Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Motosiklete Zam Geliyor! Ek gümrük vergisi koyma kararı alındı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Fiyatlarda dusus beklemek hayal. Hele birileri almayinca dusmesini beklemek tam bir fantasy.

Motosiklet disinda yurtdisindan gelen urunlere indirim beklerken yerli koyunlar para kazansin diye gumruk vergisini 30 euro ya ceken de bunlar. Tum dunya amazondan siparis kovalarken, black friday diye cildirirken biz anca kedi gibi bakariz iste uzaktan. Hakettigimiz bu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zerre şaşırmadım ve üzülmedim. Az bile yapmışlar. Her millet hak ettiği şekilde yönetilir. Ağlamak yok. Yönetenler uzaydan gelmedi, %50 ile geldi.
    İyi de gardaşım, benim günahım ne ?
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zerre şaşırmadım ve üzülmedim. Az bile yapmışlar. Her millet hak ettiği şekilde yönetilir. Ağlamak yok. Yönetenler uzaydan gelmedi, %50 ile geldi.
    Ama yol yaptılar? En dublesinden? Osmangazi köprüsü de var? Almanya bizi kıskanıyormuş diyorlar?

Şaka bir yana motor almayın demek çözüm değil. Tahminim zaten motosiklet satışlarını azaltıp motosikleti ulaşım aracı gören kitleyi otomobile itmeye çalışıyorlar. Malum otomobilde daha büyük bir pasta var.

Zaten motosiklete zam yapmasalar ne olacak ki, bir gece ansızın elektriğe yüzde 2 zam yaparlar, akaryakıt zammı zaten otomatiğe bağlandı, yine bir şekilde kötü yönetimlerinin cezasını enayi vatandaştan çıkarmasını bilirler.

Kötü olan tek şey bu seferki zammın direkt bizi (motosiklet camiasını) vurması oldu. ÖTV düzenlemesiyle otomobillere de zam yapılalı çok olmadı. O zaman kimsenin sesi çıkmadı, şimdi de çıkmaz...

Hep 20 tl lik benzin alanların ülkesi burası.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kotu kokulu nesne bence hepimize bulasmis durumda. Kimse cumhurbaskanimiza laf etmesin. Onu basarili yapan hepimiziz. Biz boyle olmasak, onun oyle olma sansi yoktu. Onu biz yaptik, kendisine oy verenle, vermeyenle, destekleyenle, nefret edenle, hepimiz dumenine su kattik. Karaktersiziz cunku. Bana dokunmayan yilan bin yil yasasin modundayiz. Hepimiz "Benim gibi dusunmeyen, benim kabilemden olmayan gebersin yok olsun, hak hukuk kimin umurunda" kabilesindeniz. Dindari da boyle, Ataturkcusu de, ulusalcisi da, komunisti de, Alevisi de, Kurtu de, Turku de. Eger biz boyleysek, sectigimiz insan boyle olmus, cok mu? Meseleyi hala "dindar-Ataturkcu" catismasi olarak gorenlere hayret ediyorum. Ikisi de ayni b?k'un iki yarisi. Hepimiz kendimizi bu ayrimcilik pisliginden temizlemedigimiz muddetce basimiz b?ktan kurtulmaz. Sayin cumhurbaskanimiz gider, Ataturkcu versiyonu gelir, sonra o gider, yerine yine baska bir firsatci gelir. Bu sure zarfinda uzerine bastigimiz topragi altimizdan almazlarsa tabi. Insan olsak insan gibi yonetilirdik.
    Katılmıyorum
    Türkiye gündeminde akp dönemine kadar kürt ,laz ,alevi ,sunisi şu su busu nurcusu, bu cemaatci gibi ayrımlar bu kadar zarar verici durumda değildi.
    Ama hep dindar ile dinsiz ayrımı vardı inasnları canlı canlı yakacak kadar...
    doğru düzgün seçim yapılan vakitten bu yana iktidarlarda hep aynı zihniyet var.
    bu ülkenin bu halde olmasını sebebi sadece bir kesimdir. kıl olan kesimdir

Motosikleti
    Cebefe
    Hüloğğğ..

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen istedigin kadar alma.

Alacak kesim belli. Beyefendilerinin yolunda giden, yahudi gibi sadece kendi adamina is yaptiran ona para kazandiranlar alacak.

Alamayanlar da ikiye ayriliyor.

Koyun olup ezikliginden fakirliginden sikayet etmeyen, hukumet cok iyi, devlet olarak iyiye gidiyoruz diyenler.
    Ya da benim gibi 1 yil boyunca para biriktirip hadi bu fuarda motor alayim derken boyle 20% gibi bir zam karsisinda operim boyle askin izdirabini diyip vazgecenler.

