Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Köprü çıkışında feci kaza kamerada

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yapılan bir araştırmaya gore kadınlar aracı kontrol edilmesi gereken bir mekanizma gibi algılıyorlarmis. dolayısıyla kadın aracı o anda kontrol etmeye çalışmakla meşgul. sagina soluna bakip arkadan kimse geliyor mu diye bakmak belki de aklina bile gelmiyor.

durum bu.
    Salurbey ve DreamTheater bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Trafikte erkeğin davranış biçimi ile kadınınki ayrı.
    Önceden fazla yoktular alıştığınız bir düzen vardı ve bu düzene göre otomatiğe bağlamış sürüyordunuz.
    Fakat kadınlar fazlalaştı.
    Alıştığınız düzen alt üst oldu.
    Bugüne kadar çoğunluk erkekte olduğu için eski düzen normal kabul ediliyor.
    Bu olan biteni ise anormal görüyorsunuz.
    Bu nedenle kadınların kullandıkları araca ve trafiğe sizin bakış açınızla bakmasını bekliyorsunuz.
    Çünkü kafanıza oturttuğunuz normal bu.
    Ama bu olmayacak.
    Yeni bir bakış açısı ve trafiğe yeni bir yorumlama getirmeniz gerekiyor.
    Kadınlardan size uymalarını boşuna beklemeyin.
    Uymayacaklar.
    Yola aniden fırlayan bir çocuğa nasılki kızamıyorsunuz, kadınların davranışlarını da böyle değerlendirmek zorundasınız.
    Trafik yaşayan bir şey.
    Ve çok değişken.
    O size asla uyum saglamayacak.
    Siz uyum sağlamak zorundasınız.
    Dünyanin her yerinde bu böyle oldu.
    Türkiye'de de böyle olacak.
    Bu nedenle eski reflekslerinizi unutun.
    Uyum sağlayın.
    Bu durumu tehlikeli görüyorsanız daha önceki tehlike listenize bunu da ekleyin.
    Ama durumu ne kadar çabuk kabullenirseniz başınızı belaya sokma ihtimaliniz o derece azalır.
    Afrikanın vahşi ormanlarında bir kaplanın saldırısına uğrarsanız,
    'Ama çok ayıp ben ona saldıriyormuyum'
    demeniz ne kadar naifse, kadınlardan sizin gibi davranmalarını beklemeniz de o kadar gerçekten uzak bir davranış biçimi olur.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikte erkeğin davranış biçimi ile kadınınki ayrı.
    Önceden fazla yoktular alıştığınız bir düzen vardı ve bu düzene göre otomatiğe bağlamış sürüyordunuz.
    Fakat kadınlar fazlalaştı.
    Alıştığınız düzen alt üst oldu.
    Bugüne kadar çoğunluk erkekte olduğu için eski düzen normal kabul ediliyor.
    Bu olan biteni ise anormal görüyorsunuz.
    Bu nedenle kadınların kullandıkları araca ve trafiğe sizin bakış açınızla bakmasını bekliyorsunuz.
    Çünkü kafanıza oturttuğunuz normal bu.
    Ama bu olmayacak.
    Yeni bir bakış açısı ve trafiğe yeni bir yorumlama getirmeniz gerekiyor.
    Kadınlardan size uymalarını boşuna beklemeyin.
    Uymayacaklar.
    Yola aniden fırlayan bir çocuğa nasılki kızamıyorsunuz, kadınların davranışlarını da böyle değerlendirmek zorundasınız.
    Trafik yaşayan bir şey.
    Ve çok değişken.
    O size asla uyum saglamayacak.
    Siz uyum sağlamak zorundasınız.
    Dünyanin her yerinde bu böyle oldu.
    Türkiye'de de böyle olacak.
    Bu nedenle eski reflekslerinizi unutun.
    Uyum sağlayın.
    Bu durumu tehlikeli görüyorsanız daha önceki tehlike listenize bunu da ekleyin.
    Ama durumu ne kadar çabuk kabullenirseniz başınızı belaya sokma ihtimaliniz o derece azalır.
    Afrikanın vahşi ormanlarında bir kaplanın saldırısına uğrarsanız,
    'Ama çok ayıp ben ona saldıriyormuyum'
    demeniz ne kadar naifse, kadınlardan sizin gibi davranmalarını beklemeniz de o kadar gerçekten uzak bir davranış biçimi olur.
    hayatta kalabilmemiz için verdiğin tavsiye doğru ama öyle kabullenmemiz gerek kısmına katılmıyorum abi. öyle düşünüceksek o zaman neden ehliyet veriliyor ? bana göre iki cinsi birbirinden ayıran tek şey birinin dişi diğerinin erkek oluşu.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Zaten kendi adıma 16 yıldır kadın erkek aynı trafikte kullanıyorum fakat bu kadınlarla ilgili tespitimi degistirmiyor 16 yılın sonunda bir tespittir ve tecrübem ile sabittir. 4 yıla yakın Londra'da yaşadığım ve aktif kullanıcı olmadım ama orda da yolcu olarak gozlemledim kadınlar benzerdi tabi biraz daha iyiler. Gerek annem gerek tanıdığım tüm kadınlar icin fikrim aynı. Istisnalar vardır,her konuda olduğu gibi

