Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Motosiklete Zam Geliyor! Ek gümrük vergisi koyma kararı alındı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşabilir misin abi
    1 ağustosta fiyat güncellemesi yapılacak diye mail gelmiş.Sonuçlar 1 ağustosta arkadaşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hah hah haa.Ulan işten geldim habere bak, bunlar hep çok çalismaktan, para yetmiyor nabak vergileri artirak. .Tavsiyedir yüzde otuz ek olsun daha çok gelir kaydedilir bu az olmuş.

Ehonomi eyiye gidiyi !
    hasmet bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vur joker vur..
    verdim mehteri...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Sen Eşek oldukça sırtına semer vuran çok olur der
    Günümüzde ise bu çoğunluğa bağlı , ben artık zerre rahatsız olmuyorum bu tarz haberlerden misli ile artarak devam etsin.
    Dünya lideri olmak kolay değil elbette.
    Fiyatlarda benim beklentim %7-8 artış olacaktır.
    Bir arkadaş birileri önayak olsa demiş , manyak mı bu önayak olacak adam , nasrettin hocanın torunlarının memleketinde , hele hele ohal ortamında böyle bir delilik yapacak.

orhanay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer çalındı - hedef WR250
    Oha lan yavaşşşş, ciğerimizi söktün
    K121L bunu beğendi.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Inanilmaz gercekten..
    Zaten aldigimiz aractan dediginiz gibi bir tane de devlete aliyorduk, simdi o da yetmemis sanirim.

Sokaklara da bakiyoruz herkes luks araclar, motosikletler, kapis kapis giden konutlar. Zannedersem taraf olan olmayan uzerinden guzel soygun yapiyor, yandas olan yukaridan iyi besleniyor.

Yeni r25 ler icin 22 binlerden bahsediliyor ki benim 2015 le bir farki da yok. 14 e iyi almisiz zamaninda
    Gonul isterdi ki zevkimiz icin motosiklet alip satalim, simdi elimizdeki motora " degerlenecek " vs diyerek mal gozuyle bakmaya basladik. Insanda zevk birakmadilar.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Almayın aldırmayın, Genel ekonomi için iyi değildir,fakat sektör açısından esaslı tepki verilebilirse rüzgarın terse dönebilecegini göreceksiniz. Alanlar muhakkak çıkacaktır fakat çok büyük çoğunluk almazsa bu mumkundür.

Ekonomi zenginler için yapılır arkadaşlar, almayın ve suları kesilsin patronlarin.Değişikliği goreceksiniz,olmazsa da niyetimiz belli olsun,

Ben imkanım varken motosiklet degistirmeyenlerden olacağım. .

Adamlar ciddi beyler.

Ay ben gülerim. Fakirler ölsün. Ama neyse ki acun var da karısına trilyonlarca liralık hediye alabiliyor. Bu sayede almanlar bizi gısganiuüür.

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Sen istedigin kadar alma.

Alacak kesim belli. Beyefendilerinin yolunda giden, yahudi gibi sadece kendi adamina is yaptiran ona para kazandiranlar alacak.

Alamayanlar da ikiye ayriliyor.

Koyun olup ezikliginden fakirliginden sikayet etmeyen, hukumet cok iyi, devlet olarak iyiye gidiyoruz diyenler.
    Ya da benim gibi 1 yil boyunca para biriktirip hadi bu fuarda motor alayim derken boyle 20% gibi bir zam karsisinda operim boyle askin izdirabini diyip vazgecenler.

Ogullarina gemicikler, tek gecelik vergi sifirlamalar hayat kime guzel belli.
    DadasOflu bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Şimdi bu güncelleme fiyatlara %20 oranında mı yansıyacak?
    DadasOflu bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    İş yapıyorum, 1000 TL kazandım mı, %18 KDV, %30 civarı vergi, üstüne muhasebesi, zart vergisi, zırt gideri derken ortalama yaptığım işin yarısını devlete veriyorum.

