Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YBR 125 ile Dünya Turuna Çıktılar. ride2world

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Daha önce konusu açılmıştı,

Eli takim taklavat tutan,mekanikten anlayan,birileri için basit sistem makinalar bicilmis kaftan.

Abartmadan min 2 takim debriyaj balatasi,4 takim fren balatasi,3 takim lastik,4takim zincir disli,yag,buji,filtre,ampul vb.sarf malzemeler degistirmek yukarida bahsettigim kisiler icin mesele degil,

Ayrica Ybr nin avantaji marka model acisindan afrikanin bile en ücra yerinde parca bulmasi cok kolay.

Malezyadan,çin,hindistan,pakistan,endonezya,bangla deş,ve ismi hatirima gelmeyen ulkeleri Yamaha crypton110 ile seyahat eden 3 kafadar vardi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezmeleri güzel, ruhları güzel vs tamam da, 600-800, 1500 cc alıp gezmeyen adama laf niye onu anlamadım. Alırım 1200 gs salonuma süs olarak koyarım kime ne üstad

Alırsın istersen çatına koyarsın lafım öyle insanlara değil..

Lafımın gittiği yer belli hacimle motorculuğu endeksleyip ona göre kaftan biçenlere.. üstelik o biçdikleri kaftanada kendileri uymazlar en başda ..

Türkiyede dikkat etmiyormusun her hacime bir rol kesilmişdir giriş sınıfı ilk başlangıç motoru 125-250cc olmalıdır.. tamam küçük hacimden başlamak her zaman iyidir ama bunu insanlara acemi motoru başlangıç motoru diye zorla empoze edersen adam 250cc da kalacağıda varsa memnunsa yakıtından gidişinden parça fiyatından şehir içinde gidişinden süratlede çokda işide yoksa kalmıyor adam çünkü çevresindekilerin onu acemi gibi görmesini istemiyor gidiyor 500 lük 600 lük makine alıyor..

500-600 lüğü alan adamlarda uzun zaman o hacim bu hacim o tarz bu tarz motordan motora geziyorlar en sonunda akıllanıp ben başkaları içinmi yaşıyorum kendim içinmi yaşıyorum deyip gene dönüp dolaşıp aynı noktaya geri dönüyorlar.

yok uzun yola çıkıcaksan en az 600 lük olmalı yok şunu yapıcaksan 900 lük olmalı cruiser motor alıcaksan V motor olmalı naked alıcaksan şöyle olmalı ss alıcaksan böyle olmalı.. devamlı hacimlere her şeye kaftan rol biçmişiz sanki öyle bir şey varmış gibi.. işin komik yanı bu rol biçen insanların hiç biride kendileri en başda uymaz bu rollere ..
    gurcanozturk, ufoz, Facoo ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alırsın istersen çatına koyarsın lafım öyle insanlara değil..

Lafımın gittiği yer belli hacimle motorculuğu endeksleyip ona göre kaftan biçenlere.. üstelik o biçdikleri kaftanada kendileri uymazlar en başda ..

Türkiyede dikkat etmiyormusun her hacime bir rol kesilmişdir giriş sınıfı ilk başlangıç motoru 125-250cc olmalıdır.. tamam küçük hacimden başlamak her zaman iyidir ama bunu insanlara acemi motoru başlangıç motoru diye zorla empoze edersen adam 250cc da kalacağıda varsa memnunsa yakıtından gidişinden parça fiyatından şehir içinde gidişinden süratlede çokda işide yoksa kalmıyor adam çünkü çevresindekilerin onu acemi gibi görmesini istemiyor gidiyor 500 lük 600 lük makine alıyor..

