Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Motosikletçiler tanık arıyor! Dr Ömer UZMA Kazası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    peugeot speedfight 2
    Merhaba arkadaslar aklima bisey geldi ama gecmidir yada illiki biriside dusunmus olabilir acaba hic yol kamerasi yada modesa falanda deniyo galiba goruntu elde etmis olamazmi ???. Sonucta kavsaga yakın biyer ??.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ne oldu bu davanın sonucu? işlerimin yoğunluğundan haberleri bile izleyemiyorum :(
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Herkese merhaba,
    Uzun zamandır siteye giremedim. İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Ne yazık ki davayla ilgili çok bilgi veremiyorum. Zaten davamız bu perşembe günü görülecek. Mete Han gelmek istiyordun. Saatini öğrenip buradan duyuracağım. Bizler de orada olacağız. Sanırım hepimiz için çok zor bir gün olacak. Umarım haklılığımız ortaya çıkar ve sanığın tutukluluk hali devam eder.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Sibel Toprakoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,
    Uzun zamandır siteye giremedim. İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Ne yazık ki davayla ilgili çok bilgi veremiyorum. Zaten davamız bu perşembe günü görülecek. Mete Han gelmek istiyordun. Saatini öğrenip buradan duyuracağım. Bizler de orada olacağız. Sanırım hepimiz için çok zor bir gün olacak. Umarım haklılığımız ortaya çıkar ve sanığın tutukluluk hali devam eder.
    evet gelmek istiyorum...bir kaçamak yapıp orada olacağım inşallah...ha orda bi vukuat çıkarırsam artık hakimin tepkisi ne olur bilemiyorum...sizi utandıracak bişey yapmak istemem...

hangi adliye ve saat kaçta ilk duruşma...gelemesemde affola...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet gelmek istiyorum...bir kaçamak yapıp orada olacağım inşallah...ha orda bi vukuat çıkarırsam artık hakimin tepkisi ne olur bilemiyorum...sizi utandıracak bişey yapmak istemem...

hangi adliye ve saat kaçta ilk duruşma...gelemesemde affola...
    Şişli Dokuzuncu Asliye saat 14.00'te. Biz saat 13.30'dan itibaren orada olacağız kısmetse. Gelemezseniz bile sizin ve birçok kişinin kalben yanımızda olmaları bize güç verecek. Uzun bir yol, tek dileğimiz adaletin yerini bulması.

Motosikleti
    Alıntı Sibel Toprakoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şişli Dokuzuncu Asliye saat 14.00'te. Biz saat 13.30'dan itibaren orada olacağız kısmetse. Gelemezseniz bile sizin ve birçok kişinin kalben yanımızda olmaları bize güç verecek. Uzun bir yol, tek dileğimiz adaletin yerini bulması.
    Tamam...inşallah ordayım...vakit yaratmaya çalışacağım...ama kalabalık olacak ve muhtemelen hakim tarafından dışarıya çıkartılacağız...orası dar bi bina zaten...İnşallah şahıs hakettiği cezayı alır...

Somut olay ile ilgili temel cezayı tayin eden madde TCK.'nın 85. maddesi.

Olayın niteliğine göre cezayı arttıran ve azaltan hükümler tatbik edilerek nihai ceza yargılama neticesinde mahkeme tarafından tayin edilecektir.

Taksirle öldürme:
    MADDE 85. - (1) Taksirle bir insanın ölümüne neden olan kişi, iki yıldan altı yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (ASLİYE CEZA )

(2) Fiil, birden fazla insanın ölümüne ya da bir veya birden fazla kişinin ölümü ile birlikte bir veya birden fazla kişinin yaralanmasına neden olmuş ise, kişi iki yıldan onbeş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (AĞIR CEZA )

tahminen alt ceza olan 2 yılın 3/1 ini doldurduğunda yani 8 ay cezaevinde kaldıktan sonra salıverilecektir...

Sibe Hanım yanlış anlamayın ama olay basit bir Trafik kazası olarak görülmektedir kimilerinin (T.C yasalarına göre)gözünde...adalat yerini bulsa bile maksimum üst sınır 6 yıldan ceza alır...yani 2 yıl yatar ve çıkar...hani adalat asla 6 yılı geçen ceza veremez...Mahkeme verse bile Yargıtay devreye girer ve hooopp hemşerim nedyon kafana göre burda yaslar var kanun var diye kararı bozar tekrar yargılanmasını ister...aynı mahkeme tıpış tıpış kanunda yazılı cezayı vermek durumundadır...