Ogullarina gemicikler, tek gecelik vergi sifirlamalar hayat kime guzel belli.
    Bir kesim insan elbette alacaktır, fakat almayanlar çogalip satiş oranları düştüğünde sonuç alinabilir yine de.
    Nasılsa birileri alacak deyip aynen devam etmek bence yanlış olur.Sonuçta adamlar yüzde ucyuz karla çalışmıyor.
    Yüzde otuzluk daralma dahi etkili olabilir..

Alıntı simurgg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gumruk vergisiyle patronlarin ne ilgisi var anlayamadim?
    Elbette direkt olarak patronla gümrük vergisinin bir ilgisi yok, hatta onlar için de kötü satışını olumsuz etkileyeceginden dolayı. .
    Fakat sıradan vatandaşın taleplerini dikkate alan bi yönetim görmedim hiç, pasif ya da aktif olarak tepki versek bile dikkate alınmayacaktır. Yazarken aklıma bir resim, bir hafta once-mevcut durumu lehinize kullanıyoruz işciler grev yapamıyor -gibisinden söylemler geldi kelimesi kelimesine olmayabilir. Herhangi bir ikilikte patronların, ağababalarinin mi dikkate alınacağını yoksa senin benim mi dikkate alınacağını tahmin edersiniz..

İşim hisse senetleriyledir benim daha çok, patronların ne filmler çevirdiğini görseniz şaşarsıniz, fakat ceza falan alınmaz. Alınan cezalar adamların kazandığının! binde biridir, küçük yatırımcının aleyhine bi dolu uygulama vardır, düzende değişmez v.s.

Yani motosiklet konusunda vatandaş bu durumdan mağdur olduğunu her gün söylese bile önemli değil, fakat patronlar ağlamaya başlarsa o zaman görülür şeklinde düşündüm. Gümrük vergisiyle patronun ilgisinin olmamasına ilişkin eleştirinizde haklısınız, benim dediğim dolaylidir fakat geniş baktigimda aynı fikirdeyim..

Ya bi durun allah icin 5 senedir bir motor alamadim hersene farklı bi şekilde zam geliyor yıldım artik ya pulsar ilk gordugum de 7300 du simdi 10000 olmasa bari daha ekipmanlar var oldu sana 15bin kredi cektigini dusun kabaca 20 bin alti ustu motor be

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kesim insan elbette alacaktır, fakat almayanlar çogalip satiş oranları düştüğünde sonuç alinabilir yine de.
    Nasılsa birileri alacak deyip aynen devam etmek bence yanlış olur.Sonuçta adamlar yüzde ucyuz karla çalışmıyor.
    Yüzde otuzluk daralma dahi etkili olabilir..

Yok öyle bir şey. Bu ülkede tepki göstermek suç, üstüne böyle bir konuda tavır ve davranışla sonuç beklemek hayal.

Örneği yok. Varsa elinizde bir tane koyun, utanayım.

Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok öyle bir şey. Bu ülkede tepki göstermek suç, üstüne böyle bir konuda tavır ve davranışla sonuç beklemek hayal.

Örneği yok. Varsa elinizde bir tane koyun, utanayım.
    Maksat ne benim utanmam ne de sizin utanmanız olmalı bence.Evet belki de örnek yoktur, belki de vardır düşünmedim bile.Tepki dediginiz sey bireysel olarak ortak tuketici refleksi gostermek sadece nesi suç olsun ki.Sosyolojik olarak da çok zor görünüyor, fakat hayali bile güzel değil mi?

En azindan ben almayacağım-2016 alırım bak başka konuya da yazdim;)
    Arkadaşlarıma da almayın diyeceğim.
    .............................................

Ekonomik olarak dibi görmeden insanimiz kafasinda degişme olmaz, isterse yüzde yüz artsın.
    'Eyidir' diyenler, 'resmi gazeteye yalandır o inanma' diyenler, bi ybr için yıllarca birikim yapanlar düşünsün..

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Arkadaşın bir çıkıpta,
    "Güncellemelere zam diyen güruh, gezici ruhuyla insanları devlete karşı kışkırtıp ortalığı karıştırmak istiyor" demedi mi?
    Yoksa arkadaşın hala siteye girmesi yasak mı?

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı HyperXCrossfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ana avrat sövesim var,hem bunlara hemde bunları başımıza getirenlere...

