Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Köprü çıkışında feci kaza kamerada

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam normalde araçlar sağ şeritte seyir ederler. Herhangi bir sollama olacaksa sol şeride geçilip sollama yapılır. Sağ şeritten araç geçilmez.

Sağ şeritten araç geçmek çok tehlikelidir.

Bizim memlekette tam tersi, araçlar solda seyir ediyorlar. Hem de aheste aheste gidiyorlar.

Oysa ki sol şerit sollama ve araç geçme yeridir.
    İşte doğrusu öyle ama bazı insanlar kurala uymadığı için diğerleride mecburen uymamak zorunda kalıyorlar. Şu eds sistemini bütün yolu görecek şekilde yapsalar makas atanlara, soldan yavaş gidip yolu tıkayanlara ceza yollasalar 1 aya kalmaz herkes öğrenir nasıl süreceğini. Ama dövlet büyüklerinin umrunda mı yolun tıkanması? Kendileri siren çala çala gidiyorlar nasıl olsa. Emniyet şeridine eds koymalarının sebebi de adalet sağlamak falan değil sıkışık trafikte kendilerine yol açmak. Malum emniyet şeridi dolu olunca kimse kendilerine yol veremiyordu herkesle beraber beklemek zorunda kalıyorlardı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

best ülke bayan baya sıkıştırılmış gözüküyor kamera da ... çocuğu

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    "sağdan araç geçilmez" diyenler neden bu motosikletin kendi şeridine uygun hızda ilerlediğini göremiyorlar ! Çok şeritli yollarda sağdaki soldan hızlı akmaya başlayabilir, tempoya ayak uydurmayıp yavaşlaması mı gerekiyor önü boşalan sürücünün ?

kazazedelere geçmiş olsun, burdan izleyerek yorumlamak ne derece doğru bilinmez ama sanki aracın arkasına yönelebilirdi, çok hızlı olduğunu düşünmüyorum max 120 km de olabilir..

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arabistanda kadınlara araba kullanmak yasak ya..
    Ulan diyorum bazen..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turkiye'de var mi bilmiyorum, burada bazi otoyollarda minimum hiz sinir var. 65km/s hizdan yavas gitmek yasak. Araba surucusunun yaptigi, bir TIR'in yolun ortasina tomruk dusurmesinden farksiz. Muhtemelen surucunun trafik deneyimi, ya da zeka seviyesi de o tomruk kadar zaten...
    TEM'de 40kmh altı yasak.
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadın şöför ne bekliyorsun. Kocaları alıp alıp salıyor bunları. Banada çarpmıştı 1 tanesi. Daha dün 3 tane kadın sürücü dikkatimi çekti birisi düz kaldırım varken yüksek kaldırımdan inip arabanın altını kırdı. Birisi şeritte üstüme çıkıyordu. Diğeride aradan gidiyorum diye korna çalıp hareket yapıyor. Hepsi bir günde oluyor.
    Bro fazla üstüne gelmişler (:

Biz bu ülkede motosikleti olması gerektiği gibi daha doğrusu bu ülke şartlarına göre kullanıyoruz. Bizim hayatta kalma şansımız yada seyirden zevk almamız bu şekilde gerçekleşiyor. Sağ şeritte 80-90 seyrettiğinde çok değil 10 dakika kadar sonra seni sollarken birde üzerine kıracak onlarca sürücü var. Aynısı orta şerit için geçerli.

Boşa anlatmayın motorcu sağdan hızlı gidiyor falan diye. Abimize tekrar geçmiş olsun, talihsiz bir duruma karşı nedenini tam olarak bilemediğimiz şansızlıklar yaşamışlar. Fren yok kontra yok dümdüz gidiyor herkez.

Yine söylüyorum bu kazadaki gerçek rolleri belirleyecek tek şey o an içerisinde arabanın 80-90 akan bir yolda neredeyse durma mesafesine gelmesi ve ağırdan alarak keskin ve geniş davranması. Bu şartıda allah korusun yaşamadan anlayamayız.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Sürücü ve artçıya büyük geçmiş olsun. Umarım tez zamanda sağlıklarına kavuşurlar.

