Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TMF Başkanı Uçar: Gençler sokak yerine pistlerde yarışsın

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, gençlerin cadde, sokak ve otobanlarda yaptığı hız denemelerinin kabiliyet göstergesi olmadığını belirterek, "Cesaretiniz, kabiliyetiniz varsa bunları pistlerde, güvenli parkurlarda görmek isteriz" dedi.

TMF'nin 2014 yılı değerlendirmesi, 2015 yılı faaliyet programını belirlemek üzere Fethiye'deki bir otelde düzenlenen toplantıya katılan Uçar, Fethiye'nin iklimi, doğası ve insan yapısıyla çok sevdikleri ve gönülden bağlı bulundukları bir yer olduğunu söyledi.

Türkiye Enduro Şampiyonası 6. Ayak Yarışları'nın hafta sonu Fethiye'de yapılacağını hatırlatan Uçar, "Bu organizasyonda 70 yaşın üstünde sporcu, bayan ve gençlerimiz yer alacak. Herkesi yarışları izlemeye davet ediyorum" dedi.

2014 sezonunun keyifli geçtiğini dile getiren Uçar, sezon planlamasıyla Avrupa ve dünya şampiyonları takvimine göre hazırladıkları etapların sorunsuz geçtiğini söyledi.

Sporcuların kendilerini geliştirmesi açısından da iyi bir sezon geçirdiklerine işaret eden Uçar, şöyle konuştu:

"Bu kapsamda önemli kazanımlarımızdan birisi de Alanyalı yarışçımız Toprak Razgatlıoğlu oldu. Razgatlıoğlu dünya şampiyonasının bir etabında kendisini göstermesinin yanında bir de Avrupa şampiyonasına katıldı. Önümüzdeki sezonda ise pist yarışlarında bizi temsil edecek. Enduroda ise dünyanın en önemli yarışlarından olan Dakar Rallisi'ne gidecek arkadaşlarımız var. Bunlardan birisi de Fethiye'den Serkan Özdemir, hem Türkiye şampiyonalarındaki başarısı hem de beyefendi yapısı ve sportif kimliğiyle her yerde örnek gösterdiğimiz bir kardeşimiz. Serkan Özdemir de Dakar'da ülkemizi temsil edecek."

Uçar, 2015 yılında en az yüzde 30 oranında sporcu ve etap artışı sağlamayı amaçladıklarını kaydetti.

"Gençler, sokak yerine pistlerde yarışsın"

Gençlerin cadde, sokak ve otobanlarda yaptıkları hız denemelerinin kabiliyet göstergesi olmadığına işaret eden Uçar, "Gençlerimize, dünya şampiyonalarında derece almış sporcularımızı göstererek söylediğimiz tek şey var. 'Cesaretiniz, kabiliyetiniz varsa biz bunları pistlerde ve güvenli parkurda görmek isteriz.' Bunu yapabilmek için de hem organizasyonlarımızın hem de parkurlarımızın sayısını artırmamız gerektiğini biliyoruz" dedi.

Motosikletin yoğun olarak kullanıldığı il ve ilçelerde insanların yarış havasında motosiklet binebilecekleri güvenli parkurlar olduğunu anlatan Uçar, gençlerin, motokros, süper moto veya pist yarışlarında kendilerini ifade edebileceklerini belirtti.

Uçar, ülkenin gelişen ekonomisiyle motosiklete binenlerin sayısında da artış olduğuna değindi.