500-600 lüğü alan adamlarda uzun zaman o hacim bu hacim o tarz bu tarz motordan motora geziyorlar en sonunda akıllanıp ben başkaları içinmi yaşıyorum kendim içinmi yaşıyorum deyip gene dönüp dolaşıp aynı noktaya geri dönüyorlar.

yok uzun yola çıkıcaksan en az 600 lük olmalı yok şunu yapıcaksan 900 lük olmalı cruiser motor alıcaksan V motor olmalı naked alıcaksan şöyle olmalı ss alıcaksan böyle olmalı.. devamlı hacimlere her şeye kaftan rol biçmişiz sanki öyle bir şey varmış gibi.. işin komik yanı bu rol biçen insanların hiç biride kendileri en başda uymaz bu rollere ..
    Böyle söyleyince hak verdim doğru diyosun. cc e göre muameleye ben de çok ayarım.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Amerika'dayken sosyal medyada takip etmeye başlamıştım.

Büyük motorlarını satıp sermaye yaparak ybr ile yola çıkmışlar. Ybrnin sağlamlığını ispatlayan bi tur oldu.
    kovboy03 bunu beğendi.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Kölesi olduğumuz sistemi kırıp dünyayı gezmek daha güzel ne olabilir ki hayatın gerçek manada tadını çıkartıyorlar. Uzun zamandır takip ediyorum kendilerini, Allah kaza bela vermesin bizde anca işe gidip gelelim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Daha cok yuksek hacmi statu simgesi olarak gorenlere tepki olarak acilmis bir baslik gibi.

Butceleri musait olsaydi daha yuksek hacimli bir motosiklet ile yola cikarlardi, o kesin. Zaten roportajda kendileri de dile getiriyor. Bazi otoyollarda zorlandiklarindan da bahsettiler.

Bir de uzun yol ve aylarca kamp olayi motosiklete ilgiyle ne kadar alakali tartisilir. Bos vaktinin cogunu motosiklet uzerinde geciren, pistin hakkini veren biri, aylarca yolculuk ve cadir olayini sevmeyebilir. Sahsi tercih meselesi. Tam tersi olarak ta bu cifti piste koysaniz ne yapacaklari da supheli. Velhasil motosiklet dunyasi genis. Seyehati var, hizi var, uzun yolu var, pisti var, viraji var, vs. Herhangi bir tarafindan tutan hobiye girmis demektir. Ille de o veya bu sekilde olmasina gerek yok.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    En son kendilerine mesaj attığımda motorun kmsi 110 bin deydi

Motosikleti
    ......
    Agir bakimda,Arjantin,meksika,Kolombiya,brezilyada,ybr1 25 ve Fz150 konusunda duayen ustalar var 200cc upgrade ile,açısını tahayyul bile edemeyecegimiz dik rampalarda bir nebze daha rahat gidebilirlerdi..

Konuyu açan arkadaşa ise,Güç her zaman iyidir,en azindan cepte dursun ne zaman lazim olacagi belli olmaz..varligi bile yeter diyorum ve ceketimi alıp gidiyorum...

Türkiye'den geçmemişler Allah'tan.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Yolculuk boyunca takip ettim, eğlenceli insanlar
    Weak are prey

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Daha öncden konusu vardı aslında yeni keşfetmişsiniz sanırım. Tur biteli 1 ay oldu sanırım. Şu anda Türkiye deler. Aytemiz sponsorluğunda Türkiye yi turluyorlar
    -Black- bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Uzun süredir insatgramdan takip ediyordum. Bir anda dükkanıma geldiler meğerse komşu olmuşuz. İkisi de harika insanlar. Tuğçe arkadaşın annesi de eski müşterimizmiş. Çok sevdim kendilerini tamamen içtenler ve cidden harika bir iş başarıyorlar.
    -Black- ve espresso bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    bu kadar boş vaktim olsa 125 cc ile değil bisikletle dolaşırım dünyayı , 50 km pedal çevir üç gün kamp at oh mis..
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    benim yüksek hacime bir tepkim yok hayatım boyu 30 motorum olduysa 25 i yüksek hacimdir .. olay insanları belli kılıflara zorla sokulmak istenmesi istedinmi rahat 125 lik makine ilede tur atarsın 1200cc lik makine ilede..

