Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Altın Elbiseli Adam’dan motokuryelere güvenli sürüş tekniklerini

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    O konuda Barkın'a ben de çok kırgınım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    odunluk baki.. daha kemik yok sana şimdi uza
    seni bulur o kemikleri sana yediririm sen kime KÖPEK diyorsun kelimelerine dikkat et senin motosiklet tecruben ne kadar ? sen kimsin ki bizi veya Barkın'ı eleştiriyorsun ?
    Beğenmiyorsan izleme onu eleştirmek sana kalmamış sen önce motosiklet camiasına bi katkıda bulun bir faydalı iş yap ondan sonra Barkın'ı eleştir.

Bu ülkede Barkın Bayoğlu'nu motosiklet konusunda eleştirebilecek 1 kişi bile tanımıyorum ben, var olsaydı Barkın'dan önce yapardı bu amme hizmetini, senin dönmekten korktuğun virajların eğitimini veriyor çevirisini yapıyor o adam. Bu güne kadar bir çok yeni başlayan arkadaşımız onun sayesinde Güvenli motosiklet sürmeyi öğrendi, doğru düzgün eğitim kurumlarına gitmeye başladı.

Zerre faydası olmayan insanlar ancak taşlamayı bilirler...
    90'lardan kalma MZ motorunla gelip burda ahkam kesemezsin adam olmasını öğren önce eleştirinin bile bir dozu vardır sen kendini Barkın'dan üstün mü görüyorsun ki senin gözünden düşecek ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlama kıtlığı olan herkese gelsin bu lafım.
    Barkın ilk bu işe soyunduğunda motosikletleri tanıtma konusunda baya becerili işler yaptı.
    sonra bir kaç tane sponsor bularak işini rayına oturttu.
    gayette güzel işler yaptı sempatikliği ve bilgisiyle biz kullanıcıları aydınlattı. ( yada biz öyle gördük )
    ne hikmetse Ktm müthiş diğerleride eh idare eder çinli aman sakın haa hintli önce vasat sonra hakediyora döndü.
    elbetteki sponsorlarını kötülesin demiyorum ama yanıltıcı reklam yapmak insanları kandırmaya girer ( 150 Km/h tapa gaz gittim 50 km diğer 50 km 90 100 Km/h hızla gittim 2 kişi 2.9 Lt. yaktı demekki firmanın bahsettiği değerler doğru dedi beyefendi ) yalan.
    şimdi kuryelere güvenli sürüş için eğitim adı altında bir firmanın reklamını yaptı Asgari ücretten sigortası ödendiğini bildiği halde gerçekte rakam farklı olduğunu bildiği halde kuryelerin sürüş güvenliği kadar yaşam güvenliğinden bahsetmedi.
    15 dakika sipariş hazırlanması ürün 30 dakikada ulaşıcak o süre zarfında şiparişin ulaşması önemli yoksa kuryelerin zevkimi yolda cambazlık yapıyor diye düşündü bilinmez.
    ilk bu işe başlarken kullanıcı dostu idi şimdi ise sponsor ve marka dostu olmuş.
    o yüzden gözümden düştü dedim.
    şimdi benim gözümden düşmüşde sizin nerenize düşmüş bilinmez
    +Barkın halen motosikletleri tanıtıyor

+Sponsor bulmak zorundaydı çünkü kimseden destek görmüyordu

+Aydınlanmak isteyeni aydınlattı

+KTM'e hiçbir zaman müthiş demedi sürekli "kalite konusunda şüphelerim var son yıllarda kendini düzeltti" dedi ayrıca onu lansmanlara götürüp motor inceleten firma KTM'idi tabiki KTM'in güzel yanlarını anlatacak

+Bajaj konusunda halen "eh vasat" diyor fakat çok seveni olduğu için "seviyorsanız alın" diyor.

+Çinli motosiklet konusunda ise kesinlikle haklı çünkü çin malı motosikletlerin nasıl yapıldığını ve ne sonuçlar doğurduğunu biliyor.

+Motosikletin ne kadar yaktığı muammadır bu konuda herkesin sürüş stiline göre değişir motosiklet sürmeyi bilmeyen fazla yaktırır

+Kuryelere güvenli sürüş eğitimi vermedi sadece faydalı olabilecek şeyler için bir video çekti ve Mc Donalds firma olarak kendisi ile ilgili söylemesi ve söylememesi gereken şeyleri Barkın'a söyledi. Motosiklet konusunda bize her zaman şeffaf olabilir ama Mc DOnalds'ın çalışanlarına tanıdığı özlük hakları konusunda şeffaf olması gerekmez. İşini yapar ve parasını alır

+15dk 30dk olayına kendisi de karşı bu konuda birkaç kez yayınlarında konuştu.

