Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Sigortacılar şeffaf sisteme de direniyor !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    2011 kasım ayında aldığım motoru 40 liraya sigortalamış muameleci. Eskiden sigorta parasının lafı bile olmazdı, hatta ordan cebe bi sürü para atarlardı sigorta düşük olduğu için. Ertesi sene 150 liraya sigortalatabilmiştim. Bu sene yine 2012 yılı gibi en az 3 kat zam yaptılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta sizin motorsikletin hasarini karsilamiyor ki sizin motosikletinizin fiyati uzerinden ucretlendirilsin. Biri 3000Tl'lik scooter ile, biri de 75000 TL'lik Ducatiyle bir Mercedesin yan aynasini goturdu. Olusan masraf ne kadar? Motosiklete bagli mi? Allah bilir Ducati kullanan daha dikkatli davrandigi ve egitimli olma ihtimali daha yuksek oldugu icin daha az risk tasiyor bile olabilir.

Herkes kasko yaptirsin aracina diye cozum olur mu? Dikkatsiz okuzler sorumsuzca carpip kaybolsun, ama cezasini artan kasko primlerimleriyle carpilan odesin oyle mi? Oh.

Tamam, sigorta fiyatlari cok fazla. Ama onerdikleriniz makul cozumler degil. Mesela:

Bir gun ters yonde yuksek hizla giden Sahin'in icine dolusmus bir genc guruhu, icinde ben, annem, babam, esim ve 2 yasinda oglumuzun bulundugu arabaya ortadan gomuyorlardi, 1-2 saniyeyle kurtardik. Bunun sebebi sorumsuzluk. Her arac ayni zamanda bir silah. Boyle insanlarin trafige cikamamasi lazim. Cikmadan once aldiklari riskin bedelini odemeleri lazim.

Devlet indirimi zorlarsa da muhtemelen vatandas icin olmayacak. 1. Millet arac almaktan vazgecer, fahis OTV geliri azalir. 2. Benzin kullanimi azalir, benzinden alinan fahis vergi geliri azalir.
    Tamam işte, ikinci kısımda yazdığınız şeyi ben de savunuyorum. Benim taşıdığım risk ile onunki bir mi de benimle aynı sigorta bedelini ödüyor veya ben onunla aynı bedeli ödüyorum ? Saçma sapan değerlendirme kriterleriyle risk belirleniyor. Önemli kazalar kayda geçiriliyor ama önemsizlerden kimsenin haberi yok. Önemli olan bir sürücünün yaptığı kazada oluşan hasar bedeli değil, o sürücünün hatayı botunca kaç kazaya veya olaya karıştığıdır. Bana göre aracını sürerken kasislere altını sürten, dönerken kaldırımlara sürten, arada bir insanlara dokundurup "Bir şey yok devam" diyen tipleme hayatında bir kere takla atıp araç pert etmiş adamdan çok daha risklidir. Yapılan kaza adedine göre ücretlendirme yapılmadıkça bu cahil sürücüler hiçbir zaman azalmayacaktır. Aslında bu ayıların en büyük güvencesi de kaskolar ve trafik sigortaları oluyor.

Diğer örnekte ise hayatımda hiç bir otomobilin aynasını kıran motosikletçi görmedim. Motosiklet kazalarının çoğunda da (emniyet şeridinde vukuata karışıp ağlaşanlar hariç) suçlu olan otomobil sürücüsü oluyor. Bu durumda da ben onun hasarını ödemek istemiyorum. Suçlu olan tarafın hasarı benim umurumda değil. O Mercedes gitsin kaskodan aracını yaptırsın. Ayrıca bir motosiklet bir otomobile ne kadar zarar verebilir ? Son olarak da kasko diye bir şey varsa ve bunu istisnasız her otomobil sürücüsü yapıyorsa o zaman trafik sigortası ne işe yarıyor ? Millet salak gibi kaskosu olmasına rağmen hasar kaydı olmasın diye kaskoyu kullanmıyor, yıllarca ödeme yapıp kaskoyu süs olarak tutuyor ve bu da benim hiç umurumda değil. Kullansınlar kaskolarını ve trafik sigortası diye bir şey olmasın. En azından motosiklet için olmasın. Ayrıca kaskoda hazarsızlık indirimi diye bir şey de olmasın kardeşim, o zaman bunları hiç konuşmayız.

