Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 SonuncuSonuncu

MKSF'den Altın Elbiseli Adam'a Tepki !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    su adamı son zamanlara kadar takıp etmemeye baslamıstım sayenızde avukatı olduk

+ınceledıgı r125e baktın mı? ters maşa goremıyorum ben orada?
    ++oturus pozısyonunu sana zahmet bır ıncele bakalım cycle-ergoda. tamam seleler arasında belkı cok ahım sahım fark yok ama bırı 40 dıgerı 20derece yatıs acısına sahıp. gıdon desen donmez. oyle baslangıc motoru mu olur?
    +++adam dıyorkı karenaj gorunum 10 numara ama o gorunuse gore gıtmıyor sesı cıkmıyor dıyor.

yukarıda yaptıgı yorumların neyı var? adamı boklayacagınız yerde yuceltıyorsunuz farkına varmadan.
    aradaki bir çok çelişkiyi ve altın pijamalaı adamın son zamanlarda ki değişimini fark edemiyorsanız sıkıntı sizde. başka cevap yazmayacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    yıllardır bu tür şeylerden ötürü bu klüp federasyon işlerinden uzağım ve dışındayım gençken biraz hani insanlar bilinçlensin biraz organize olalım diye kovaladık ama gördük ki o zamanlar bile bir menfaat ben önde olıyım duygusu vardı çekdik elimizi ayağımızı.. en güzeli kendi arkadaş çevremizle takılmak.. gene kortejlere klüplerle gezilere gidiyorum ama o klüpden kortejden biri çağırırsa gidiyorum klüp üyesi olarak gitmiyorum..

barkını tanımam ama bende camiada barkını yıllardır hiç bir etkinlikde gezide kortejde toplantıda görmedim illaki katılıyordurda ben belki denk gelmedim.. sadece youtube videolarında falan izliyorum yetkilinin dediği o açıdan doğru olabilir bir ..

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı AsyMeTRiQue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarının ilk 2 cümlesine katılıyorum. Ancak kulüp üyeliği gibi sosyal konular özgürlüğü engellemez. Burayı yanlış anlatıyorsun işte. Motosiklet binicisi özgürdür ama aynı zamanda sosyaldir. En nihayetinde insandır çünkü. Kulübe/organizasyona üye olmak ruhunu o oluşuma satmak değildir. Kulüp herhangi bir organizasyon yapmadığında evde kös kös otururmu kulüp üyesi. Bumudur anlatmaya çalıştığın?

Ben motosiklet binicisi özgür ruhludur ama sosyaldir derim buna karşılık sen motosiklet sürücüsü özgür ruhlu ve yalnızdır dersin anlar saygı duyarım (her ne kadar katılmasamda) ama kulüp üyesi olanlar vs ruhlarını özgürlüklerini satmıştır minvalinde kelimeler kullanırsan yanlış olur.