Yaşanılan kazada aracı kullanan kadın oldugu için konu bir şekilde açıldı. Okuyanlar varsa ne alaka şimdi kaza konusu ile kadın sürücüler vs demesin,mevzu bu şekilde buralara geldi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayatta kalabilmemiz için verdiğin tavsiye doğru ama öyle kabullenmemiz gerek kısmına katılmıyorum abi. öyle düşünüceksek o zaman neden ehliyet veriliyor ? bana göre iki cinsi birbirinden ayıran tek şey birinin dişi diğerinin erkek oluşu.
    Benim anlattığım şeyin ehliyetle ilgisi yok.
    Ama şöyle bir bağ kuralım.
    Araç kullanırken ve hatta binerken ehliyet sınavında davrandığınız gibi mi davranıyorsunuz?
    Çoğunlukla hayır.
    Önce koltuğu ayarlıyorum sonra aynalarıkontrol ediyorum. Hatta binmeden önce arabanın etrafını dolaşıyor lastikleri, sinyalleri lambaları vs. kontrol ediyorum.
    Emniyet kemerimi takıp...

Uzadıkça uzadı değilmi?
    Halbuki bunları yapmazsanız ehliyet sınavını geçemezsiniz.

Biz nasıl kuralları esnetiyor ve hatta bazılarına uymuyorsak kadınlar da esnetiyor.
    Biz tüm bunları bir anlamda kendi konforumuz için yapıyoruz ya da üşengeçlikten.
    Kadında öyle.

Fakat asıl demek istediğim şuydu.
    Bir taksi ya da dolmuşun müşteri almak için aniden sağa kırabileceğini nasıl özümsemişsen bir başka aracın da bunu yapabileceğinin bilincine varman gerek.
    Ben kadın erkek olarak ayırmıyorum.
    Fakat kadınların farklı davranışlarını iyi gözlemleyin ve tehlike listenize yazın diyorum.
    Eskiden asfaltta sürüyordunuz şimdi mayın tarlasındasınız.
    Değilmiş gibi davranırsanız üzülürsünüz.
    Bunu kabullenmek zor biliyorum ama olan budur.

Burda erkek sürücüye rastlamıyoruz bile.
    Geçtiğim 10 aracın 7-8 tanesi kadın.
    Saydığınız şikayetler konusunda ise bir adım bile ilerleme yok.
    Demekki doğaları böyle.
    Üstelik erkeklerden daha az kaza yapıyorlar.
    Demekki onların değil bizim değişmemiz gerekiyor.
    İstatistiklere göre erkek sürücüler kadınlardan 4-5 kat daha fazla kazaya karışıyorlar.
    Yani 100 kadından 6 tanesi kaza yapıyorsa 100 erkekten 30 tanesi kaza yapıyor.
    Bunu durup bi düşünmemiz gerekmezmi?