Hala mevcut sitemin kuralları içerisinde yorum yapıyoruz. Sistem değiştirilerek, bunlar düzenlenerek her şeye çözüm üretilir ama görüyorum ki burada bazılarının buna niyeti yok, hala trafik sigortasından kazıklanma isteği içerisindeler. Ayrıca bu sistemi savunanların da kendilerinin veya akrabalarının sigorta acenteleri olduğuna adım gibi eminim. Devlet de bu işten parayı kırdığı için fazla sesini çıkarmıyor. Ama bizim insanımızda iş yok. Ufak bir protesto, mesela birkaç ay kimsenin bu koşullarla otomobil almaması her şeyi çözer ancak nerede o duruşu sergileyek millet ?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sigorta sizin ne kadar akıllı uslu bir sürücü olduğunuza bakmaz. Sizin ona ne kadara mal olacağınıza bakar. Ama tabii ki akıllı uslu sürücülerin kazaya karışma olasılığı da azdır. Ama şirket nasıl bilsin sizin karakterinizi? Onun için yaşınıza, yaşadığınız yere, aracınıza ve en önemlisi de kaydı olan geçmiş vukuatiniza bakar. Bütün dünyada böyle işliyor bu. Başka nasıl olabilir?

"Trafik sigortası kalksın, herkes kasko'ya yığsın masrafı" diyorsunuz, eğer öyle olursa bakın ne oluyor kasko fiyatları seneye görün. Kimse aracına kasko yaptıramaz bu sefer de. Farkındaysanız sizin yaptığınız kazanın masrafını, kaza yapmayan insanların sigorta primleri ödüyor.

Sistemin doğru düzgün işlediği ülkelerde de durum aynı, daha önce örnekler verdim. Eğer sistemi eleştirecekseniz, vergiyi sistemini eleştirin. Deli gibi para kazanan insanlardan alınmayan kamu vergisinin vatandaş üzerinden benzin ve ÖTV olarak alınmasını eleştirin.

Öteki türlü durum hakkını isteme değil, "ben ille de motosiklet sürmek istiyom, bana ne diğerlerinden, çarparsam da çarptığım ödesin" oluyor. Yanlış.

Keşke sigorta sistemini savunanların sigorta şirketiyle alakası var demeyeydiniz. Bir komplo teorisi daha eksikti. Gerçi zaten benim savunduğum şey sigorta şirketleri değil, doğru olduğunu düşündüğüm şey.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

Bir de şöyle bakılabilir tabi. "Neyimiz doğru işliyor ki bu doğru işlesin. Batı standardı lüks bize." Buna çok diyeceğim birşey yok.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir komplo teorisi daha eksikti. Gerçi zaten benim savunduğum şey sigorta şirketleri değil, doğru olduğunu düşündüğüm şey.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

Bir de şöyle bakılabilir tabi. "Neyimiz doğru işliyor ki bu doğru işlesin. Batı standardı lüks bize." Buna çok diyeceğim birşey yok.
    Senin bu konuya yorum yapma, savunma şekline bakarak komplo teorisi üretene hak vermemek elde değil. Bu Amerikalı ya acenta sahibi, ya da bir yakını sigortacı buna üflemiş dedim bende.

Bak eğer bu ülkede yaşamıyorsan bu konuya yorum yapma hakkın olmakla birlikte sigortacıları savunman çok antipatik gelebilir bize. Çünkü senin yaşadığın ülkede bir sene içerisinde sigorta fiyatları 3 kat artmadı. Yani şöyle söyleyeyim, atıyorum orada aldığın 5000 cc hacmindeki aracının yıllık 500 $ sigorta bedeli 1 sene sonra 1500 $ olmadı. Senin asgari ücretle çalıştığını varsaysak bir ayda kazandığın ücret kadar fiyatı olan kıçıkırık cub motoruna yine bir aylık kazancın kadar zorunlu sigorta parası istemiyorlar! Yani olay bu güzel kardeşim, senin yorum yapabilme hakkın var ama empati yapamadığın için yorumların çok antipatik!