Sibel Hanım bugün 9.asliyedeydim...Ömer Uzmanın eşi bi ara fena olunca bizde tabi psikolojik olarak etkilendik...insan canını sevdiğini kaybetmiş ne desek boş...bu acı içe atılacak gibide değil...eğer sanık şu 2 tutukludan uzun boylu ise (ki avukat dava öncesi öyle dedi...kemer burunlu olan dimi)...inanırmısınız bu uzun boylu herif ilk geldiği anda sırıtıyordu...yanındaki pala bıyıklıyla bişiyler anlatıp pis pis sırıtıyordu...dava başlamadan çıkmak zorunda kaldım...gördün ordaki insanların telaşını...1.katda adli sicil katı olunca kalabalıkların içinde Ömer Abinin hanımının isyanı dünyanın gürültüsü içinde kayboldu...keşke getirmeseydiniz onu...bebesinin yanında olsa idi...

siz hanımefendinin yanında siyahlımı yoks beyazlı olan kişimiydiniz...size başsağlığı dilemek isterdim ama yengenin acısı varken oraya yaklaşamadım inan...kendisine bir sabır dileklerimi ilettim sadece...öyle zamanlarda kaçacak delik arar insan....

Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam...inşallah ordayım...vakit yaratmaya çalışacağım...ama kalabalık olacak ve muhtemelen hakim tarafından dışarıya çıkartılacağız...orası dar bi bina zaten...İnşallah şahıs hakettiği cezayı alır...

Somut olay ile ilgili temel cezayı tayin eden madde TCK.'nın 85. maddesi.

Olayın niteliğine göre cezayı arttıran ve azaltan hükümler tatbik edilerek nihai ceza yargılama neticesinde mahkeme tarafından tayin edilecektir.

Taksirle öldürme:
    MADDE 85. - (1) Taksirle bir insanın ölümüne neden olan kişi, iki yıldan altı yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (ASLİYE CEZA )

(2) Fiil, birden fazla insanın ölümüne ya da bir veya birden fazla kişinin ölümü ile birlikte bir veya birden fazla kişinin yaralanmasına neden olmuş ise, kişi iki yıldan onbeş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (AĞIR CEZA )

tahminen alt ceza olan 2 yılın 3/1 ini doldurduğunda yani 8 ay cezaevinde kaldıktan sonra salıverilecektir...

Sibe Hanım yanlış anlamayın ama olay basit bir Trafik kazası olarak görülmektedir kimilerinin (T.C yasalarına göre)gözünde...adalat yerini bulsa bile maksimum üst sınır 6 yıldan ceza alır...yani 2 yıl yatar ve çıkar...hani adalat asla 6 yılı geçen ceza veremez...Mahkeme verse bile Yargıtay devreye girer ve hooopp hemşerim nedyon kafana göre burda yaslar var kanun var diye kararı bozar tekrar yargılanmasını ister...aynı mahkeme tıpış tıpış kanunda yazılı cezayı vermek durumundadır...

Sibel Hanım bugün 9.asliyedeydim...Ömer Uzmanın eşi bi ara fena olunca bizde tabi psikolojik olarak etkilendik...insan canını sevdiğini kaybetmiş ne desek boş...bu acı içe atılacak gibide değil...eğer sanık şu 2 tutukludan uzun boylu ise (ki avukat dava öncesi öyle dedi...kemer burunlu olan dimi)...inanırmısınız bu uzun boylu herif ilk geldiği anda sırıtıyordu...yanındaki pala bıyıklıyla bişiyler anlatıp pis pis sırıtıyordu...dava başlamadan çıkmak zorunda kaldım...gördün ordaki insanların telaşını...1.katda adli sicil katı olunca kalabalıkların içinde Ömer Abinin hanımının isyanı dünyanın gürültüsü içinde kayboldu...keşke getirmeseydiniz onu...bebesinin yanında olsa idi...

siz hanımefendinin yanında siyahlımı yoks beyazlı olan kişimiydiniz...size başsağlığı dilemek isterdim ama yengenin acısı varken oraya yaklaşamadım inan...kendisine bir sabır dileklerimi ilettim sadece...öyle zamanlarda kaçacak delik arar insan....