Yalnız olanın kültürü de olmaz. Olsa olsa alışkanlıkları olur. Yalnız olanın veya olmak isteyenin forum üyeliğide olmaz. Niye aidiyet istiyorsun ki buraya üye olarak?
    Sevgili Asimetrik yanlış çıkarımda bulunmuşunuz. İstediğim kişilerle birlikte olabilmem için (" sosyal olabilmek için" ) adı kulüp, federasyon, dernek olan oluşumlara neden ihtiyaç duyayım. Ben motosiklete genel olarak ihtiyaçlarım için biniyorum. Yani motorumun üzerindeyken çoğu zaman yanlızım. Ama bu bana, beni/bizi bir bindirmedin şu alete diyen arkadaşlarımla aynı motorda şöyle bir gezmemize ya da bir şekilde tanışıklığım olan motora binen arkadaşlarımla farklı motorlar üzerinde şöyle bir İstanbulun kuzeyine gezi yapmama engel değil. Hatta mt07 tracer grubunda paylaştığım gibi (gözü benden kara )bir kadın arkadaşımın ısrarlarına dayanamasam şimdiye kadar ya bir tracer ya bir versis üzerinde nord kap sonra da artık Allah bilir nerelere motorla gezi yapmıştım. Ama motor üzerinde uzun yol beni cezbetmiyor. Mesela eniştem diyor ki al bir harley, hog'da kimler var biliyor musun? Valla ülkedeki parasal anomali ile çok zenginlerin olduğunu tahmin edebiliyorum!!!
    Kulüp etkinlik yapmaz ise kös kös oturulur mu? Bilmem, otura da bilirim, arabayla da gezebilirim ya da belki kirliler birikmiştir çamaşır yıkarım. Bilmiyorum o anki duruma bağlı, eşe-dosta, arkadaşa bağlı??
    Ama şunu biliyorum, üyesi olduğum kulüplerden (bağzıları "hakikatten" pahalıdır) her yıl gitsem de gitmesemde aidat isterler, bağzıları düzenli katılım ister ( mesela bir tanesinde üst üste 3 gezi kaçıramazsın "dı" baktım olmayacak ayrıldım, hemen hepsinde üyeler arası birbirini çekememezlik olur, sen bilmiyorsun ben biliyorum olur, ben başkan olacağım cukkayı ben götüreceğim olur, olurda olur; sosyaliz ya!..
    Tekraren ben motora ihtiyaçlarım için biniyorum, mesleğim değil, dolayısı ile birileri ile birlikte olmam için herhangi bir oluşuma ihtiyaç duymuyorum, özgürüm ben, bir şekilde ( artık işten olur, buradan olur, motorun servisinden olur, yolda kalmıştır tanışmışızdır olur, mahalleden olur türlü türlü olur...)tanışıklığım olanlarla ilişki kurmama engel değil, bu beni asosyal yapmaz. Motosikletin bir alet olması, onu kullananları bağlayacak bir yapı oluşumunu gerektirmez hele haklı hiç çıkarmaz. Aksi durumda mahallesinde yol olanlar federasyonu, evinde bıçak kullananlar federasyonu gibi toplumu bağlayıcı ve bundan çıkar elde eden yapıların önü açılır!!! Bilmem anlatabildim mi?
    Benim federeyşında( motora bacak bacak üzerinde, amuda kalkıp binenlerde) üyelik bedeva, yıllık aidat yok, yemek düzenledik kişi başı bu kadar yok, oo yengeyi de getir yok, yemeği cuma akşamı yaptık ki trafikte ebeni arayacaksın yok, kermes düzdük iki tane el işi yapıcan satacağız yok, nisanın ilk haftası Kaş'a gidiyoruz yok, yaa Süleyman başgan'da köşeyi iyice döndü bizim çocukları da hiç kollamıyor görür bu seçimde yok.. Peki ben şimdi asosyal miyim? Sanmıyorum ;)
    espresso bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster

spolier. Sözler birebir kendisine aittir videodan izleyeyebilirsiniz.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Yzf r125 Reklam almadan önceki yorum
    1000 devirden 10000 devire varması sağatler sürüyo böyle fafafafafa
    Zaten ses fıtı fıtı tek silindir olduğu için….. hiç çıtı çıkmıyo fukaranın….. ya tır tabi
    Yeni başlayan adam için yapılmış 81 cm sele var. buna binecek adamın leylek gibi olması lazım. Acil bir durumda allah diye devrilir.
    İlk arkadaşımız bunu başlangıç diye seçmiş bizde şaşırdık….. yeni başlamış allah demiş şamngır diye girmiş.
    Sürüş pozisyonu güzel değil kötü.
    Gidiş zayıf.
    Önü sürekli bırakmak istiyor sürekli. Lastikler michaelinin gariban serisi yol tutmuyor
    Frenler brembo ama his iyi değil kayıyor.
    Çok güzel bir kız düşünün kafa sıfır akıl hiç yoktur. Işte buda öyle.
    Özet olarak başlangıç motoru olarak kötü diyor ve tavsiye etmiyorç

MT 125 (yamaha reklamdan sonraki yorum (motor 125 r ile aynı, beygir tork tümü birebir ayrı)
    )
    Önde başaşağı amortisör güzel bir özellik 125 cc de az olabilecek bir özellik ( yZF r 125 ile aynı amortisör)
    Sele oldukça ferah
    Çok kaslı da değil tam dozunda
    Endişem vardı 125 cc de malzemeden kısmamışlardır diye ama malzeme bol bol konmuş
    Viraja girdiğimizde çok iyi tam not
    Amortisör ve sürüş konforu tam tadında çok beğendik. ( YZF 125 R ile aynı amortisör ve lastik ebatlarında)
    kilo ve15 beygir tam tadında yeni başlayacaklar için (fabrika verilerinde YZF R 125 ile aynı)
    Sele biraz yüksek çok yüksek te değil aslında ama çok alçakta sayılmaz (fabrika erilerine gore 1 cm YZF daha yüksek)
    Özet yorum. Motoru ben genel olarak beğendim
    Tek kötü taraf benzin depo kapağı.
    Adamın eleştirlecek yanları var, ama somut gerçeklere dayanan yorumlar yaparken hata yapmamak gerekiyor ki, sırf laf olsun diye eleştiriyor demesinler.