Hah haklı olduğun yerler var, bu kadar kaza oluyorsa bunun sigortacılar tarafından fiyatlandırılması lazım diyorsun. Amma velakin zorunlu olan birşeyi sadece özel sigorta şirketlerinin karlılığına bakarak vatandaşa kitleyemezsin. Önce çalışma şartlarını düzelt, asgari ücreti yükselt ondan sonra vergileri, zorunlu sigortaları dayat değil mi! Zaten sistemin mantığıda yanlış, araç fiyatı mutlaka sigorta primini etkilemeli. Ben şimdi 1000 liralık motorcuğumla Porsche kullanan ensesi kalının primini ödüyorsam hatta fazlasını belki de burada bir yanlış var!
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin bu konuya yorum yapma, savunma şekline bakarak komplo teorisi üretene hak vermemek elde değil. Bu Amerikalı ya acenta sahibi, ya da bir yakını sigortacı buna üflemiş dedim bende.
    Yok yahu. Herhangi bir sigorta sirketiyle tek baglantim, yirmi sene once bir akrabamizin esinin bir sigorta sirketinde eleman olarak calismis olmasi. O da, dogruya dogru, iki yuzlu yalancinin tekidir.

Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hah haklı olduğun yerler var, bu kadar kaza oluyorsa bunun sigortacılar tarafından fiyatlandırılması lazım diyorsun. Amma velakin zorunlu olan birşeyi sadece özel sigorta şirketlerinin karlılığına bakarak vatandaşa kitleyemezsin. Önce çalışma şartlarını düzelt, asgari ücreti yükselt ondan sonra vergileri, zorunlu sigortaları dayat değil mi! Zaten sistemin mantığıda yanlış, araç fiyatı mutlaka sigorta primini etkilemeli. Ben şimdi 1000 liralık motorcuğumla Porsche kullanan ensesi kalının primini ödüyorsam hatta fazlasını belki de burada bir yanlış var!
    Sizin dediginizi farkli sekilde soyleleyim:

Ensesi kalin Porsche'i olan adam, tabii ki Turkiye'de yazlari kullanmis oldugum eski Lada'ya verdigimiz'den daha az trafik sigortasi vermeli. Bir defa bir suru elektronik destek var Porsche'ta. Kullananin dikkati dagilip onune bakmasa, arac kendi kendine fren yapiyor. Lada'da pur dikkat olsam bile frenin calismama ihtimali var Ustelik Porsche'u olan cogu adam arabasini sever, dikkatli kullanir. Lada'yla Mercedes'lerin uzerine surunce cil yavrusu gibi dagildiklarini bizzat musahede ettim Velhasil sonucta benim Lada'yla baskasina verecegim zarar ihtimali, Porsche'un vereceginden azsa, ki muhtemelen oyle, onun trafik sigortasinin daha az olmasi normal olan. Ama Porsche'un kaskosu tabii yirmi kat fazla olur, bu normal. Cunku kasko aracin kendini, trafik sigortasi ise carpacagi ortalama aracin zararini oduyor. Bu noktada Porsche ve Lada esit.