Dipnot: evet kadınlardan hoşlanıyorum
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hepiniz cok seksistsiniz. Bence kadinlar gayet de guzel araba kullaniyor. Mesela esim. Bence erkekler cok agresifler.

Eveeet, browser'i bu sayfada birak, ekran koruyucuyu kapat, bizimkinin telefonunu ekranin onune koy, sarji dolu mu kontrol et, aman telefon sessizde olmasin, tamam... uygun bir zamanda mesaj atinca tamamdir...
    vdeger ve motorcu344 bunu beğendiler.

fedora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE / 2014
    Geçmiş olsun , Allah şifalar versin 2 kardeşime de..
    Şunu kabul edelim ülkemizde motosiklet kullananlara saygı yok kendi kendimizi koruyacağız yapacak bir şey yok

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Bölünmüş çift şeritli tek yön yolda sağa geçerken arkadan gelen taksinin beklemeyip sağlamaya çalışması sonucu az daha kaza yapıyorduk.

Öndeki aracı sollayıp, sağa geçesiye arkamdaki taksi de aracı solladı ve benden önce sağ şeride geçip sağımdan geçmeye çalıştı.

Oysa ben güzelce yol vermek üzere sağ şeride geçmek için çok öncesinden sinyalimi bile vermiştim.

Bu mahlukatın bomboş yolda solumdan geçmek yerine sağımdan geçmeye çalışması az daha kazaya sebebiyet veriyordu.

Trafikte kavga etmemeye inanan biri olmakla beraber, o an adamın arkasından yetişip kavga edesim geldi. Motor 100'ü geçmediğinden, yetişemedik o ayrı Sonra öfkem geçti...

Sanırım hata yine bende olsa gerek. Birincisi sağa geçmekte geç kaldım. İkincisi 90'lardan 130lara fırlayan bir motosikletiniz yoksa altınızda önünüzde 70-80'le giden aracı sollamak neyinize ... Tırıvırı sağ şeritten gitmek gerekiyordu...

Kanaatim o ki, cc'sine bakmıyorum ama, görüldüğü üzere 150 cc'likler bu performansı sağlamıyor; şehirler arası bölünmüş çift şeritli yolda en uygun asgari 250cc falan lazım ...

Aradan sıyrılmak için ... veya, kapatıp giden öndeki taksiye yetişip dalmak için ...

Tamam, son kısma ben de inanmıyorum; aradan sıyrılmak için diyelim sadece ...

Çıkarılacak ders: Sağdan sollanmaz kuralı genel olarak oturmayan küsürüncü dünya ülke trafiğinde araç kullanıyorsanız iyi niyetli bi şekilde sağa geçip millete yol açmadan önce mahlukat kontrolu yapmakta fayda var ...
    Guven bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    hayatlarımız yollara çıktığmızda işte bu kadar ucuz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:38 ----------

şimdi olası permütasyonları düşünerek bu kazadan ne gibi dersler çıkarabiliriz onları düşünmek lazım...

abimiz bir kere olağan ve kanuni hızın üzerinde bunda hemfikiriz değil mi...

yani kameranın olduğu aracı ve diğer aracların hızına baktığımızda bu hızın yüzde 30-40 fazlası olduğunu görebiliyoruz...zaten konu dava esnası bilirkişiler tarafından detaylı olarak rakam verilerek netleştirilip kusur dağılımı yapılacaktır..arac yüzde yüz hatalı diyebiliriz motorcu bakışıyla ama abimizde süratli gördüğüm kadarıyla...bu kazayı bir racingci yapmazdı...çünkü onların refleksleri kesinlikle çoğumuzdan daha iyi..

burada zaten tek düşüncemiz fren değil..yani o hızlardan önünüze ani çıkan bir kütle nedeniyle durmanız imkansız..fizik kurallarına aykırı..erken farkedip kaçabilirmiydi bütün mesele bu...