Bahsettiğiniz yzf r125 videosundaki model eski model. Ön süspansyonu mt125 gibi ters değil. Tamamen ayrı süspansyona sahip iki motor bunlar..

Motosikleti
    Yamaha R25
    Ne Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu'nu nede başkanı Özgür Candar ı hiç duymadım, cahillik benim olabilir dedim araştırdım web sitesi olmayan bir federasyon olduğunu keşfettim. Facebook ta sayfalarını buldum takip eden kişi sayısı 2 bin küsür.

Ama beğenmedikleri AEA nın hem web sayfası hem sosyal medya kanalları hem 100 bin üzerinde takipçisi var.

Kısacası federasyon varsa bile motosiklet kullanıcılarına AEA dan daha fazla katkıları olmadığı kesin.

Motosikleti
    Tracer700
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradaki farkı ayırmak lazım...
    Üstteki para için ,
    Alttaki gönül için yapıyor her ne yapıyorsa...
    İlk başından beridir sevmedim sevemedim üsttekini...
    Ama alttaki nin yaptıklarını sanal ortamlarda hep görüyoruz...

Kim haklıya gelirsek, bence alttaki haklı...
    Dip not... ikisini de tanımam , tanışmadım...
    alttakinin uslubuna bak başkanım diyor konuşma tarzına bak haklı olsa ne yazar midemi bulandırdı kendini küçültüyorlar böyle usluplarla

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Altin elbiseli o hareketi trafikte yada herhangi bir yerde size yapsa ne yaparsiniz? Bu hareketi ve uslubu savunmak nasil bir kafadir diger arkadasim konusma uslubu da ayni sekilde ikisinin de motosiklet camiasina yakisir tek tarafi yok. Ama aea yaptigi hareket kabul dahi edilemez rezalet saklabanliktan baska birsey degil..
    crxforever bunu beğendi.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Böyle bir federasyon yok. Şaka mı yapıyorsunuz?
    Elemanın biri çıkmış ben federasyon kurdum, bana beleş bilet, beleş kıyafet diye ortalıkta geziyor. Barkın Bayoğlu'da hakkını veriyor.

Neden bu kadar alındınız? Ben onu anlamadım.

Nerede başarılı adam var, saçmalığın en dik alası bile olsa en ufak fırsatta indirmek için elinizden geleni yapıyorsunuz.

Şuna bak bir delinin taşına yüzlerce msj.

Ortada bir yanlışlık olsa eleman zaten hakkını hukuk önünde arardı. Demekki bir yanlışlık yok.

AeA sevmiyorsanız takip etmeyin, yapabiliyorsanız izlemeyin.O yeterli etkiyi yaratacaktır zaten. Bütün yemekleri mideye indir indir. Sonra üstüne aşçıyı indir. Oh ne alâ memleket.
    tlgknbs ve mgokhan57 bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı displex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MKSF başkanı zaten yaptığı ün ile hemen beleş çalışmalarına başlamış. Sponsorluklar yağar artık Ünlü oldu o atletle
    http://i.hizliresim.com/NpgDAg.jpg
    http://i.hizliresim.com/m37g91.jpg
    Ooo amcam firsat bu firsattir deyip simsek hiziyla nakite cevirmis populeriteyi... Basarili.

Sen kalk AEA gibi baska ulkeye git, inceleme icin konsept dusun ve hazirla, uygun kiyafet ve prop ayarla, birden fazla kamerayla farkli acilardan video cek, post produksuyona kas, ne gerek var Allah askina? Giy atleti, koy telefonu, mahalle agziyla soyle biseyler, tamamdir.

Onumuzdeki gunlerde daha atesli performanslar bekliyoruz kendisinden. Kirmizi bir atlet mesela?
    espresso, mimarafi ve mgokhan57 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    memlekette klüpden bol ne var bir liste çıksa 10000 tane klüp çıkar.. fedearsyon da sanırım 5-10 klüp birleşip bir araya gelip fedarasyon oluşturuyor..