Tamam zamlı fiyatlardan almayın diyorsunuz,mantıklı bir hareket ama bizim ülkemizde yurtdışı kaynaklı hiçbir ürünün fiyatı şimdiye kadar düşmedi veya sabit kalmadı.Sürekli bir yükseliş içerisinde.1 yıldır iyi kötü bajaj ns-rs ikilisinden birini almak için para biriktirmeye çalışıyorum ama motorun fiyatı hep artıyor.Şimdi tam denkleştirdim dedim ahanda bu vergi işi çıktı.Bence kısa vadede ne almak istiyorsanız(yurtdışı kaynaklı) alın,fiyatlar sürekli artacak bu gidişle ve balon bir yerimizde patlayınca anca birşeyler değişecek.
    Boykot mantığı zaten zarar görmeme garantisi içermez , gerekirse zarar görmeyi göze almayı gerektirir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılmıyorum
    Türkiye gündeminde akp dönemine kadar kürt ,laz ,alevi ,sunisi şu su busu nurcusu, bu cemaatci gibi ayrımlar bu kadar zarar verici durumda değildi.
    Ama hep dindar ile dinsiz ayrımı vardı inasnları canlı canlı yakacak kadar...
    doğru düzgün seçim yapılan vakitten bu yana iktidarlarda hep aynı zihniyet var.
    bu ülkenin bu halde olmasını sebebi sadece bir kesimdir. kıl olan kesimdir
    Bence Haşmet haklı bizde bütün bu sürecin parçasıyız , olaylar olurken tepkimizi koymadık , konforumuzdan ödün vermedik
    Mesela şu saçma hakaret davalarında bir anda binlerce kişi aynı tweeti atsa ne olurdu ?
    Sonuç bu.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bi kulağımızın arkası kaldı. Orayada boyları yetişmiyor

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Yasa şurada;

http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...0170728-24.pdf

Hintlilere zam gelecek. Yani,Tvs,Bajaj ve Hero'nun fiyatları artacak.

Diğer ülkeler diye bir kısım var,hangilerini kapsıyor bilmiyorum.

Onlar da zamlı olacak.

Hepimize geçmiş olsun.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kotu kokulu nesne bence hepimize bulasmis durumda. Kimse cumhurbaskanimiza laf etmesin. Onu basarili yapan hepimiziz. Biz boyle olmasak, onun oyle olma sansi yoktu. Onu biz yaptik, kendisine oy verenle, vermeyenle, destekleyenle, nefret edenle, hepimiz dumenine su kattik. Karaktersiziz cunku. Bana dokunmayan yilan bin yil yasasin modundayiz. Hepimiz "Benim gibi dusunmeyen, benim kabilemden olmayan gebersin yok olsun, hak hukuk kimin umurunda" kabilesindeniz. Dindari da boyle, Ataturkcusu de, ulusalcisi da, komunisti de, Alevisi de, Kurtu de, Turku de. Eger biz boyleysek, sectigimiz insan boyle olmus, cok mu? Meseleyi hala "dindar-Ataturkcu" catismasi olarak gorenlere hayret ediyorum. Ikisi de ayni b?k'un iki yarisi. Hepimiz kendimizi bu ayrimcilik pisliginden temizlemedigimiz muddetce basimiz b?ktan kurtulmaz. Sayin cumhurbaskanimiz gider, Ataturkcu versiyonu gelir, sonra o gider, yerine yine baska bir firsatci gelir. Bu sure zarfinda uzerine bastigimiz topragi altimizdan almazlarsa tabi. Insan olsak insan gibi yonetilirdik.
    Ayağa kaltım.
    Gömlek yok tşörtümü ilikledim.
    Güzel yorum için teşekkür ediyorum.
    Ve
    Müsadenizle oturuyorum.
    Saygılar.
    Hürmetler..

sizleri bu değerli videoyu izlemeye davet ediyorum. Lütfen izleyin ve düşüncelerinizi paylaşın

https://youtu.be/MmcZ94paQ40

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Haberin başlığının "Motosiklet sürücülerine vergi müjdesi" şeklinde değiştirilmesini talep ediyorum.
    maydin02, hasmet, kefkes ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haberin başlığının "Motosiklet sürücülerine vergi müjdesi" şeklinde değiştirilmesini talep ediyorum.
    Allah da seni güldürsün.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Her zamdan sonra aklımıza bu parça geliyor ne hikmetse https://www.youtube.com/watch?v=Q9lzImj7We4

Motosikleti
    cbr 125r
    AH AH.. VERGİ ALARAK ÜLKENİN PARA KAZANACAĞINI SANIYORLAR ASLINDA TAM TERSİ... MİLLET PARA BİRİKTİRECEĞİNE PARASINI KREDİYE YATIRIYOR %30 FAİZ YİYOR PARALAR GENE DIŞARI GİDİYOR... OTA BOKA ZAM. ŞUAN MOTOSİKLETİM VAR ASKERDEN ÖNCE SATACAĞIM FAKAT ASKERDEN SONRA 250 CC YE ÇIKANA KADAR BİSİKLET SÜRECEĞİM SIRF OTOBÜSLERE PARA ÖDEMEMEK İÇİN.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    İyi de zaten döviz fırlamış gitmiş devletin bu durumda yapması gereken vergileri düşürmek..He yerli üreticiyi düşünüyor iseniz gümrük vergisini yükseltmek yerine öncelikle akaryakıttan aldığınız haracı düşürün..Ve elektrik fiyatlarını indirin..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)