biz motorcuyuz..kendi açımızdan bakalım..motorcu abimiz nasıl kurtarabilirdi bunları konuşalım..4 tekerlere söve söve lügatımızda kelimet kalmadı..bu hatalar kıyamete kadar devam edecek..sıra birimize eninde sonunda gelicek..biz hızımızı dikkatimizi korursak bu hatalardan kılpayı kurtulma imkanıda var...

mesela videoya tekrar baktım motorcu abimiz en sol şeritte olsaydı belki bu kaza başına hiç gelmeyebilirdi..şöyle olsaydı böyle olsaydı demekle bir yerede varamayız belki ama dikkat edin videonun sona doğru en sol şeritteki beyaz aracla motor hızı aynı..demek ki yanlış şeritte yanlış hızda..otobanda kendimizi hep güvende hissederiz..ama aslında değiliz...daha geçen sene Trakya tarafında bmw 1200 gsli bir karı koca önlerine köpek çıktı diye hakimiyeti kaybedip dümdüz ve boş bir yolda vefat ettiler..

yani herzamanki gibi Allaha emanetiz...
    cbr1100 xx bunu beğendi.

Motosiklet sürücüsünün aracı solundan sollaması gerekmiyor mu ?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu hafta ayının biri sol seridi kapatmis gidiyordu. normalde sagindan gecebilirdim ama gecmedim. bu kaza aklima geldi. israrla yol istedim oyle gectim.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Pazar günü Riva'ya gittim motorla, oradan da Caddebostan sahile inip gece de HaraGüre'ye gidip ordan eve döndük.
    6 araç önüme/üzerime kırdı tüm rota boyunca, bir tanesi ciddi son anda ve ciddi fazla derecede yaptı bunu, fren falan kurtaracak bir durum değildi, manevra yapmasam vurup muhtemelen düşmüştük. Manevra yaptığım yer de iki şeridin arası ha, fındık kadar yerden geçmek zorunda kaldım. ve gözümün içine bakıyordu ayı oğlu ayı ben kornaya abanıp küfrederek sola kaçtığımda.

Bu 6 aracın şöförü de erkekti.
    Nokta.

Türkiye'de kadınlar nasıl hayatlar yaşıyorlar, nasıl yıllardan geçiyorlar, nasıl trafikte kabul edilmişler de bu kadar kolay ahkam kesiyorsunuz anlamıyorum. Evet Türkiye genelinde kadınların otomobil kullanmasıyla ilgili bazı tespitler yapılabilir, ancak o kadınların neler yaşadığından ve Türkiye'de kadınların yaşam kalitesinden bağımsız olarak da böyle esip gürlenemez.
    Kadınların belki genetikle belki Türkiye'deki sosyo-ekonomik durumla alakalı olarak "bazı tipte" hataları daha fazla yaptıkları tespiti başka bir şey, kadın şöförler böyle demek başka bişey. Aptal saptal araba kullanan bir sürü erkek var, sayıları da kadın şöförlerin iyi-kötü tamamından fazladır her şeyine bile bahse girerim. Bunu konu yapmayıp, kadın şöförler rererörö şöyle böyle demek, kadınların Türkiye'de neden böyle bir hayat yaşadığını anlamak için de harika argüman.