Sonra o vergiyi ödemek için gittiğimde de devletin memuru surat yapıyor. Hani o parayı nereye versem kırmızı halıyla karşılarlar, ama yok bunlar fırça atıyor.

Arabanın yarısı vergi, sigorta kol, HGS okumaz, asfalt tutmaz sonra "ama yol yapıyo!"

Biraz daha verin, mehter kurtaracak hepimizi.
    DadasOflu ve Erkan344 bunu beğendiler.

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Adamlar yol yaptı yol, hemde duble yol!!! avrupanın bile kıskandığı boğaza 3. köprüyü yaptı adamlar, heyt beee, size de yaranılmıyor haaa! Elbette vergi verecez, verecez ki büyüyecez..." diyen kesim nerede kaldı sahi?

Sesleri çıkmıyor nedense bu aralar? 2 satır yazı yazın arkadaşlar, memnun musunuz zamlardan, nedir hisleriniz bilelim yani...
    Ayıpsın, üstelik at bineniiiin, kılıç kuşananıııındıııırr, hem de her yağmurda tedbiren kapatılan avrasya tünelini yaptılar, her ne kadar rögar kapakları defolu olsa da olsun, Ayrılık Çeşmesi metro istasyonunda manavgat şelalesini bugüne kadar hangi iktidar gösterdi İstanbulluya. Hakkaten yaranılmaz bu millete, ne yapsan boş, hep bi eleştiri hep bi yakınma. 5,09 tl benzinin litresi ne güzel.

Bütün kabile kızar bana derler bu adam çalışmaz mı, bu adam hep düşünür mü, bir kuş ölmüş diye üzülür mü?(Mazhar Alanson)
    Deli miyiz neyiz allasen, bi kaç güne hangisini alsam o yüzde yirmi daha giren aletlerden diye başlarız başlıklar açmaya. Hem ben hep 40 liralık benzin alıyom muhterem, bana ne. Bi de az daha koyarım ybr alırım. Yok o başka konunun cümlesi idi dimi, olsun deliyim ben, uysa da uymasa da korum.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    kapsam dışındaki ülkelere %20 uygulanmasa ne olur ?
    "Ulan bu hintliler çinlilerin dandik motorları bu kadar ediyorda bizim motorlarımız niye ucuz" diye ana firmalar yapıştıracak zamları merak etmeyin siz...
    euro 4.2 seviyelerinde gezmeye başlamış zaten
    4 sene öncesinde 24bin olan mt09 şimdi 42 olmuş
    siz seneye 24bine r25 bile alamayacaksınız
    gelinen durum ortada
    bu duruma katkı sağlayan kıllar boklarında boğulsunlar inşallah

Motosikleti
    Honda CBF 150 >> Suzuki Inazuma
    Alıntı erdem999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Türkiye'nin kendine ait yerli üretim motosikletleri olsa dediğin doğru olabilirdi. Ancak şu an tek amaç cari açığı azaltmaya çalışmak. Rezervler belirli bir düzeyin altına indiği an ekonomik yönden ortalık çok karışır.
    Hocam anladım da, cari açıkta motosiklet ithalatının payı nedir? Bunu geçtim eğer parça parça getirip üretenler için böyle bir etki olmayacak. Yani Mondial vs. etkilenmiyor Çin olmasına rağmen.

Diğer bir durumda bence otomobil fiyatlarının çok yükselmesi ve motosikletin alternatif bir ulaşım aracı haline gelmesi. Devlet otomobilden alamadığı verginin kaçmasını engellemeye çalışıyor. Oradaki pay çok çok daha fazla.