Kaynak: Radikal

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    kimseye yollarda yarışın demiyorum söyleyeceklerimle bunu kastetmiyorum ama bunu söyleyen başkanın ekipman yedekparça ve bilimum masraflardan haberi yok sanırım. plakasız bir enduro motor kaç para ekipmanlar kaç para yarışa giriş ücreti konaklama sevkiyatlar yedekparçalar vesaireler. öyle ha diyen adam gidip yapamaz bunu. gerçekten yüksek meblağlar gerekiyor bu işler için. bunun için hiçbir girişimde bulunmadan "sokakta yarışmayın pistte yarışın" demek sadece basit olan kısımdır. laf ağızdan çıkar. biraz daha uygun olsa bu işler süper olur ama ülkemizde EN PAHALI SPOR: MOTORSPORLARIDIR.
    Blackjet, dockerengin, [Turan] ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

94CanRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimseye yollarda yarışın demiyorum söyleyeceklerimle bunu kastetmiyorum ama bunu söyleyen başkanın ekipman yedekparça ve bilimum masraflardan haberi yok sanırım. plakasız bir enduro motor kaç para ekipmanlar kaç para yarışa giriş ücreti konaklama sevkiyatlar yedekparçalar vesaireler. öyle ha diyen adam gidip yapamaz bunu. gerçekten yüksek meblağlar gerekiyor bu işler için. bunun için hiçbir girişimde bulunmadan "sokakta yarışmayın pistte yarışın" demek sadece basit olan kısımdır. laf ağızdan çıkar. biraz daha uygun olsa bu işler süper olur ama ülkemizde EN PAHALI SPOR: MOTORSPORLARIDIR.
    aynen öyle hangi organizasyona gitsem pistlerde yarışın deniyor ben de bir yarışcıydım pistte 9-12 yaş arasında ne oldu ? Maddi sebeplerden bıraktım. Hiç bişey pistin güvenliği ve kalitesinin verdiği keyfin yakınından geçmiyor ama şu an ki maddi durumumla yarışmama imkan yok e o zaman böyle boş atıp tutmaya gerek yok. Bugun yarışmayı bıraktım intercity ye adım atmak bile çılgınca pahalı. Öyle İngiltere falan gibi her dakika her yerde uygun fiyatlara pist günü olsun pist dışında motora binmem...
    RAMİREZ ve telike bunu beğendiler.
    ''Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin.'' #99 JL

6PaTLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150T-19A, Lifan LF200 GY6, Hero Karizma R
    Beylikdüzü'nde pist var da biz mi yarışmıyoruz?
    tiawern ve duygusen bunu beğendiler.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Adam ne desin.Caddelerde yarışın pist çok pahalı mı desin?
    Ya da siz yarışın parasını ben vericem mi desin.O zaman herkes koşar gider gerçi.
    Sanki sadece motor dünyasında para olayı var.
    Normal hayatta herkes nasıl parasına göre yaşıyor ise motor dünyasında da parasına göre yaşar!
    dyavol-77 bunu beğendi.

moto_yunus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER-6N
    Konuşmayayım diyorum ama başkanımız bu sene gelip de bir tane yarışı izlemiş mi acaba ? Ne gibi sorunlar var sıkıntılar ne dinlemiş mi ? ya da nasıl bir yarış organizasyonu yaptıklarından haberi var mı ? Teknik kontrollerden , görevlilerden ? Gül gibi İstanbul Park pisti varken kavga edip kapattırıp bütün yarışları İzmir'e aldı.Asfalt desen yamalı yumalı tam virajın ortasında çukurlar ,yarıklar ne ararsan.Her yarış 50 kişi düşüyorsa 3 te 1 asfalt kalitesindendir.
    Maslak ve telike bunu beğendiler.

94CanRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya da siz yarışın parasını ben vericem mi desin.O zaman herkes koşar gider gerçi.
    Normal hayatta herkes nasıl parasına göre yaşıyor ise motor dünyasında da parasına göre yaşar!
    Bugün Formula 1 gibi dünyanın en pahalı sporunu yapan Hamilton bile mütevazi bi aileden geliyor. Para bastırmakla olsaydı bugün çoğu efsane yarışcıyı bugün tanımıyorduk. Bi eleme yapılır diyelim belli seçilen kişiler 10-20 her neyse sponsor desteğiyle yarışır. Pist günleri uygun fiyatlı olur. Bunlar olmayan şeyler değil yurt dışında olaylar böyle gelişiyor yoksa sadece parası olan piste çıkıp yarışsa dünya da böyle erkek gibi yarışan yarışcı biraz zor bulurdunuz. Benim yaşadıklarımı yaşasaydınız bu ülkede motorsporları federasyonları desteklemek yerine kösteklediğini anlardınız.
    ''Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin.'' #99 JL