Türkiye'de nüfusun büyük kısmı kötü araba kullanıyor.
    Bu kadar.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 300
    Kaza videosunda olay apaçık net ortada; kadın sürücü hata yapıyor, oldukça yanlış geçiş yapmaya çalışıyor ve sonuç felaket doğal olarak. Eleştrilerimizi yapıyoruz haklı olarak tabii, fakat bu olay sırf kadın sürücü diye bütün kadın sürücülere saydırmak, aşağılamak nedir, nasıl bir mantıktır Allah aşkına? Sırf hemcinsiniz değil diye kadın sürücüleri aşağılamak, üstelik bu hatayı hepsine biçmek karakterinizi gözler önüne seriyor. Daha önce başka bir paylaşımda da dediğim gibi; sizler kadar sayıca forumda baskın olmasak da, biz kadınlar da faydalanıyoruz forumdan. Bu aşağılayıcı yorumlarınızı size iade ediyorum.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Resmen motoru sıkıştırmış !!!!!Sapağa girmeğe çalışmış !!!Umarım yanlış anlaşılmaz ama trafiği herzaman okumayı bilmeliyiz yani düz mantıkla motor sürülemez!!! ve kim ne derse desin hız limitlerinde sürmeye de kalkarsanız sonunuz aynı olabilir !!!Ülkemizde trafik kültürü yok ki iki tekerede saygı dikkat oluşsun !!!Farkında bile değiller bizlerin...
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Görüşlerimin ve yaşadığım trafik tecrübesinin arkasındayim. Beraberinde tespitleriminde arkasindayim.

Kadın kullanıcılar ile yaşadığım ve yazdığım tüm olaylarda en ufak bir abartı yoktur.

Sezar'ın hakkını Sezar'a veririm.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 300
    Bir diğer kaza başlığı altında yorumunuzu yaptınız, sırf konuyu hortlatmak ya da bu konuya tekrar dikkat çekmek için geldiniz, yine bu konuyu ''up''lattınız. Ne diyeyim. Zekice.
    Ben aktif araba kullanıcısıyım, motordan çok. Ve bir kadın olarak, bazı kadın sürücülerden ben de şikayetçiyim. Ama bu kadar burada nefretinizi püskürtmek niye anlamadım. Kadın sürücülere karşı apaçık bir kininiz var net, sakin olmanızı öneriyorum. Her olayda olduğu gibi istisnalar vardır demişsiniz; doğru. O zaman istisnalara saygı duymayı deneyin. ''Bütün kadın sürücüler şudur, budur'' demek yerine. Biz her adama ''hödüksünüz, odunsunuz'' ama tabii ki istisnalar var. Sezar'ın hakkını Sezar'a veririz, desek tepkiniz ne olurdu merak ediyorum.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Diyebilirsiniz. Anlayışla karşılar,sizi kırmadan cevabımı yazardım. Hortlatma ve up ile alakalı polemiğe girmicem. Atılan msj larin tarih ve zamanı görünüyor.Cbr1000xx arkadaşımız yazmış ve konu güncellenmiş.

Feminist tepkiler olabiliyor,olsun. Sorun değil. Annem de bir kadın. Doğru bildiğimi yazarım. Yıllardır trafikte edindigim tecrübeyi sağlayan olaylar neticesinde değerlendirmemi yaparım.

Gönül isterdi ki bana bu tecrübeleri yaşatmasaydı kadın sürücüler.
    motorcu344 ve TlntS bunu beğendiler.

TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motorcu344 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir diğer kaza başlığı altında yorumunuzu yaptınız, sırf konuyu hortlatmak ya da bu konuya tekrar dikkat çekmek için geldiniz, yine bu konuyu ''up''lattınız. Ne diyeyim. Zekice.
    Ben aktif araba kullanıcısıyım, motordan çok. Ve bir kadın olarak, bazı kadın sürücülerden ben de şikayetçiyim. Ama bu kadar burada nefretinizi püskürtmek niye anlamadım. Kadın sürücülere karşı apaçık bir kininiz var net, sakin olmanızı öneriyorum. Her olayda olduğu gibi istisnalar vardır demişsiniz; doğru. O zaman istisnalara saygı duymayı deneyin. ''Bütün kadın sürücüler şudur, budur'' demek yerine. Biz her adama ''hödüksünüz, odunsunuz'' ama tabii ki istisnalar var. Sezar'ın hakkını Sezar'a veririz, desek tepkiniz ne olurdu merak ediyorum.
    hanimefendi trafikte en fazla kadinlardanmi erkeklerdenmi sikayetcisiniz?

eger cevabiniz kadinlar ise trafikte sayilari %20-25 olan kadinlardan bu kadar rahatsiz olmaniz esit sayida kadin erkek surucun oldugu trafikte ne hale gelir?