Türkiyede motor dünyasındada görünmez insanlara bir nevi enpoze edilen bir mahalle baskısı var..

Uzun yola çıkıcan 125 lik makineyle uzunyola çıkılmaz 250 liklede çıkılmaz en az 600 lük olucak .. niye işte öyle kamyon uçurur otobüs savurur ..
    ss alıcam ne alıcan 250cc lik bir şey .. ya bırak 250cc den ss mi olur en az 600 yada 750 lik alman lazım .. niye işte öyle..
    cruiser alıcam ne alıcan sıralı 4 silindirli bir şey .. ya bırak sıralı cruiser mı olurmuş V motor alıcan .. niye işte öyle..
    scooter alıcam .. ya bırak scooter motormu manuel al .. niye .. işte öyle

daha ben bu listeyi sayarım uzar giderde neyse gerek yok..

konuya dönersek burda onların benim tahminim yüksek hacim bir motorla dünya turu atmak istememeleri öncelikli bence maddiyat ile ilgili değil illaki bir payı vardır ama ikinci sırada bence çünkü isteler ybr fiyatlarınada yüksek hacim ikinci el kaliteli motorlar var. zira uzun yolda yüksek hacimli motorda özellikle ekonomik bir motor çok ciddi bir şey yakmaz .. tabii yakmaz derken ybr ilede kıyaslanmaz ben ortalamadan bahsediyorum..

misal ybr fiyatında piyasada xt600e ler var onlardanda alabilirlerdi illaki yüksek hacim almak isteseler .. xt600 e lerde dünyadaki en yaygın en çok satmış motorlardan biridir çok sağlamdır arıza versede tamiri kolay basitir kara düzen bir motordur.. gene ybr nin üstüne çok az ekleyip xt660r alabilirlerdi.. bunlar öyle ybr den çokda pahalı motorlar değil xt600 aynı fiyattır hatta..

burdaki olay çok zekice düşünmüşler bence ondan ybr almışlar .. yoksa cbf150 de alabilirlerdi.. yada 200cc , 250cc lik bir makinede alabilirlerdi ybr ile aynı fiyatlarda..

ybr dünyanın her yerinde satan nadir motorlardan parça derdi dünyanın hiç bir yerinde yok özellikle ybr ile muadil ortak parça kullanan çok farklı markaların farklı modelleri var .. ybr nin her yerine çok rahat ulaşabilirsin tamirini kolayca yapabilirsin..

ybr nin sağlamlığı zaten dillere destanki burda kanıtlamışlar bu gezide kanıtı olmuş..

en önemlisi 600 yada üstü hacimli bir motora göre yakıttan inanılmaz ekonomi yapmışlardır unutmayın 2 motorlar.. Burda mevzu dünya turu ise istediğin kadar maddiyatın iyi olsun genede parayı dikkatli ve tasarruflu harcaman gerekir.. 600 yada 750 lik bir motora göre sadece ybr nin yakıtından yaptıkları karla amortismanla belkide tatillerinin yarısı bedavaya gelmişdir.. Burda tek motor olarak düşünmeyin iki motorun masrafı var..

basit bir örnek veriyim latin amerika ülkelerinin birinde ybr lerinden biri arıza yapsa oralarda ybr yi yerel halk sürüyordur ucuz rakamlara parçasını çok rahat bulabilirler.. ama altlarında yüksek hacim lüks pahalı bir motor olsa o motorun parçasını orada bulamayabilirler .. fiyatının yüksek oluşundan yada yakıtının çok oluşundan ötürü oralara bu tür modeller ithal edilmiyor olabilir yada çok satmıyor olabilir.. ybr her yerde ybr dir..