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Şimdi efendim;
    Evet pistler pahalı,hatta pist günleri çok az, çok nadir illerimizde var falan filan... Bunlar tabiki doğru tespitler. Ancak sürat yapmayı seven kişiler eğer binlik veya altıyüzlük canavarlara 20K ve katları ücretleri ödeyebiliyorlarsa, o aşırı yüksek süratler içinde bi zahmet 300-500 tl veriversinler. Bir motora 50K tl para veripte 300 tl lik kask için pazarlık yapıp kavga eden adam var aramızda. Yok ben 250 lik motorumla sürat yapmaya meraklıyım diyorsanız da yapmayıverin o süratleri. Zaten otobanlarda bol bol basıyoruz gaza. Virajlara 120 ile değilde 60 la girin. 200 değilde 120 yapın.
    Ayrıca tabiki bu demeci veren kişi federasyon başkanı olunca tuhaf kaçıyor. Sonuçta görevi pistleri herkesin kullanabileceği duruma getirip ondan sonra millete uyarıda bulunmak olmalı. Adam varlığının sebebi olan Türkiyenin en iyi pistinin işleticisi ile kavgalı yahu... Canım Türkiyem ve caanım bürokrasimiz.
    atreyu ve computeus bunu beğendiler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzmirde bireysel olarak pist kiralanıp, diğer motosiklet kullananlara satılıyor bildiğiniz üzere. Ve bunun için bile istenen fiyat 200 tl üstünde bir rakam. Bir de tmf organizasyonu muamelesi yapılıp aynı kurallarla girmek var ( tek parça deri tulum zorunluluğu gibi)
    Bütün yapılan yatırımlar, adımlar ( ne olduklarını pek bilmiyorum) bir yana sokakta yarışmayın elbette denilebilir ama gelin pistte izleyelim sizi denilmesi de beni biraz hıh hıh hıh diye güldürdü.
    Oxford varmış da biz okumuyoruz
    telike bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tipik param var hepinizi yerim modeli
    [Turan] bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Kazağın rengi de bir tuhaf.

atreyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    Olaylara taam hakim olmadığı belirterek başlayayım ki yanlış anlaşılmasın. Bence TMF'nin yapması gereken; madem ki gençleri pistte görmek istiyor ve pist ücretleri el yakıyor, her ay yada 2 ayda bir kefiş günleri yapıp başvuru ile sınırlı sayıda sürücüyü ücretsiz test yarışlarına almalı ki böylece hem motorspor tutkunları pist deneyimi yaşamış olur hemde yetekli insanları seçip onlara destek, ön ayak olunabilir. Tabi bunun için sponsorlar, takımlar lazım. Bildiğim kadarıyla şu an ülkemizde öyle bir sistem yok.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    öyle bir seçme işleminin yapılması için ilk önce türkiyenin bir takımı olması lazım ne için seçilecekler destek te bir yere kadar bence sponsorlarla konuşup bir takım kurma çalışmalarına başlanmalı o zaman seöme yapılabilir tıpkı stunt secmelerindeki gibi

Çoğu kişi "bizim burda pist vardıda bizmi gitmedik diyordur" pist olan yerlerde de fiyatlar asgari ücretlerle yarıştığı için bu başkana sadece " he yav he" diyorum.İlk önce pist yaptır,fiyatları ücretsiz yap,ondan sonra gençler sokakta hız yapmasın de.
    telike bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Sayın TMF başkanı senin varsa cesaretin, kabiliyetin gel sokakta caddede yarışalım yarışmak istiyorsan tabiki; ayrıca yarışan kimse yok biz motosiklet kullanıyoruz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)