2- okuz tircilar, kamyoncular, dolmuscular deseydik ne tepki verecektiniz?

Bakin yanlis anlamaya meyilli bir milletiz tum yazidan ufacicik bir paragraf cekip kanit diye mahkemeye bile gotururuz, butune bakmayiz.
    Yani erkekten guclu kadinlarda var tabiki istisna, iyi arac kullansn kadinlar gibi.
    kadinlar hayat verdikeri icin ustun varliklardir, anne olduklari icin saygin varliklardir, fakat nasil bir erkek anne olamazsa kadinlarda her iste erkekler kadar iyi olamaya bilir. ornegin komur madeninde, agir yuk yuklenen islerde; komur tasima, hammallik vs gibi islerde erkeklerle asik atan bir tane kadin yokken ve ayrilik sureclerinde mahkeme kadinlari pozitif ayirirken sorun cikarmiyorsunuzda. arac kullanimi gibi olum kalim cizgisinin belirlendigi bi alanda neden israrla bizdr iyiyiz diyorsunuz.

kadin ve erkek hepsi her isi yapamaz. Allah bu yuzden 2 cins yaratti ve birbirimizi tamamlamamizi sagladi. Bir kere elestiriyi dahi kabul edemiyorsunuz fakat trafikte giden canlar umurunuzda olmuyor. idda ediyorum erkeklerin %20 si kadinlar kadar kotu arac kullaniyor hatta %10 kadinlardanda kotudur. bu tamamen hayvani duygularla yetisen, bencil, insan hayatina deger vermeyen, evde karisina mal gozuyle bakan hayvanlarin buyuk cogunlugunu olusturdugu kitle.

bu kitle kadin surucusu kitlesine yakin sayida bu iki kitleden ve kadin suruculerden kurtulsak trafik kazalari en az %90 oraninda azalir. iyi arac kullanan kadin orani, kadin soforlerin %10-15 dir. fakat insan hayati "kadinlarda erkekler kadar iyi arac kullanir" diye bilmek icin harcanabilecek kadar ucuzmu?

Merak eden arkadaslar motoru suren abi ve esinin durumu iyi bilginkz olsun bende facede denk geldim.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Sol şeritten sağ şeride pike yapıp oradaki motorlunun ölümüne sebep olma olayı ne yazık ki artık çok sık yaşanan bir hadise olmaya başladı, geçenlerde bir motor eğitmenine dönüşü kaçırmayayım diye çarpmışlardı,adam ölmüştü...

Burada motorun da hız sınırı üzerinde olma olasılığı var, ne yazık ki ülkemizde şehir içi ve dışı çok riskli, hiç olmayacak saçmalıklar sürekli yaşanıyor, ona göre paranoyak sürmek lazım, çünkü burası Türkiye...

Hepimiz otobanda aynı durumla karşılaşıyoruz, ben mesela ayrımı farkettiysem boşsa orta şeride, değilse o sağ şeridin soluna doğru yanaşıp geri zekalı gibi ters istikamete sinyal verip kendimi göstermeye gayret ediyorum,

Hız sınırını geçecek motorları ise bilerek satın almıyorum, alırsam basarım, sonrası malum, herşey mümkün, burası Türkiye...

işin özeti, taksiciler magandalar nasıl ani hareketler yapıp herkesi tehlikeye atıyorsa kadınlarada aynen dikkat edeceksiniz, kadınları aşşağılamak için demiyorum bunu, kadınların çoğunun düşünce şekli farklı hepsi değil ama çoğu, taksicinin aniden duracağını dolmuşun biranda kenara çekebileceğini bildiğiniz gibi kadın sürücülerede dikkat edeceksiniz, kadınlarda değişim beklemeyin, hayatta değişmez bu iş, biz kontrolümüzü kadınlara ve acaip araba süren taksicilere dolmuşlara ve magandalara göre ayarlamalıyız, değişmesi gereken bu arkadaşlar...

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)