Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ehliyetlere son kullanma tarihi geliyor. Tekrar sınava girilecek.

Motovento
    REKLAM ALANI

sürücü kursuna da gidilecek mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KIDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sürücü kursuna da gidilecek mi
    Bende sordum ama yanıt alamadım nasıl olacak bu yenilenme hiç fikrim yok malesef
    'Saygı göster, saygı gör.'

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KIDI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlık raporunu alarak sürüş testlerinden başarı ile geçen sürücüler ehliyetinin süresini 10 yıllığına uzatmış olacak.
    Burda böyle diyor ama ?
    Önzelikle büyük ve kalın puntolarla yazmanın bir manası yok! Bu forumda bağırma anlamdına gelir!

Forumda bir sürü konu mesaj var. aç oku!

eski ehliyetini, sağlık raporu, fotoğraf ve paraya yatırdığın makbuzu alıp emniyete başvuruyorsun. sana geçici ehliyet veriyorlar. bir tane A4 kağıdı. 15 gün geçerli. sonra yeni ehliyetin posto yolu ile sana gönderiliyor. eğer 15 içinde gelmezse gidip o A4 kağıdını yeniliyorsun. Bu kadar basit bir işlem.
    sınav mınav yok!

ESKİ TİP SÜRÜCÜ BELGESİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ
    1) Eski sürücü belgesi
    2) Nüfus cüzdanı, Pasaport veya Avukatlık Kimliği
    3) Sürücü sağlık raporu
    4) 15 TL (13 TL değerli kağıt bedeli, 2 TL vakıf payı) bedelinin vergi dairelerine veya bankalara yatırıldığına dair makbuz
    5) 2 adet fotoğraf (5x6 ebadında arka fon beyaz olacak şekilde biyometrik bir vesikalık fotoğraf)
    6) Kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan.
    Thracian bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önzelikle büyük ve kalın puntolarla yazmanın bir manası yok! Bu forumda bağırma anlamdına gelir!

Forumda bir sürü konu mesaj var. aç oku!

eski ehliyetini, sağlık raporu, fotoğraf ve paraya yatırdığın makbuzu alıp emniyete başvuruyorsun. sana geçici ehliyet veriyorlar. bir tane A4 kağıdı. 15 gün geçerli. sonra yeni ehliyetin posto yolu ile sana gönderiliyor. eğer 15 içinde gelmezse gidip o A4 kağıdını yeniliyorsun. Bu kadar basit bir işlem.
    sınav mınav yok!

ESKİ TİP SÜRÜCÜ BELGESİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ
    1) Eski sürücü belgesi
    2) Nüfus cüzdanı, Pasaport veya Avukatlık Kimliği
    3) Sürücü sağlık raporu
    4) 15 TL (13 TL değerli kağıt bedeli, 2 TL vakıf payı) bedelinin vergi dairelerine veya bankalara yatırıldığına dair makbuz
    5) 2 adet fotoğraf (5x6 ebadında arka fon beyaz olacak şekilde biyometrik bir vesikalık fotoğraf)
    6) Kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan.
    Öncelikle öyle yaptığım için herkesten özür dilerim o manada yapmak için yapmamıştım kusura bakmayın lütfen
    Benim sorduğum şu benim şimdiki ehliyetim zaten yeniletilmiş olan ama 10 yıl süre konmuş ben 10 yıl sonra bu işlemlerimi yapacam onu soruyorum siz bana eski tip ehliyetin nasıl yenileniceğini açıkladınız benim önceden sorduğum şeyi dikkatli okursanız sevinirim. Teşekkürler