Arabanın yaptığını tartışmıyorum bile.

Ancak tuhaf olan, motosiklet sürücüsü sanki önü boşmuş gibi hiç bir tepki vermeden dümdüz yoluna devam etmiş, yanlış görmüyor isem fren bile yapmamış.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Videoya göre yorum yaparsak. Tek yöne 3 şeritli bir yolda Sağdan da geçilir Soldan da. Bu sebeple sürücüler sürekli kontrollü olmalıdır. Ama bu en sol şeritten son anda manevra yaparak sağa geçmeye çalışan otomobil kullanıcısının hatasız olduğunu göstermez. Benim görüşüme göre otomobil sürücüsü trafiği tehlikeye attığı bu manevra yüzünden %70 kusurlu iken motosiklet sürücüsü seyir halinde trafiği okumaması sebebiyle %30 hatalıdır.
    Not: Lütfen Tek yöne 2 şeritli yollarda, büyük şehirlerde yaptığınız gibi sol şeridi babanızın yolu gibi kullanmayınız, tıkamayınız. ( Hele muğla'daki sakar virajlarında sakın )

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    İstanbul trafiği dünya sıralamasında birinci sırada olduğu için trafik kanunlarından çok orman kanunları işliyor.Kim nerden boşluk bulursa gidiyor.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bugün Kartal sahilyolunda en sağdan en sol şeride yüksek hızdan frenleme yaparak geçmeye çalıştı önümdeki bayan sürücü. Yüksek hızda akan trafik nedeniyle sola geçemedi. Enteresan bir kararla orta şeritte durdu. Ben de arkasında durdum.(tam sollayacağım sırada yedi bu haltı) Araçlar korna çalarak sağ ve sol tarafımızdan hızla geçtiler. Kadınlar her alanda ortalığı karıştırmak için var galiba. Aman dikkat. Çok enteresan manevralar olabiliyor.
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    2005 dragstar XVSA 650
    Tek şerit değil üç şerit birden değiştiriyor. Ne ayna görür geleni, ne kamera. Cinayet bunun adı.
    fatih41 bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Kadınlara has bazı anormal hareketler oluyor. Bugün yolun ortasında durdu,bende arkasındayım,sinyal yok hiçbişi yok. Yanına geçtim ve nasıl bu şekilde duruyorsunuz yolun ortasında, tarla değil trafiğin içindesiniz hem de İstanbul'da dedim. Suratıma bakıyor boş boş gözlerle,sanki ölü bir balık bana bakıyor,tam gözlerimin içine.
    acemi60, fatih41 ve fatih.met bunu beğendiler.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadınlara has bazı anormal hareketler oluyor. Bugün yolun ortasında durdu,bende arkasındayım,sinyal yok hiçbişi yok. Yanına geçtim ve nasıl bu şekilde duruyorsunuz yolun ortasında, tarla değil trafiğin içindesiniz hem de İstanbul'da dedim. Suratıma bakıyor boş boş gözlerle,sanki ölü bir balık bana bakıyor,tam gözlerimin içine.
    Bazen, "kadınlar olmasa şu dünyada yaşanmaz" deriz. Olsalar da yine hayati tehlike var...

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Hayatımızda olsunlar ama bazı kısımlarında olmasalar mesela trafik

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Yasa böyle olmamalı O kadın diyorum ağzımı bozmamak için bir de yalan söylüyor araba sıkıştırdı diye, Resmen cinayet girişimi bu kaza. Yasalar böyle ağır kazalara maddi, manevi ve fiziksel hasara sebep olan sürücülerin ehliyetlerine ömür boyu el koymalı veya gerçekten ağır yaptırımlar uygulamalı ceza olarak.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senin yapacağın manevranın anasını s................ o........ çocuğu milletin canına kıyıyorsunuz

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hayatımızda olsunlar ama bazı kısımlarında olmasalar mesela trafik
    Saka yapiyorsunuz anliyorum ama bayanlar hakli olarak alinabilir. Sonucta her bayan oyle degil. Bayanlara has problemler oldugu gibi erkeklere has problemler belki daha fazla... Zekasindan cok testosterona sahip agresif magandalar ve ergenlerin hakkini yemeyelim
    Salurbey bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalancı şerefsizler.

