Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Minibüs şoförü tartıştığı motosiklet sürücüsünü araçların arasına sıkıştırdı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Minibüsü tartıştığı motosikletlinin üzerine kırdı, o anlar kameraya böyle yansıdı.

Yolcu indiren minibüs şoförü, motorsikletlinin yolcusunun üzerine sürdüğünü düşünerek aracı önüne doğru kırdı. Motorcu duruma tepki gösterirken minibüs şoforü tartıştığı motorcuyu park halindeki otomobil ile aracının arasına sıkıştırdı.

Motordan düşen motorcu ise toparlanarak minibüse yetişse de araç şoförü akan trafiğe rağmen motorcunun üzerine sürmeye devam etti.
    O anlar kask kamerasına anbean yansıdı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Memleketin en eksik/yarım akıllı insanları yapıyor bu mesleği, ondan şaşırmıyoruz. İlkokulu zar zor bitirmiş adam ticari araç sürücüsü olamamalı.
    birbilent, espresso, ymg ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Son zamanlarda epey bir ters tarafa geçmiş durumdayım.
    Motorcu haksız.
    Servis şöförü iyi yapmış.
    Orada adam indirirken girmeye çalışması falan tipik arsız kurye davranışları.
    Ayrıca servis arabalarının yolcu indirirken yolu kesme hakkı var bildiğim kadarıyla. Arkadan gelen geçemesin diye.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcu haksız.
    Ayrıca servis arabalarının yolcu indirirken yolu kesme hakkı var bildiğim kadarıyla. Arkadan gelen geçemesin diye.
    Öyle kafasına göre trafik lambalarında dururken yolcu indiremez , indirsede yolu kesemez..Hele hele bir aracı sıkıştırarak..Motorcu arsız kurye gibi davranmayıp aralardan geçme peşinde..Zaten yayaya da yol veriyor.. Ters bir davranış yok.. Servis elemanının (çünkü şöför demeye şahit ister ) doğru yaptığını savunman da ilginç..
    Smlgndz bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    o arkada koca koca sarı çizgilerle işaret edilen "Okul Taşıtı" yazısı ve "Dur" ışığı da süstür o zaman herhalde size göre.
    Şunu bir izlemenizi öneririm, uygar ülkelerde nasıl oluyormuş bu işler:

https://youtu.be/ueI15dcVhOA?t=30
    DickName bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Al birini vur ötekine. 2024'e yaklaştığımız şu günlerde hala Sur borusunu üflemeyen İsrafil'e çemkireceğim ama "ulan acaba günaha mı girerim?" diye tırstığımdan edepli bir şekilde serzenişte bulunuyorum.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    allah akıl fikrisin. gayet de yolcuya geçsin diye yol veriyor motorcu arkadaş. buradaki minibüs şoförünü savunmak da bambaşka bir kafa olmalı.
    hayatımda hiçbir zaman kullandığım, sevdiğim şeyi hiçbir şeye karşı savunmadım. her zaman haklıyı savunan biriyim ama burada minibüs şoförü doğru yapmış demek benim için anlaşılmayacak bir kafa yapısı. orada en başta onu yapmalı ve kapıyı açmalıydı, en başta yapmıyorsan. ardından daha içinde yolcu yokken dahi inadına yapmazsın.

götlüktür bu. bu adam açık ara göttür. en hafif tabirle.
    mavellen ve Smlgndz bunu beğendiler.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    o arkada koca koca sarı çizgilerle işaret edilen "Okul Taşıtı" yazısı ve "Dur" ışığı da süstür o zaman herhalde size göre.
    Şunu bir izlemenizi öneririm, uygar ülkelerde nasıl oluyormuş bu işler:

https://youtu.be/ueI15dcVhOA?t=30
    Anlamak istemiyormusun yoksa gerçekten anlamıyormusun ? Neyi savunuyorsun haalaa? O arkadaki okul taşıtı yazısı, istediğin her yerde yolcu indirilebilir manası mı taşıyor ?..Ya da sana yamuk yapanı sıkıştırabilirsin manası mı ?.. Ne yaşıyorsun bilmiyorum ama motorcu gayet sakin ve anlayışla ilerlemeye çalışıyor . bu kadar basit..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

Videoda anlattığın olay ve yerle alakası yok bu olayın..Bu okul taşıtı değil iş yeri servis aracı..Yolcular da yetişkin..Kaldıki servis trafik lambası kırmızı yanmış ,iki işi bir arada bitirme derdinde anlaşılan.. Yolcu indirdiği konum yanlış..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Al birini, vur ötekine.

