Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Pulsar 200 NS sınıfının en çok satılanı oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Alıntı harung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yapacaksın kaç tane sattığını motor isine mi gireceksin ..
    Hayır,
    Bu akşam itibarı ile 99 adet satılık var ve 2. el fiyatları tepe taklak aşağı gidiyor.
    Burada söylenmeyen başka sıkıntılar mı var acaba...
    Bunları eğrisiyle doğrusuyla paylaşıp, yarın öbür gün "helal olsun ne motor aldım sayenizde" demek var; haybeye giden paranın ardından bakakalmak var...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor sadece sakarya da 300 adet ten fazla satıldı hemde tek bir bayii tarafından
    Bildiğimizi paylaşalım ki süzgeçten geçen sadece su olmasın, biraz da nehrin getirdiği altın olsun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı aybarssurucu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır,
    Bu akşam itibarı ile 99 adet satılık var ve 2. el fiyatları tepe taklak aşağı gidiyor.
    Burada söylenmeyen başka sıkıntılar mı var acaba...
    Bunları eğrisiyle doğrusuyla paylaşıp, yarın öbür gün "helal olsun ne motor aldım sayenizde" demek var; haybeye giden paranın ardından bakakalmak var...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Bildiğimizi paylaşalım ki süzgeçten geçen sadece su olmasın, biraz da nehrin getirdiği altın olsun...
    dostum bilgi paylaşımı konusunda haklısın da bunun kaç tane satıldğı ile ne ilgisi var bağlantı kuramadım..
    yani harley seneyi 300 motorla kapattı diye kötü motor değil..

ayrıca ikinci el fazla ise demekki motor çok satmış buradan pay biçin ona bakarsan cbr 250r 2014 model de 65 tane var cbf 150 70 tane ..
    şimdi bu cbr kötü demek mi?
    hiç değil..

kronik problemleri var demek için erken ama bazı sorunlar yaşayan arkadaşlar olduğunu takip ettim gördüm ki kuralkan işin arkasında Ekrem Bey elinden geldiği kadar yardımcı oluyor.. ben Türkiyede başka böyle bir firma var mı bilmiyorum..

Tabi burada dikkatli cümleler kurmaya çalışıyorum ilerde mahçup olmamak için ama bir firmaya da bu kadar düşmanlık çekememezlik yapılmaz diye düşünüyorum
    diğer arkadaşın dediği gibi birkaç yıl sonra çıkar ortaya .. ben 7370 tl verdim .. çok mu? elbette çok.. hindistan perakende satış fiyatı 2000 $ gibi bir şey yanılmıyorsam (enjeksiyonsuz)
    ama canım ülkemde aynı segmentteki motorlar 13-14,000 tl ye satılıyor
    ürün değerlendirmelerinde f/p gözetilirse belkide en başarılısı sınıfında pulsar çıkar..
    sonuçta bir cbr 2 tane pulsar alıyor 5 sene biner atar yenisini alırım diye espriyi de patlatmış olayım
    "Bildiğini sandığın bir şeyi asla öğrenemezsin."
    Epiktetos

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hindistanda

pulsar200 ns 82bin

Honda cbr150 118bin

Honda cbr250 187bin

İnazuma 209 bin

duke200 134 bin

Burdaki fiyat oranlarına bakınca insan dumur oluyor. TR de üretim olsa dahi pulsarın ucuzlayacağına daha rekabetçi olacagını sanmıyorum

Ayrıca pulsarın satış adeti niye bu kadar gizli bi söylesek

Bu fazla satışta benim hoşuma giden şey iyi bir reklam filmi ve fazlaca oynatmaya yatırım yapılmasının geri dönüşünün başarılı olması.