Ama ensesi kalin Porsche'u olan adam, devede kulak gibi, sadece aldigi Porsche'a odedigi OTV ve benzin ile kurtulmamali. Adamakilli, kazandigi miktar uzerinden gelir vergisi vermeli. O vergi, zaten geliri dusuk olan ortalama vatandasa kesilen utopik OTV ve akla zarar benzin haraclarini fazlasiyla karsilar. Velhasil yanlis var, hem de cok var, ama diger tarafta. Zaten olmamasi gereken vergilerle zor durumda birakilanlarin daha da ezilmesi dogru degil, katiliyorum. Malesef ulke olarak yakin gelecegimiz hic de parlak gozukmuyor. Uzulmemek, endise etmemek mumkun degil.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Zaten olmamasi gereken vergilerle zor durumda birakilanlarin daha da ezilmesi dogru degil, katiliyorum.
    Onlar halinden memnun diye biliyorum.
    May the Force be with McLaren Mercedes

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Demek ki eskiden bir problem varmis. Benzin eskiden de, simdi de fahis. OTV, kabul edilebilir degil. Ama eski sigorta fiyatlari mantiksiz derecede dusuktu. O primlerle adamakilli hasar tamiri olmazdi zaten.

Bakin adamakilli cozum onerebilen yok. Herkes kasko alsin demek, "Eger ben carparsam ve sucluysam, arabasindaki hasari carptigim kisi odesin" demek. Mantikli mi, dogru mu, ahlaki mi? Hicbiri. Tumden kalksin demek daha vahim, yukari yazdim.

Benzin icin 4 kat fiyat vermek OK, araba icin 2 kat fiyat vermek OK, ama sigorta icin olmasi gereken masrafi vermek problem...
    Yapmayın yav, demek önceden problem varmış. Trafik sigortası fiyatları yıllarca normaldi ve herkesin ihtiyacını karşılıyordu. Son 1 senede yapılan kanun değişikliği ile azmaya başladılar. Bu işin nesini savunuyorsunuz anlayamıyorum. Var mı hiç 5 sene önce trafik sigortası nedeniyle aracı düzgün tamir olmayan?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Trafik sigortası bütün hasarı karşılamaz zaten. Bentley'i ezen beton mikserine baya ağır fatura çıkardılar.
    http://www.mynet.com/haber/guncel/be...tura-2667947-1

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Demek ki eskiden bir problem varmis. Benzin eskiden de, simdi de fahis. OTV, kabul edilebilir degil. Ama eski sigorta fiyatlari mantiksiz derecede dusuktu. O primlerle adamakilli hasar tamiri olmazdi zaten.

Bakin adamakilli cozum onerebilen yok. Herkes kasko alsin demek, "Eger ben carparsam ve sucluysam, arabasindaki hasari carptigim kisi odesin" demek. Mantikli mi, dogru mu, ahlaki mi? Hicbiri. Tumden kalksin demek daha vahim, yukari yazdim.

Benzin icin 4 kat fiyat vermek OK, araba icin 2 kat fiyat vermek OK, ama sigorta icin olmasi gereken masrafi vermek problem...
    mantıklı, niye mantıklı çünkü;

her aracın kendi değerine göre kasko fiyatı olacak. şu anda emin ol kaza yapanlar sigorta sistemi yüzünden daha dikkatli değiller. kasko sistemine geçildiğinde sadece adalet sağlanacak.

yani zenginden çok, fakirden ise az para alıncak. zorunlu kasko olsun. ve kaskoya ufak bir ek para alsınlar oda ölümlü kazalar için.

zorunlu kasko şu anda sigortasız gezen araç sayısını azaltıcak ve bu yüzden daha verimli olur.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mantıklı, niye mantıklı çünkü;

her aracın kendi değerine göre kasko fiyatı olacak. şu anda emin ol kaza yapanlar sigorta sistemi yüzünden daha dikkatli değiller. kasko sistemine geçildiğinde sadece adalet sağlanacak.

yani zenginden çok, fakirden ise az para alıncak. zorunlu kasko olsun. ve kaskoya ufak bir ek para alsınlar oda ölümlü kazalar için.

zorunlu kasko şu anda sigortasız gezen araç sayısını azaltıcak ve bu yüzden daha verimli olur.
    Bircok acidan yanlis.

1. Ferrari'm var. Manyagin biri kiskandi, carpti. Kendi arabasinda masraf 500 TL, benimkinde 150000 TL. Suc onda. Kasko'ma odettim. Bu sene 10000TL olan kasko primim seneye 50000TL olunca aradaki 40000TL farki kim verecek? Ben. Niye? Manyagin teki tum suc onda olmasina ragmen carptigi icin. Dogru mu bu? Benim sucum ne? Calisip kazanip Ferrari almak mi? "Ferrari'si var adamin, bosver odesin p3z3v3nk" dogru bir yaklasim mi?

2. Zenginden fazla, fakirden az alinmasi gereken sey, vergidir. Cunku gelirlerini ulkenin sundugu imkanlarla edinirler, ve bunda herkesin bir payi vardir. Ama hizmet ve mal almaya gelince ikisi de ayni mal veya hizmete ayni ucreti oder. Siz bu ikisini karistiriyorsunuz. Siz, zengin ayni ekmege 3 TL, fakir 1 TL versin diyorsunuz. Ekmegin fiyati herkese 1 TL'dir, alanin siyasi ve dini dusuncesinden, maddi ve medeni durumundan bagimsiz olarak.

Daha once dedigim gibi, "o zaman zenginden dogru duzgun vergi alsinlar, almiyorlarsa da bana bu kadar yuklenmesinler" demekte haklisiniz. Ve bu noktada asil sorun OTV ve benzin fiyatlarinda. Bir sure once benzin uluslararasi piyasada acaip ucuzladi. Burada galonu $5'dan $2' indi. Sonra biraz cikti yine. Ama bu muthis indirim Turkiye'ye hic yansimadi. Yani o sira devletin zaten fahis olan benzin vergisi ikiye, belki uce katlandi, sonra eski haline indi. Herkes dolandirildi. Kimsede tepki yok. 1-2 gazete yazdi o kadar. Onlar da kapandi zaten simdi.

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    28 yıllık hasarsızlıkla 990tl ödedik anadolu sigortaya.

Fiyatlar çok fahiş cidden. Adamına göre muamele yapılmalı. Kuru, yaş olayına döndü biraz...
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    Alıntı Aquaium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    28 yıllık hasarsızlıkla 990tl ödedik anadolu sigortaya.

Fiyatlar çok fahiş cidden. Adamına göre muamele yapılmalı. Kuru, yaş olayına döndü biraz...
    Aynen, benim 28 yıl olmasada 12 yıllık ehliyetimde kaza yok, hiç bir tamir yaptırmamışım hiç bir firmaya 5 tane aracım olmuş 1000 TL çıkardılar.

Bir de araç yenilenince indirimin bir kısmı gıdıyormuş ulan araca değil şöföre bakıyordunuz hanıi? eskisini sattım yenisini aldım daha fazla çıktı...
    MotoVlog > https://goo.gl/8jrwAL

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşlar kimsenin gözünün yaşına bakmıyorlar
    benim üzerime babamın kullandığı bi motosiklet vardı ehliyetsiz kardeşime verdiği için kavga ettik
    kendi üzerine al dedim motoru oda aldı
    yaş 57 plaka 54 allianz sigorta 430 tl
    ben yenileme yapsaydım 170 tl idi

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Bircok acidan yanlis.

1. Ferrari'm var. Manyagin biri kiskandi, carpti. Kendi arabasinda masraf 500 TL, benimkinde 150000 TL. Suc onda. Kasko'ma odettim. Bu sene 10000TL olan kasko primim seneye 50000TL olunca aradaki 40000TL farki kim verecek? Ben. Niye? Manyagin teki tum suc onda olmasina ragmen carptigi icin. Dogru mu bu? Benim sucum ne? Calisip kazanip Ferrari almak mi? "Ferrari'si var adamin, bosver odesin p3z3v3nk" dogru bir yaklasim mi?

2. Zenginden fazla, fakirden az alinmasi gereken sey, vergidir. Cunku gelirlerini ulkenin sundugu imkanlarla edinirler, ve bunda herkesin bir payi vardir. Ama hizmet ve mal almaya gelince ikisi de ayni mal veya hizmete ayni ucreti oder. Siz bu ikisini karistiriyorsunuz. Siz, zengin ayni ekmege 3 TL, fakir 1 TL versin diyorsunuz. Ekmegin fiyati herkese 1 TL'dir, alanin siyasi ve dini dusuncesinden, maddi ve medeni durumundan bagimsiz olarak.