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki hakim bu şahsı serbest bırakmadı ve tutukluluğunun devamına karar verdi. Bir sonraki mahkeme Ekim Ayında yapılacak.
    Çekmiş olduğunuz resimdekiler değildi. Bizde başta öyle sandık ama daha sonra getirildi. Soğukkanlı görünüyordu, iyi giydirmişlerdi, nasıl konuşması gerektiğini öğretmişlerdi. Hakime gayet saygılı cevaplar verdi. Sonra da kurgu senaryosunu bir güzel anlattı. Hakim bir kaç soru sordu, inandırıcı bulmamıştı anlattıklarını. Tabi avukatı da bir sürü zırvalıklar anlatarak tahliye talebinde bulundu. Hele "ailesini geçindirmekle yükümlü olduğu gözönüne alınarak tutuksuz yargılanmasına" falan gibi bir cümlesi vardı ki, insan artık yuh falan demek istiyor. Ölenin 3 çocuğu, eşi, yaşlı anası, babasına kim bakacak peki, onları kim geçindirecek? Bir de Ömer'in yarış motoru sürdüğü gibi bir zırvalık söyledi. Tamam hacimli bir motor olabilir ama bu onun yarış motoru olduğunu göstermez ki. Sonuç olarak avukatı da şahıs ta mahkemeyi yanıltmaya çalıştılar. Bakalım bundan sonraki dava nasıl gelişecek?
    Bu arada adliye gerçekten çok kalabalıktı. Sanırım şahsın da birçok akrabası gelmişti. Çünkü jandarmaların arasında getirildiği anda ortalık bir anda karıştı, nereden çıktığını bilemediğim bir sürü insan türedi. Az kalsın ben bile mahkeme salonuna giremeyecektim. Alev'e ulaşabilmem için herkes yol verdi de öyle girebildim.
    Ben siyah giymiştim. Teşekkür ederim gelmeniz bile büyük incelik zaten. Alev'i evde tutabilmek mümkün mü? O şahsın gözlerine bir bakmak istedi.
    Tüm bunlar bir yana, o adliye koridorlarının hali bir yana. Böyle bir rezillik olmaz. Bir pencere, havalandırma hiç bir şey yok. Bir ara nefes alamıyorum sandım. Allah kimseyi düşürmesin gerçekten.
    Şimdilik bu kadar, ilgilenen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Motosikleti
    çelik -tiger 150 ama sürmesini bilmiyorum:(
    İnşallah hakim akıllı bir insandır ve onların zırvalıklarına kanmaz.Hatrı sayılır bir ceza verilir.Ve bu ceza herkese örnek olur.

Motosikleti
    Tahmin edebildim o hanım olduğunuzu...zaten sizde bayağı bir kötüydünüz...Dediğim gibi ablamız neden geliyorki mahkemeye...bu kadar stresi insanoğlu kaldırmaz...getirmeyin bence...adalet yerini yeryüzünde asla bulmayacak Sevgili Sibel...Allahın adaletinden kaçılmaz sadece...

Ateş düştüğü yeri yakıyor ne desek boş...saygılar...

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Valla haklı Metehan ne desek boş.Ateş düştüğü yeri yakıyor.Allah size sabırlar versin.Savunmanın yarış motoru lafı gerçekten çok çok üzücü.İnşallah hakim aklı selim bir adamdır.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

öncelikle başımız saolsun arkadaşlar ama birazda karşı tarafı düşünelim ltfn sonuç olarak ömer uzma şu anda yaşamıyr evt herkes çok üzülüyo buda dogru ama karşı tarafın ailesi flnda üzülüodr mutlaka belkide haksız yere suçluyoruzdur çünkü tam olarak şahit yok.. ltfn arkadaşlar kendimizi birde o ailenin yerine koyalım yeniden başımız saolsun ...