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    aktroller şu aralar ne istedilerde verip memleketin içine beraber sıçtıkları fotoculara kufur etmekle mesguller tum mecralarda...az durun fotoculara destancı yanlarını ''hukuk'' yolu ile kabul ettirsinler, tekrar döner gelirler Mustafa Kemal Türkiye'sinin Cumhuriyetçi insanlarına hakaret ve tehditler savurmak için, dedeleri gibi pısırık cepheden kaçanlar olmak istemiyorlar ki sanal kovboy olmak için sıraya girmişler

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almayın aldırmayın, Genel ekonomi için iyi değildir,fakat sektör açısından esaslı tepki verilebilirse rüzgarın terse dönebilecegini göreceksiniz. Alanlar muhakkak çıkacaktır fakat çok büyük çoğunluk almazsa bu mumkundür.

Ekonomi zenginler için yapılır arkadaşlar, almayın ve suları kesilsin patronlarin.Değişikliği goreceksiniz,olmazsa da niyetimiz belli olsun,

Ben imkanım varken motosiklet degistirmeyenlerden olacağım. .
    Gumruk vergisiyle patronlarin ne ilgisi var anlayamadim?

Yerli üretim motorsiklet yapan olsa keşke. Şöyle şekil şemal yerinde bastınmı yeri deşen bir motorsiklet üretse. Hem kaliteli hem bizim olsun mis gibi olur ama nerde

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Zerre şaşırmadım ve üzülmedim. Az bile yapmışlar. Her millet hak ettiği şekilde yönetilir. Ağlamak yok. Yönetenler uzaydan gelmedi, %50 ile geldi.
    hasmet ve Akhunturk bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelinen durum ortada
    bu duruma katkı sağlayan kıllar boklarında boğulsunlar inşallah
    O kotu kokulu nesne bence hepimize bulasmis durumda. Kimse cumhurbaskanimiza laf etmesin. Onu basarili yapan hepimiziz. Biz boyle olmasak, onun oyle olma sansi yoktu. Onu biz yaptik, kendisine oy verenle, vermeyenle, destekleyenle, nefret edenle, hepimiz dumenine su kattik. Karaktersiziz cunku. Bana dokunmayan yilan bin yil yasasin modundayiz. Hepimiz "Benim gibi dusunmeyen, benim kabilemden olmayan gebersin yok olsun, hak hukuk kimin umurunda" kabilesindeniz. Dindari da boyle, Ataturkcusu de, ulusalcisi da, komunisti de, Alevisi de, Kurtu de, Turku de. Eger biz boyleysek, sectigimiz insan boyle olmus, cok mu? Meseleyi hala "dindar-Ataturkcu" catismasi olarak gorenlere hayret ediyorum. Ikisi de ayni b?k'un iki yarisi. Hepimiz kendimizi bu ayrimcilik pisliginden temizlemedigimiz muddetce basimiz b?ktan kurtulmaz. Sayin cumhurbaskanimiz gider, Ataturkcu versiyonu gelir, sonra o gider, yerine yine baska bir firsatci gelir. Bu sure zarfinda uzerine bastigimiz topragi altimizdan almazlarsa tabi. Insan olsak insan gibi yonetilirdik.
    pea, zheroen ve drtayfun bunu beğendiler.

HyperXCrossfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Ana avrat sövesim var,hem bunlara hemde bunları başımıza getirenlere...

Tamam zamlı fiyatlardan almayın diyorsunuz,mantıklı bir hareket ama bizim ülkemizde yurtdışı kaynaklı hiçbir ürünün fiyatı şimdiye kadar düşmedi veya sabit kalmadı.Sürekli bir yükseliş içerisinde.1 yıldır iyi kötü bajaj ns-rs ikilisinden birini almak için para biriktirmeye çalışıyorum ama motorun fiyatı hep artıyor.Şimdi tam denkleştirdim dedim ahanda bu vergi işi çıktı.Bence kısa vadede ne almak istiyorsanız(yurtdışı kaynaklı) alın,fiyatlar sürekli artacak bu gidişle ve balon bir yerimizde patlayınca anca birşeyler değişecek.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)