motosiklet sektörü için iyi şeyler bunlar

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    12 kasım 2014 ten beri pulsar 200ns kullanıcısıyım, 2450 km deyim şu an, ilk aldığımdan 2. kazayı yapana kadar motorda arka fren tepkisi yoktu ne olduysa ikinci kazadan sonra arka fren tutmaya başladı onun sebebi de hava yaptığından, iki kazanın biri yola yağ dökülmesinden diğeri de benim viraja 80 km hızla girip dikkatimi kaybetmemden allaha çok şükür bende bir şey yok motorda da bir şey yok. ilk aldığım günden beri zevkle kullanıyorum. ben bu motoru ne yükseltmeyi nede ufak motora geçmek için almadım, arka fren haricinde öyle ahım şahım halledilemeyecek bir sorunla karşılaşmadım. paramız vardı da biz mi almadık, şunu da söylim isim yapmış bir motor türkiye ye geldiğinde motor 125 lik veya 250cc olduğunda fiyat konusunu tartışıyoruz ve oha diyoruz, neden oha diyorsunuz öve öve bitiremediğiniz motoru nasıl olsa paranız çok verin parayı alın motoru, ne emmeye geliyorsunuz ne de ......... bu böyle olmaz, gidin 125cc motora 9000 tl verin sizde rahatlayın bizde rahatlayalım nedir bu arkadaş. hangi motor olursa olsun babamızın malı mı neden gereksiz yere gereksiz konuları tartışıyoruz her kez istediği motoru alma hakkına sahip yorum yapma hakkına da sahip ama bu kadar da olmaz.

fthaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws 100, cb125e, pulsar 200ns, daelim S3
    Pulsar degil de bir japon olsaydi konu, ove ove bitmezdi.

insan bilmediginin dusmanidir...
    agzi olan konusuyor...
    elin agzi torba degil ki buzesin...
    it urur kervan yurur (temsili)...
    lafla peynir gemisi yurumez...
    meyvesi bol agac taslanir...

Atalar ne guzel de soylemis, bu gunleri ongormusler de...

Bajaj pulsar ikiyuz enes
    tekoklava bunu beğendi.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Ülen yer gök Pulsar doldu memlekette hala laga luga yapıyorlar, yediremiyorlar yediremiyorlar
    tekoklava bunu beğendi.

fthaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws 100, cb125e, pulsar 200ns, daelim S3
    Bana kalirsa 2015'te de pulsar yine en cok satacak, yeni modellerinin sekli, semali, durusu, asaleti ve tahminen buna nazaran minnacik fiyati ile cekik gozlu pirinc delileri yine 13-14 binden acarlar pazarlarini, geel geell yamahaya geel, hondaya geeell, suzukii bunlaarr, yok mu kavasaki alaann, haydii haydii.. buyur abi iki kilo kava, bir kilo honda

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülen yer gök Pulsar doldu memlekette hala laga luga yapıyorlar, yediremiyorlar yediremiyorlar
    Güzel yorum ;)

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Bazi arkadaslar pulsarin bi sorunu mu var soylemiyorsunuz demisler, haklilar aslinda. Bende wolf almadan once bir ay arastirdim bir tane sorun goremedim. Gittik 5 arkadas aldik bizde epey bir sorun cikti, ustelik hemen hemen 5 inde de o arkadas beni eklesin bizzat goruselim merak ettiklerini cevaplayayim. Parasinda pulunda degilim ama bu motorda pek sorun edilecek bisey yok saglam ama bir japon degil tabi ama inanin parasinin hakkini veren nadir motorlardan.

Dipnot: 2000 e yakin pulsar satildigini duymustum. Ne kadar dogru bilmiyorum ilanlara bakiyorum sadece istanbulda 55 tane satilik var kac tanesini sifir bilmiyorum. Ama cbr 250 ye baktim sadece istanbulda 157 tane var niyeyse kimse cbr dandikmi niye satiyorsunuz demiyor

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı harung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes bi agresif bi nedir sizi rahatsız eden ben %30 piyasaya girdim diyen biri niye bu kadar rahatsiz ediyor..
    .. Tamam haber PR çalışması olabilir de bu kadar yerden yere vurmayin yahu.. Birilerine gore herkes Cbr alsın Kawa alsın Yamaha alsın..
    Hangi motosikleti alırsanız alin sorun olabilir, önemli olan servis olarak arkasında durulması ..

Bu arada bajaj servis sayisi Suzuki ve yamahanin toplam servis sayisindan fazla bilmeyenler icin bilgi vermiş olayım
    Bu bile adamlarin bu isi ne kadar ciddiyetle yaptığını gösterir..