Motosikleti
    Alıntı moto_girl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle başımız saolsun arkadaşlar ama birazda karşı tarafı düşünelim ltfn sonuç olarak ömer uzma şu anda yaşamıyr evt herkes çok üzülüyo buda dogru ama karşı tarafın ailesi flnda üzülüodr mutlaka belkide haksız yere suçluyoruzdur çünkü tam olarak şahit yok.. ltfn arkadaşlar kendimizi birde o ailenin yerine koyalım yeniden başımız saolsun ...
    onuda düşünüyorum...savunmasında 3 tane çocuğuna bakması için serbest kalmak istemiş...yani böyle ölümlü bir kazaya kim karışmak ve sebep olmak isteyebilirki...ama bi hayatın bedelini birileri ödemeli...o yavrular bi şekilde karnını doyurur babalarının varlıklarından haberdar olur ve bi şekilde belli süre sonra babalarına kavuşur...Ama Ömerin 1 aylık yavrusu babasını hiç görebilecekmi...ona baba diyebilecekmi...Ömer yavrusunu bir daha koklayabilecekmi...

Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK 07'
    umarım bu gibi konular açıklığa kavuşur ve insanlar daha bilinçlenir.

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Yargiya intikal etmis bu talihsiz kazanin sorumlusunun bir an evvel belirlenmesi ve gereginin yapilmasini dilerim. Merakla gelismeleri takip ediyorum.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Bu gün benim için zor bir gündü. Oğlum Barış'ı okula götürdüm. Ömer'in acı haberini aldığım gün okul arkadaşlarıyla birlikteydik. Aynı günü tekrar yaşar gibi oldum. Zaten fazla duramadım, gözyaşlarıma hakim olamadığım için ayrılmak zorunda kaldım. Ayrıca minik Ömer'i düşündüm. Onu okula kim götürecek? Hem babasının hem de onun elinden bu hakkı alan kim?
    Elbette sanığın ailesi de üzülüyordur. Ama bizim için değil. Biliyor musunuz, mahkeme salonunda hiç bir pişmanlık belirtisi göstermedi, aynı küstah ve pervasız tavrını sergiledi, en ufak bir vicdan azabı kırıntısı yoktu. Emok'un sitesinde Ömer için ayrılan bölüme bakabilirseniz lütfen Esin Emel'in anı defterine yazdıklarını okuyun.
    Tanıklar sanırım 2. celse de dinlenecek. Kazanın hemen sonrasında, uyanıklık edip te aracın yeri değiştirilmeden önce çekilmiş bir fotoğrafta mahkemeye sunuldu. Fotoğrafta aracın emniyet şeridinde olmadığı, en sağ şeritte, emniyet şeridi çizgisine yakın bir noktada durduğu görülüyordu.
    Üzgün ve pişman olmak çok başka bir şeydir. Vicdanla ilgilidir tüm bunlar. Bizler şu anda acıyla öyle bir kavrulduk ki, bir de bu tür duygulardan uzak kalmış, Ömer'imizi bizlerden sonsuza dek ayırmış bu şahıs için güzel duygular beslememizi beklemek bize haksızlık olur diye düşünüyorum.

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    hala çok üzgünüm ve üzgünüz!! ama şuna adım gibi eminim en büyük suçlu demir BARİYER'lerdir ömer'i ve bir çok arkadaşımız kardeşimi'zi aramızdan bariyer almıştır bu gerçeği hepimiz biliyoruz aslın'da.
    ne acıdır'ki olan evlatlara yavrulara oluyor birde dünya iyisi ülkesi'ne insanına hizmet etmiş ömer'i kaybetmek'te çok acı yeniden mekanı cennet olsun ..
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Adalet tecellil eder inş. ve suçlu hakettiği cezayı alır

Allah yardımcısı olsun Ömer beyin ailesinin...
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

mustafayazici33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGRİNA 100
    Hocam Slm Ya Bu Otoyollari Izleyen Cameralar Yokmu Ya O Anda O Görüntüyü çeken Cameralr Belki Denk Gelmiştir Bence Bir Görüntülere Başvurun Derim

ama bnm bildiğim kadarıyla o kişi yani karşı taraf taki sürücünün arabası arza verince saga çekmeye çalışmış. neyse zatn adalet die bişi varsa suçlu suçsuz belli olur bnm kızdıgım bilmeden yargısız infazda bulunmayalım...

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Siz o zaman kızdınız burada yazılanlara öyle mi moto_girl.Yargısız infazmı yapmış sizce bu sitedekiler.Buranın motosiklet sitesi olduğunu hatırlatmak isterim.bizim kimin tarafında olduğumuz belli.Tüm konuyu bir baştan oku istersen.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)