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Altın elbiseli adam yani Barkının üslubu zaten sıkıntılı ...Federasyon işi de farklı bir tartışma konusu .....Barkının bu işte ciddi emekleri var bunu görmek lazım...Ama o el sıkıntılı yani .....Bence özür dilemeli camiadan .....Fuar işinde kaliteyi arttırmak gayet doğal bir şey ...Biletleri bence fuar değil bayiler üzerinden satmakta fayda var ...Yoklukta var olanların yaptıkları her şey doğru değildir ama işte yoklukta var oldukları için değerlendirmeyi doğru yapmak lazım...Federasyon başkanı bir konuşma yapıp bunu da yayımlayacak ise;kılık kiyafet-konuşma metni ve yönetim kurulu ile birlikte yapılmalı diye düşünüyorum....Selam ve dua ile...

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Federasyon ne demek?
    Nasıl Federasyon kurulur?
    Hali hazırda aktif olan federasyonları nereden öğrenebiliriz?

Diye video yapmadığı için Barkın Bayoğlu suçlu.(ironi tabi ki)
    Çünkü belli ki motosiklet camiası bu terimlerin ve ünvanlarin ciddiyetinin farkında değil.
    Hal böyle olunca elemanın birisi çıkıp kendi federasyonunu kurabiliyor. (sözde)

Ben motosiklet.net sahiplerini motosiklet forumları federasyonunu ilan etmeye ama bunu kuru kuruya değil en azından bir lokma dağıtarak yapmaya davet ediyorum. ( Evet şaka)

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı orh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alttakinin uslubuna bak başkanım diyor konuşma tarzına bak haklı olsa ne yazar midemi bulandırdı kendini küçültüyorlar böyle usluplarla
    Sorun üslupta değilmi zaten..
    altın eşofmanlı gibi pijama takımını giyip jön üslubuyla mı cevap verseydi
    Dedim ya ikisini de şahsen tanımam tanışmadım...
    İlkini oldum olası sevmem..
    İkincisini sanal alemden bolca görüyorum..
    Yapılanlara bakarak yorum yaptım...

Tabi yapılanlar ve o yapılanlardan alınanlar farklılık gösterebilir...
    Bana bir tane barkının hayır işi yaptığına dair belge sunabilecek varmı allasen...
    Alttakinin linklerini koymaya kalksam sayfalar sürer..
    Anlatabildim mi ?..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    barkın diye bişey olmasaydı motosiklet fiyatları yine bu kadar yüksek olurmuydu acaba

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Eskiden AEA'ı "açık ağızlı Ahmet Ağa" gibi hayranlıkla izlerdim. Gel zaman, git zaman bir şeyler değişmeye başladı. Programlarını izlemez oldum. Çünkü, anlattıklarından bir şeyler öğrenmek bir yana, "bu söylediği yanlış" dediğim bile olmaya başladı. Telafuz edilen "Altın Aşortmanlı Adam" nitelemesine kızmak bir yana hoşuma gitti. Ne değişti acaba?

Motosikleti
    Artık Yok...
    Barkını tanımam videolarını çok izledim genelde hitap ettiği kesmin motora yeni başlıycak olan atarlı kesim diye tabir edilen genç kanı kaynayan abi gazı açıp 200 ü görelim diyen tipler olduğunu hep düşündüm.. anlatımıda onlara onların anlıycağı üslupda oluyor biraz sokak ağzı biraz jargonlu biraz atarlı biraz giderli.. ben onda bir sıkıntı görmüyorum.. özellikle ilk başlama motoru videosu vardı bence yaptığı toplumsal mesajlı en güzel video du.. pek çok insan o video yu refanrans olarak paylaşdı .. bakın aea bile scooter dan başlayın diyor dendi ... o video yu çeşitlendirebilirdi ..

onun dışında bazı videolarını izlerken ben böyle yapmam hadi canım ordan dediğimde oluyor ama mesaj vermek istediği kesmi düşününce onlarada bundan başka bir dilde anlatamazdı herhalde diyorum..