+Bu işe başlarken kendi sevdiği işi yapmak için başladı, ona destek olan Yamaha, KTM, Berrak, Motolastik vs gibi firmalar ise onun dostu ve sponsoru oldu, evli olduğunuz hanımınız bile sizinle birlikte olmak için ne kadar kazandığınıza ne kadar evin ihtiyaçlarınızı karşıladığınıza bakar, kimse kimseye bu devirde bedava iş yapmıyor, youtube'da izledğiniz o motovlog kanallarının çoğu "kaç para kazanırım acaba" düşüncesiyle açılıyor, ki şüphesiz Barkın Bayoğlu bu ülkede bu işin en iyisidir bunun aksini idda edene hodri meydan diyorum.

+Senin gözünden düşemez çünkü sen Barkın için bir hiçsin ve asla onun için birşey ifade etmeyeceksin.
    CBR-125 CBR-250-R CBR-600-F

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    özele yazıyorum bulman kolay olucak..

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Arkadaşlar,

Barkını sevdiğiniz ve ona sahip çıkmak istemeniz gayet doğal.

Ancak gözden kaçırdığınız çok önemli bir ayrıntı var.

Barkın bir eğitmen değil , hiçbir zaman eğitmenlik için eğitim almadı .Aldığı eğitim sadece motor testlerini nasıl yapacağı hakkındaydı bunun dışında herhangi bir eğitmenlik eğitimi söz konusu değil.

Mc Donalds burada tribünlere oynayarak Barkını "Altın Elbiseli Adam " kimliği ile ön plana çıkarıp ; basit bir kitapçık ve laf olsun torba dolsun bir eğitim ile 7/24 her türlü hava koşulunda en ağır hizmeti veren ve en üst seviyede eğitimi hakeden kuryelerinin ağzına bir parmak bal çaldı . Olan biten bundan ibarettir.

Halbuki Turing kurumu son 1 yıl içerisinde 8000 civarında kuryeyi hem eğitti hemde donattı , şimdi üniversitelerde aynı etkinliği sürdürmekte. Hem de gerçek bir motosiklet eğitmeni olan Rahmi Barutçu verdi bu eğitimleri. Son dönemde çok değerli bir kitap bastırıp isteyen motosiklet binicilerine ücretsiz dağıttı .

Hanginizin haberi oldu ?

Medyatik olup tribünlere oynamak ile gerçekten işe yarayan birşeyler yapmak arasındaki net fark burada işte.

Sevgilerimle
    bektanist bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Barkını sevdiğiniz ve ona sahip çıkmak istemeniz gayet doğal.

Ancak gözden kaçırdığınız çok önemli bir ayrıntı var.

Barkın bir eğitmen değil , hiçbir zaman eğitmenlik için eğitim almadı .Aldığı eğitim sadece motor testlerini nasıl yapacağı hakkındaydı bunun dışında herhangi bir eğitmenlik eğitimi söz konusu değil.

Mc Donalds burada tribünlere oynayarak Barkını "Altın Elbiseli Adam " kimliği ile ön plana çıkarıp ; basit bir kitapçık ve laf olsun torba dolsun bir eğitim ile 7/24 her türlü hava koşulunda en ağır hizmeti veren ve en üst seviyede eğitimi hakeden kuryelerinin ağzına bir parmak bal çaldı . Olan biten bundan ibarettir.

Halbuki Turing kurumu son 1 yıl içerisinde 8000 civarında kuryeyi hem eğitti hemde donattı , şimdi üniversitelerde aynı etkinliği sürdürmekte. Hem de gerçek bir motosiklet eğitmeni olan Rahmi Barutçu verdi bu eğitimleri. Son dönemde çok değerli bir kitap bastırıp isteyen motosiklet binicilerine ücretsiz dağıttı .

Hanginizin haberi oldu ?

Medyatik olup tribünlere oynamak ile gerçekten işe yarayan birşeyler yapmak arasındaki net fark burada işte.

Sevgilerimle
    dert etme hocam kendim dahil 60 küsür kişinin bu eğitimlere katılmasına (sözlü) ön ayak oldum bir çok arkadaşım derstten çok kask ve yelek için gitti bende aldım kaskı sonrada bir arkadaşıma hediye ettim yolda gördüğüm biriydi. fakat kaskı berbat ötesiydi polis savar dediklerinden..

barkın eğitmen değil fakat çok kişiyi bilinçli kullanma konusunda bilgilendirmesi oldu. özellikle kursla yetinmeyip güvenli sürüş eğitimi alın diye tavsiyelerde bulundu.
    açıkcası ilk yaptığı videolardaki bilgilendirmesi oldukça iyiydi. bilinçsiz kullanıcılar yada yeni başlayacaklara internet ortamında aydınlatma çabası vardı ki bencee başarılı oldu fakat son senelerde çektiği videolar yanıltıcı..
    görmek isteyen görür görmek istemeyene gösteremezsin...
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)