Öncelikle öyle yaptığım için herkesten özür dilerim o manada yapmak için yapmamıştım kusura bakmayın lütfen
    Benim sorduğum şu benim şimdiki ehliyetim zaten yeniletilmiş olan ama 10 yıl süre konmuş ben 10 yıl sonra bu işlemlerimi yapacam onu soruyorum siz bana eski tip ehliyetin nasıl yenileniceğini açıkladınız benim önceden sorduğum şeyi dikkatli okursanız sevinirim. Teşekkürler
    “Sürücü belgelerinin geçerlilik süresi ve yenilenmesi
    Madde 87 ‒ M, A1, A2, A, B1, B, BE, F ve G sınıfı sürücü belgeleri 10 yıl; C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D ve DE sınıfı sürücü belgeleri ise 5 yıl geçerlidir.
    Belgelerin yenilenmesi işlemleri belge sahibinin herhangi bir trafik tescil kuruluşuna veya dış temsilciliklerimize müracaat etmesi suretiyle yapılır. Müracaat sırasında;
    a) Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelikte belirlenen sağlık şartlarını taşımaları,
    b) Bu Yönetmeliğin 76 ncı maddesinin birinci fıkrasının (e) bendinde belirtilen hükümlülükle ilgili şartları taşımaları,
    c) Herhangi bir nedenle sürücü belgesi geçici olarak geri alınmış ise iade edilme şartlarının gerçekleşmiş olması
    gereklidir. Bu şekilde yenilenen sürücü belgeleri için harç alınmaz.
    Yenileme müracaatı sırasında eski sürücü belgesi geri alınır. Müracaatı tamamlananlara sürücü belgeleri teslim edilinceye kadar araç kullanabilmeleri için 15 gün süreyle geçerli olmak üzere “Sürücü Belgesi Yerine Geçen Geçici Belge” (Ek-50) verilebilir. Sürücü belgesinin ilgilisine teslim edilmesi ile birlikte geçici belge hükümsüz sayılır.”

http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...20150417-3.htm

Dostum gir resmi gazeteyi oku. Süresi bittikten sonra sadece sağlık raporu alacaksın. Tekrardan sınava girme olayı yok. Sen sanırım çok Amerikan filmi izliyorsun. Bu uygulama orda olabilir ama Avrupada böyle bişey yok. Sadece sağlık raporu.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    “Sürücü belgelerinin geçerlilik süresi ve yenilenmesi
    Madde 87 ‒ M, A1, A2, A, B1, B, BE, F ve G sınıfı sürücü belgeleri 10 yıl; C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D ve DE sınıfı sürücü belgeleri ise 5 yıl geçerlidir.
    Belgelerin yenilenmesi işlemleri belge sahibinin herhangi bir trafik tescil kuruluşuna veya dış temsilciliklerimize müracaat etmesi suretiyle yapılır. Müracaat sırasında;
    a) Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelikte belirlenen sağlık şartlarını taşımaları,
    b) Bu Yönetmeliğin 76 ncı maddesinin birinci fıkrasının (e) bendinde belirtilen hükümlülükle ilgili şartları taşımaları,
    c) Herhangi bir nedenle sürücü belgesi geçici olarak geri alınmış ise iade edilme şartlarının gerçekleşmiş olması
    gereklidir. Bu şekilde yenilenen sürücü belgeleri için harç alınmaz.
    Yenileme müracaatı sırasında eski sürücü belgesi geri alınır. Müracaatı tamamlananlara sürücü belgeleri teslim edilinceye kadar araç kullanabilmeleri için 15 gün süreyle geçerli olmak üzere “Sürücü Belgesi Yerine Geçen Geçici Belge” (Ek-50) verilebilir. Sürücü belgesinin ilgilisine teslim edilmesi ile birlikte geçici belge hükümsüz sayılır.”

http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...20150417-3.htm

Dostum gir resmi gazeteyi oku. Süresi bittikten sonra sadece sağlık raporu alacaksın. Tekrardan sınava girme olayı yok. Sen sanırım çok Amerikan filmi izliyorsun. Bu uygulama orda olabilir ama Avrupada böyle bişey yok. Sadece sağlık raporu.
    Ne bilim 2-3 tane konu okudum yorumları falan ağzı olan birşey diyodu benimde kafam karıştı ve malum burası Türkiye olduğu için her ihtimali değerlendirmek gerekiyor

Ne bilim 2-3 tane konu okudum yorumları falan ağzı olan birşey diyodu benimde kafam karıştı ve malum burası Türkiye olduğu için her ihtimali değerlendirmek gerekiyor
    Atış serbest nasıl olsa herkes biboklar sallıyor. Sen her okuduğuna inanma. Resmi yazı dışında okuduğun gazete forum ve sosyal medyaya pek inanma.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

omon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2020 ye kadar süresi var diye biliyorum bizim pasaportlar gibi olur, herkes son aya saklar degişim için ne de olsa süresi var, neden o zahmete girip oraya git buraya git muayene ol sıra bekle para yatır bekleyeyim diye düşünüyordum taaki A2 almaya niyetlenip motorumu secene kadar.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Atış serbest nasıl olsa herkes biboklar sallıyor. Sen her okuduğuna inanma. Resmi yazı dışında okuduğun gazete forum ve sosyal medyaya pek inanma.
    Teşekkür ederim

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler