Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Özgür ruhlu Harley’ciler, asi etiketinden şikayetçi!

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Harley yaramaz bizim millete. Genel olarak motorsikletten ziyade sidik yarisi objesi olur. Luks saat, araba gibi...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    George Carlin bir şovunda bahsetmiş zaten

https://www.youtube.com/watch?v=Jx_V...83BDB&index=22

bu da Banksy'den gelsin

(youtube linki rahatsız edici ifadeler içermektedir)
    zaferce, Thracian ve godfather bunu beğendiler.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Bravo kalınb.klara

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    valla ben şahsen bu vatandaşlara gıpda edip yada heveslenip chopper motor kullanmaya başlamadım.İlk motorumdan itibaren chopper sever bir motorcuyum ve çok mutluyum bu tercihde.Elbette harley markası he chopper severin hayali ama bu şekilde portre çizlip sempatiklik yaratma adına antipatiklik yapılması hiç hoş değil.Kendim yolda bile geçen olsa dönüp bakan biri olduğu zaman "gelin buyrun oturun sizde hissedin bu duyguyu" diyip ön ayak olamya çalışıyorum.Şayet farklı algılanma duygusunda ise o insanlar,teşhir ettikleri makinelerine oturtacak merak eden insanları zira şurası bir gerçek çoğu insanda bastırılmış motor kullanma hevesi var ancak cesaret edemiyorlar.Bunu düşünemeyen o "üst düzey" bilmemneler ile bu işler olmaz.Tenezül edip dahi gitmem yanlarına.Chopper motor kullnmak çok farklı bir duygu evet ancak bunu doğru yansıtmak önemli.
    Thracian ve godfather bunu beğendiler.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    SD 1290R
    Chopper değil yahu. Cruiser onların ismi. Chopper çok farklı bişey. Tipik bir Cruiser, tipik bir Chopper'in tam aksi. Kocaman depo, üzeri aksesuar dolu, vs. Kim yerleştirdiyse Türkçeye bu chopper lafını, kötü etmiş.

Ben de çok seviyorum Cruiser'lari. İlk motorsikletim Cruiser idi. Zevkli, nispeten güvenli, çok rahat aletler. Fazla dikkat çekiyor biraz. Bir de öyle garip bir negatif kanı mevcut halk arasında.

Hayalimdeki cruiser kesinlikle Harley değil ama. Çok titreyip çok bozuluyorlar genelde. Gerçi yeni Rushmore project değiştirmiş bayağı. Yine de Kawasaki Vulcan 1.5 FI veya Honda 1.8 VTX tercih ederdim her türlü. Bir de avatarımdaki sanat eseri var tabi, Honda Valkyre Rune. Gelmiş geçmiş üretilmiş en güzel motorsiklet bence.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harley yaramaz bizim millete. Genel olarak motorsikletten ziyade sidik yarisi objesi olur. Luks saat, araba gibi...
    Sayın hasmet, işte biz cruiserlara sallarken bu grupları konuşuyorduk, açıklamaya çalıştık dinlemediniz. Bize salladınız.
    Aynı fikirde olduğumuzu bilmek güzel
    Az silindir, çok iş

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın hasmet, işte biz cruiserlara sallarken bu grupları konuşuyorduk, açıklamaya çalıştık dinlemediniz. Bize salladınız.
    Aynı fikirde olduğumuzu bilmek güzel
    Nerde ne zaman kime sallamisim yahu? Hic hatirlamiyorum ki. Kirici olmamisimdir insallah.

Alcak karakteriyle millete uzun gorunecem diye yere araba, saat, kiyafet, motor koyup, uzerine cikip uzun gorunmeye calisan insan tipi ulkemizin realitesi malesef...

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne demiş George Orwell ?

All animals are equal but some animals are more equal than others.

Bu arkadaşlar more equal enımıllar galiba. üst düzeylermiş.
    kahveisteyen bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Harley ruhuna ters adamlar tam bir ironi

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Serseri veya asi olmayabilirler ama alayı artistin önde gidenidir. Evet, genelliyorum. Ayrıca üzerlerindeki o deri yelekler ve asker pantolonları iğrenç duruyor.
    Mengu16 bunu beğendi.

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    bence gayet yumusaklar.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Türkiye'deki Harley kullanıcılarını incelersek çoğunun dolar milyoneri; hatta milyarderi olması onların asi değil tam tersine çok iyi toplumsal ve duygusal($) ilişkilerde olduklarını çok efendi çocuk olduklarını gösterir.
    Oysa ki, özgür olmak için bindikleri o harley motorlar, üretildiği ülkede savaştan dönmüş, yanındakinin eti üzerine sıçramış, çocuk öldürmüş, kadınlara/kızlara tecavüz ederek, işkence ederek kafayı yemiş, manevi açlık çeken Amerikan Savaş Gazisinin tescilli motorudur.
    Bizdeki efendi çocuklar bu tanıma pek uymadıkları gibi; askerliklerini çalıştıkları işlerinin başında paralı olarak yapmış olma ihtimalleri de pek yüksek diye düşünüyorum.
    O yüzden onlar zaten asi olamazlar; isteseler dahi olamazlar; olsa olsa ancak özgür(ve ince) ruhlu olurlar... Harleyci dediğin burbon içerken, bizimkiler rakı bile içmez, bin dolarlık şarap içer.. ( asi değil özgür ruhlu oldukları için ağızlarının tadını da pek bilirler. )
    O yüzden Harleyin ana vatanında Harleye rüştünü ispat etmiş, silah arkadaşlığını bilen gerçek asiler binerken, yurdumuzda olsa olsa ancak duygusal olarak($) gelişimini tamamlamış erkek çocukları biner.
    Teşpihte hata olmaz, istisnalar kaideyi bozmaz.
    Naçizane. Ağır mı oldu yahu?
    Metehan07-70, Mengu16 ve kahveisteyen bunu beğendiler.

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    ekşisözlük'te bir buton vardı neydi ismi? Derdini... miydi neydi? :D :D :D

Bu arada ilk posttaki metin tam bir "üst düzey kişilik bozukluğu" örneği :D
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    geçen güne bir royal enfield sorayım dedim, bende entel olmaya niyetliyim ya adam demez mi 7000 küsür yuro , anam dedim! salak olmaya niyetim yok, bizim hindistan da bu mal kaça ki, açklıktan deri kemik sayılan vatandaşlar , bizim sığırları mı sömürmeye çalışıyorlar

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Harleyci Mehmet bey ile konuşuyoruz,

"Biz saygılıyız, yaşımız 35+, fermuar düzeni gideriz, amacımız sadece keyif almaktır, yarış yapmayız, kimse kimseyi sollamaz, motorlarımız güçlüdür ama süratli değildir, sürati sevmeyiz, felsefemiz vardır vs..vs..vs..vs..vs..vs.........."

Pazar günü buluşmalarına şahit oldum.

Sol şeridi kapatmışlar, kendilerini mehteran sanıyorlar, sürat yok, pata küte çok pis bir gürültü, 2 tekerli, 3 tekerli karışık, kiminin kollar havada, kimi yatmış yaslanmış, kiminin ayaklar gidon seviyesinde, kafalarda nazi kaskı, deri ceket, saç sakal birbirine girmiş, göbek deponun üzerinde tutunacak yer arar, kişisel temizlikler yapılmamış yüksek gidon kullananlarda pis bir görüntü, arkadan gelenlere yol verme yok, grubu dağıtmamak adına dip dibe girmişler, araya giremiyorsun, trafiği katlederek, "buraların kelek keseni biziz lan, kimseyi tanımayız" edası, motorlarından büyük bir kibir ve EGO ile ilerliyorlar.
    Aralarına bir delik bularak girdim, makaslarla 10 belki 15 motoru geçtim, gözlerim Mehmet bey i aradı ama dikkat edemedim bir çoğuna.

Bu batıdaki birilerine benzemeye çalışan, özentili tipler hariç yollarda herkes size,bana selam verir. Bunlarda kibir tavan yapmıştır. Kimseyi tanımaz selam vermez.

Kırmızıda yanıma hiç tanımadığım bir yamaha geldi selamlaştık, Ooo güzel makine, sağol felan uzayalım mı ? Olur..
    İkinci kırmıza kadar yarıştık. Durduk 30 saniye muhabbet sonra arkalı önlü yol ayrımına kadar gittik.

Harley tarzı bir motor 2 silindir ama yakıyor ortalığı hem ses hem temizlik. Kırmızıda arkamdan geldi ben biraz kenara geldim yanıma geldi.
    Elimle güzel motor diyerek selam verdim, adam ne kafasını çevirdi, ne selamı mı aldı ne de yer açtığım için teşekkür etti.

Sorsan kendinden başka ilkeci, ülkücü, milliyetçi, okumuş, yazmış, saygılı, sevgili, usta şoför kimse yok..

İnsan değil ama farkına henüz varamamış.
    Metehan07-70 ve mgdk bunu beğendiler.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    zümer abiye selamlar; okuduğumdan anladığım kadarı ile; beni harley ci sandın, maalesef öyle değilim , ben birazcık inceden ! kızım sana söylüyorum gelinim sen anla tabiri ile yazmıştım, seni tamamen bende yanlış anlamış olabilirim , çünki sanal alemin mimikleri ve ruhu yok :(

Ama şu anlamı nereden çıkardın onu hiç anlayamadım ;''Sorsan kendinden başka ilkeci, ülkücü, milliyetçi, okumuş, yazmış, saygılı, sevgili, usta şoför kimse yok..'' bu tamamen senin baktığın pencere.

harley dediğin zaten asidir

Motosikleti
    SD 1290R
    Yıl 2005. İlk motorumu almışım. Yeni alışıyorum. İlk veya ikinci günüm. Karşıdan kocaman, deri yelekli, deri kaskli, kel, gri sakallı, göbekli, bir Harley gümbür gümbür geliyor. Sonra herif bana selam vermesin mi?

Sağıma baktım, soluma baktım, kimse yok... Muhatap benim. Ben durumu anlayıp cevap verene kadar ışık yandı, geçti an.

Amerika'da motor tipinden bağımsız olarak tüm motorsikletçiler birbirine selam verir. İstisnasi çoook nadir. Ben de hep selam veriyorum. Burnu büyüklük çok yok burda...

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı memer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zümer abiye selamlar; okuduğumdan anladığım kadarı ile; beni harley ci sandın, maalesef öyle değilim , ben birazcık inceden ! kızım sana söylüyorum gelinim sen anla tabiri ile yazmıştım, seni tamamen bende yanlış anlamış olabilirim , çünki sanal alemin mimikleri ve ruhu yok :(

Ama şu anlamı nereden çıkardın onu hiç anlayamadım ;''Sorsan kendinden başka ilkeci, ülkücü, milliyetçi, okumuş, yazmış, saygılı, sevgili, usta şoför kimse yok..'' bu tamamen senin baktığın pencere.
    Kusura bakmayın sizi tanımıyorum.
    Yazdığım yazıda kimseye atıf yapmadım.
    Harleyci Mehmet abi diye bahsettiğim kişi fazla görüşmesekte Antalya'da arkadaşımdır.

Küsmek kızmak yok. Sadece yanlış anlaşılma var zannedersem.

Her kimin canını istemeden sıktı isem Özür dilerim..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Deri yeleği olmayana HD satmıyorlar mı ?
    Asi etiketinden şikayetçi iseler ona göre imaj versinler etrafa..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)