misal son viraja giriş çıkış videosu çok teknik ve güzeldi ben beğendim.. ben öyle girermiyim girmem asla ama süratli biri olsam ve sürmeyi teknik denir bilmiyorsam en azından o video sayesinde biraz bir şeyler öğrenip viraja daha doğru girerdim..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden AEA'ı "açık ağızlı Ahmet Ağa" gibi hayranlıkla izlerdim. Gel zaman, git zaman bir şeyler değişmeye başladı. Programlarını izlemez oldum. Çünkü, anlattıklarından bir şeyler öğrenmek bir yana, "bu söylediği yanlış" dediğim bile olmaya başladı. Telafuz edilen "Altın Aşortmanlı Adam" nitelemesine kızmak bir yana hoşuma gitti. Ne değişti acaba?
    Bilginiz artmistir. Eskiden de yanlis seyler soyluyordu Barkin. Ama cok buyuk sorun degil bence. Asil onemli nokta:

AEA onemli bir deger bence. Elestirilmeli, ama yipratilmamali. Yaptigi basit birsey degil. O yuzden yaptigini baska yapan da yok. Federasyon baskani amcamiz baba parasi yemiyorsa hayatini kazandigi baska bir is vardir. Ama AEA profesyonel hayatini buna adamis durumda. Onun icin de konumunu kaybetmemek icin dikkatli davranip, elestirileri eli mahkum goz onune alacaktir. Bu konuda ciddi bir sorun gormedim daha kendisinden. Eger olursa neticesi kendisi icin kotu olur, ve eminim bunun farkinda, o yuzden adimlarini daha dikkatli atiyor. Haliyle hata yapiyor, bazen sinirlari da zorluyor, ama genel olarak duruma hakim goruyorum kendisini. Tabi bilemeyiz ama olumcul hata yapma ihtimali oldukca dusuk gibi duruyor simdilik.

Cok elestirdim AEA'yi. Bariz hatalarini yazdim, Kuralkan olayinda kesinlikle haksizdi bence. Ama destekliyorum kendisini. Iyi ki var.
    mithrelios bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin içine para girdi bir hafta önce gömdüğü motoru sponsoru olduktan sonra yere göğe koyamadı Kapitalizmin 4 tekerinden biri oldu kurye eğitimi için video çekiyoruz dedi gitti bir firmanın reklamını yaptı nasıl daha iyi kurye çalışanı oluru anlattı gerçi anlatmaktan çok firma sahibinin isteklerini çalışanlara empoze etmeye çalıştı.
    Mesele para kazanmasında değil ama kazanırken insanları kandırmaya başladı şu zincir iyidir harikadır kesilmez hoopp motorunu çaldılar kesilmez dediği zinciri peynir gibi kestiler. şimdi yeni bir sponsor bulmuş onun reklamını yapıyor balon yakında patlar ben bu elemanı 100 numaralı adama benzeticem ama orda 100 numaralı adam kandırılıyordu burda ise tam tersi. denildiği gibi izlemeyin yada ilk videolarını izlesin izleyecek olan eskiden boş konuşmazdı hakkını vermek lazım.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevseniz de sevmeseniz de su an konuyu guncel tutarak bedavadan reklamini yapiyorsunuz, yapmaya da devam edeceksiniz. Bu yuzden hic bir sey olmaz AEA'ya
    Shrieker ve GT250rAlanya bunu beğendiler.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin içine para girdi bir hafta önce gömdüğü motoru sponsoru olduktan sonra yere göğe koyamadı Kapitalizmin 4 tekerinden biri oldu kurye eğitimi için video çekiyoruz dedi gitti bir firmanın reklamını yaptı nasıl daha iyi kurye çalışanı oluru anlattı gerçi anlatmaktan çok firma sahibinin isteklerini çalışanlara empoze etmeye çalıştı.
    Mesele para kazanmasında değil ama kazanırken insanları kandırmaya başladı şu zincir iyidir harikadır kesilmez hoopp motorunu çaldılar kesilmez dediği zinciri peynir gibi kestiler. şimdi yeni bir sponsor bulmuş onun reklamını yapıyor balon yakında patlar ben bu elemanı 100 numaralı adama benzeticem ama orda 100 numaralı adam kandırılıyordu burda ise tam tersi. denildiği gibi izlemeyin yada ilk videolarını izlesin izleyecek olan eskiden boş konuşmazdı hakkını vermek lazım.
    Motoru çalındığında zinciri kesilmedi. Komple zincirle birlikte götürmüşler motoru.

https://www.youtube.com/watch?v=QDoLQNf6gGc
    mithrelios ve espresso bunu beğendiler.
    Ducati 1198SP _ RedLove

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)