Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Otomobile Tekme Atan Maganda Motosikletçi Yakalandı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Arkadaşın yakalandıktan sonraki ifadeleri ve diğer videolarından ruh hali ve piskolojisinin bozuk olduğu. Yalnızlığını motosiklet ile geçiştirmeye çalışan bitik bir tip olduğu görülüyor çokta üzerine gitmemek lazım. Fakat tüm videoları değerlendirilip ehliyetine el konulmalıydı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Az bile olmuş. Ehliyetine el konulmalıydı, bu tür kişi/kişilerin tarikte yer alması büyük hata. Ders olsun diyeceğim de iki sonra aynı şeyleri yapar bu demedi demeyin.
    hasmet bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamın yaptığı şeye bak, aldığı cezaya bak. Bomba patlatan teröriste gürültü yapmaktan ceza kesmek gibi. Böyle salak bir adalet sistemi başka nerede var acaba ? Bu adamı savunacak bir omurgasız avukat da bulunur elbet.
    Problem savunma degil de ceza sistemi. Bir avukatin sucluyu savunmasi, onu sahsen sucsuz buldugu ve yaptigini destekledigi anlamina gelmez, sadece hakkettiginden fazla cezayi almamasi icin ordadir. Bu cok temel bir hakki kimseden esirgememek lazim.

Bence internet uzerinden suclulun tespit edilmesi guzel olmus. Abuk subuk videolarin yuklenmesini azaltabilir diye umuyorum.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    mevcut günlerde milyonlar ile ifade edilen rüşvet çarkının ortaya dökülmesi neticesinde bir tane dava açılmaması,
    konudaki esas oğlanın neden ceza aldığını ya da alması gerektiğini sorgulatıyor insana.

kırık camlar konusuna katılmakla beraber,
    bu davranış şeklinin fevri tepki yerine kültürel bir olgu olarak tartışılması gerektiğini düşünüyorum,

bu davranışı sergileyen birey araç sürücünün de kendisi gibi olduğunu düşünerek,
    malına ve canına kast etmeyi düşünmez ise sorun karşısında çaresiz olmadığımız düşünebiliriz,

birey kendi değerini kavrayamadığı için diğer bireyleri değersiz olarak niteleyerek davranışının temelini oluşturmaktadır,
    özsaygı ile başlayan değer kavramı diğer canlılara da saygı duyulmasını gerektirecektir,
    zira birey kendisine duyduğu saygıyı başkası tarafından da kendisine saygı duyulmasını isteyerek pekiştirme eğilimde olacaktır,
    başkası tarafından saygı duyulması için de başkalarına saygı gösterecektir,

belki günün birinde kendisine saygı duyulması için değil,
    yaşadığı dünyadaki diğer karakter ve eşyalara da sadece oldukları şeyden dolayı saygı duyabilecektir.

adalet kavramı ise toplumsal barışıklığın ortaya çıkarılması için toplumsal anlaşma olan anayasa ile şekillendirilmeli.

Motosikleti
    honda nc 700x
    Ayna bahane ceza şahane.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Artçı hanım ablaya şekil yapmanın bedeli 618 lira yani...
    600 liraya felekten bi sofra kurdursaydın, böyle itin g*tüne girmezdin hiç degilse.
    matrax33 bunu beğendi.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    buraları takip ediyodur o:D bak şimdi sinirin nelere mal oldu. izledikçe kaç milyon insan sülalene küfrediyor. bundan keyif almaya bak )

Motosikleti
    Mondial 150 MR Vulture
    Herkes bu adama yüklenmişte adam az bile yapmış gençler. Bildiğin adamın canına kast etmiş araba kullanan sürücü o hareketi yaparak. Normal şartlarda gerçek adaletin olduğu bir ülkede yaşasaydık belki bende sizler gibi düşünebilirdim lakin günümüz türkiyesinde şu durumdaki yaşananların görüntü kaydını emniyete falan versen hiç birşey yapmayacaklar o sürücüye,belki bi ihtimal para cezası o kadar. Sinirlerim bozuldu izlerken.Adamın ön kaldırması falan biraz şov olmuş ama onun dışındaki şeyleri bende yapardım diye düşünüyorum.İnsanlara hakaret etmeden önce bir düşünün sizin başınıza öyle bir olay gelseydi ne olurdu diye ondan sonra yorum yapın..Ben olsaydım daha fazlasınıda yapabilirdim...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)