Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kadınlara Ücretsiz Motosiklet Eğitimi Seferberliği

  Motovento
  REKLAM ALANI
 1. #1
  admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  12 Nisan 2003
   
  Yamaha Motor Türkiye’nin geçtiğimiz yıl başlattığı “Kadınlara Ücretsiz Eğitim” seferberliği için, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü içine alan Mart ayı itibari ile tekrar kayıt almaya başlandı. Trafikte kadın sürücülerin sayısını arttırmak ve daha eşitlikçi bir yol paylaşımı sağlamak amacıyla hayata geçirilen projede 41 kadına ulaşan Yamaha bu yıl 100 kadına ulaşma hedefinde... İstanbul Tuzla’da konumlanan Yamaha Riding Academy'de yıl boyunca belirlenen günlerde, A1, A2 ya da A sınıfı ehliyet sahibi kadınlara doğru ve güvenli motosiklet kullanımı için gerekli olan tüm teorik ve pratik bilgilerin verileceği 1 günlük ücretsiz eğitimler verilecek.

  Yamaha Riding Academy'de verilen başlangıç seviyesi eğitimlerde, kadınlar hem teorik hem de pratik eğitim alma şansı yakalıyor. http://yamaharidingacademy.com/ adresi üzerinden alınan başvurular sonucu, eğitim için uygun bulunan sürücüler hafta içi belirlenen günlerde eğitime katılıyor. Mart ayında başlayan kayıtlar sonrasında eğitimler Nisan ayı itibari ile başlayacak. Yamaha Riding Academy’nin deneyimli eğitmeni Metehan Yılmaz’ın verdiği eğitimlere A1, A2 ya da A sınıfı ehliyet sahibi kadın sürücüler katılabiliyor. Yürüttüğü sosyal projelerde toplumsal cinsiyet eşitliğini odağına alan Yamaha Motor Türkiye 2022 yılında bu alanda çeşitli farkındalık projelerine imza atacak. Trafikte kadın sürücü sayısının Avrupa’ya kıyaslanınca yok denecek kadar az olduğunu söyleyen Yamaha Motor Türkiye Ülke Direktörü Hakan Kaya “bu konuda adımlar atmak bizim gibi öncü markaların görevi olmalı. Kadınlara daha eşitlikçi alanlar yaratmak, hayatının her alanında olduğu gibi trafikte de rahat, cesaretli ve özgür yol alabilmelerini sağlayabilmek için çalışmalıyız. Motosiklet sürücüsü kadınların trafikte cesaretini kıracak her türlü şartı ortadan kaldırmak için çalışacağız. Geçen yıl başlattığımız ücretsiz eğitimlere bu amaca yönelik başlattığımız projelerin ilk adımıydı. Yoğun ilgi gördük ve bu bizi çok mutlu etti. Amacımız sürdürülebilir bir projeye imza atmak ve her yıl bu eğitimleri devam ettirmek” dedi. Yamaha Motor kısa vadede teknik bakım servisleri gibi erkek iş gücünün yoğun olduğu alanlarda kadınlara istihdam yaratacak projeleri de hayata geçirmeyi planlıyor.

  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel kadın sürücülerle söyleşi...

  Yamaha Motor’un yetkili bayisi İstanbul Motor’da 8 Mart Salı günü “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” sebebiyle kadın motosiklet sürücülerini ağırlandığı bir söyleşi düzenlenecek. İçlerinde motosiklet kullanıcısı ve motosiklet yarışçısı 4 kadının trafikte yaşadığı izlenimleri aktaracağı söyleşiye tüm motosiklet kullanıcıları ücretsiz katılabilecek. Etkinlikte Yamaha Motor Türkiye Pazarlama Uzmanı Ece Odyakmaz, Yamaha R25 Kadınlar Kupası Türkiye 3.’sü Ece Kartaç, Motovloger İpek Süleymanoğlu ve Avukat Pınar Altuğ kadın sürücü olarak yaşadıkları tecrübeleri katılımcılarla paylaşacak.
  osomuncu bunu beğendi.


  REKLAM ALANI
  Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
  Motomax
 2. #2
  Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  05 Ekim 2006
  Şehir
  Pendik / İstanbul
  Motosikleti
  BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
  Çok güzel hareket olmuş

 3. #3
  tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  29 Temmuz 2015
  Şehir
  İzmir, Pornova
  Motosikleti
  Ülkedeki en yüksek km.li Kawasaki Er6F (2008)
  İpek Süleymanoğlu'na karşı hep bir zaafım olmuştur. Duyurmak, destek vermek boynumuzun borcu oldu artık.
  M.balibey bunu beğendi.

 4. #4
  Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  12 Mart 2007
  Şehir
  Antalya/Kaş
  Motosikleti
  R 1200 GS Adventure
  Kadınlara sorsan cinsiyet ayrımcılığına karşılar.

  Yahu kardeşim, bu eğitim gelişmeyi, bilinçlenmeyi ve daha güvenli sürücüler yetiştirmeyi hedeflemiyor mu?


  Açıkçası hedeflemiyor, ticari bir pazarlama tekniği...Bakınız; " Etkinlikte Yamaha Motor Türkiye Pazarlama Uzmanı Ece Odyakmaz" Kardeşim etkinlikte Pazarlama uzmanının ne işi var diye kimse merak etmez mi Halkla ilişkileri yokmuymuş bu Yamaha'nin,,, tamam seviyoruz Yamaha'yi ama  Gelecek kişilerin %20'sini kursa devam ettirsek, 5'ine 10'una da motor satsak, güzel etkinlik olur kafasındalar.. Biz de yiyoruz bunları admin kardeşşş


  Fazla mı gömdüm lan
  M.balibey ve espresso bunu beğendiler.


  REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)