Bu arada yorum yazanların çoğu bajaj sahibi değil bi çekememezlik mi var anlamadım

Ayrıca radikal de yeşil sermaye değil %100 dyh bünyesinde varlığını devam ettiren bir yayın kurulusu

Tekeriniz düz bassin
    Yeşil sermaye diyenler on yıl geriden geliyorlar paranın rengi olmadığını öğrenememişler hala...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

Alıntı altora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeşil sermaye diyenler on yıl geriden geliyorlar paranın rengi olmadığını öğrenememişler hala...
    Düzeltiyorum 10 yıl az oldu 13 yıl geriden geliyorlar desek daha doğru olur...
    muhabbeti demleyelim...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    beyler ben İrfan Karamanın pulsarı kullandım...Yalova dışında ayıptır söylemesi köfte yemiştik var lan bi bakam şuna dedim...önce sakin sakin gideyim dedi...herşey normaldi...vites geçişleri falan berbat kusura bakmayın şimdi makinayı gömüp üzerine beton atmadık...sadece 3-5 km kullandık...sonrası biraz asılayım dedim İrfan da çok geride kaldı... baba bi tapagaz ahanda birde baktım 145-150 deym..noluyo lan dedim..frenler güven vermedi..kalkış duruş hızlanma güven vermedi..benim kıçıkırık cbf yine tatlı geldi bana..hatta çektim kenara bu dengesiz alt dedim kendi kendime daha fazla binmek istemedim kenara çektim İrfan noldu bişeymi oldu dedi..yok ganga dedim bu makinada denge falan yok dedim bana göre değil...işte böyle...

ha kötü makina değil ama işte alışmadık popoda don durmaz misali..ısınamadım...deposu duruşu yüksekliği bana biraz ters geldi...segmentinde bildiğim ktm duke 200 va ronuda geçmesi normal...bunun bir haber değeri yok...ama honda suzi yamaha kawayı tokatlaması bile benim için başarı ve olumlu bir gelişme...herkes ekmek yesin bu piyasadan...cbf ybrlere mahkum kalmayalım...taşları oynatsın böyle firmalar...kaçımız bilirdi Bajajı..bakın geldi yolda kuryelerde bile görür oldum..bence güzle gelişmeler..bizim hayrımıza...
    crxforever ve Sokollu bunu beğendiler.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Yıllaaar yıllar önce jetpa holdin vardı ve Proton marka otomobil Modenas marka motosiklet getirmişti.

Otomobil ful dolu. Motosiklet ful dolu kaskına kadar veriyordu. Uzaktan kumandalı alarmı ve start stopu topcase i vardı.

Sıfır Modenas aldım 110 cc bu motosiklete inanlar bi dünya laf söylediler. Ama motor kısa zamanda kendini ıspatladı ve o zamanın honda titanıyla kafa kafaya yarışır oldu. Çok kısa zamanda tutuldu ama jetpa patlayınca Modenas da getirilmedi.

Pulsar piyasaya yeni girmiş bir motosiklet ve henüz ortada ıspatlanmış birşey yok. İlerleyen zamanlarda motorun kalitesini göreceğiz.

Ama bu haber bolca reklam kokuyor.

Çünkü satılan bütün araçların kayıtları her ay medya ile paylaşılıyor.

O kayıtlardan hiç bahsedilmemiş.

Ayrıca şunu da unutmamak lazım. 130 dan fazla bayin servisin oturmuş bir sistemin olacak ve piyasayı kasıp kavurmayacaksın.

Asıl düşünülmesi gereken budur.

Kuralkan fiyat politikasını değiştirmek zorunda. Bu motoru bu fiyata satması sürümü ciddi şekilde etkilemektedir.

Hyosung markası yokolacak. Sebebi de yüksek fiyatlar.

Kawasaki ve suzuki doğru hamleler yaptı. Honda ve yamahadan da 250cc modeller geldiğinde kuralkan ne yapacak hiç merak etmiyorum.
    GP500-1st bunu beğendi.

nofearyns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR250 Destro
    Sınıfında toplam kaç adet satılmış ki pulsar kaç tane satsın !

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    naked değil miydi yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum
    rakiplerine göre satış oranı gibi kelimelerle asıl mesele gizli kalmış

pulsar kaç tane satıldı ?
    bu sorunun cevabını merak ediyorum
    başarı bu sayıda saklı işte

başka motor olmasaydı pulsar 1. olacaktı https://www.youtube.com/watch?v=CzesDr3yiIE
    EKONOMİ
    bi git kardeşim ya
    sıkıldım artık seni pulsarla olan her konuda görmeyi
    senin ne garezin var kardeşim bu markaya
    yeter artık sonunda ikimizde ban yicez o olcak
    ne ayaksın sen kardeşim

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Kalite konusunda bişey diyemem ama bajaj piyasaya hızlı girdi reklamını iyiyaptı, 200ns de fiyatı iyi, şeklilli sayılır daha ne olsun tr'de iyi satması için
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)