Ağız dolusu küfür ediyorum şuan.

Keşke orda motosikletli değil de bir tır gelseydi !
    kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi bu, hakkaten ordan motosiklet yerine bir tır geçseydi asıl o zaman adalet yerini bulurdu. kamera kaydı var allahtan yoksa bu kadın bana arkadan vurdular deyip masrafı bile onlara ödettirmeye çalışırdı.

aynı olay benim başıma bir çok kez geldi ve ilk bu durumu yaşadığımda kadın bir sürücü sol şeritten bir anda sağ sapağa girmeye yeltendi ve bende elimden geldiği kadar yavaşlamama rağmen arka tamponun tozunu almıştım ama kadın için sorun yok kadın bastı gitti.

trafikte tutarsız bir araç görünce büyük ihtimal şöför koltuğunda bayan sürücü oturuyordur diyorum ve gerçekten durum böyle çıkıyor çoğu zaman. dün kameram için hafıza kartı aldım. artık yolda denk geldiğim tutarsız sürücüleri toplayıp paylaşırım. bayan sürücülerden gerçekten korkuyorum çünkü direksiyonda dünya ile bağları kopuyor.

motorumla erkek sürücülerin yanına yaklaşınca iki de bir bana bakıyorlar ama aynı şeyi bayan sürücülere yaptığım zaman hiç mi dönüp bakmazlar anlamıyorum? dikkat sıfır! yola verilen dikkat öyle zayıf ki bence ehliyette daha zor testlere tabi tutulmalılar.

erkekler gaza gelip kaza yaparlar yada başka talihsizlikler olur ama dikkat konusunda bayanlardan farklı olduklarını ben görüyorum. yanlış anlaşılmasın iyi süren bayanlarda var ama çoğunluğu beni taksicilerden daha çok kızdırıyor ve taksicilerde hakkıdır ki bu işten para kazandıkları için acele ediyorlar.

evet işte demek istediğim buydu, abi sokmayın trafiğe yaa (şaka yapıyorum) sorumsuzlar sorumsuz.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı vader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürücü ve artçıya büyük geçmiş olsun. Umarım tez zamanda sağlıklarına kavuşurlar.

Arabanın yaptığını tartışmıyorum bile.

Ancak tuhaf olan, motosiklet sürücüsü sanki önü boşmuş gibi hiç bir tepki vermeden dümdüz yoluna devam etmiş, yanlış görmüyor isem fren bile yapmamış.
    Son anda basıyor ama fayda etmiyor.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bir gün durgun trafikteyim ve önümde beyaz bmw. aralardan geçtim ama bu bmw engelledi beni. 7 kez sellektör yaptım önümde trafik resmen hz musa'nın denizi yarması gibi sağa sola ayrıldı ama bu beyaz bmw duruyor. aynasına baktım ve bayan sürücü sol elinin serçe parmağından başladı tırnak yemeye ve sağ elinin serçe parmağına kadar daktilo gibi geçirdi iki elinin tırnaklarını.

tabi bu arada ben 4 seferde kornaya bastım ama nafile. geçtim bunun sağına ve orada boşluk olunca yanına geldim aynı hizaya ve kadını izliyorum, bir kez bile dönüp bakmazmı bir insan yanımda niye motor durdu diye?

neyse dedim kadının önüne geçtim bu sefer ve merak ettim acaba ben bunu engellesem kızıp tepki verirmi korna falan çalarmı diye ve önüne geçtim duran trafik ilerliyor ama ben daha yavaş gidiyorum masuz kadın kızsın diye ama kadında yine tık yok yaaa :D abi resmen dünya ile bağlantıyı kesmiş kadın.

daha bunun gibi ne olaylar var anlat anlat bitmez.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)