Minibüs şoförü haklı veya haksız değil suçlu. Motosiklet sürücüsü araçların sağından geçmeyi en doğal hakkı görmekle yetinmeyip minibüs şöförüne azar çekmek gibi bir gaflette düşmüş. Verilen mesajı anlamayıp minibüsü kovalamış. Ortalama bir minibüs şoförüne denk gelseydi hayat boyu unutamayacağı bir darp yaşardı. Bazıları aklını kullanır. Bazıları yaşadıktan sonra öğrenir. Diğerleri ise hiç öğrenemez.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikiside haksız.

motorcuların araya girme olayları zaten abarmış durumda; en azından kapısı açık ya da kapalı dolmus ve servislerin sağından geçmeye calışmayın insaf.

oradan inen yolcuya carpsa motorcudan cok servis şöförünün başı yanacak.

bu arada sıkıştırma olayı tabi ki hoş değil, sakatlık cıkabilir. araçtan inip dikilsin karşısına :D
    zihnigonen bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    İkisi de suçlu. Birisi yolcu indirilmemesi gereken bir yerde yolcu indiriyor. Diğeri de olmayan bir şeritten ilerliyor (araya giriyor). Ama minibüs şoförünün öyle yapmasının bir izahı olamaz.
    Öncelikle haklı dahi olsak kendi güvenliğimizi almak durumundayız. Benzer durumlarla karşılaşıyoruz. Şartları zorlayıp araya girip şoförle ağız dalaşı yapmak yerine birkaç saniye daha bekleyip adama söyleyeceklerimizi içimizden söylüyoruz. Muhtemelen de birkaç gün sonra unutur giderdik. Hiç gereği yoktu.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    ikisi de tamamen suçlu, ikisininde birbirine yaptıkları gayet normal, keşke olayın boyutu biraz daha büyüyüp birbirlerini öldürselermiş.
    en azından bir hıyar azalmış olurdu.

minibüsün orada yolcu indirmesi normal değil,
    motorun o araya girmesi normal değil,
    minibüs yolcuya çarpacak diye kendi dilinde uyarmak istemiş,
    motorcu kendi dilinde çemkirip tepki göstermiş,
    minibüs üstüne kırmış,
    motorcu takip etmiş.

her seferinde kızıp küfür ettiğimiz (istanbul trafiğinde) taksi şöföründen, dolmuş şöföründen, servis minibüsünden gerçekten hiç bir farkı yok bu tür motor sürücülerinin. dediğim gibi keşke birbirlerini öldürseler de biraz azalarak bitseler diyorum.

hatta hızımı alamayıp motorcuya bir tur daha saydırayım,
    o kadar para verip kamera alacağına önce kendine eldiven alsaymışın.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Motorcu haksız.
    bende uzun süredir öyleyim ama bu minibüs sürücüsü bu videoda suçlu, motoru süren adam zaten yayaları görüp yavaş sürüyor ve yol veriyordu. minibüs kullanan adam yanlış motorcu ile tartışmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:08 ----------

geçen hafta ki kayıttan 2 görüntü paylaşmak istedim şimdi, trafikte neşeli anlarımdan 2 tanesi... birinde taksi sürücüsü ile etkileşimdeyim ve 2. kısımda ise önümüzde uyuyan bir kamyonet sürücüsü var. bende trafik kitlendi de bekliyoruz sandım ama yan taraf akıyor ve ileri bir baktım kamyonet uyumuş orada, yani içerisindeki sürücü uyumuş, belki de telefonla oynuyor bilmiyorum.

bir kaç gün önce istanbul trafiğini özleyen bir arkadaş vardı, umarım izler bu videoyu,

bu kayıtları her gün yapıp her gün siliyorum, bari trafikte tehlikeli anları arşiv yapayım. boşa gitmesin.

not: küfür ediyorum dikkat edin, ses açık olmasın yada uygunsuz anda sorun olmasın. video edit programı yüklü değil, sansür koymadan attım direk.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hala aynı şeyi savunuyorum sıkıştırma olayı hariç motosiklet tamamen haksız.

gittiği yerde olma hakkı yok.
    özellikle toplu taşıma araçlarının sağından geçilmez; hele ki yolcu ineceğini kapının acık olacagını göre göre yol vermek suretiyle bile o araya girmemesi gerekir.

video'da bariz, adam kapıyı acıyor bu kapıyı actıktan sonra oraya dalıyor.

sektörün ne kadar içerisindesiniz bilmiyorum ancak o motorcu o yolcuya inerken çarparsa o şoför hem kovulur hem de ilerle büyük problemler yaşar.
    motorcu en fazla para cezası ya da puan kesilmesi alır.

o nedenle minibus şoförünün öfkesinin sebebini anlıyorum; böyle bir yerde durdugunda sağdan birisi geçer mi diye sürekli temkinli olmak zorunda değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)