Daha once dedigim gibi, "o zaman zenginden dogru duzgun vergi alsinlar, almiyorlarsa da bana bu kadar yuklenmesinler" demekte haklisiniz. Ve bu noktada asil sorun OTV ve benzin fiyatlarinda. Bir sure once benzin uluslararasi piyasada acaip ucuzladi. Burada galonu $5'dan $2' indi. Sonra biraz cikti yine. Ama bu muthis indirim Turkiye'ye hic yansimadi. Yani o sira devletin zaten fahis olan benzin vergisi ikiye, belki uce katlandi, sonra eski haline indi. Herkes dolandirildi. Kimsede tepki yok. 1-2 gazete yazdi o kadar. Onlar da kapandi zaten simdi.
    benzin galon fiyatı indi derken aklıma geldi. bir ara evet petrol varil fiyatı 110 dolarlara çıktı diye hatırlıyorum artık nereden aklımda kaldıysa ve o zamanlar benzin 4,62 tl ye falan yükselmişti sanırım.

ve sonraları ne oldu yine tam emin değilim ama petrol varil fiyatı 50 dolar civarına kadar indiğini duymuştum yine(öyle hatırlıyorum) ve nedense bu benzin fiyatlarına sadece 40 kuruş civarı yansımıştı. yani petrolün içinden çıkıyor benzin. petrol yarı fiyatından aşağı düştüğü halde benzin nasıl %10 civarı indirim alır anlamıyorum.

dediğiniz gibi o zamanlar dolandırıldık ve şu anda buna benzer kim bilir kaç şekilde paramızı süzüyorlar. şu an sigortam da yok muayene de. elimde para varken benden milyar edecek kadar sigorta parası isterlerse şimdi onlarda zarar eder bende madur kalırım, bu mu adaletli sistem? şimdi motorumu sattıktan sonra çekme belgeli falan motor almayı düşünüyorum.

artık devletin adaletine güvencim kalmadı o yüzden artık bazı şeyleri kaçak yapmak durumundayım.

Anlaşmalı tutanak çıktığından beri sigorta firmaları büyük paralar ödemek zorunda kaldılar. Her şeyde yaptığımız gibi bu iştede uyanıklıklar yaptı insanlarımız. Bence anlaşmalı tutanak uygulaması kaldırılıp eski sisteme geri dönülmeli.
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 25
    Merhaba.
    Eniştemin üzerine aldım yeni motoru, vekalet + plaka masrafı 120₺ şimdi de aynı fiyat çıkıyor sigorta. Şaka gibi, 74 plaka olacaktı motor, şu an geçici ruhsat üzerinden işlem yapılıyor orada da 34 plaka olarak görünüyor acaba ondan mı kaynaklanıyor sorun? Yoksa gidip kndi üstüme alacağım motoru yazık.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Selamlar sigortacılık bir havuz işlemidir..Tüm branşlar bir havuzda toplanır ve değerlenir sonuç olarak ....Motosiklet bir risk oluşturuyor bu gayet açık ve net ... ama devletin sigorta şirketlerine yaptırım uygulayarak havuzdan aldıkları karların bir kısmını burada harcamaları sağlanmalıdır ...yani desteklemeliler ...Biz tüketiciler olarak motosiklet firmaları ile bir mutabakata varıp bir sigorta firması üzerinden yürümeliyiz bence... Mutlaka fiyatlar aşağıya inecektir..Sivil toplum örgütleri olarak çalışmalıyız...Aslında motosiklet kullanıcıları olarak bizlerin her konuda birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekir. Selam ve dua ile ...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    aramızda sigorta fiyatlarının düşeceğini düşünenler olduğunu görmek güzel.

seviyorum sizi,
    naif ve fakir insanlar.

blackman2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200RS
    Megelli 250R Yaş 29-İst Ne kdar sigorta ücreti çıkar ark ..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)