. Bunlar ne araba kullanmayı bilir; ne yolda yürümeyi bilir. Hakimde bizim gibi okumuş, yazmış biri olduğuna göre böyle adamları şahit bile istemeden cezalandırır. E bunların hepsini gaz odalarında yakalım biz. Böylece bu kaba saba adamlardan temelli kurtulmuş oluruz değil mi. Ben meselelere bu yaklaşım tarzını eleştiriyorum. Elitist ve kendi gibi olmayana karşı aşağılayıcı tavırı insani bulmuyorum. Bu olay olduğundan beri tüm motor sitelerinde bu yaklaşımı sergileyen insanlar mevcut. Biz bu tavır içinde olan insanlara, yaptıklarının yanlış bir şey olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Yakınlarına karşı en ufak bir serzenişimiz dahi olmadı. Sadece Sibel hanımın, belki de meseleye yeterince vakıf olamamasından mütevellid, verdiği bilgilerin yanlış olduğunu ve bu yanlış bilgilerin de insanları etkilediğini, biraz dikkatli olmalarını istedik. Hepsi bu.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)