Bunun ben sadece tek maddiyat ile alakalı olduğunu düşünmüyorum ybr tercihi bence tamamen çok doğru alınmış stratejik taktiksel bir karar ..
    tommygun, emremm, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Küçük hacimle de çıkılır, ama sabrın ve vaktin bolsa eğer. Fakat dar zamanda, mümkün olan maksimum aktivite ve daha fazla coğrafya görmek istiyorsan, bazen biraz daha fazla güce ihtiyacın oluyor. Zamanında ben de Ybr ile bir çok yolculuk yaptım, fakat dönüşte bir kaç gün motora binmek sıkıntı oluyordu.

Motosikleti
    Artık Yok...
    birde aklıma gelmişken ybr nin bir avantajıda özellikle fakir ve suç oranının çok yüksek olduğu hayati riskinin çok yüksek olduğu kontrolsüz ülkelerde şimdi altlarında lüks motor olsa pahalı bir şey .. ordaki insanlar "zengin çocuklarına bak altlarındaki motora baksana para vardır bunlarda" mantığında kötü tatsız şeyler olabilir gasp yağma insan kaçırma şantaj v.b .. Daha önce seyyah olan gezgin motorcuların başına gelmiyen şeyler değil.. bizim türkiyede bile oldu hatırlayanlar bilir ..
    Meksikada olmıyan bir şey değil çok yaygın bir şey insan kaçırma şantaj ile para isteme..

ybr yi oralardada orta gelir ve dar gelirli kullanıyor yani adamlarda " bunlarda bizim gibi gariban baksana bizim motorlarla çıkmışlar geziye bunlarda para mara olmaz" deyip daha sahip çıkıcı daha kendilerinden candan içden samimi davranmış olabilirler..

bu tamamen bir teori :D :D
    bursalıali ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    @Logaritma

Mantıklı bir durum..

Zaten,ciddi bir problemde,en son ihtimal motoru birak,uçaga atla dön tarzinda bir motordur Ybr.ama vstrom/tenere/Africa Twin olsa el mecbur sarılıp yatacaksin yaninda..
    logaritma, bursalıali ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    mantıklı bir avuç civata benim hayatımdan değerli değil..
    levend84 ve bursalıali bunu beğendiler.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha kaç para verdi bu motorculara kim bilir :D
    Sadece turlarının ikinci bölümünde parça desteğinde yardımcı oldular. Bildiğim kadarıyla herhangi bir para verilmedi. (Başlamadan önce görüşülmüş, ancak olumsuz yanıt almışlardı)

Asya'ya geçmeden önce, Avrupa ve Amerika kısmını, kısmen dinlemiştim. Sonrasında da tur bitene kadar takip ettim.

Güzel insanlar.

107.000 km, 48 ülke

https://www.facebook.com/ride2world/

Önümüzdeki hafta yapacağımız buluşmalarımızın yerleri de belli oldu ��

Edirne’de 17 Eylül Pazartesi saat 19:00’da Edirne Ticaret ve Sanayi odası giriş kat 1. Toplantı salonunda
    .
    Çanakkale’de 18 Eylül Salı saat 19:00’da Aşkın Otel’de (İsmetpaşa mah. Mevsuf sk. No:53, Çanakkale Merkez)
    .
    Balıkesir’de 19 Eylül Çarşamba saat 20:00’de (adres yarın belli olacak)
    .
    Bursa’da 20 Eylül Perşembe saat 19:30’da Nilüfer belediyesi dernekler yerleşkesinde (Beşevler pazaryeri yanında) olacağız ��
    .
    Diğer iller içinse ilerleyen zamanlarda buluşmalar organize edeceğiz
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    cıks
    kar kış demeden italyaya agnellotreffen motor festivaline katılmak için tekrardan yola çıktılar, ben keyifle izliyorum...tavsiye etmek için yazayım dedim bakmak isteyenler olabilir

instagram da videoların dışında keyifli anlar da var https://www.instagram.com/ride2world/?hl=tr
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)